Saturday 12th November 2011

Greyhound Box Draw For Warrnambool – Saturday 12th November 2011

Race No. 1The Vet Group (bitches) Ht105:37PM (VICtime)
Maiden Heat event over 390 Metres at Warrnambool Of $1,230 Prizemoney.
1st: $860 2nd: $245 3rd: $125.

No.NameFormBestTrainer

1NEWSPAPER MOMMAFSHN Wynd (Lismore)
2MOLLY JADE38534FSTDA Mcdowall (Nullawarre)
3VELOCITY ZIP422FSHS A Holmes (Yarragon)
4GERTRUDE BALEFSHS J Collins (Lara)
5ZOE’S PROMISE382NBTL Z Lenehan (Koroit)
6SHANARRA744FSHB M Rogers (Coleraine)
7EPSOM MISSFSHR J Maher (Bushfield)
8SAMMY’S DREAM37FSTDG R White (Ballarat North)
9THOMO’S PIZAZZ24566FSHG J Bate (Lara)
10CRUISY LEE77466NBTM A Mcguire (Raglan)
Race No. 2The Vet Group (bitches) Ht205:59PM (VICtime)
Maiden Heat event over 390 Metres at Warrnambool Of $1,230 Prizemoney.
1st: $860 2nd: $245 3rd: $125.

No.NameFormBestTrainer

1FELINA BALEFSHS J Collins (Lara)
2PURE MAGANDA74574NBTN Wynd (Lismore)
3GLOW AFTER DARK55863FSTDC J Johannsen (Devon Meadows)
4REAL BREW4FSTDR P Brewer (Camperdown)
5GLENFERRIE LASS38433NBTK Lloyd (Anakie)
6AWESOME SANDYFSHE M King (Sulky)
7SIMONOVAFSHW B Duniam (Little River)
8ALWAY’S WHINING43FSTDP E Westbrook (Corio)
9HAITI BALE63567FSTDS J Collins (Lara)
10MADAME BETSY66456FSHR J Keating (Portland)
Race No. 3The Vet Group (bitches) Ht306:19PM (VICtime)
Maiden Heat event over 390 Metres at Warrnambool Of $1,230 Prizemoney.
1st: $860 2nd: $245 3rd: $125.

No.NameFormBestTrainer

1SPECIAL OPS21562FSHJ D Perkins (Romsey)
2DIAMOND KATIE2884FSTDF Spiteri (Sunshine West)
3SOHO LEGEND31754FSHS O’Brien (Ballan)
4LITTLE RED LADY63FSHC E Abbott (Edenhope)
5GEM DAISY5NBTB M Casey (Penshurst)
6SNOW ZAPPERFSHA King (Sulky)
7LIGHT TIGHTSFSHD J Lowe (Woorndoo)
8BRYN BALEFSHS J Collins (Lara)
9COUNTESS MILLIEF5646NBTM A Mcguire (Raglan)
10MIZ RAEJAN87446NBTJ M Boyington (Portland)
Race No. 4The Vet Group (bitches) Ht406:40PM (VICtime)
Maiden Heat event over 390 Metres at Warrnambool Of $1,230 Prizemoney.
1st: $860 2nd: $245 3rd: $125.

No.NameFormBestTrainer

1ENIE’S MAHTEFSHE M King (Sulky)
2DALE’S ACE8FSHW F Cupples (Minimay)
3SPITFIRE SALLYFSHL G Mitchell (Teesdale)
4IMANI BALEFSHS J Collins (Lara)
5LO BREAK48FSTDJ N Bray (Smythes Creek)
6BARBARA BALE26323FSHS J Collins (Lara)
7KIRABILLI BINDI3524NBTD R Drew (Dennington)
8HEARTACHESFSHC E Abbott (Edenhope)
9FLAMING JOLEEF6285NBTR D Brook (Elliminyt)
10AMBERLY QUEEN72887NBTA Courts (Corio)
Race No. 5Lee’s Final Fling06:56PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Warrnambool Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1PERFECT DELIGHT1525226.15P B Crawley (Mortlake)
2DARYL BALE3745225.82S J Collins (Lara)
3SHIRAZ REEF31626.19A M Kampman (Framlingham East)
4DARLIN BALE21741FSHS J Collins (Lara)
5SINFUL SOUL51235FSTDK S Anderton (Warrnambool)
6JAMAICAN RUBY6534326.14R W Walsh (Koroit)
7MICK’S LUCK64386NBTP B Crawley (Mortlake)
8WONGAWILLI VILA5647225.96G J Bate (Lara)
9BLACK ARANDT21636NBTP A Simone (Pirron Yallock)
10TURKISH DELIGHT4336425.80N A Stanley (Portland)
Race No. 6Johhny & Angel’s Engagement (gobis)07:17PM (VICtime)
Grade 5 event over 650 Metres at Warrnambool Of $1,652,475 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $1,651,000.

No.NameFormBestTrainer

1DESTRUCTINATOR21354NBTC J Johannsen (Devon Meadows)
2TRACK CONTROL64481FSTDD K Sheridan (Talbot)
3MY SECRET SHIRAZ36552FSTDJ R Britton (Anakie)
4GOING HOME21581NBTC Billington (Portland)
5TEXAS KING23266FSHB E Finn (Herne Hill)
6MORE MOO15113FSTDC A Farrugia (Melton)
7CUDGEE THEA2617437.81G R Hunt (Allansford)
8WEROMBI ROAD56363FSTDC Billington (Portland)
9SLIPAWAY MISTY76468FSTDB F Haintz (Ballarat)
10BRAVERA56876NBTE M King (Sulky)
Race No. 7Pink Garril07:39PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Warrnambool Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1ARAGORN68752NBTJ R Britton (Anakie)
2PARAMOUNT DIVA5545725.71C E Abbott (Edenhope)
3DRUMS OF DAWN41215FSHS A Holmes (Yarragon)
4LAUNCHINATOR61161NBTC J Johannsen (Devon Meadows)
5LACOMARE52135NBTM M Hirtzel (Elaine)
6ANNMALA MAGIC33683NBTM J Gibbons (Lara)
7KASUNDI31252NBTC J Johannsen (Devon Meadows)
8WALTER BALE6636525.64G J Bate (Lara)
9WHICH CLASS74457FSTDB J Shepheard (Glencoe)
10GLAMOROUS DENISE65325FSTDB F Haintz (Ballarat)
Race No. 8Umhauers Cup07:56PM (VICtime)
Free For All event over 450 Metres at Warrnambool Of $2,050 Prizemoney.
1st: $1,435 2nd: $410 3rd: $205.

No.NameFormBestTrainer

1MAKE THE CALL2411525.65A Langton (Anakie)
2JIMMY I AM1172525.40M P Turner (Corio)
3MATANG2312425.59E M Steel (Nullawarre North)
4KREUZER ON FIRE2224125.16N Vincent (Lal Lal)
5UP AND AWAY625T825.32G J Bate (Lara)
6SOUTHWOOD BOLT4517225.57S J Elsum (Camperdown)
7KYNAN’S EXPRESS36162NBTJ R Weir-Smith (Dooen)
8WARNING LABEL4715825.22A Langton (Anakie)
Race No. 9Digicast Productions Final (gobis)08:16PM (VICtime)
Maiden Final event over 450 Metres at Warrnambool Of $1,652,475 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $1,651,000.

No.NameFormBestTrainer

1SHELITE3286125.79A A Graham (Portland)
2FORRESTER3526126.27M J Gibbons (Lara)
3GOTTA BE DAIRE22682NBTS A Bishop (Bushfield)
4BOBBY RINGO22NBTJ N Bray (Smythes Creek)
5CHOCOLYN CHASER2125.77R P Brewer (Camperdown)
6ORANGE JACK12272NBTC V Berkel (Torquay)
7MAGGIES MIRTH126.20C V Berkel (Torquay)
8BLACK CRUSADER12NBTG R White (Ballarat North)
9PURE NAMRON53NBTN Wynd (Lismore)
10GLENFERRIE LASS38433NBTK Lloyd (Anakie)
Race No. 10Macey’s Bistro08:41PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 450 Metres at Warrnambool Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1KOOPER DEE17777NBTM Roberts (Bacchus Marsh)
2BRADEESHA STAR22467NBTP A Simone (Pirron Yallock)
3LIMBURG HOPE3573125.75M Roberts (Bacchus Marsh)
4LETHAL ICE78665FSHA Courts (Corio)
5SPOTTY WOTTY56167NBTA B Mcnamara (Mount Wallace)
6BETH BABE’S BOY88647NBTP W Brouwer (Branxholme)
7PUZZLE TEDDY33853NBTK J Daisley (Lismore)
8KIRABILLI DIESEL41725.90R D Drew (Dennington)
9DELCORN BOY8337725.51L G Mitchell (Teesdale)
10MICK’S WISH45774NBTP B Crawley (Mortlake)
Race No. 11Norlane Hotel09:06PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 390 Metres at Warrnambool Of $1,745 Prizemoney.
1st: $1,220 2nd: $350 3rd: $175.

No.NameFormBestTrainer

1MEPUNGA WEBER1853122.34S J Elsum (Camperdown)
2LEKTRA LOU2427422.33M K Lloyd (Anakie)
3YOUNG GAZZA2633721.94K H Turner (Corio)
4KELEVRA2711722.05S A Holmes (Yarragon)
5DYNA DADAM42243NBTG J Bate (Lara)
6NEWMAN’S COUNTY4583522.04N A Stanley (Portland)
7FLUKEY LUKEY3861322.06R C Duncan (Portland)
8TIGER FLY4136322.44C Billington (Portland)
9FLYING JAZZ6412222.35P R Lambert (Melton)
10FALAY ALLEN21474FSHG J Bate (Lara)
Race No. 12Genr8 Marketing09:26PM (VICtime)
Grade 5 event over 390 Metres at Warrnambool Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1LITTLE WISHES11333NBTC J Johannsen (Devon Meadows)
2ABRASIVE MANNER14353NBTG J Bate (Lara)
3CALL THE TROOPS83171FSHC J Johannsen (Devon Meadows)
4JUST SHAKING62137NBTD J Good (Skipton)
5UNIQUE VENOM13376NBTL Smith (Maryborough)
6GONE BANANAS14322NBTD J Fleming (Alvie)
7LIGHTNING THIEF2126522.33M Tabb (Norlane)
8BIG JOEYF835422.39K R Ward (Mount Moriac)
9DON’S FLASH868FF22.38K R Ward (Mount Moriac)
10RUBY BE MINE3775522.56R D Brook (Elliminyt)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments