Thursday, 9 June 2016

Greyhound Box Draw For Warragul – Thursday, 9 June 2016

Race No. 1Mel’s Kitchen11:57 AM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 400 metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1RETURNED KARMA [M]68FSTDE Gemci (Pearcedale)
2AARON SODA [M]5562NBTR Cunneen (Moe South)
3BENJACK’S BOY [M]64462NBTD Furey (Devon Meadows)
4FLYING STEALTH [M]85252NBTR Boyce (Korumburra)
5BLONDE MAX [M]76887NBTT Howell (Pakenham)
6MY SIRION [M]3443FSHP Westbrook (Corio)
7ROVER [M]34452NBTJ Jarkis (Lang Lang)
8MARLOW NIKITA [M]67675NBTT Kennedy-harris (Somerville)
9DR. OHWOE [M]Res.52847FSTDW Mcmahon (Darriman)
10ROCKIN’ ROLLER (WA)[M]Res.855FSHS James (Lang Lang)
Race No. 2Australian Quality Pet Foods12:14 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 460 metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1MITCH’S DELIGHT [M]34842NBTR Boyce (Korumburra)
2TAABINGA LADY [M]6423FSHJ Connor (Rosedale)
3BOSTON JET (NSW)[M]67FSHS James (Lang Lang)
4ARVO’S NICO [M]27566NBTG Arvanitis (Nyora)
5SPECIAL MEMBER [M]67554FSHD Hill (Traralgon)
6TAABINGA SWIFT [M]86363NBTJ Connor (Rosedale)
7WHITE WITH ONE (NSW)[M]8473FSTDJ Baldwin (Kilmany)
8LUNAR MAGIC [M]66523NBTW Duve (Denison)
9ORDER IN LINE [M]Res.66687NBTY Andrews (Cranbourne North)
10LABEL THIS [M]Res.5574NBTT Howell (Pakenham)
Race No. 3Tab – More Than Just Winning12:32 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 400 metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1QUEEN REGNANT [M]86447FSTDG Thorneycroft (Don Valley)
2DREAM WAVE [M]24642NBTK Iles (Longwarry)
3LIGHTNING LIL [M]78743NBTW Read (Devon Meadows)
4BLONDE WHYLIE [M]77878NBTT Howell (Pakenham)
5RESIDUAL (NSW)[M]43FSHJ Forrest (Rosedale)
6AMAROO GONZALES (NSW)[M]853NBTS Schembri (Newborough)
7CHEAP OBJECT [M]83584NBTF Malloy (Heidelberg Heights)
8LADY MEMBER [M]785FSHD Hill (Traralgon)
9GYPSY GAZZA [M]Res.54354FSTDS Melville (Beveridge)
10THOR’S CREST [M]Res.657FSHM Lithgow (Devon Meadows)
Race No. 4Wwr Sawdust12:49 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 400 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1GATS PRODIGY (NSW)[7]71485NBTG Paez (Athlone)
2BLUE MARMION [7]67327FSTDA Patten (Plenty)
3ALBERT’S PATCH [7]68785NBTJ Paterson (Tenby Point)
4KEV’S CHOICE (NSW)[7]8441723.39(2)R Johnson (Lang Lang)
5BUD THE BUILDER [7]6546823.08(1)B Moles (Allambee Reserve)
6SHREK’S JUNIOR [7]748F623.29(7)R Lesjak (Nyora)
7SIR FANCY (NSW)[7]671NBTJ Peterson (Morwell)
8STRUMMER EXPRESS [7]41843NBTD Furey (Devon Meadows)
9HAPPY HIPPY [7]Res.3142523.04(5)J Cottrell (Pearcedale)
10OPPI BALE (NSW)[7]Res.22215NBTP Parr (Cranbourne West)
Race No. 5Top Run Images1:07 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 460 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SODA BLAST [7]42441NBTR Cunneen (Moe South)
2NIGHT PRANCER [7]71848FSHT Howell (Pakenham)
3MEGGS RAWSON (NSW)[7]26452NBTL Weeks (Tyabb)
4JAKE (QLD)[7]47513NBTW Mcmahon (Darriman)
5DAINTREE RHUMBA [7]46433NBTC Leviston (Callignee)
6IMA EBAY [7]64883FSHL Russell (Sale)
7BLACK TRAIN [7]3615FSHL Jennings (Maffra)
8IRON ANDA [7]2761826.26(8)T Salpigtidis (Plenty)
9YORGI [7]Res.45576NBTJ Musselwhite (Lindenow)
10PAUA HIKING (NSW)[7]Res.6122726.35(5)T Chatwin (Johnsonville)
Race No. 6Murphy’s Greyhound Complex1:24 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1HALO EXPRESS [5]5614126.36(2)N Parsons (Carrum Downs)
2AVON STONE [5]67833NBTJ Norden (Stratford)
3ARVO’S VIOLET [5]67747NBTK Arvanitis (Nyora)
4MISS MATHIESON [5]64655NBTM Fearnley (Yinnar)
5DIAMOND MAXINE [5]8314226.13(1)J Clay (Lang Lang)
6AYDEN JACKSON [5]83855NBTD Beasley (Mount Cottrell)
7MAXIMUM STRIKE [5]46347NBTC Russell (Kyabram)
8PACIFIC IMPULSE [5]8621326.42(1)F Bickerton (Pearcedale)
9SIMPLY MYSTIC [5]Res.62456NBTM Musselwhite (Lindenow)
10MINTER BEE (NSW)[5]Res.8674826.32(2)R Reinke (Johnsonville)
Race No. 7Endeavour Locksmiths1:42 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 460 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1GALAXY STAR [6]7116526.23(2)G Tatti (Devon Meadows)
2ARCTIC BLAZE [6]3314326.64(6)S Combridge (Junction Village)
3YORGI ROAD [6]71773FSTDJ Musselwhite (Lindenow)
4BARROOM EXPRESS [6]72675NBTG Burke (Hazelwood North)
5NO ROAD [6]26348NBTP Burns (Koo Wee Rup)
6SONNY’S HONEY [6]86622NBTL Davis (Yarram)
7TEKKI HAIL [6]6466426.35(2)R Lesjak (Nyora)
8DEE MUM’S GIRL [6]68765NBTT Whitford (Willow Grove)
9PRINCESS STRIKE [6]Res.37818FSHC Russell (Kyabram)
10ATARI FLASH [6]Res.21675NBTB Sonneman (Warragul)
Race No. 8Morland’s Meats1:57 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1HENRY GARTH [5]45547NBTN Boyd (Pearcedale)
2MAKE THAT CALL [5]8877726.69(1)G Bartlett (Tenby Point)
3ROXY’S PRIDE [5]6153625.99(8)J Grindley (Gladysdale)
4THUNDER FLAME [5]7187T25.88(7)C Morris (Kilsyth)
5ZATMINE [5]7877826.25(1)K Mccann (Rosebud West)
6BUDDIE BARGAIN [5]56347NBTM Clark (Mt Eliza)
7RUSTY’S CAPE (QLD)[5]6888826.50(3)S Lithgow (Devon Meadows)
8PAPPA GALLO [5]3666425.99(8)M Cortese (Hampton Park)
9CARLY JAY [5]Res.44486NBTT Jones (Devon Meadows)
10RIPPER (SA)[5]Res.26475NBTT Chatwin (Johnsonville)
Race No. 9Top Cat Video2:12 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 400 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1LISBURN STAR [7]87348NBTJ Paterson (Tenby Point)
2MUGS AWAY (NSW)[7]46734NBTD Curtain (Longwarry)
3DR. CARLOS [7]46243NBTJ Mcmahon (Darriman)
4ADARA LAD [7]53742NBTC Mason (Neerim South)
5BARROOM BRAWLER [7]54683NBTG Burke (Hazelwood North)
6CALABRESE COCO [7]54545NBTD White (Sunbury)
7PERRY WHITE [7]7554323.16(2)G Bartlett (Tenby Point)
8WHAT’S THE GOSS [7]3417723.40(2)B Iredale (Pearcedale)
9SCANEZ JEWEL [7]Res.6634523.53(5)I Newcombe (Bayles)
10NODS ONE [7]Res.53534NBTS Whitford (Willow Grove)
Race No. 10Find Us On Facebook2:27 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 400 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ROADRUNNER THIEF [6]67743NBTJ Moody (Kurunjang)
2COSMIC CONQUEROR [6]26716FSHC Kas (Lynbrook)
3DR. LOGAN [6]2567722.92(8)W Mcmahon (Darriman)
4ANOTEROS [6]5777623.24(2)S Kipirtidis (Cranbourne South)
5JADA’S JOY [6]8871823.10(2)I Newcombe (Bayles)
6IN DEE GANG [6]64477NBTT Whitford (Willow Grove)
7DOOGIE BOY [6]35464NBTT Whitford (Willow Grove)
8GYPSY WENDY [6]86875NBTS Melville (Beveridge)
9SIMPLE [6]Res.3155623.27(1)S Kipirtidis (Cranbourne South)
10DAINTREE ALICE [6]Res.57846FSHR Dunne (St Albans)
Race No. 11Tab Rewards2:54 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1GINGER PIECES [5]5545422.85(2)F Ryan (Koo Wee Rup)
2ZIPLINE MARJEN [5]86415NBTJ Condon (Devon Meadows)
3GROOVER GROOVER [5]6665623.09(8)T Burns (Koo Wee Rup)
4PRINCE NANDO [5]1867722.81(8)A Gringhuis (Ripplebrook)
5DR. BALBOA [5]8464123.02(2)W Mcmahon (Darriman)
6KEY LARGO PRINCE (NSW)[5]5858822.81(4)P Colthup (Cranbourne)
7BUCKLE UP OMNIN (TAS)[5]3836322.68(2)T Burns (Koo Wee Rup)
8BUSTA VOE [5]25657NBTW Read (Devon Meadows)
9MACEY’S QUEEN (TAS)[5]Res.2543422.99(3)T Burns (Koo Wee Rup)
10IMPLOSION LIAM (NSW)[5]Res.31466NBTT Whitford (Willow Grove)
Race No. 12Www.tab.com.au3:14 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1WHERE’S RHYS [5]83375NBTT Kennedy-harris (Somerville)
2LADY HOOK [5]68545NBTC Galea (Hazelwood North)
3TRY ME [5]3723123.08(1)M Justice (Five Ways)
4DR. RIPPED [5]8432822.99(1)L Harris (Somerville)
5STUMBLE [5]5475722.98(8)C Cortese (Hampton Park)
6DESSIE WALNUT [5]2258623.52(6)L Davis (Yarram)
7BELJAY BELLE [5]8T774NBTA Scott (Pearcedale)
8UNCONTROLLABLE [5]77456NBTP Cusack (Mount Cottrell)
9NINETYMILE ACE [5]Res.7843523.23(1)R Whitford (Yarram)
10BOOFA JACK [5]Res.82864NBTG Thorneycroft (Don Valley)