Thursday 27th September 2012

Greyhound Box Draw For Warragul – Thursday 27th September 2012

Race No. 1Lion Quality Products12:57PM (VICtime)
Maiden T3 event over 400 Metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1GOLDEN MITCH672NBTM Grindley (Gladysdale)
2MAMA BETTY46NBTS A Mifsud (Hernes Oak)
3DEVONDALE DUDE66566FSTDC W Mizzi (Cranbourne)
4SURPRISE MECKO87674NBTP Eastley (Nungurner)
5TRUE WISHES83NBTP M Tabone (Toongabbie)
6SMURF’S BREE68NBTC A Tabone (Nambrok)
7WILBUR’S A CRU5645FSHT G J Currie (Chadstone)
8CHANCETTE88FSHG L Howell (Pearcedale)
9BLOWN CASH46854NBTP P Krasnaborodkin (Noble Park)
10KING KOLBY6423FSHT Scott (Romsey)
Race No. 2Elgas01:14PM (VICtime)
Maiden T3 event over 460 Metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1AMBER MOGAMBO538FSHM Thomas (Meeniyan)
2GUNSMITH JONES6452NBTB C Walker (Rowville)
3BLACK SKEETA45252NBTP Handley (Frankston North)
4PETE’S CHOICE75775NBTW P D Read (Devon Meadows)
5ELLIS ISLAND76FSTDJ Jarkis (Lang Lang)
6TANGLED SKY255FSTDB D Pulis (Moe South)
7RUSTY BEE JAY68865NBTT R Sharp (Melton West)
8LITE UP LAD25784NBTB Ender (St Albans)
9ASTRONOMER67765NBTT Churchill (Hallston)
10SUPER FLY87866NBTW P D Read (Devon Meadows)
Race No. 3Veolia Environmental Services01:32PM (VICtime)
Maiden T3 event over 400 Metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1KELTIC MINNIE84358FSHA Courts (Corio)
2HEZA WHIRLWIND72478FSHR A Anchen (Nagambie)
3SURPRISE YOU88885NBTP Eastley (Nungurner)
4BURNSY’S BRUISER1T654NBTP J Burns (Koo Wee Rup)
5DUSTY SHEKELS374NBTD M Pulis (Moe South)
6STICK WITH IT47777NBTW P D Read (Devon Meadows)
7WESTMINSTER57267FSHK R Ward (Mount Moriac)
8RIDE FREE POPPA255FSTDC W Mizzi (Cranbourne)
9GRINGO STAR557FSHW J Duve (Denison)
10COOL WHITE NOISE68655FSHJ Larizza (Tullamarine)
Race No. 4Topcat Video Productions01:57PM (VICtime)
Maiden T3 event over 400 Metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1PAGANI BLUE23384FSHJ Reddoch (Healesville)
2BOT’S BLUE BOY25624NBTS R Dervish (Stanhope)
3UP THE SAINTS62667NBTP P Krasnaborodkin (Noble Park)
4NUVOLA26162NBTF Manzocchi (Vermont)
5SUPER JO JOT3277NBTE Prazza (Morwell)
6GEOFFREY’S ALONE83733NBTI W Dann (Whitelaw)
7BRIDGET IMLACH35243NBTT E Burns (Koo Wee Rup)
8TOP REALITY24NBTM J Tharle (Cranbourne)
9DEVIL’S ART247NBTA Ware (Doveton)
10WAVERLEY PRINCE43NBTJ Grindley (Gladysdale)
Race No. 5Www.hotdogs.com.au02:19PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 460 Metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SURGING PASS54856NBTP J Smith (Sunbury)
2WHO JACKMAN8465826.60C Mason (Neerim South)
3NEVER A DRAMA736126.60G R Hall (Yarragon)
4SLICK MIX3142526.83J E Barlow (Hampton Park)
5BORDERLANDS56665NBTA R Wood (Nambrok)
6MATER7817726.41P W Spiteri (Morwell)
7EL RAYA51544NBTJ Imlach (Pearcedale)
8MASTER MIKE2162NBTD F Bottrell (Belgrave)
9SENT FROM ABOVE38658NBTJ Digiorgio (Highett)
10BAGGY ROAD63757NBTD J Saunders (Somerville)
Race No. 6Ashley Institute Of Training02:44PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 460 Metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SPEEDWAY STUEY5821326.62A M Mcinnes (Elliminyt)
2CANTANKEROUS4477826.88D Hill (Traralgon)
3MITZERELLA3655226.66P Jones (Hoddles Creek)
4COONAWARRA5262526.22M Clay (Lang Lang)
5TOMBSTONE8612126.48A R Wood (Nambrok)
6I’M FOOLING7775626.43J Imlach (Pearcedale)
7SNIPER’S LIST6461126.59F Spiteri (Sunshine West)
8FAWN CHOW76768NBTK J H Mccann (Rye)
9KNOX ‘EM OUT64565NBTJ S Telling (Maffra)
10PIER STREET PUNK83446FSHP R Lambert (Melton)
Race No. 7Wwr Sawdust02:59PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 400 Metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BUSH LAD6312223.35A M Mcinnes (Elliminyt)
2CHEWY’S GIRL7558723.06J C Rohan (Trafalgar)
3TELL ‘EM TOM2855622.98M Height (Yarragon)
4SLICK JETTA73364NBTL H Bottom (Drouin South)
5SPIRITUAL ONE5271423.21N T Tapp (Narre Warren)
6MAJAK MAGIC2837622.93T E Burns (Koo Wee Rup)
7SURF MY WAKE28873NBTC A Pirani (Boronia)
8LARKHILL BUCK5786422.84K L Minne (Moe South)
9MARINA’S JOY86786FSHS R Dervish (Stanhope)
10KARINGAL TOTE3723522.74M C Brown (Loch)
Race No. 8Australian Quality Pet Foods03:18PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 460 Metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1LOSER MAKES GOOD2556226.11J Paraskevas (Kilmany)
2LIMBURG POWER36776FSHP G Reivers (Lara)
3JETTISON74886NBTS Long (Pakenham)
4BIG FAST FAIRY14355NBTB Proctor (Alberton West)
5OPTIMISTIC STAR5541326.32J Grindley (Gladysdale)
6JOIE DE VIVRE5773326.28M Height (Yarragon)
7SECOND FIDDLE77635NBTC B Duve (Denison)
8ALLEGIANCE46666NBTA R Wood (Nambrok)
9ARVO’S BIANCA65767NBTG L Arvanitis (Nyora)
10WHERE’S THE DANE83488NBTC Spiteri (Morwell)
Race No. 9Big Dog Products03:42PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 400 Metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SHOPPING GIRL18657NBTL R Wakefield (Cranbourne)
2ANCIENT HEART86834NBTP P Krasnaborodkin (Noble Park)
3IMAGINARY DREAM3783723.00S J Thomas (Junction Village)
4SHE’S HAYDENS7571123.08K L Minne (Moe South)
5TOOPAEUS GOLD3214323.17J Brooks (Longwarry)
6NELLIE IMLACH3866823.27P J Burns (Koo Wee Rup)
7ARVO’S VIPERF7887NBTK Arvanitis (Nyora)
8SOUTHWOOD STONE2653823.06A J Scott (Cranbourne)
9MATTY’S GIFT77555NBTI C Brown (Loch)
10TOOPAEUS PRINCE5142522.92J Brooks (Longwarry)
Race No. 10Wild Dog Winery04:04PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 400 Metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1CHEEKY CHOPS83877NBTR E Johnson (Blackburn South)
2POPPY’S RAFFLE8652523.18T E Burns (Koo Wee Rup)
3TARNEIT FLYER78662NBTB J Menzel (Hoppers Crossing)
4BURNSY’S STYLE6816523.02P J Burns (Koo Wee Rup)
5SMURF’S PABLO6687622.92F Vassallo (Doveton)
6BURNSY’S MATE72874NBTP J Burns (Koo Wee Rup)
7CAPTAIN CASTILE5557723.20W P D Read (Devon Meadows)
8SPOOKY MILO7415423.26M D Ryan (Cranbourne South)
9ARVO’S RICARDO88767NBTG L Arvanitis (Nyora)
10SOUTHWOOD DANNY8426623.12A J Scott (Cranbourne)
Race No. 11Lion Products Load Restraints04:22PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 400 Metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BURNSY’S BINDI7551623.42P J Burns (Koo Wee Rup)
2WON’T BE BEATEN6167523.20G L Howell (Pearcedale)
3GLOBAL SUNSET6386323.10P C Ellul (Noble Park North)
4MY GIRL3755123.40J W Reddoch (Healesville)
5DESOTOT567123.11E Mccormack (Burwood East)
6SHEZA RUNAWAY7885623.33J E Peterson (Morwell)
7GO HEAVEN LEIGH23167FSHT Scott (Romsey)
8TEENA’S FILE1645623.23T E Burns (Koo Wee Rup)
9TURTLE EXPRESS1823.45L J Hall (Yarragon)
10SUNDAE SWILLER8761723.72T E Burns (Koo Wee Rup)
Race No. 12Pakenhamarket Fruit & Veg04:41PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 400 Metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MISS BENBRIDGE8766723.63W P D Read (Devon Meadows)
2BLOWFLY JO8787323.33T E Burns (Koo Wee Rup)
3AMEDEO31768NBTR Manzocchi (Vermont)
4NOT SO CHEAP62784NBTL Sgroi (Cranbourne East)
5ASHTON CAYA51657NBTW E Dawes (Moe South)
6AMLIN LAD7441222.80P Terry (Warragul)
7ARVO’S CHITA78888NBTG L Arvanitis (Nyora)
8FIRE WITH ICE3784423.14J C Rohan (Trafalgar)
9POWERFUL FLIGHT7723FFSHJ C Rohan (Trafalgar)
10LOZZY GEE2724823.36M Campbell (Longwarry)