Friday, 14 August 2015

Greyhound Box Draw For Warrnambool – , 14 August 2015

Race No. 1Koroit Street Tab12:12 PM ( time)
Maiden event over 390 metres at Warrnambool Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1BLAZING NITRO [M]22FSHM Niele (Berringa)
2REGAL JAZZ [M]7FSHM Niele (Berringa)
3ATARAXIA [M]FSHA Terry ( South)
4XYLEM HAY [M]8FSHB Thomson (Garvoc)
5LITTLE CAVIAR [M]62323NBTP Teuma (Winslow)
6SWIFT LACEY ()[M]624NBTG Hunt (Cudgee)
7CLASSY ARROW [M]22376NBTJ Ward (Lake Goldsmith)
8HEINEKEN GIRL (SA)[M]5242FSHF Matthyssen (Red Lion)
9HILL [M]Res.475NBTN Sheehan (Koroit)
10REGAL TUNE [M]Res.58535FSHM Niele (Berringa)
Race No. 2Norfolk Butchers12:32 PM (VIC time)
Maiden event over 450 metres at Warrnambool Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1ZIPPING LINK (NSW)[M]232FSHJ Galea (Rowsely)
2COSMIC GEORGE [M]FSHN Vincent (Lal Lal)
3BUDDY BERT [M]8NBTG Hunt (Cudgee)
4CALM BLISS (NSW)[M]4FSHC Treherne (Lara)
5ABBIE’S DREAM [M]1336NBTL Fisher (Streatham)
6YIPY MISSISSIPPI [M]4NBTB Thomson (Garvoc)
7ZIPPING JOCK (NSW)[M]3FSHJ Galea (Rowsely)
8BONFIRE STORM (NSW)[M]88634FSHD Hammerstein (Ararat)
9TRIAS [M]Res.77787NBTA Harding (Hamilton)
Race No. 3Coast Fm & 3yb12:48 PM (VIC time)
Grade 7 event over 390 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1EUMERALLA FLASH [7]15534NBTN Sheehan (Koroit)
2ADMIRAL BAY [7]517FSHJ Sayle (Herne Hill)
3BLACK TIKKA [7]45164FSHJ Sayle (Herne Hill)
4GANGALLA LODGE (SA)[7]58521NBTR Matthyssen (Talbot)
5DYNAMIC DASH [7]83346NBTM Niele (Berringa)
6COSMIC GOLDIE [7]57677FSTDC Treherne (Lara)
7BLOSSOM NOIR [7]64665NBTM Gibbons (Lara)
8DENYA [7]122.41(2)D Brennan (Ross Creek)
9BERNMAR PRINCESS [7]Res.73665NBTP Teuma (Winslow)
10REGAL CLEO [7]Res.68786FSHM Niele (Berringa)
Race No. 4Kermonds Hamburgers1:07 PM (VIC time)
Grade 7 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1COOL WHIPP [7]512FSHK Bravo (Lovely Banks)
2MARIS GOLD [7]2686725.86(8)C Treherne (Lara)
3ASTON CRUZ [7]12FSHP Abela (Parwan)
4SOUTHWOOD JACK [7]6435226.02(2)P Crawley (Mortlake)
5GINGER WARRIOR [7]126.02(7)M Wright (Allansford)
6MEGA JEWELS [7]71FSTDN Sheehan (Koroit)
7MAG SPRING [7]42673NBTP Crawley (Mortlake)
8RAMPAGING ROSIE [7]125.84(6)M Wright (Allansford)
9CARVE [7]Res.181625.49(2)A Smedts (Cudgee)
10ELITE LUCY (NSW)[7]Res.33464FSTDL Courts (Lara)
Race No. 5Cassign Design1:27 PM (VIC time)
Grade 6 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1COUSIN COSMO [6]28226FSHC Treherne (Lara)
2DUVAL (NSW)[6]4136625.95(7)M Bowerman (Raglan)
3HEART IN MOTION [6]1127225.51(8)D Brennan (Ross Creek)
4JIMMY WHO [6]2136425.99(1)K Turner (Lara)
5REBEL COMMANDER [6]13332NBTS Payne (Melton)
6AMERICAN MONSTER [6]11FSHA Paraskevas (Cranbourne South)
7NICE NURSE FRANK [6]511326.30(6)S Fisher (Lara)
8MAZZETTI [6]22T3125.74(5)S Bruce (Warrnambool)
9STOLEN GEM [6]Res.64365NBTA Jeffrey ()
Race No. 6Eureka Sheds1:45 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1AROLOK JANE [5]5143525.54(4)P Riches (The Sisters)
2ZULU RETREAT (NSW)[5]25251FSHS Fisher (Lara)
3INFINITE SENOR [5]46454NBTJ Ward (Lake Goldsmith)
4DESPEDIDA (NSW)[5]52212FSHV Cotton (Elaine)
5ERNIE OLD [5]32131NBTL Morshead (Barongarook)
6SPREADING RUMORS [5]2517425.40(8)P Patterson (Bet Bet)
7VILLAINOUS (NSW)[5]65343FSTDG George (Beulah)
8BANNISTER BALE (NSW)[5]12222FSHR Camilleri (Lara)
9WHO’S THAT CHAP [5]Res.6547725.92(2)J Higgins (Linton)
10VAPOUR CAPER [5]Res.5532525.66(2)R Harrowfield (Colac)
Race No. 7Carpetcourt2:03 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 390 metres at Warrnambool Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1RED SALLY [4]6516522.46(4)M Niele (Berringa)
2PRETTY BOY GRIGG [5]73144FSTDM Turner (Lara)
3TAMMY BAXTER (NSW)[5]41385NBTT Womann (Lara)
4DISCO DIAMOND (NSW)[4]6173622.13(2)G Campbell (Anakie)
5KIRABILLI ROSIE [5]13173NBTR Drew (Dennington)
6LAREDO ()[5]1223TFSHC Treherne (Lara)
7LORD DIAMOND [5]7118622.04(5)R Camilleri (Lara)
8ONE STEP BEYOND [4]5211122.37(1)D Geall (Lara)
9SOUTHWOOD ROSE [5]Res.7361722.50(3)P Crawley (Mortlake)
10PEQUENO RAYO [5]Res.64658FSTDA Courts (Corio)
Race No. 8Macey’s Bistro2:20 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 450 metres at Warrnambool Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1FLUKE OF FANTASY [4]4332325.48(5)P Crawley (Mortlake)
2ZEPPELIN BALE (NSW)[5]78812NBTR Camilleri (Lara)
3SENOR LAURIE (NSW)[5]61161FSTDD Fisher (Lara)
4KIMMY BALE (NSW)[5]21711FSTDR Camilleri (Lara)
5ZAFONIC ZJAHDI (QLD)[4]7875525.88(1)P Bukowski (Flowerdale)
6WEEPING LASS [5]21133FSTDA Osborne (Napoleons)
7KYL’S ME MATE (NSW)[5]22131FSTDS Melville (Beveridge)
8MINORITY (TAS)[5]65344NBTG Campbell (Anakie)
9WHO’S THAT CHAP [5]Res.6547725.92(2)J Higgins (Linton)
10PEQUENO RAYO [5]Res.6465825.73(3)A Courts (Corio)
Race No. 9Warrnambool Gotba2:37 PM (VIC time)
Grade 6 event over 390 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ZIPPING DERMOT (NSW)[6]4117222.58(6)R Drew (Dennington)
2SHOW BAG CARTER [6]1477422.64(5)G Campbell (Anakie)
3JEM’S PRINCESS [6]13483NBTM Turner (Lara)
4CARLANNA JOBE [6]14418FSHP Bull (Maryborough)
5TREATTY (NSW)[6]42133NBTM Bowerman (Raglan)
6DWAYNE’S SHOUT [6]15451FSHB Rogers (Tahara)
7COSMIC LOLA [6]71356FSHC Treherne (Lara)
8ASTON ODIOUS [6]25174NBTG George (Beulah)
9STARBRIGHT GIRL [6]Res.87877NBTP Teuma (Winslow)
Race No. 10Protectcorp Securities2:55 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1RESSLER [5]26547NBTG George (Beulah)
2BRANDON’S WAY [5]27348NBTB Rogers (Tahara)
3ZIPPING KASEY (NSW)[5]1211FSHJ Galea (Rowsely)
4ZONDA BALE (NSW)[5]25111FSHR Camilleri (Lara)
5JACK WINTER [5]41555FSHA Jeffrey (Ballarat)
6OH LELE PETER [5]5234425.72(5)G Campbell (Anakie)
7MABUTI GIRL [5]3315725.69(5)N Wynd (Lismore)
8WOBBLER [5]84472NBTL Morshead (Barongarook)
9SOUTHWOOD ROSE [5]Res.7361725.84(2)P Crawley (Mortlake)
10CAZAR ROSE [5]Res.8586625.97(1)K Gavin (Killarney)
Race No. 11Www.tab.com.au3:12 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ANOTHER CITY [5]6F236NBTK Anderton (Warrnambool)
2ROSE OF TUSCANY (NSW)[5]4115722.50(7)M Hirtzel (Elaine)
3CLASSIC CAPER [5]2762522.21(7)L Harrowfield (Colac)
4RANGATANG (QLD)[5]53654NBTB Hare (Greendale)
5LUMPSTAR [5]7818622.16(5)M Niele (Berringa)
6PULCIANO [5]2775622.40(4)S Bruce (Warrnambool)
7MAXIMUM MADDY [5]37377NBTM Gibbons (Lara)
8HUGH MADE WHO [5]15735NBTD Geall (Lara)
9SOUTHWOOD ROSE [5]Res.7361722.50(3)P Crawley (Mortlake)
10PEQUENO RAYO [5]Res.64658FSTDA Courts (Corio)
Race No. 12Wannon Room Function Centre3:30 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MIDNIGHT OSTI (NSW)[5]24475NBTM Niele (Berringa)
2ATE GRAND KIDS [5]44517NBTA Jeffrey (Ballarat)
3ROXY’S A REBEL [5]4715TNBTS Payne (Melton)
4PETER REPEATER [5]72274NBTT Monaghan (Blakeville)
5PROVEN GLADY [5]37447FSHJ Sayle (Herne Hill)
6GOTTA RUSH [5]45144NBTS Melville (Beveridge)
7PINGU (SA)[5]51553NBTG Campbell (Anakie)
8GITCHA RICH (NSW)[5]47357NBTA Harding (Hamilton)
9 GUY [5]Res.45563NBTM Bowerman (Raglan)
10CAZAR ROSE [5]Res.8586622.52(5)K Gavin (Killarney)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments