Saturday 26th February 2011

Greyhound Box Draw For Warrnambool – Saturday 26th February 2011

Race No. 1The Meat Barn Ht105:39PM (VICtime)
Maiden Heat event over 450 Metres at Warrnambool Of $1,170 Prizemoney.
1st: $820 2nd: $235 3rd: $115.

No.NameFormTrainer

1DELCORN MISS27252N Wynd (Lismore)
2ACROSS THE DRINK6652G J Bate (Lara)
3PICKLED MEXICAN24L R Morshead (Barongarook)
4ELI ELI OH64S A Bishop (Bushfield)
5SMUGGERW L Miller (Skipton)
6STROKE FACE83357B R Weis (Portland)
7ALCIDE HERVEAUX22335D Geall (Lara)
8WHAT ABOUT WHITE7F233C Billington (Portland)
9SHE’S A HOUDINI65483A M Kampman (Framlingham East)
10GONZALO BALEM A Delbridge (Balliang)
Race No. 2The Meat Barn Ht205:54PM (VICtime)
Maiden Heat event over 450 Metres at Warrnambool Of $1,170 Prizemoney.
1st: $820 2nd: $235 3rd: $115.

No.NameFormTrainer

1JESSENIA BALE5M A Delbridge (Balliang)
2ALLEN MONARO563F3G J Bate (Lara)
3MEPUNGA COMET34825J E Mcdowall (Nullawarre)
4REECE’S RAMPAGER47625L H Harris (Somerville)
5BORREGO234C G Fox (Port Fairy)
6BIG DUDE354D J Fisher (Lara)
7TO SHORE83G J Bate (Lara)
8DONS MISS36257N M Carthew (Newcomb)
9SHARP EYES72574T R Sharp (Melton West)
10JUGULAR24177K M Breen (Lake Bolac)
Race No. 3The Meat Barn Ht306:14PM (VICtime)
Maiden Heat event over 450 Metres at Warrnambool Of $1,170 Prizemoney.
1st: $820 2nd: $235 3rd: $115.

No.NameFormTrainer

1LOVELESS ROBBER423P A Hubbard (Mortlake)
2PERFECT DELIGHT15532P B Crawley (Mortlake)
3KILTANON RUFUS15M G Mckinnon (Penshurst)
4JAY HOOVER76426T R Sharp (Melton West)
5YOUNG HOOVERF7734M J Gibbons (Lara)
6ALLEN BANTER6G J Bate (Lara)
7TIGER FLY62823C Billington (Portland)
8SURFIN’ ROCKS2B Ender (St Albans)
9TRIPLE SMOKED65663R J Tolson (Maryborough)
10DON’S PREMIERK R Ward (Mount Moriac)
Race No. 4Go The Pink Dog06:31PM (VICtime)
Grade 5 event over 390 Metres at Warrnambool Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormTrainer

1BILLY BULL23841K M Bravo (Lovely Banks)
2BIG JOEY2212K R Ward (Mount Moriac)
3TOBY STRESS14643K Quinn (Cundare)
4SARAH KATE12B Ender (St Albans)
5SKIPTON BELLE33317A G Thomas (Skipton)
6REEKAY RIOT61452C Smith (Wonwondah)
7FOUR ACROSS16212C J Johannsen (Devon Meadows)
8OUR MATE HENRY14731P J Keane (Koroit)
9CALL ME GARRY15585J Brouwer (Branxholme)
10OUTA QUESTIONS1775B A Baxter (Harrow)
Race No. 5Macey’s Bistro06:49PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Warrnambool Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormTrainer

1BRONTE’S BEST31251K M Bravo (Lovely Banks)
2JESSINA26542M K Lloyd (Anakie)
3MISS BUNKER32221L Delbridge (Balliang)
4DANDY DREAM12187L M Holmes (Cranbourne)
5TEE DEE85568R M Mahony (Koroit)
6RAINBOW’S GIFT116N M Carthew (Newcomb)
7MISS STACKHOUSE11475A Langton (Anakie)
8HIPS DON’T LIE71164C J Johannsen (Devon Meadows)
9BOOMA BRODIE36432M J Gibbons (Lara)
10INSERTER51463C J Johannsen (Devon Meadows)
Race No. 6Shortec Security Final (gobis)07:04PM (VICtime)
Restricted Win Final event over 450 Metres at Warrnambool Of $197,655 Prizemoney.
1st: $1,365 2nd: $390 3rd: $195,900.

No.NameFormTrainer

1LARA’S ROCK45542J P Psaila (Little River)
2JAQUI STRESS14822K R Ward (Mount Moriac)
3UNO DAZZA32342M L Mallia-Magri (Lara)
4PURE SHOW61421J P Psaila (Little River)
5EMMA FROST24472J R Britton (Anakie)
6TAYLER MINES72131M L Mallia-Magri (Lara)
7CASH BY TWO25181J R Britton (Anakie)
8PARAMOUNT DIVA14541C E Abbott (Edenhope)
9RAPID FORCE18233M L Mallia-Magri (Lara)
10BIT FAMOUS321F3M Wright (Allansford)
Race No. 7Norlane Hotel07:26PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 390 Metres at Warrnambool Of $1,660 Prizemoney.
1st: $1,165 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormTrainer

1PHIL’S PHANTOM21323B Ender (St Albans)
2KIRABILLI BART74233D R Drew (Dennington)
3AT THE BOWZER77245P J Madden (Koroit)
4WHERE’S LORRY12121M A Delbridge (Balliang)
5BORN LOUIE31363M Wright (Allansford)
6FLUKEY LUKEY38F46R C Duncan (Portland)
7LANZAROTE15212C J Johannsen (Devon Meadows)
8BELLA BIANCO46453W E Hansen (Daisy Hill)
9JIMMY ELITE46338B Ender (St Albans)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Peter’s Project07:47PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 450 Metres at Warrnambool Of $1,660 Prizemoney.
1st: $1,165 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormTrainer

1GRANDATE24743K Quinn (Cundare)
2VINCENT CHASE34815C J Johannsen (Devon Meadows)
3ZENA BALE36841G J Bate (Lara)
4FANTASIA26317J R Britton (Anakie)
5JACK FITZ71215M L Mallia-Magri (Lara)
6REEKAY RIP24754P A Smith (Wonwondah)
7WHERE’S JACKO83423B Ender (St Albans)
8WHERE’S TORRES14412B Ender (St Albans)
9WOLF RYDER55235M J Gibbons (Lara)
10STAR ENFORCER57525N J Grey (Warrnambool)
Race No. 9Greyhound Products Shop08:08PM (VICtime)
Grade 5 event over 390 Metres at Warrnambool Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormTrainer

1CHIMICHANGA11118N L Mcrae (Clyde)
2BELLA CAPRI78224G R Hansen (Daisy Hill)
3TRUE HOUSE4242TK Lloyd (Anakie)
4ANNMALA MAGIC54227M J Gibbons (Lara)
5BENARA SANDY21121D D Fennell (Glencoe)
6TEAR AWAY DAVIS74173R M Mahony (Koroit)
7GENE SWIFT17134R Harty (Hurstbridge)
8BIT FAMOUS321F3M Wright (Allansford)
9RING KING84517R D Drew (Dennington)
10OCTAGON17575M A Delbridge (Balliang)
Race No. 10Wannon Park Bingo Thursday (tier 3)08:32PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 450 Metres at Warrnambool Of $780 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $155 3rd: $80.

No.NameFormTrainer

1CATALINA GIRL72167K M Breen (Lake Bolac)
2NIPPER’S LAD37644P J Keane (Koroit)
3BEACH WITCH16547K Quinn (Cundare)
4RUBI RUBI RUBI46633R M Mahony (Koroit)
5GLAMOUR GLOW77385K S Anderton (Warrnambool)
6IBRAHIM65166C Billington (Portland)
7ALL ABOUT BAZ58787R Tartaglia (Newcomb)
8SWAHILIAN85878Z L Lowien (Taylors Hill)
9MURACKAY36553M J Gibbons (Lara)
10NORANE’S GIRL73143N Wynd (Lismore)
Race No. 11Bsg Australia08:54PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Warrnambool Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormTrainer

1BULLICOURT BEAU54716W E Hansen (Daisy Hill)
2AROLOK SHEIK8371J H Riches (The Sisters)
3ARVO’S CARISMO2143M A Delbridge (Balliang)
4PREMIER SHINE87565L R Morshead (Barongarook)
5CARLINGFORD FINN43525D J Fisher (Lara)
6MAYBE MICK51333C J Johannsen (Devon Meadows)
7SURE ON PEDRO451G J Bate (Lara)
8GO DIEGO GO31738S A Bishop (Bushfield)
9BACK TO BASICS55633C J Johannsen (Devon Meadows)
10SHANE LIMES3517P J Bouchier (Dennington)
Race No. 12Bamstone (tier 3)09:14PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 390 Metres at Warrnambool Of $780 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $155 3rd: $80.

No.NameFormTrainer

1GOLD DELIGHT75827J D Frewin (Newtown)
2LETHAL SURF77761L J Condon (Melton West)
3MARKEV BOY32267K M Breen (Lake Bolac)
4DON’T JINX ME68767L J Condon (Melton West)
5BENARA ROCK46858P A Simone (Pirron Yallock)
6KIRABILLI SOPHIE74546P A Simone (Pirron Yallock)
7MICK’S WISH15262P B Crawley (Mortlake)
8NASHIRA43251R L Patzel (Mount Gambier)
9NIRRA MEG15857K Lloyd (Anakie)
10HOT NIC72316M J Gibbons (Lara)