Friday, 20 May 2016

Greyhound Box Draw For Warrnambool – Friday, 20 May 2016

Race No. 1Greyhound Adoption Program12:02 PM (VIC time)
Maiden event over 390 metres at Warrnambool Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1VECTIS SECRET [M]254FSHJ O’neill (Horsham)
2DERBY THYME [M]47875FSHD Blake (Rupanyup)
3BELLINI MARTINI [M]72345FSHK Brooks (Rupanyup)
4WHY NOT DAWN [M]F6864NBTW Gray (Wendouree)
5ANITA’S GIRL [M]848FSHG Carr (Sunbury)
6PLATINUM IMPACT [M]5226NBTS Waycott (Springhurst)
7SCOTT NO SIZE [M]46768FSHS Kruckel (Lake Goldsmith)
8BUSHMAN’S SMILE (NSW)[M]526NBTP Bouchier (Dennington)
9FIVE MISSISSIPPI [M]Res.537FSHK Miller (Skipton)
10HARRY CHO [M]Res.88455FSHK Brooks (Rupanyup)
Race No. 2Koroit Street Tab12:22 PM (VIC time)
Maiden event over 450 metres at Warrnambool Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1FOXY FERN [M]68867FSHG Carr (Sunbury)
2YIPY MISSISSIPPI [M]22284NBTB Thomson (Garvoc)
3SELECT SCOTT [M]62342FSHK Bailey (Maffra)
4ATOMISER [M]77754FSHL Delbridge (Balliang)
5LARSON [M]3445FSHE Deglaitis (Moolap)
6LEKTRA SUNSET [M]54F77NBTP Simone (Pirron Yallock)
7RENEGADE KEV [M]67FSHG Campbell (Anakie)
8BLANCO CANYON [M]26FSHM Delbridge (Balliang)
Race No. 3Coast Fm & 3yb12:37 PM (VIC time)
Grade 7 event over 390 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MILLY O’MUFFIN (NSW)[7]67841NBTG Carr (Sunbury)
2ELRAM GIRL [7]64226NBTS Jack (Dalmore)
3REMO WIND [7]37656NBTA Daisley (Lismore)
4LACEY’S LAD (SA)[7]25673NBTG Hunt (Cudgee)
5WALT’S STAR [7]42851FSHS Jack (Dalmore)
6TWO MISSISSIPPI [7]17171FSHW Miller (Skipton)
7ITZA GOOD DAY [7]18FSHK Mugavin (Killarney)
8DYNAMITE DEX (NSW)[7]23566NBTS Coulson (Balliang)
9DYNA NAMI (NSW)[7]Res.68552FSTDM Delbridge (Balliang)
10LOLA CHERRY COLA [7]Res.176FSHT Womann (Lara)
Race No. 4Norfolk Butchers12:57 PM (VIC time)
Grade 7 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1TALLY HO GAL [7]33164NBTC Kampman (Hawkesdale)
2SACHI [7]16535FSHT Deglaitis (Moolap)
3NULLA GIRL [7]6456525.94(5)P Fulton (Ecklin South)
4DREAM SHANTY (NSW)[7]613FFSHM Delbridge (Balliang)
5CARVE [7]5727525.49(2)C Dew (Anakie)
6ICONIC CHIEF [7]54384NBTB Fish (Dennington)
7DEMONISHEM [7]53133NBTT Deglaitis (Moolap)
8RINGADINGDING (NSW)[7]82154FSTDG Campbell (Anakie)
9WHY NOT GEORGE [7]Res.74751FSHW Gray (Wendouree)
Race No. 5Carpetcourt1:22 PM (VIC time)
Grade 6 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1TALLY HO TINK [6]4558526.16(4)C Kampman (Hawkesdale)
2FRAC GEEK [6]15217FSHJ Guy (Horsham)
3BARON LAD [6]33356NBTA Jeffrey (Ballarat)
4MAJOR MOE (NSW)[6]17556NBTB Hodgson (Smythesdale)
5MEGA JEWELS [6]18383NBTN Sheehan (Koroit)
6LEKTRA HUTCH [6]46421FSTDP Lenehan (Toolong)
7DJAYS LARRY [6]46228NBTK Daisley (Lismore)
8ALLEN GANTZ (NSW)[6]13368FSHM Delbridge (Balliang)
Race No. 6Kermonds Hamburgers1:37 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SELECT DANIEL [5]1626725.48(6)K Bailey (Maffra)
2LEKTRA DAME [5]5715425.89(8)P Lenehan (Toolong)
3KIRABILLI MYRTLE [5]46635FSHC Capuano (Anakie)
4STILL THE ONE [5]6451825.50(5)J Magri (Avalon)
5OH LELE PETER [5]5733825.72(5)G Campbell (Anakie)
6KRYPTONIAN [5]F2227NBTJ Guy (Horsham)
7THUNDER RAZ [5]5144625.74(8)R Tartaglia (Newcomb)
8MI DIABLO [5]865F4FSTDJ O’neill (Horsham)
Race No. 7Protectcorp Securities2:02 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1WHERE’S DEX STAR [5]38744FSHC Dew (Anakie)
2JIMMY WHO [5]6423725.99(1)K Turner (Lara)
3NEVADA TRIANGLE [5]77238NBTJ O’neill (Horsham)
4KIRABILLI LACEY [5]72342NBTD Goudge (Winslow)
5BARRIER REEF [5]1464725.71(1)T Womann (Lara)
6HARD WICKET [5]45411FSHS Waycott (Springhurst)
7MONALEEN DEEJAY [5]75621NBTD Murray (Napoleons)
8MAJOR FLO (NSW)[5]57314FSTDB Hodgson (Smythesdale)
Race No. 8Macey’s Bistro2:22 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 450 metres at Warrnambool Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1BRAZEN BULL [5]64774NBTJ Guy (Horsham)
2PRETTY BOY GRIGG [5]67623NBTM Turner (Lara)
3PARANOIA [5]8856TNBTJ Guy (Horsham)
4JACK WINTER [5]7285325.61(1)A Jeffrey (Ballarat)
5FAWN PURSUIT [5]66126NBTG Campbell (Anakie)
6BIG BARKING BERT [5]5764825.63(1)L Delbridge (Balliang)
7GLASS ROOF [4]3172125.29(5)C Capuano (Anakie)
8ALLEN JEER (NSW)[5]27152NBTT Womann (Lara)
Race No. 9Cassign Design2:44 PM (VIC time)
Grade 6 event over 390 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MOYARRA PREDATOR [6]13142NBTS Waycott (Springhurst)
2TALLY HO BILLY [6]68378NBTA Kampman (Hawksdale)
3SIX THIRTY NEWS [6]11P68FSTDJ O’neill (Horsham)
4ILLIAD ALLEN (NSW)[6]13356FSTDM Delbridge (Balliang)
5SELECT SEASPRAY [6]82647FSHK Bailey (Maffra)
6MAJOR BURST [6]27786NBTB Hodgson (Smythesdale)
7ALLEN EARNER (NSW)[6]34565NBTT Womann (Lara)
8I’VE GOT WINGS (NSW)[6]85332NBTJ Taylor (Kyabram)
9BLAZING NITRO [6]Res.44434NBTM Niele (Berringa)
10TYPHOON BLAKE [6]Res.88567NBTD Blake (Rupanyup)
Race No. 10Protectcorp Securities3:03 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 390 metres at Warrnambool Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1SHAMELESS BANDIT [5]1465622.24(6)G Campbell (Anakie)
2KRAZY KANGA [4]7112122.07(1)R Tartaglia (Newcomb)
3MAGIC SUCCESS [5]48437NBTJ Bell (Woodford)
4NOONBARRA JOE [4]3288422.03(1)K Turner (Lara)
5HAWKA TRON [4]7151522.11(7)J Magri (Avalon)
6MORSON SENOR [5]4284422.15(7)L Morshead (Barongarook)
7MINORITY (TAS)[4]5887822.08(1)G Campbell (Anakie)
8RED SALLY [4]3333222.46(4)M Niele (Berringa)
9PARAMOUNT ARROW [5]Res.86363NBTS Kruckel (Lake Goldsmith)
10CHANTILLY MAGIC [5]Res.47876NBTK Brooks (Rupanyup)
Race No. 11Www.tab.com.au3:19 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1AEROPLANE MICK [5]17215FSHK Bailey (Maffra)
2LOGIC LAD [5]6635722.45(8)S Jack (Dalmore)
3HEY THERE BARBIE [5]1148722.38(8)E Deglaitis (Moolap)
4ATARAXIA [5]2364222.26(3)A Paraskevas (Cranbourne South)
5ISALA BALE (NSW)[5]7785FFSTDT Womann (Lara)
6BEYOND THE VALLY (SA)[5]21813NBTG Campbell (Anakie)
7HELL ON WHEELS [5]37257NBTS Waycott (Springhurst)
8BRAZEN FOOL [5]42311FSHJ Guy (Horsham)
9BABS BALE (NSW)[5]Res.77636FSTDT Womann (Lara)
10CHANTILLY MAGIC [5]Res.47876NBTK Brooks (Rupanyup)
Race No. 12Warrnambool Gotba3:40 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1WOLF SPY [5]34444NBTR Gavin (Killarney)
2STOLEN GEM [5]8364822.54(8)A Jeffrey (Ballarat)
3NINETYMILE BILL [5]21871FSHS Coulson (Balliang)
4MAKE ME CLASSY (NSW)[5]66242NBTM Niele (Berringa)
5MOYARRA OPERARI [5]3115322.19(2)S Waycott (Springhurst)
6SWISHER (TAS)[5]82461NBTD Murray (Napoleons)
7PEP CEE KOLA [5]5657222.23(1)S Kruckel (Lake Goldsmith)
8AEROPLANE KENNY [5]3265TFSTDK Bailey (Maffra)
9PARAMOUNT ARROW [5]Res.86363NBTS Kruckel (Lake Goldsmith)
10BABS BALE (NSW)[5]Res.77636FSTDT Womann (Lara)