Saturday 24th July 2010

Greyhound Box Draw For – Saturday 24th July 2010

Race No. 1Peter’s Project Ht105:35PM (VICtime)
Maiden Heat event over 450 Metres at Warrnambool Of $1,125 Prizemoney.
1st: $790 2nd: $225 3rd: $110.

No.NameFormTrainer

1LAUNCHINATORC J Johannsen (Devon Meadows)
2COLD SNAPM Tabb (Norlane)
3MIGHTY CHICKENM Storer (Bolwarra)
4HE AIN’T CASPERR Harrowfield (Colac)
5GREEK IRISHG L Arvanitis (Devon Meadows)
6ULTIMATE JONESJ B Hosking (Panmure)
7CYCLONE AMBERJ Chilcott (Iona)
8SERENA SIYANS Bonaccurso (Mount Mercer)
9SOOKIEJ B Hosking (Panmure)
10MR. SPEARMINTJ B Hosking (Panmure)
Race No. 2Peter’s Project Ht205:54PM (VICtime)
Maiden Heat event over 450 Metres at Warrnambool Of $1,125 Prizemoney.
1st: $790 2nd: $225 3rd: $110.

No.NameFormTrainer

1COBRA SHOWN Wynd ()
2STYLE HOUNDR J Maher (Bushfield)
3ICKY THUMPS N Fisher (Yangery)
4TIZA KINGJ Chilcott (Iona)
5LUCKY GWENN J Grey (Warrnambool)
6AGENT JONESJ B Hosking (Panmure)
7MEPUNGA PEDROS J Elsum (Camperdown)
8CAMO’S DOLFORCEJ W Cameron (Penshurst)
9MR. SPEARMINTJ B Hosking (Panmure)
10SOOKIEJ B Hosking (Panmure)
Race No. 3Bamstone (tier 3)06:19PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 390 Metres at Warrnambool Of $750 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75.

No.NameFormTrainer

1PELICAN BRIEF68382S Bonaccurso (Mount Mercer)
2SECRET ABBIE64514R J Keating (Portland)
3ALICE ALMA47517J B Hosking (Panmure)
4FLYING JAZZ14774P R Lambert (Melton)
5ARVO’S JEMMA76457G L Arvanitis (Devon Meadows)
6BACARI THUNDER18371W M Wilson (Mumbannar)
7VINTAGE FLASH53644M A Mcguire (Moolap)
8MANAMI PRINCESS68486C A Knights (Warrnambool)
9POWERAGE76875D J Good (Skipton)
10TEXAPHIRE66746B A Baxter (Harrow)
Race No. 4Macey’s Bistro06:38PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Warrnambool Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1CHIEF IMPOSER65333A L Dailly (Anakie)
2SUPERMEN LOVER41852S Bonaccurso (Mount Mercer)
3WARRICK QUEEN315FB Chilcott (Warrnambool)
4MRS. SWEENY4162P R Lambert (Melton)
5BOMB STAR52447R Tartaglia (Newcomb)
6BLACKWHITE PETER46364K Lloyd (Anakie)
7TEE DEE23774R M Mahony (Koroit)
8SLIPAWAY LAD34436P W Brouwer (Branxholme)
9HOT VENUS63551J C Burow (Penshurst)
10BANKSIA SAINT45882B C Mitchem (Coleraine)
Race No. 5Norlane Hotel06:59PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Warrnambool Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1MEPUNGA JAZZ22457J E Mcdowall (Nullawarre)
2DYNAMIC DYLAN47416A L Dailly (Anakie)
3MYSTERY CREEK54472B A Baxter (Harrow)
4RUFFIAN45534H I Baxter (Harrow)
5SILENT ASSASSIN33762L A Grimmond (Scarsdale)
6CEEJAY’S SLINKY58425S J Elsum (Camperdown)
7LEEOR SAM71881D D Fennell (Glencoe)
8MAGIC HAZARD46713K ( P Mugavin (Killarney)
9WYE RULE47354R R Halliday (Portland)
10BEACH WITCH58848K Quinn (Cundare)
Race No. 6Wgrc Members Trophy Final07:24PM (VICtime)
Grade 5 Final event over 390 Metres at Warrnambool Of $1,875 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormTrainer

1TIS THE ONE31653L Delbridge (Balliang)
2TOMMY DEEDS24T41S J Elsum (Camperdown)
3CELTIC COCO22271C V Kelly (Warrnambool)
4YUENGLING55211B J Shepheard (Glencoe)
5LUCKY THYME31212G L Long (Neilborough)
6TRAMIGO17782M A Delbridge (Balliang)
7FLUKEY LUKEY14442R C Duncan (Portland)
8MICK FITZPATRICK12763M A Delbridge (Balliang)
9SOS’ SAL72723L Delbridge (Balliang)
10SAFFRON SWEETIE57424E R Vigor (Anakie)
Race No. 7Damien Dobson07:44PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 390 Metres at Warrnambool Of $1,590 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160.

No.NameFormTrainer

1HOT JACK23F48A Richardson (Bushfield)
2CROW’S CRUISER31366S N Fisher (Yangery)
3SOS’ SAL72723L Delbridge (Balliang)
4GRANDO’S CHOICE31613D S Mccarthy (Altona)
5CORDOZAR38432C J Johannsen (Devon Meadows)
6ARVO’S FUSION23214G L Arvanitis (Devon Meadows)
7HOT TERRAIN73287M Chilcott (Iona)
8SUPERSMART PIPER28527C V Kelly (Warrnambool)
9UNSTOPPABLE52546J B Hosking (Panmure)
10POISONED IVY53346M Chilcott (Iona)
Race No. 8Jason Mifsud08:06PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 450 Metres at Warrnambool Of $1,590 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160.

No.NameFormTrainer

1VESZPREMI44563C J Johannsen (Devon Meadows)
2JUDGE ME NOT47773C J Johannsen (Devon Meadows)
3XMAN58245M K Lloyd (Anakie)
4SYDNIE ALLEN38546A L Dailly (Anakie)
5MAKE SOME NOISE85588P G Carmichael (Elliminyt)
6PARSIPANNY16313B J Shepheard (Glencoe)
7MOZZIE GALORE31558A M Mcinnes (Elliminyt)
8TAKE THYME41173G L Long (Neilborough)
9SINGING BEE87542C Billington (Portland)
10CALM PRESENCE24667P G Carmichael (Elliminyt)
Race No. 9Anthony Mahony08:28PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Warrnambool Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1VAPOUR BOY36166N D Sheehan (Koroit)
2WHITEWATER BAY63662P A Fish (Dennington)
3DUEL RULE63152R R Halliday (Portland)
4ARVO’S MALEENA65217K Arvanitis (Devon Meadows)
5HAWKA12648P Dickson (St Leonards)
6DYNA TURBO76357A L Dailly (Anakie)
7BLUE JUICE33136M F Bourke (Breakwater)
8VALLEY TWIST21257C J Hudson (Creswick)
9August wind66387J D Perkins (Romsey)
10PARIS HEART31664J C Burow (Penshurst)
Race No. 10Joe Mclaren08:49PM (VICtime)
Grade 5 event over 390 Metres at Warrnambool Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1SUZIE’S CHANCE315B Mckenna (Ecklin Sth Via Terang)
2SPIRIT OF GIGI64132G L Arvanitis (Devon Meadows)
3ELROY BALE1212A L Dailly (Anakie)
4BENARA JOHN13466D R Drew (Dennington)
5KIRKSTALL JANE32458B J Shepheard (Glencoe)
6GAELIC BALE1642A L Dailly (Anakie)
7SALEGREYS JET32444C J Johannsen (Devon Meadows)
8PEPSI POWER34364R Harrowfield (Colac)
9ELUSIVE BOND61873A R Harding (Hamilton)
10FLYING PIRANHA36114R J Keating (Portland)
Race No. 11Koroit Football Club (tier 3)09:11PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 390 Metres at Warrnambool Of $750 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75.

No.NameFormTrainer

1MAGGIE JANE67857A R Harding (Hamilton)
2QUEEN OLIVIA86288G L Arvanitis (Devon Meadows)
3BET ON LEE83873M A Mcguire (Moolap)
4DESIGNED FORCE76832S Bonaccurso (Mount Mercer)
5TEAR AWAY GIRL77547R M Mahony (Koroit)
6SLIPAWAY BOY86167N Wynd (Lismore)
7ME AND JUNE45413D Tickner (Darlington)
8MAIKO WARRIOR48677J A Knights (Warrnambool)
9LUCY WILDS43324B J Shepheard (Glencoe)
10MISS NATURAL18412C Billington (Portland)
Race No. 12The Meat Barn09:29PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Warrnambool Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1SLIPAWAY GEORGEF6537N Wynd (Lismore)
2SEABROOK LASS66234R J Dillon (Wyndham Vale)
3FREDDIE’S RUN72773G M Bumpstead (Wendouree )
4LADY LITHGOW27178B M Casey (Penshurst)
5ARVO’S PHOENIX28327K Arvanitis (Devon Meadows)
6ZOEY BALE62314A L Dailly (Anakie)
7CRAFTY RULE51372R R Halliday (Portland)
8NAPALM BALE37758A L Dailly (Anakie)
9SGHERZA65847H I Baxter (Harrow)
10BUT WHITE84663C Billington (Portland)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments