Saturday 7th August 2010

Greyhound Box Draw For – Saturday 7th August 2010

Race No. 1Peter’s Project05:38PM (VICtime)
Maiden event over 450 Metres at Warrnambool Of $1,125 Prizemoney.
1st: $790 2nd: $225 3rd: $110.

No.NameFormTrainer

1ELECTRIC ONE22532P J Keane (Koroit)
2GO WISHING7A Mcdowall (Nullawarre)
3RETURN THE SMILE37222H A Cooke (Newcomb)
4WHERE’S KEVIN4Z L Lowien (Taylors Hill)
5GO WILD WISH32446J E Mcdowall (Nullawarre)
6SOOKIE7J B Hosking (Panmure)
7ULTIMATE JONES26J B Hosking (Panmure)
8NICKLEBY BALE25A L Dailly (Anakie)
9MAKE BUDGET34764R C Jervies (Warrnambool)
10JEN’S CARINAG Mitchell (Keysborough)
Race No. 2Macey’s Bistro05:54PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Warrnambool Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1MAREE MAC71217J Maye (Drysdale)
2INNISFREE MISS42441A L Dailly (Anakie)
3REMO RIO77137G Mitchell (Keysborough)
4HAVANA BALE2415A L Dailly (Anakie)
5WISHED75642J E Mcdowall (Nullawarre)
6SLIPAWAY LAD44365P W Brouwer (Branxholme)
7LEKTRA SHARP43217A L Dailly (Anakie)
8MEPUNGA PEDRO818S J Elsum (Camperdown)
9MO ABOVE26474M A Mcguire (Moolap)
10PURE SATIN66368C J Capuano (Heathcote)
Race No. 3Norlane Hotel (tier 3)06:13PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 390 Metres at Warrnambool Of $750 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75.

No.NameFormTrainer

1OH PEDRO87386A R Harding (Hamilton)
2MANAMI PRINCESS84864C A Knights (Warrnambool)
3ADDA GIRL45685L K Baker (St Albans)
4SANCTIFIED26374J Formosa (Heathcote)
5SOUTHWOOD BEAR357F5J M Drennan (Laang)
6WHO TOLD DOUGO83441K W Miller (Skipton)
7COME THE BOUNCE26528J Toye (Ararat)
8ALICE ALMA75175J B Hosking (Panmure)
9MISS MUSCAT27678M A Delbridge (Balliang)
10TEAR AWAY GIRL75475R M Mahony (Koroit)
Race No. 4Jade Weisse Memorial Final (gobis)06:31PM (VICtime)
Maiden Final event over 450 Metres at Warrnambool Of $152,250 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150,900.

No.NameFormTrainer

1KIRABILLI KRUISE15232R D Drew (Dennington)
2DAFF THE DILL11R D Drew (Dennington)
3WU TANG63421A L Dailly (Anakie)
4LOVE OF PARIS22633C J Capuano (Heathcote)
5LEKTRA BILLY72381A L Dailly (Anakie)
6LADY OCTAVIA62342L Bridges (Bald Hills)
7TOBY STRESS433K Quinn (Cundare)
8DOWNTOWN BROWN23722J Formosa (Heathcote)
9WESTY ROCKET36573B J Crouch (Meadow Heights)
10PERFECT JILL624J E Mcdowall (Nullawarre)
Race No. 5Mclaren Sheet Metal06:47PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 450 Metres at Warrnambool Of $1,590 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160.

No.NameFormTrainer

1SHOOTER BADOOTA78657M Wright (Allansford)
2I’M ONLY FOOLIN’36851G Mitchell (Keysborough)
3MOVEMBER MAC25646L C Johnson (Warrnambool)
4CELTIC COCO22714C V Kelly (Warrnambool)
5MAGIC HAZARD71326K ( P Mugavin (Killarney)
6BLACK IMPOSER41374A L Dailly (Anakie)
7MEPUNGA JAZZ57655J E Mcdowall (Nullawarre)
8CEEJAY’S SLINKY42513S J Elsum (Camperdown)
9COREY SATIN37886C J Capuano (Heathcote)
10HELCONIA MISS62666H A Cooke (Newcomb)
Race No. 6Warrnambool Ht107:04PM (VICtime)
Special Event Heat event over 450 Metres at Warrnambool Of $1,875 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormTrainer

1PUSH THE PAINT11252A Langton (Anakie)
2CHESS PLAYER3118A Langton (Anakie)
3CONNEMARA SUZY52271J Maye (Drysdale)
4KILTY LAD16128K M Bravo (Lovely Banks)
5MARBRO MAN62611K G Greenough (Pearcedale)
6GALAXY HIGH22F13D B Curtain (Drouin)
7AS KEENE ASD Smith (Rupanyup)
8BUDDY ROX11424C J Bahen (Yuroke)
9BUSTIN’ BUSTER25555R M Mahony (Koroit)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7 Bank07:24PM (VICtime)
Free For All event over 390 Metres at Warrnambool Of $1,875 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormTrainer

1METROPOLIS51286S B Lees (Seddon)
2ZLATAN32168L C Johnson (Warrnambool)
3XMAN24565M K Lloyd (Anakie)
4SURE COOL32515K ( P Mugavin (Killarney)
5COOL CARD53311G Mitchell (Keysborough)
6JALYN JONES44271D B Curtain (Drouin)
7HOLD FAST62677L A Grimmond (Scarsdale)
8AT THE BOWZER71271P J Madden (Koroit)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Warrnambool Young Star Classic Ht207:44PM (VICtime)
Special Event Heat event over 450 Metres at Warrnambool Of $1,875 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormTrainer

1GRASMORE48255E L Lloyd (Anakie)
2TINY JORJA17471P A Simone (Pirron Yallock)
3WIZZ WABBIT14512D B Curtain (Drouin)
4WARNING LABEL31414A Langton (Anakie)
5HOT GRILLE11112C J Bahen (Yuroke)
6KYNAN’S EXPRESS52116J R Weir-Smith (Dooen)
7CONNEMARA STAR33242J Maye (Drysdale)
8LUCKY MOMENT21131M J Fox (Newport)
9BUSTIN’ BUSTER25555R M Mahony (Koroit)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Wgrc Products Shop (veterans)08:06PM (VICtime)
S/E Veteran event over 390 Metres at Warrnambool Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1JESSIE DOUGLAS62383K R Ward (Mount Moriac)
2MARCHELL38788C J Capuano (Heathcote)
3CYCLONE NED12521G Mitchell (Keysborough)
4SWAN MARSH46678M A Vaughan (Newcomb)
5LYNLEA ZAC85672J E Mcdowall (Nullawarre)
6REMO RIOT113T4R J Keating (Portland)
7BURNING IMPACT66415E L Lloyd (Anakie)
8JIMMY DOUGLAS26276K R Ward (Mount Moriac)
9CRACKED HOUSE66678K Lloyd (Anakie)
10DEB’S GIRL88878J A Capuano (Pyalong)
Race No. 10Greyhound Adoption Program08:28PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Warrnambool Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1SEE THE STARS52172J Maye (Drysdale)
2KANYE COOL13347G Mitchell (Keysborough)
3ALASKA BALE17221A L Dailly (Anakie)
4JOHNNY MEDD54652M J Fox (Newport)
5MR. MERLIN76472D Stevenson (Reservoir)
6NAPALM BALE75828A L Dailly (Anakie)
7MIA STEFFI44715R A Gavin (Killarney)
8CHIEF IMPOSER33725A L Dailly (Anakie)
9DYNA TURBO63574A L Dailly (Anakie)
10LET’S GO AL72768C J Capuano (Heathcote)
Race No. 11Warrnambool Gotba08:49PM (VICtime)
Grade 5 event over 390 Metres at Warrnambool Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1BET ON LEE73611M A Mcguire (Moolap)
2TEE DEE37741R M Mahony (Koroit)
3TIM TAM TIM26273S N Fisher (Yangery)
4ELITE BRANDY42171J Maye (Drysdale)
5KIRKSTALL TOM31358P Mcarthur (Irrewarra)
6BENARA SANDY41826J B Hosking (Panmure)
7ELROY BALE21223A L Dailly (Anakie)
8SUPERSMART PIPER85273C V Kelly (Warrnambool)
9BENARA ROCK13325P A Simone (Pirron Yallock)
10GONE OUTSIDE25838D Smith (Rupanyup)
Race No. 12Bamstone (tier 3)09:11PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 450 Metres at Warrnambool Of $750 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75.

No.NameFormTrainer

1BEACH WITCH88486K Quinn (Cundare)
2AGENT JONES41J B Hosking (Panmure)
3TIGER CUZ65688J Brouwer (Branxholme)
4CHEEKY VIBRATION66777C J Capuano (Heathcote)
5MAIKO WARRIOR86777J A Knights (Warrnambool)
6FLASHBACKS76723P J Lenehan (Rosebrook)
7HIKARU WHISPERER18478C A Knights (Warrnambool)
8BUT WHITE46632C Billington (Portland)
9CALM PRESENCE46673P G Carmichael (Elliminyt)
10SECRET ABBIE51472R J Keating (Portland)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments