Tuesday, 17 June 2014

Greyhound Box Draw For Warragul – Tuesday, 17 June 2014

Race No. 1Mel’s Kitchen Ht16:50 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 460 metres at Warragul Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1PARAGON DIAMOND [M]14F32FSHB Iredale (Pearcedale)
2MONTE CARLO [M]41324FSHJ Zammit (Hazelwood North)
3PUNK STAR LASS [M]32346FSHC Dyett (Lara)
4DEMON PUZZLE [M]56FSHB Moles (Allambee Reserve)
5LAMIA BALE (NSW)[M]3427NBTS Collins (Lara)
6ARVO’S MAYA [M]57357NBTK Arvanitis (Nyora)
7TAMMY BAXTER (NSW)[M]FSHT Womann (Lara)
8FLUX CAPACITOR [M]3433FSHW Duve (Denison)
9COUNTESS JUANITA [M]Res.3168NBTN Boyd (Pearcedale)
10ALLEN ICARUS (NSW)[M]Res.388NBTS Collins (Lara)
Race No. 2Www.tab.com.au Ht27:09 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 460 metres at Warragul Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1KING SURFA (NSW)[M]FSHD Mcdonald (Devon Meadows)
2ZIMMERMAN [M]83263NBTG Neocleous (Yinnar South)
3ROCKY GIBRALTAR [M]32433NBTL Evans (Rosedale)
4MATTY KEEPING (NSW)[M]13FSHJ Cottrell (Langwarrin)
5GALLOPING KEN [M]5NBTR Conway (Bunyip)
6DYNA INCITE (NSW)[M]3FSTDS Collins (Lara)
7TILLA BALE (NSW)[M]2FSHT Womann (Lara)
8RAVEN DIAMOND [M]2FSHN Rilen (Nilma North)
9JACO JACKSON [M]Res.61365NBTA Lauterboom (Tooradin)
10NOREN BALE (NSW)[M]Res.754FSHS Collins (Lara)
Race No. 3Lion Quality Products Ht37:27 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 460 metres at Warragul Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1PLATINUM EXPRESS [M]FSHL Gorman (Tanjil South)
2KANGA COLOUR [M]382FSHJ Reynolds (Pearcedale)
3MISS LORENA [M]31326FSTDN Boyd (Pearcedale)
4UNO SHELLEY (NZ)[M]FSHJ Palma (Lara)
5COSTLY (QLD)[M]785NBTL Lacy (Noble Park)
6APOCAL BALE (NSW)[M]55FSTDS Collins (Lara)
7DYNA LEMMY (NSW)[M]3FSTDT Womann (Lara)
8RUN SKIPPY RUN [M]8FSTDE Prazza (Traralgon)
9FULL DAY (NSW)[M]Res.7464NBTJ Absalom (Lang Lang)
10NAUGHTY AND NICE (NSW)[M]Res.46587FSTDD White (Sunbury)
Race No. 4Longwarry Hotel Ht47:50 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 460 metres at Warragul Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1MADIBA MAN (NSW)[M]FSHD Mcdonald (Devon Meadows)
2MIDNIGHT COLOUR [M]6262NBTJ Reynolds (Pearcedale)
3QUEEN OF PATONG [M]15683NBTS Ralph (Tooradin)
4JEMIMA CHARM [M]2FSHI Newcombe (Bayles)
5MAGIC HOOK [M]52224NBTR Busuttil (Kilmany)
6OUR OLLIE [M]78362NBTA Lauterboom (Tooradin)
7CEE CEE’S LEGACY [M]2312FFSHR Floyd (Cobains)
8GORHAM BALE (NSW)[M]32FSHS Collins (Lara)
9SHREEKY [M]Res.46744FSTDD White (Sunbury)
10MO KEEPING (NSW)[M]Res.644FSHJ Cottrell (Langwarrin)
Race No. 5Australian Quality Pet Foods8:09 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Warragul Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1STEALTHY BLONDE [5]61161FSHE Dowsey (Cowwarr)
2BUCKLE UP BRETT (TAS)[5]55555NBTT Burns (Koo Wee Rup)
3CRUISER’S SOL [5]1483426.06(3)D Crawford (Pearcedale)
4TOO MANY TIMES [5]83723FSHK Leek (Devon Meadows)
5SPRING SPANIARD (NSW)[5]23683NBTM Mallia-magri (Avalon)
6BOLTING CRAIG (NSW)[5]1473326.12(2)S Whyte (Bunyip)
7SIR HUGO [5]33118FSTDC Johannsen (Devon Meadows)
8COURTESY [5]24614FSHC Johannsen (Devon Meadows)
9HERE COMES ALEX [5]Res.36331NBTP Repici (Hampton Park)
10KENJU [5]Res.6224826.06(4)J Grindley (Gladysdale)
Race No. 6Winter Cup Ht18:27 PM (VIC time)
S/E Heat event over 460 metres at Warragul Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1ALLEN MALIK (NSW)[4]1511426.14(6)S Collins (Lara)
2POWER VOLT [4]4438626.22(1)J Reid (Notting Hill)
3ROY GALO [4]7456625.93(7)S Ralph (Tooradin)
4TRIGGSY (NSW)[4]55226NBTK Greenough (Pearcedale)
5ACES HIGH [5]72126FSHD Williams (Bannockburn)
6TWO STROKE PAT [3]7185425.87(4)R Cunneen (Moe South)
7DARK WARRIOR [2]1468325.79(8)D Mcdonald (Devon Meadows)
8GALAHAD [4]3534326.54(3)T Womann (Lara)
9GOLDEN MELENI [5]Res.5877126.07(4)M Grindley (Gladysdale)
Race No. 7Pakenhamarket Fruit & Veg8:50 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Warragul Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DYNA QUIP (NSW)[5]54326NBTJ Hunt (Avalon)
2DESTINY BALE (NSW)[5]84144NBTS Collins (Lara)
3CHARLOTTE BELLE [5]4873126.43(3)G Tatti (Devon Meadows)
4HYPO HOLLY [5]28175NBTT Burns (Koo Wee Rup)
5HEEZA BOMB JET (NSW)[5]13623NBTP Krasnaborodkin (Noble Park)
6TUSCAN TOM [5]7762426.39(2)M Clay (Lang Lang)
7LA LUCA TRICK [5]5514626.50(6)I Bindley (Wonthaggi)
8SILK CLUB [5]15173FSHG Hall (Yarragon)
9INDIAN INK [5]Res.4744126.27(8)G Burke (Hazelwood North)
10GO RED KEV [5]Res.4365826.46(5)I Bindley (Wonthaggi)
Race No. 8Winter Cup Ht29:09 PM (VIC time)
S/E Heat event over 460 metres at Warragul Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1DAINTREE EMPEROR [3]3566226.15(5)L Gorman (Tanjil South)
2VICTA BALE (NSW)[4]25586NBTS Collins (Lara)
3DIRECT CURRENT [4]3641126.11(8)K Greenough (Pearcedale)
4TIGGERLONG CHIEF (NSW)[3]1373426.10(8)D Mcdonald (Devon Meadows)
5TURBO NORRIS [5]38462NBTJ Reynolds (Pearcedale)
6DEADLY VANE [4]2141725.57(8)B Ennis (Lara)
7GRUBBY [4]1711526.00(5)K Leek (Devon Meadows)
8JETGUN [3]7243725.98(4)D Williams (Bannockburn)
9GOLDEN MELENI [5]Res.5877126.07(4)M Grindley (Gladysdale)
Race No. 9Action Packed Images Ht59:28 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 460 metres at Warragul Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1PUZZLED REMO [M]4FSHR Moles (Neerim East)
2PUZZLE GOLD [M]526FSHR Ashworth (Cowwarr)
3HETALIA BALE (NSW)[M]4FSHT Womann (Lara)
4MALADY AUBREY [M]7FSTDG Debono (Lang Lang)
5JUST WINS (NSW)[M]FSHM Busuttil (Kilmany)
6EVELISA [M]48636NBTT Kennedy-harris (Somerville)
7ON FLYER [M]85653FSTDC Mason (Neerim South)
8ERUPTING [M]FSHS Kyriacopoulos (Narre Warren South)
9EMMETT RYKER [M]Res.18423NBTN Boyd (Pearcedale)
10JAUNTY BALE (NSW)[M]Res.77FSHS Collins (Lara)
Race No. 10Top Cat Video9:48 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 400 metres at Warragul Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1SKYE [4]52F5122.67(5)K Sweeney (Gladysdale)
2CENTRALIAN [5]2142422.90(4)L Smith (Devon Meadows)
3ARCHIBALD PRIZE [4]2251422.76(5)P Craig (Langwarrin)
4BUCKLE UP LOUIS (TAS)[5]1723722.79(6)T Burns (Koo Wee Rup)
5MICK MOW [5]4312523.00(1)G Debono (Lang Lang)
6HARRY KEEPING (NSW)[5]11112NBTD Mcdonald (Devon Meadows)
7COOL AHMAR [5]7716122.67(1)S Corrigan (Clyde)
8SAM’S KINGDOM [4]3647322.63(5)C Johannsen (Devon Meadows)
9FAR EAST GIRL (QLD)[5]Res.27158NBTS Whyte (Bunyip)
10GO ZEPPA [5]Res.34384NBTS Corrigan (Clyde)
Race No. 11Big Dog Products10:06 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Warragul Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1LOVES IT [5]77883NBTG Orr (Newborough)
2JULES’ FANCY [5]3277226.19(4)J Reynolds (Pearcedale)
3FRAGILITY [5]4671126.33(2)J Van gelderen (Traralgon)
4FLYWHEEL EMILY [5]1551FSHS Bye (Gormandale)
5ANTAPLEX [5]31565NBTJ Hopkins (Junction Village)
6BIG SUB WOOFER [5]8648226.36(5)G Debono (Lang Lang)
7HENRY GARTH [5]14124NBTN Boyd (Pearcedale)
8DYNA RAPIDASH (NSW)[5]25282NBTJ Hunt (Avalon)
9ROZEHILL MAISIE [5]Res.21357FSTDJ Van gelderen (Traralgon)
10BROOKLYN CRUISER [5]Res.25635NBTV Sultana (Newborough)