Thursday, 14 April 2016

Greyhound Box Draw For Warrnambool – Thursday, 14 April 2016

Race No. 1Coast Fm & 3yb7:04 PM (VIC time)
Grade 7 event over 390 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SPINACH [7]661822.40(1)P Byrne (Southern Cross)
2SPRING ALIS (NSW)[7]1FSHE Lloyd (Anakie)
3BUSHMAN’S POEM (NSW)[7]13FSHP Bouchier (Dennington)
4LACEY’S LAD (SA)[7]34425NBTG Hunt (Cudgee)
5LEINSTER [7]26217NBTK Mugavin (Killarney)
6ZULU HERCULES (NSW)[7]5175322.49(1)D Fisher (Lara)
7AVATAR BLASER [7]122.37(8)S Elsum (Camperdown)
8TWO TIME [7]27123NBTJ Sharp (Lara)
9BEER GAS (NSW)[7]Res.5T515FSHL Mitchell (Lara)
10FOOL’S GOLD [7]Res.6381FSHJ Britton (Anakie)
Race No. 2Koroit Street Tab7:19 PM (VIC time)
Grade 7 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1JOLLY BALE (NSW)[7]8335726.34(6)T Mitchell (Lara)
2MASTER KOOPER (NSW)[7]1355FSHA Azzopardi (Londonderry)
3ICONIC CHIEF [7]48524NBTB Fish (Dennington)
4ZIPPING JANE (NSW)[7]1534NBTI Cockerell (Buckley)
5KIRSTY’S ME MUM [7]5217625.82(6)G Elliott (Southern Cross)
6MAEBY ALLEN (NSW)[7]1835FSHT Mitchell (Lara)
7LITTLE MAKRIL [7]512F425.95(4)D Fisher (Lara)
8NULLA GIRL [7]2576425.94(5)P Fulton (Ecklin South)
9FOOL’S GOLD [7]Res.6381FSHJ Britton (Anakie)
10DYNA LEONA (NSW)[7]Res.46616NBTT Mitchell (Lara)
Race No. 3Greyhound Adoption Program7:34 PM (VIC time)
Grade 7 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MEPUNGA PADDY [7]23127NBTS Elsum (Camperdown)
2LET’S RUN [7]21428NBTJ Sharp (Lara)
3AROLOK OLLIE [7]55226NBTJ Riches (The Sisters)
4FLASH DEEDS [7]32557NBTG Taylor (Allansford)
5ZIPPING ARNOLD (NSW)[7]2414FSHI Cockerell (Buckley)
6POKER DATE (NSW)[7]23526NBTS Fisher (Lara)
7SAINT ELITE [7]75333NBTP Byrne (Southern Cross)
8MA MA KEOGH [7]7381325.72(7)E Steel (Nullawarre North)
9OUTLAW CLYDE (NSW)[7]Res.43156NBTM Bird (Colac)
10KINLOCH CREEK [7]Res.5636626.16(1)K Gavin (Killarney)
Race No. 4Norfolk Butchers Final7:49 PM (VIC time)
Grade 6 Final event over 390 metres at Warrnambool Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1DOM DAISY [6]28352NBTJ Collins (Lara)
2ICONIC ROCK [6]1752222.26(3)D Carr (Blowhard)
3JAZZY BALE (NSW)[5]F633122.34(4)B Shillington (Lara)
4DRUID BALE (NSW)[6]34143NBTS Collins (Lara)
5PITTSY LOMAR [5]1217122.07(8)R Britton (Lara)
6EN KAY GEE (NSW)[6]27243NBTS Bull (Snake Valley)
7FROZEN NITRO [6]54374NBTJ Sharp (Lara)
8ZULU AEGIS (NSW)[6]86174NBTD Fisher (Lara)
9STORM CHIEF [6]Res.62665NBTM Chilcott (Heathcote)
10ALLEN EARNER (NSW)[6]Res.53325NBTT Womann (Lara)
Race No. 5Kermonds Hamburgers8:04 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1LEFT IS RIGHT [5]88756NBTJ Shaw (Anakie)
2SHE’S DEE ROCKET [5]12132NBTD Irby (Rosebud)
3ZAMBORA BEAU (NSW)[5]12136FSHA Azzopardi (Londonderry)
4MIGHTY SAM [5]3324825.59(1)P Keane (Koroit)
5CHEVSTA [5]8113125.53(1)J Magri (Avalon)
6LYNLEA JAKE [5]6684425.69(4)J Mcdowall (Nullawarre)
7VIC FOR SHORT [5]36536FSHA Langton (Anakie)
8CRACKERJACK PEST [5]22883NBTA Courts (Corio)
9SORCERESS BALE (NSW)[5]Res.61577NBTH Collins (Lara)
10BUBBLE HEAD [5]Res.83715FSHK Mitchell (Lara)
Race No. 6Grv Vic Bred Final8:19 PM (VIC time)
Grade 5 Final event over 450 metres at Warrnambool Of $4,360 Prizemoney.
1st: $3,050 2nd: $875 3rd: $435.

No.NameFormBestTrainer

1TIMMY’S ENTITY [5]85232NBTD Fisher (Lara)
2NOONBARRA JOE [5]3233225.36(3)K Turner (Lara)
3SHAKE ‘EM OFF [5]31282NBTG James (Woodleigh)
4BLUE WESTMEAD [4]3212125.30(5)D Geall (Lara)
5SAUSAGE SIZZLE [4]2136125.10(1)B Bravo (Lovely Banks)
6MEPUNGA TYLER [4]141F125.04(5)J Mcdowall (Nullawarre)
7GREYSYND CHIEF [4]3743125.35(2)M Chilcott (Heathcote)
8DREAM EDITION [4]7116125.41(1)A Langton (Anakie)
9SHE’S DEE ROCKET [5]Res.12132NBTD Irby (Rosebud)
10MEPUNGA TREASURE [5]Res.11862NBTJ Britton (Anakie)
Race No. 7Cassign Design8:34 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1GOT HELD UP (NSW)[5]3674425.60(7)E Steel (Nullawarre North)
2VALOSHORE [5]65723NBTB Shillington (Lara)
3JIMMY WHO [5]32F4525.99(1)K Turner (Lara)
4TALANJEE STIFF [5]4657525.54(7)G Taylor (Allansford)
5DERBY GIRL [5]7463725.62(5)S Jervies (Warrnambool)
6LYNLEA JIDDY [5]2575525.62(2)J Mcdowall (Nullawarre)
7HIDDEN EFFECTIVE (NSW)[5]2163825.69(2)E Steel (Nullawarre North)
8LITTLE GINNY [5]6756225.47(1)L Johnson (Dennington)
9SORCERESS BALE (NSW)[5]Res.61577NBTH Collins (Lara)
10BUBBLE HEAD [5]Res.83715FSHK Mitchell (Lara)
Race No. 8Macey’s Bistro8:49 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 450 metres at Warrnambool Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1DREAM TICKET [5]14826FSHA Langton (Anakie)
2IYLISS BALE (NSW)[5]57164NBTH Collins (Lara)
3MISS TRON [5]3578725.51(1)B Shillington (Lara)
4PRETTY BOY GRIGG [5]33167NBTM Turner (Lara)
5DRAPER BALE (NSW)[4]5426625.77(7)T Mitchell (Lara)
6SMART ACTION (NSW)[5]3226425.66(8)G George (Beulah)
7MYRNIONG STAR (NSW)[5]12236FSHA Azzopardi (Londonderry)
8SILVERTOP (NSW)[4]6314325.37(6)J Magri (Avalon)
9SORCERESS BALE (NSW)[5]Res.61577NBTH Collins (Lara)
10BUBBLE HEAD [5]Res.83715FSHK Mitchell (Lara)
Race No. 9Carpetcourt9:04 PM (VIC time)
Grade 6 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SKETCHY NICK (NSW)[6]1177FSTDB Shillington (Lara)
2STOCKTAKE [6]3116225.68(1)G Peach (Cape Clear)
3SPLISH SPLASHIN’ (NSW)[6]86545NBTJ Sharp (Lara)
4MISTY OAK [6]46533FSHC Ward (Portland)
5GIROUD [6]84653FSTDG George (Beulah)
6AROLOK HOBO [6]6364526.22(2)P Riches (The Sisters)
7FIORELLI ROSE [6]61573NBTA Langton (Anakie)
8ASTON ASTEROID (SA)[6]3223725.84(2)D Fisher (Lara)
9ABSOLUTE ROARER [6]Res.7365725.82(4)J Collins (Lara)
Race No. 10Warrnambool Gotba9:19 PM (VIC time)
Grade 6 event over 390 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1STORM CHIEF [6]62665NBTM Chilcott (Heathcote)
2THOMELI ROAR [6]2254622.23(5)G Taylor (Allansford)
3ROSIE BAY [6]63345NBTG Mckenna (Koroit)
4CATSFORD ALLAN [6]53216NBTC Kampman (Hawkesdale)
5JUST SMILE [6]51526NBTJ Sharp (Lara)
6TALLY HO TINK [6]43545NBTC Kampman (Hawkesdale)
7LEKTRA DAMAGE [6]32238NBTJ Sharp (Lara)
8WITTY BALE (NSW)[6]43115NBTH Collins (Lara)
9TALLY HO BILLY [6]Res.46683NBTA Kampman (Hawksdale)
10ONSLAUGHT (NSW)[6]Res.83686NBTA Courts (Corio)
Race No. 11Www.tab.com.au9:34 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 390 metres at Warrnambool Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1BIDE TIME [5]1122122.26(2)J Sharp (Lara)
2BRYVON [4]7248622.19(6)P Riches (The Sisters)
3SAINT JANE [5]4573522.36(3)P Byrne (Southern Cross)
4CALL ME DAISY [4]3142722.30(6)R Gore (Bushfield)
5EXIT ZERO [5]82216NBTA Courts (Corio)
6AMLIN’S MAGIC [4]2351522.25(2)M Lloyd (Anakie)
7ULTIMA BALE (NSW)[5]21527FSTDS Collins (Lara)
8TO THE GALO’S [5]15181FSTDP Smith (Pascoe Vale South)
9BRAZEN BEAUTY [5]Res.71634NBTR Smith (Portland)
10SO FAR AWAY (TAS)[5]Res.34716FSHL Mitchell (Lara)
Race No. 12Eureka Sheds9:49 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MOTO WARRIOR [5]55536FSHA Craven (Wangaratta)
2SUSPICIOUS PETE [5]51554NBTK Lloyd (Anakie)
3ARTIFICIAL [5]76118NBTA Courts (Corio)
4VELOBELL [5]3151322.36(8)D Fisher (Lara)
5NEW CLUB CRAWF [5]1132522.20(2)M Wright (Allansford)
6TANJIRA [5]14115FSHR Gavin (Killarney)
7TOUCH OF FROST [5]4225822.74(5)R Brook (Elliminyt)
8BARCIA BEEBEE [5]55712NBTK Lloyd (Anakie)
9SORCERESS BALE (NSW)[5]Res.61577FSTDH Collins (Lara)
10WOLF SPY [5]Res.35734NBTR Gavin (Killarney)