Tuesday, 30 December 2014

Greyhound Box Draw For Warragul – Tuesday, 30 December 2014

Race No. 1Murphy’s Greyhound Complex6:48 PM (VIC time)
Maiden event over 400 metres at Warragul Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1EL MARNY [M]FSHK Minne (Moe South)
2RED RAMBLER [M]26535NBTS Northway (Heyfield)
3CARIBBEAN MAGIC [M]44526NBTC Johannsen (Devon Meadows)
4GEE WHIZ GRAN [M]27647NBTJ Sultana (Newborough)
5BOUNDING BUDDY [M]2NBTN Wakefield (Cranbourne)
6JOEY BABY [M]5FSTDG Campbell (Drouin South)
7CHILD’S DREAM [M]824NBTG Joske (Jeeralang Junction)
8PATTY AND EYE [M]FSHN Lund (Longwarry)
9LINDA BELLA (NSW)[M]Res.87887NBTV Sultana (Newborough)
Race No. 2Top Run Images7:09 PM (VIC time)
Maiden event over 400 metres at Warragul Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1SHIRDALE PRINCE [M]644FSHD Hill (Traralgon)
2HELD HOSTAGE (NSW)[M]FSHG Arvanitis (Nyora)
3ME THE CHIEF [M]13FSHL Hall (Yarragon)
4LITTLE SMOKEY [M]7NBTJ Sultana (Newborough)
5BUCKLE UP VICKI (TAS)[M]62347NBTT Burns (Koo Wee Rup)
6ALISHA JEWEL [M]33235NBTE Prazza (Traralgon)
7SUEDON BELLE [M]28FSHD Rhodes (Heyfield)
8FINAL DECEPTION [M]FSHG Johnson (Chum Creek)
9LINDA BELLA (NSW)[M]Res.87887NBTV Sultana (Newborough)
Race No. 3Mel’s Kitchen (gobis Reg. Only) (gobis)7:27 PM (VIC time)
Maiden event over 460 metres at Warragul Of $2,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1DIGNITY DIAMOND [M]8NBTS Neocleous (Yinnar South)
2ZELEMAR ZONK [M]3FSHS Reed (Yarram)
3RUNNIN’ ON GAS [M]FSHI Bindley (Wonthaggi)
4TRICKY MOVER [M]FSHI Bindley (Wonthaggi)
5OUR MISS NITRO [M]5NBTG Hall (Yarragon)
6UGO FLASH [M]25822NBTB Sonneman (Warragul)
7OH SO SERIOUS [M]1718FSHG Graham (Woodleigh)
8JUNGLE JANE [M]25772NBTD Rhodes (Heyfield)
9HASHTAG YOLO [M]Res.278NBTK Gorman (Moe)
10FRANCOL [M]Res.25536NBTI Ognjenovic (Endeavour Hills)
Race No. 4Australian Quality Pet Foods7:50 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 400 metres at Warragul Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1UNBOUND (NSW)[4]3136223.15(7)K Chivell (Sunbury)
2KOFI KAYLAN [5]6523722.94(5)S Toner (Pakenham)
3WHITE STINGER (NSW)[4]5117122.82(2)K Richardson (Drouin)
4SWAGZILLA (NSW)[4]3215123.46(1)D Mcdonald (Devon Meadows)
5TEKKI TREMOR [4]3512223.13(1)D Crawford (Pearcedale)
6CRAWF’S BREAD [5]8755622.76(2)D Crawford (Pearcedale)
7SAAHD [5]11114FSTDG Ennis (Sandhurst)
8WHATTA JOKE [5]2438522.89(8)D Dean (Nyora)
9CINCINNATI LEE (SA)[5]Res.68812NBTA Sultana (Maddingley)
10BUCKLE UP BRETT (TAS)[5]Res.4634422.86(4)T Burns (Koo Wee Rup)
Race No. 5Endeavour Locksmiths8:09 PM (VIC time)
Free For All event over 460 metres at Warragul Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1CHOCLOTTO [3]5881526.11(4)I Brown (Loch)
2BOMBER ATTACK [3]4112325.98(6)T Alister (Cranbourne South)
3VAPOUR STORM [2]4327825.79(1)D Selleck (Tooradin)
4ENNIS BALE (NSW)[3]5757326.06(8)J Hunt (Lara)
6LOVES IT [4]6577426.37(5)G Orr (Newborough)
7COOL MIKADO [4]2456326.25(6)M Barber (Hoddles Creek)
8VOIGHT [3]1233126.09(2)G Walker (Clayton)
Race No. 6Big Dog Products8:27 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Warragul Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1STARZAR DIAMONDS [5]15274FSHK King (Langwarrin)
2CHEEKY HAND [5]8663626.19(1)D Dean (Nyora)
3BENZO BALE (NSW)[5]47146NBTJ Hunt (Lara)
4DR. RAHOUAL [5]76387NBTJ Mcmahon (Darriman)
5CRUISER’S SOL [5]7422226.06(3)D Crawford (Pearcedale)
6KRAKEN CONCORD [5]65622NBTR Glass (Kyabram)
7LADY DEEDEE [5]24247FSTDK Leek (Devon Meadows)
8BOGNER BALE (NSW)[5]65411NBTJ Hunt (Lara)
9MARCIARNO MISS [5]Res.73375NBTS Neocleous (Yinnar South)
10OLLIEMAX [5]Res.4674626.59(8)M Height (Yarragon)
Race No. 7Wwr Sawdust (1-4 Wins – Gobis Reg. Only) (gobis)8:50 PM (VIC time)
Restricted Win event over 400 metres at Warragul Of $2,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1SLICK JOHN [5]24141FSHE Lieshout (Drouin West)
2WINDY HILL [4]3187823.05(2)G Thorneycroft (Don Valley)
3MAMBA [5]5521823.34(2)J Zammit (Hazelwood North)
4DELTA DAISY [5]74712NBTJ Selleck (Tooradin)
5LOVING ANGELS [4]5315122.55(1)C Johannsen (Devon Meadows)
6COOLAN BOY [5]32611FSTDR Redenbach (Cranbourne)
7OUSTI [4]1688722.95(1)G Ennis (Sandhurst)
8WE’LL CLAP THAT [5]132NBTN King (Pearcedale)
9COUNTESS JUANITA [5]Res.35515FSTDN Boyd (Pearcedale)
10BOMBORA STORM [5]Res.16131FSTDD Mcdonald (Devon Meadows)
Race No. 8Lion Quality Products9:09 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Warragul Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BLACK ODIN [5]8433426.39(5)M Pirani (Boronia)
2COSMIC DAICOS [5]41144NBTK Chivell (Sunbury)
3RIPPLEBROOK AL [5]75347NBTD Hill (Traralgon)
4GIFTED MAN [5]48171NBTA Gringhuis (Ripplebrook)
5VEE FOR VEGAS [5]85564NBTS Neocleous (Yinnar South)
6TEKKI CHINA [5]32232NBTD Crawford (Pearcedale)
7LEAH ENTITY [5]12546NBTL Allen (Darnum)
8TAKE THEM ON [5]55283NBTT Curtain (Cranbourne South)
9MARCIARNO MISS [5]Res.73375NBTS Neocleous (Yinnar South)
10ZATRITE [5]Res.78878NBTK Mccann (Rosebud West)
Race No. 9Tooradin Trial Track9:27 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Warragul Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MINSTREL PRINCE [5]221FSTDJ Burch (Junction Village)
2REMO WIND [5]31222NBTK Scott (Koo Wee Rup)
3CHUBBA CHOPS [5]3518NBTL Allen (Darnum)
4FIREMAN JOHNNY [5]5544426.42(4)G Neocleous (Yinnar South)
5PHOTON FLYER (NSW)[5]85853NBTG Joske (Jeeralang Junction)
6DANCING PUMPS [5]64175FSHS Neocleous (Yinnar South)
7TO THE GALO’S [5]11FSHP Smith (Pascoe Vale South)
8ZATMINE [5]4725126.25(1)K Mccann (Rosebud West)
9CLAREMORRIS [5]Res.73443FSHS Kyriacopoulos (Narre Warren South)
10NIGHT PHANTOM [5]Res.74436NBTB Selleck (Tooradin)
Race No. 10Longwarry Hotel9:50 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Warragul Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1PEREGON FLYER [5]82252NBTD Crawford (Pearcedale)
2DANYO’S TOM [5]42142FSHN Ryan (Devon Meadows)
3CANINO [5]51674NBTC Johannsen (Devon Meadows)
4JOHNNY MOBSTER [5]25741NBTG Neocleous (Yinnar South)
5JET MIKADO [5]1846FNBTM Barber (Hoddles Creek)
6YARRA GUN (QLD)[5]851P5NBTM Height (Yarragon)
7BLACK ARORA [5]7726726.32(2)I Ognjenovic (Endeavour Hills)
8DON’T CRUMBLE [5]1547826.03(6)M Brown (Loch)
9CLAREMORRIS [5]Res.73443FSHS Kyriacopoulos (Narre Warren South)
10CYCLONE RUSTY [5]Res.8885726.21(8)B Selleck (Tooradin)
Race No. 11Top Cat Video10:10 PM (VIC time)
Grade 5 event over 400 metres at Warragul Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1TEXAN [5]23132NBTK Leek (Devon Meadows)
2SAILAWAY [5]8148422.76(8)D Curtain (Longwarry)
3WHERE’S NEO [5]7774123.02(1)T Burns (Koo Wee Rup)
4BEJAY THE DEJAY (NSW)[5]67154FSHG Ennis (Sandhurst)
5SANDAVE PEARL (NSW)[5]44548FSHD Curtain (Longwarry)
6BLUE FLUTE [5]26761NBTC Johannsen (Devon Meadows)
7JUNGLE WARFARE [5]4443622.76(5)J Martinovic (Koo Wee Rup)
8I’M PUMPED [5]1654122.74(1)G Orr (Newborough)
9SQUIRREL BENZ (QLD)[5]Res.1345322.87(3)G Johnson (Chum Creek)
10WAKEUP WEDNESDAY [5]Res.8574422.68(8)P Craig (Langwarrin)
Race No. 12Www.hotdogs.com.au10:28 PM (VIC time)
Grade 5 event over 400 metres at Warragul Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DARK SAGA [5]56751NBTG Glass (Kyabram)
2BUCKLE UP LOUIS (TAS)[5]3427722.70(3)T Burns (Koo Wee Rup)
3ASTON ISAAC [5]4246123.20(4)E Lieshout (Drouin West)
4STREAMING (NSW)[5]5311422.85(2)C Haas (Tynong)
5HE’S PANICKEN [5]35182FSTDM Tocknell (Rosebud)
6SERIOUS DARCY (QLD)[5]52673NBTK Minne (Moe South)
7WILDCARD LAD [5]1142223.15(5)J Imlach (Pearcedale)
8PRINCE NANDO [5]6818322.81(8)A Gringhuis (Ripplebrook)
9NITRO NEDDIE [5]Res.221422.79(1)F Vassallo (Doveton)
10DAGGY’S GIFT [5]Res.86764NBTP Burns (Koo Wee Rup)