Tuesday 24th June 2008


Race 1 SUZY’S FINE JEWELLERY
Novice Grade 5 699 Metres 06:53PM
$945-270-135 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 84138 MARSHAL MUNRO FSH R J Cook
2 21467 KLICK FSH P E Giles
3 58278 SHE’S SNAZZY NBT J A Azzopardi
4 85784 GROOVY MASTER FSTD M D O’Keefe
5 35326 NO CONTRACT NBT M Campbell
6 56385 CATHY RELTUB FSH S A Holmes
7 67288 TUVALU NBT C L McMillan
8 78565 STEAK AND ONIONS FSTD R D Conway
9 16767 PRIMAL IMAGE Res. FSTD T W Chatwin
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 2 APERLOO’S BAKERY
Grade 5 424 Metres 07:12PM
$945-270-135 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 14252 OCTARE NBT T J Moore
2 316 BLOW BY BLOW NBT G L Howell
3 1 MISTER SULU 24.33 P Dedes
4 715 PURE ELLE NBT P E Giles
5 123 HOT EIRE 24.34 P C Anderton
6 38331 WILD FLYNN NBT E Lieshout
7 24184 WHY NOT BERNIE 24.34 G Carter
8 17 YOUNG TEX 24.54 S B Ralph
9 77835 SPIRIT EXPRESS Res. NBT W P D Read
10 56456 JOSACHA Res. FSH P Jovanovic

Race 3 HIP POCKET WORKWEAR
Grade 5 424 Metres 07:35PM
$945-270-135 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 24227 REVVED UP NBT J Grindley
2 23112 PRECIOUS PIE NBT G R Barnsley
3 34633 BROOKLYN SUE NBT G W Selkrig
4 35224 PARUMBA PETE NBT E Lieshout
5 11 BURNING FUSE FSH P C Anderton
6 F1783 NAT’S PICK FSH D J Brown
7 64F33 HOODED FEVER 24.36 J A Adlam
8 75522 SADIE SAGE 24.28 G R Laidlay
9 36866 SPEED GLASS Res. 24.26 D Chiu
10 77835 SPIRIT EXPRESS Res. NBT W P D Read

Race 4 DREAMS AND DISCOVERIES
Novice Grade 5 699 Metres 07:54PM
$945-270-135 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 66775 DRACO’S IMAGE NBT S Creighton
2 34347 KIANNA FSH R C McMillan
3 86178 COSMIC SCOUT NBT B J Philippe
4 15464 HOT IN HEAVEN FSTD G L Howell
5 25175 WAIT ON SADIE FSH D Hill
6 38215 CAMO’S PIRATE FSH W T Gray
7 75368 GALLOPING BESSIE NBT C L McMillan
8 38461 ARCTIC SUNRISE FSH G James
9 16767 PRIMAL IMAGE Res. FSTD T W Chatwin
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 5 MICEAL V AMBROSE & ASSOCIATES
Grade 5 424 Metres 08:12PM
$945-270-135 /1ST LEG QUAD TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 73478 AKINA FIRE 24.17 P A Rowley
2 56777 LANDING ZONE 24.25 G Kreskas
3 44745 MODERN DECEIT 24.24 M R Patching
4 32228 DEE RIDDLER NBT P C Anderton
5 22141 JUDDINATOR NBT M B Clark
6 53445 INTO WISHING 24.47 J Reid
7 17866 SMURF’S BETTY NBT C A Tabone
8 34784 JUST CLAYTER FSH T W Gottsche
9 75856 SONIC SETTLER Res. 24.53 M R Patching
10 48755 DARLIN’ DOUTEY Res. FSH B R Alford

Race 6 WILD DOG WINERY
Mixed 4/5 424 Metres 08:35PM
$1000-290-145 /2ND LEG QUAD 1ST LEG D/D TRI/QUIN R/D
Box Form Name Best Trainer
1 8126F SIXTY FOUR 24.66 D Hill
2 76252 ROOS FURY 24.44 S J Wilson
3 53685 PETER LALAH NBT J Brooks
4 38886 SMURF’S OPAL 24.32 A C Tabone
5 53345 UNO MAT 24.22 G S Paez
6 23216 ANAKIN SKYWALKER 24.41 N King
7 45554 BRANDEEN RED 23.95 T J Allen
8 22155 MYSTIC GEM 24.27 N Barnett
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 7 SALLY REAL ESTATE
Grade 5 424 Metres 08:54PM
$945-270-135 /3RD LEG QUAD TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 66311 WEE BIT IRISH FSH R L Rogers
2 45363 BEST STEP UP 24.14 N King
3 73557 NAT’S ROSE FSH N L Brown
4 42654 STAYING IN 24.33 M R Patching
5 84167 TRIPPY TACO 24.27 M J Busuttil
6 37165 SEISMIC PETE 24.37 I A Hastie
7 37158 FIGHT FOR IT FSH P E Giles
8 41187 YAKERMANIS NBT M B Clark
9 75856 SONIC SETTLER Res. 24.53 M R Patching
10 18886 ON A PROMISE Res. NBT G S Paez

Race 8 WARRAGUL COUNTRY CLUB
Free For All 424 Metres 09:12PM
$1180-340-170 /4TH LEG QUAD 2ND LEG D/D TRI/QUIN R/D
Box Form Name Best Trainer
1 62346 CORNISH LADY 24.39 S Creighton
2 18644 TEENA WAVES 24.24 S L Hastie
3 41241 HANDOVER FIFTYS 23.92 R P Lesueur
4 22427 KOOLJAMAN 24.18 R J Hume
5 71542 DR. GALLOWAY 23.97 I A Hastie
6 42462 ELGRANDO HILTON 24.19 S A Reed
7 25645 DR. ROSSMAN 24.48 I A Hastie
8 18413 TYPHOON FLYER 24.22 J Clay
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 9 GAFFNEY’S
Grade 5 424 Metres 09:35PM
$945-270-135 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 54166 NAT’S RISING NBT N L Brown
2 21118 GOLDEN PATCH NBT P J Delahunty
3 87725 HIGH FLYING BOY 24.56 D J Saunders
4 51242 EYE EYE PIXIE 24.43 M Grindley
5 56662 DARING DECEIT 24.50 M R Patching
6 78164 MEADOW’S LAD NBT W P D Read
7 17371 STEELO NBT A Scott
8 22337 TUB’S TORNADO 24.42 D L Greig
9 48755 DARLIN’ DOUTEY Res. FSH B R Alford
10 77874 CHELLYNN Res. 24.69 G B Wood

Race 10 POPULAR PETS AND AQUARIUM
Grade 5 424 Metres 09:54PM
$945-270-135 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 57777 BUSY BEING BOSSY NBT A P Gallagher
2 2188 INCHY’S FUN FSH I D Hinchcliffe
3 74221 BLUSHING NBT N C Rilen
4 21758 REX’S ROOKIE NBT B R Alford
5 76847 SECOND KNUCKLE NBT W P D Read
6 85756 TUSCANY LASS 24.55 N Barnett
7 3P217 MIAMI LOCK FSH R L Rogers
8 167F4 CONRAD BLACK NBT W Beer
9 48455 PAUL’S PRIDE Res. NBT W P D Read
10 75888 WALLY’S COOL Res. NBT J S David

Race 11 MISKLE FAMILY RACE
Grade 5 424 Metres 10:11PM
$945-270-135 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 26672 ATT ALUS NBT D H Dawson
2 17675 HAWKINS 24.20 W R Bickerton
3 16247 JONATHON 24.44 G B Wood
4 33577 HOTLINE HALO NBT T Vass
5 43518 MR. STREET WISE NBT A J Papp
6 48733 GIRL GOT RHYTHM NBT W P D Read
7 T7445 BIG DADDY FLASH NBT D L Bartolo
8 F5848 JUST FOR NOW 24.12 N King
9 18886 ON A PROMISE Res. NBT G S Paez
10 74876 DR. ECUSTEIN Res. 24.69 M Braithwaite

Race 12 PHAZER
Grade 5 424 Metres 10:30PM
$945-270-135 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 68552 FANCY FELLA NBT G Thorneycroft
2 77553 WORDSMITH NBT T Vass
3 27564 CHEAP AND CHIC NBT A Scott
4 36736 BUSTER MAN NBT B D Afflick
5 73536 COLD TEA JACK NBT D H Dawson
6 54885 YOUR’S ALONE NBT W P D Read
7 75373 TYPHOON BLONDIE 24.51 W R Bickerton
8 44448 ELLA’S PURSUIT NBT G A Smart
9 56456 JOSACHA Res. FSH P Jovanovic
10 36866 SPEED GLASS Res. 24.26 D Chiu

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments