Saturday 22nd May 2010

Greyhound Box Draw For Warrnambool – Saturday 22nd May 2010

Race No. 1Macey’s Bistro Ht105:41PM (VICtime)
Maiden Heat event over 390 Metres at Of $1,125 Prizemoney.
1st: $790 2nd: $225 3rd: $110.

No.NameFormTrainer

1BLACK ACID3135A J Jeffrey ()

2GEORGIE JAMES64633C Fisher (Brim)

3TEXAS BARTY36N D Roney (Apsley)

4MY ARGUMENT77118P E Westbrook (Corio)

5PARIS HEART45223J C Burow (Penshurst)

6WERNETH WONDER22J R Maple (Little River)

7PAID REWARD553K ( P Mugavin (Killarney)

8BLACK AJAX38433R J Keating (Portland)

9GO WILD WISH6J E Mcdowall (Nullawarre)

10JUSTIN BALE7S J Collins (Lake Goldsmith)

Race No. 2Norlane Hotel Ht205:58PM (VICtime)
Maiden Heat event over 390 Metres at Warrnambool Of $1,125 Prizemoney.
1st: $790 2nd: $225 3rd: $110.

No.NameFormTrainer

1FLYING FRITZKY65637B M Casey (Penshurst)

2KIRABILLI SOPHIE52283R D Drew (Warrnambool)

3FLUKEY LUKEY2R C Duncan (Portland)

4BUSTIN’ BUSTER53255R M Mahony (Koroit)

5KASPAS VEEDUB48J R Maple (Little River)

6YUNKARA536G F Taylor (Allansford)

7SUBTRACTION45273L Sheppard (Portarlington)

8STATELY NAMRON1441N Wynd ()

9MIRAGE WIZ5N D Roney (Apsley)

10ROSIE RHODE7N L Mccullagh (Warrnambool)

Race No. 3Digicast Productions Ht306:16PM (VICtime)
Maiden Heat event over 390 Metres at Warrnambool Of $1,125 Prizemoney.
1st: $790 2nd: $225 3rd: $110.

No.NameFormTrainer

1TIM TAM TIM366S N Fisher (Yangery)

2NIFTY CONWAY51482G R Hunt (Allansford)

3SUPREME GARSON3G M Bumpstead (Wendouree Ballarat)

4SNOW SURPRISE54B C Mitchem (Coleraine)

5SLEEK ARGUMENT23675D J Murnane (Napoleons)

6WEATHER ZONE22263T Womann (Lara)

7SKIPTON BELLE43315A G Thomas (Skipton)

8MOON WALK72366L R Morshead (Barongarook)

9WISHED6J E Mcdowall (Nullawarre)

10GET RADICAL44D A Beasley (West Footscray)

Race No. 4Emmanuel Hawks Junior Football Club06:33PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Warrnambool Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1JAKIAH BALE47546S J Collins (Lake Goldsmith)

2VEE EYE PEE311J S Ennis (Lara)

3PURE INTENSITY27443P R Lambert (Melton)

4YOUNG GAZZA22284K H Turner (Corio)

5BUT WHITE86882C Billington (Portland)

6BEE FIFTY ONE25151D A Beasley (West Footscray)

7LET HIM GO2113J R Maple (Little River)

8DEMPSEY DEEDS31123G F Taylor (Allansford)

9FREDDIE’S RUN67334G M Bumpstead (Wendouree Ballarat)

10ARTESTA71533R J Maher (Bushfield)

Race No. 5South Warrnambool Fnc06:51PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Warrnambool Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1BOOMA SAMMY67756H L Collins (Lake Goldsmith)

2SLIPAWAY MISTY31415B F Haintz (Ballarat)

3MAGIC DASHER47231T Womann (Lara)

4CEEJAY’S SLINKY51752S J Elsum (Camperdown)

5MISS TOMMY61646D R Drew (Warrnambool)

6SILENT ASSASSIN57832L A Grimmond (Scarsdale)

7TURN TO GOLD86467M K Lloyd (Anakie)

8VISION TO EXCEL45877L R Morshead (Barongarook)

9HOT CHANCE43526R L Fisher (Streatham)

10PASSITO27728R J Britton (Lara)

Race No. 6 Warrnambool Fnc07:10PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 450 Metres at Warrnambool Of $1,590 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160.

No.NameFormTrainer

1HOLSTEIN MISS14651T Womann (Lara)

2CELTIC COCO53455C V Kelly (Warrnambool)

3C’EST LA VIE18537R J Britton (Lara)

4RIVERDALE JIMMY11212I L Green (Little River)

5KULU JEWEL31541C Billington (Portland)

6WHERE AM I28311J S Ennis (Lara)

7BARRABAS34131J S Ennis (Lara)

8AROLOK RUMOUR61766P A Riches (Terang)

9CEEJAY SHAMBI64627G M Bumpstead (Wendouree Ballarat)

10USAIN DELIGHT55673T Womann (Lara)

Race No. 7Koroit Fnc07:28PM (VICtime)
Mixed 3/4 event over 390 Metres at Warrnambool Of $1,875 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormTrainer

1WILD ECLIPSE48118T Womann (Lara)

2SUDDEN STATUSF1372C Smith (Wonwondah)

3SELSI FLYER31412M Chilcott (Iona)

4ELIZA JONES18535J B Hosking (Panmure)

5KIRABILLI BART41257D R Drew (Warrnambool)

6SPANISH STEPS14145N D Roney (Apsley)

7VEUVE CLICQUOT41188J B Hosking (Panmure)

8LADY LITHGOW18172B M Casey (Penshurst)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 8Terang Mortlake Fnc07:44PM (VICtime)
Mixed 3/4 event over 450 Metres at Warrnambool Of $1,875 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormTrainer

1SURF THE DREAM11581L A Grimmond (Scarsdale)

2BANGER HARVEY17536R J Britton (Lara)

3SINBAD’S ANGEL36628H A Cooke (Newcomb)

4BLACK EYE62845C Smith (Wonwondah)

5GALBA JACK44165J R Maple (Little River)

635128H L Collins (Lake Goldsmith)

7EXPLOSIVE RHODE172F1N L Mccullagh (Warrnambool)

8SPIRAL SIREN34332T Womann (Lara)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 9Cally Hotel Social Club08:09PM (VICtime)
S/E Veteran event over 390 Metres at Warrnambool Of $1,590 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160.

No.NameFormTrainer

1MISCHA LUCK78547R L Fisher (Streatham)

2SASHA JET11112J D Frewin (Newtown)

3JESSIE DOUGLAS71328K R Ward (Mt Moriac)

4HAYLI JAYDE47273A D Marum (Lara)

5DARK REALITY46325W Hon (Ballarat)

6MOVEMBER MAC25367L C Johnson (Warrnambool)

7POISONED IVY86357M Chilcott (Iona)

8REMO MAKO37743R J Keating (Portland)

9JOE DOUGLAS27886K R Ward (Mt Moriac)

10MR. DARYL84387P F J Herry (Mortlake)

Race No. 10Warrnambool Fnc08:29PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Warrnambool Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1EDINBURGH LOGAN31653A G Thomas (Skipton)

2LOGAN BALE43183S J Collins (Lake Goldsmith)

3LILLIE LAD41323R J Maher (Bushfield)

4TRAILBLAZER25852R D Brook (Elliminyt)

5BET ON LEE22287M A Mcguire (Moolap)

6JESSIE’S REEF122S J Elsum (Camperdown)

7BONDY64143J C Fowler (Drysdale)

8JACOB’S SHIRAZ76658A Mcdowall (Nullawarre)

9PURE BING22452G F Taylor (Allansford)

10AVERY BALE12244S J Collins (Lake Goldsmith)

0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments