Thursday, 31 October 2013

Greyhound Box Draw For Warragul – Thursday, 31 October 2013

Race No. 1Ashley Institute Of Training12:29 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 460 metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1HAVEAGO PINARI [M]77758FSTDL Lyons (Sunshine North)
2DUDLEY DO WRONG [M]767FSTDP Jones (Hoddles Creek)
3ARVO’S ZARA [M]74568FSTDA Marum (Devon Meadows)
4BEST BUZZ OFF [M]754NBTC Pirani (Boronia)
5SUPER MIF [M]46NBTS Mifsud (Hernes Oak)
6CAMBRIDGE [M]65668NBTJ Absalom (Lang Lang)
7BAR NO TAYLAH [M]364FSHG Barnsley (Carrum Downs)
8SOUTHERN BOMBER [M]7444FSHC Duve (Denison)
9MISS MOODY [M]Res.34757NBTK Ferguson (Drouin)
10TEENA’S SOCKET [M]Res.662T5NBTJ Selleck (Tooradin)
Race No. 2Australian Quality Pet Foods12:49 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 400 metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1MIGHTY MIF [M]35NBTJ Mifsud (Hernes Oak)
2WHERE’S CLAUDIA [M]2365NBTS Ralph (Tooradin)
3RAGTIME ROSIE [M]56FSHD Rose (Cowwarr)
4CEE ME WIN [M]34NBTM Campbell (Longwarry)
5SHALL SHE ROCK [M]181FSHD Crawford (Pearcedale)
6MONTANE [M]334NBTM Georgiou (Lang Lang East)
7BRANDY’S PUZZLE [M]7484FNBTW Read (Devon Meadows)
8STATELY [M]66654NBTP Dedes (Devon Meadows)
9LUCK DA FONZ [M]Res.48FSHL Karabitsakos (Keysborough)
10BUSH KANGA [M]Res.62774NBTJ Martinovic (Koo Wee Rup)
Race No. 3Www.lion.net.au1:04 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 400 metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1ELITE KIP [M]51625NBTS Kipirtidis (Cranbourne South)
2SURVIVOR SAL [M]72567FSTDT Cortese (Hampton Park)
3PHOTON MAGIC [M]76512FSTDK Joske (Traralgon)
4CALLY’S ALONE [M]38732NBTJ Burch (Clyde)
5MR. ROSATO (NSW)[M]63672NBTG Minne (Moe South)
6WESTY TIGER [M]75868NBTW Read (Devon Meadows)
7BLACK MOGAMBO [M]22FSHJ Larizza (Tullamarine)
8ERRONEOUS (QLD)[M]65728NBTV Sultana (Newborough)
9LOYAL MISS (NSW)[M]Res.76278NBTV Sultana (Newborough)
10HOLY’S PRIDE [M]Res.54536NBTF Alister (Cranbourne South)
Race No. 4Top Cat Video1:24 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 460 metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1MR. MAGNUM [M]83888NBTJ Peterson (Morwell)
2BLACK FARNOGUE [M]72563NBTG Tatti (Devon Meadows)
3ARVO’S ALANA [M]46777FSTDN Marum (Devon Meadows)
4PARTY LIFE [M]68633NBTI Bindley (Wonthaggi)
5HAZEL [M]57F58NBTO Fraser (Devon Meadows)
6FLASH IN TIME [M]78432NBTC Haigh (Crossover)
7KAYDENS BLU GIRL [M]F7766NBTP Kelly (Longwarry)
8SURFING BEAR [M]83556NBTG Graham (Woodleigh)
9FINNY [M]Res.557FSTDP Jones (Hoddles Creek)
10BLACK EYED PAPA [M]Res.28665NBTD Cortese (Hampton Park)
Race No. 5Lion Quality Products1:39 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1TRUE WISHES [5]6678423.20(2)C Sinclair (Morwell)
2CITIZEN JANE [5]2653123.10(8)K Sweeney (Gladysdale)
3DARSMASTER [5]78585NBTD Cortese (Hampton Park)
4LEAF CUTTER (NSW)[5]67788NBTJ Absalom (Lang Lang)
5STAR CITY ROLLER (NSW)[5]6577723.15(8)P Eastley (Nungurner)
6SUPERIOR HAILEY [5]6126323.25(8)J Condon (Tooradin)
7TOOPAEUS PRINCE (NSW)[5]8883822.92(6)J Brooks (Longwarry)
8NAKITA ROSE (NSW)[5]66576NBTR Dunne (St Albans)
9KAYDEN’S MICKEY [5]Res.46834FSTDD Hill (Traralgon)
10TEENA’S RASP [5]Res.23766NBTB Selleck (Tooradin)
Race No. 6Watch Grvextra On Youtube1:59 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ARNIE’S STAR [5]T246722.91(5)S Jack (Dalmore)
2ALWAYS PUZZLED [5]8728322.80(2)R Moles (Neerim East)
3OPRAH’S ANGEL [5]57766NBTJ Brooks (Longwarry)
4FALLS ROAD MAN [5]73346NBTP Tabone (Nambrok)
5BLUE MY MIND [5]3456322.89(8)G Howell (Pearcedale)
6BELJAY BLITZ [5]6877823.02(3)B Scott (Pearcedale)
7MATTY’S GIFT (NSW)[5]4353822.95(6)I Brown (Loch)
8COOPER’S PADDY [5]8775723.09(2)P Burns (Koo Wee Rup)
9CHAD’S CHUCKY [5]Res.66454NBTP Eastley (Nungurner)
10HERO OCTANE [5]Res.7737823.08(3)R Moles (Neerim East)
Race No. 7Follow @grv_news On Twitter2:14 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1KING ROCKSTAR [5]11334NBTM Briganti (Tuerong)
2KINETIC BOOST [5]8678226.64(2)W Read (Devon Meadows)
3ZELEMAR STEEL [5]75626NBTR Crawford (Pearcedale)
4EBONY METISSE [5]2112326.59(1)V Gay (Hastings)
5DUBLIN DANDY [5]55156NBTD Toner (Bunyip)
6BUSH JUSTICE [5]6454826.67(4)J Martinovic (Koo Wee Rup)
7FANTASY RHODE [5]57755FSTDJ Grindley (Gladysdale)
8SUNDAE SMASHER (NSW)[5]8566426.44(3)M Campbell (Longwarry)
9EXCELLENT TALENT [5]Res.5832626.27(4)A Christie (Devon Meadows)
10STAGGER LANE [5]Res.24678NBTM Barber (Hoddles Creek)
Race No. 8Find Us On Facebook2:34 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1DEWANA MIDORI [5]35382NBTM Macdonald-johnson (Ferntree Gully)
2INDUSTRY [5]46876NBTC Kas (Lynbrook)
3UP GOES FRANKIE (NSW)[5]68865FSHM Stevens (Bangholme)
4TRUE BLUE SAM [5]5728626.34(2)B Moles (Allambee Reserve)
5RAVISHING RUTH [5]54684NBTJ Stephens (Drouin West)
6DA STIG (QLD)[5]88878NBTW Read (Devon Meadows)
7DAINTREE CHENGDU [5]7777526.13(4)S Mifsud (Hernes Oak)
8NIMBLE SWIP (NSW)[5]73657NBTK Mccann (Rosebud West)
9DIPSY DO [5]Res.83788NBTT Cortese (Hampton Park)
10PORKS [5]Res.7766526.32(4)F Alister (Cranbourne South)
Race No. 9Big Dog Products2:49 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1REMEMBRANCE DAY [5]74688NBTS Thomas (Junction Village)
2COST CUTTER [5]T326623.33(1)K Sweeney (Gladysdale)
3SEPTEMBER MISS [5]45378NBTJ Brooks (Longwarry)
4OUR WILFRED [5]27867NBTC Kas (Lynbrook)
5ONE COG (NSW)[5]6471623.48(8)T Burns (Koo Wee Rup)
6BURNSY’S STYLE [5]5536623.02(5)P Burns (Koo Wee Rup)
7I’M A MEADE [5]6345523.23(5)S Thomas (Junction Village)
8JARRY REG [5]78888NBTP Romagnino (Moe)
9TAIL DANCER [5]Res.6185623.19(5)P Burns (Koo Wee Rup)
10CHOTCHO (TAS)[5]Res.5188523.35(5)S Lithgow (Devon Meadows)
Race No. 10Pakenhamarket Fruit & Veg3:09 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1DAN BERINGER [5]2781126.59(5)J Burch (Clyde)
2LONE SURVIVOR [5]36844NBTD Bottrell (Belgrave)
3BLUE FITZ [5]53187FSTDJ Campbell (Drouin South)
4KENJU [5]1555726.55(1)J Grindley (Gladysdale)
5PRINCE WASABI [5]6157826.65(8)M Busuttil (Kilmany)
6MR. NICE GUY [5]84663NBTT Vass (Poowong North)
7BAR NO BLUE [5]16454FSHG Barnsley (Carrum Downs)
8ROUW [5]62518FSHB Barnsley (Carrum Downs)
9ROZEHILL SALLY [5]Res.1737526.53(8)J Forrest (Rosedale)
10TEENA’S RASP [5]Res.23766NBTB Selleck (Tooradin)
Race No. 11Action Packed Images3:24 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1CLOVER LEAF [5]6575326.65(7)R Ferris (Tyabb)
2OUR BOY HUDO [5]3434126.73(6)M Busuttil (Kilmany)
3TUCKY’S RUNNER [5]4784827.09(1)G Tuck (Pakenham)
4JAY JAY MIKADO [5]544T726.47(1)P Jones (Hoddles Creek)
5BLACK GYPSY [5]85813NBTB Chapman (St Albans)
6BRAN NUE YANADA [5]7823627.09(5)P Colthup (Cranbourne)
7TUB’S GLORY [5]5617727.36(6)D Greig (Churchill)
8JOE SANTO [5]6184826.84(6)S Jack (Dalmore)
9AMSONA BELLA [5]Res.5318826.47(2)I Bindley (Wonthaggi)
10KAYDEN’S MICKEY [5]Res.46834NBTD Hill (Traralgon)