Thursday, 16 October 2014

Greyhound Box Draw For Warrnambool – Thursday, 16 October 2014

Race No. 1Norfolk Butchers6:56 PM (VIC time)
Maiden event over 390 metres at Warrnambool Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1KENTUCKY TOY [M]133FSHN Gost (Little River)
2FLYNNIE [M]26745NBTS Fisher (Lara)
3JUST ROBBED [M]FSHV Mcdonald (Yangery)
4MAG SPRING [M]328FSHJ Hunt (Lara)
5PINSITY [M]4352NBTL Delbridge (Balliang)
6LARA SAINT [M]3NBTJ Sharp (Lara)
7MARY’S TAM [M]FSHD Blake (Rupanyup)
8HAGGIS BOY [M]1446FSHM Gibbons (Lara)
9FULL OF DEE (NSW)[M]Res.44248NBTA Harding (Hamilton)
10RAINBOW REBEL [M]Res.F6435FSHH Baxter (Harrow)
Race No. 2Warrnambool Gotba7:17 PM (VIC time)
Maiden event over 390 metres at Warrnambool Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1DYNA OLAF (NSW)[M]3FSHJ Hunt (Lara)
2SAINT GAS [M]65265FSTDG Elliott (Southern Cross)
3SIMPLE ONE [M]FSHP Keane (Koroit)
4BOLD CAPER [M]35337FSTDA Mcinnes (Elliminyt)
5LIL WEEZY (NSW)[M]FSHL Delbridge (Balliang)
6BOARD WALK [M]FSHJ Hunt (Lara)
7IT’Z FAIR DINKUM [M]77254NBTA Marum (Anakie)
8SHINTARO WARRIOR [M]86FSHD Blake (Rupanyup)
9EL HURACAN [M]Res.46557NBTA Courts (Lara)
10BULL BAR MAISIE [M]Res.82775NBTA Harding (Hamilton)
Race No. 3Koroit Street Tab7:37 PM (VIC time)
Maiden event over 450 metres at Warrnambool Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1ARRIVAL [M]63NBTL Johnson (Yarpturk)
2REINA DELA NOCHE [M]6NBTA Courts (Lara)
3BARONESS JILL [M]2FSHR Matthyssen (Talbot)
4GAMBIT BALE (NSW)[M]6FSTDM Delbridge (Balliang)
5GOT HELD UP (NSW)[M]4432NBTE Steel (Nullawarre North)
6LOTS OF YAP [M]462NBTB Boers (Allestree)
7COSMIC BUDDY [M]35564FSTDK Gavin (Killarney)
8CHRICHTON BALE (NSW)[M]538NBTM Delbridge (Balliang)
9TEAR AWAY SCAR [M]Res.7NBTR Mahony (Southern Cross)
10KIZMET KOOPER [M]Res.FSHG Taylor (Allansford)
Race No. 4Kermonds Hamburgers7:57 PM (VIC time)
Maiden event over 390 metres at Warrnambool Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1WELCOME BACK [M]7NBTL Delbridge (Balliang)
2SKYE WARRIOR [M]7FSHK Brooks (Rupanyup)
3KOLORA CHELSEA [M]FSHR Brewer (Camperdown)
4SPRING PEARL (NSW)[M]726FSHM Delbridge (Balliang)
5TALLINN [M]44484FSHA Blake (White Hills)
6EXEMPLAR [M]5NBTJ Sharp (Lara)
7RED LION [M]FSHJ Hunt (Lara)
8MAZZETTI [M]33NBTS Bruce (Warrnambool)
9VOLATILE BALE (NSW)[M]Res.62775NBTT Womann (Lara)
10RAINBOW REBEL [M]Res.F6435FSHH Baxter (Harrow)
Race No. 5Happy 10th Anniversary Kristy8:16 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1CHAPPY [5]13363NBTT Deglaitis (Moolap)
2RENSTAR [5]28334FSHL Delbridge (Balliang)
3RETRO [5]41124NBTK Chivell (Sunbury)
4ALLEN QUARIAN (NSW)[5]57323NBTJ Hunt (Lara)
5SPYWARE [5]6335426.08(8)A Courts (Lara)
6NOOSA ROCKET [5]1231625.92(4)D Fisher (Lara)
7COSMIC LILY [5]31263NBTD Fisher (Lara)
8DYNA NIHILIST (NSW)[5]23615FSHJ Hunt (Lara)
9CRACKERJACK LAD [5]Res.65686NBTA Courts (Lara)
10BARJAS [5]Res.27555NBTD Hammerstein (Ararat)
Race No. 6Bendigo Bank8:37 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MEPUNGA LEDGER [5]7262525.65(7)J Mcdowall (Nullawarre)
2QUIVER BALE (NSW)[5]76574FSHJ Hunt (Lara)
3GO SNIPER [5]3872425.70(2)K Ward (Mount Moriac)
4TRULY LOYAL [5]8345625.81(4)D Fisher (Lara)
5SPECIFY (NSW)[5]32213NBTJ Sharp (Lara)
6BILLS BACK [5]46114NBTC Smith (Wonwondah)
7USAIN BURST [5]64515NBTG George (Beulah)
8SAPPORO (NZ)[5]74485NBTT Womann (Lara)
9DYNA ARCLIGHT (NSW)[5]Res.5633625.63(7)M Delbridge (Balliang)
10FRANCESCO (NZ)[5]Res.46647NBTT Womann (Lara)
Race No. 7Warrnambool Racing Club Oaks Day Meeting8:57 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1COBALT KAOS [5]81467NBTT Mitchell (Lara)
2GIANTS DANCE [5]74623NBTT Deglaitis (Moolap)
3BE TWO BOMBER (NSW)[5]31143NBTS Fisher (Lara)
4KNOCKA LESS (NSW)[5]61451NBTK Finn (Warrnambool)
5FIGHT CLUB [5]46154NBTD Fisher (Lara)
6PRANCING LAD [5]26425NBTR Gavin (Killarney)
7REIKO BALE (NSW)[5]13254FSHT Womann (Lara)
8STARBRIGHT TARA [5]74417NBTV Millington (Great Western)
9DYNA JUDAS (NSW)[5]Res.42714FSHT Womann (Lara)
10MR. OPTIMISTIC (NSW)[5]Res.62776NBTA Marum (Anakie)
Race No. 8Macey’s Bistro9:16 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 450 metres at Warrnambool Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1SANTA STORM (NSW)[4]2766226.16(2)K Lloyd (Anakie)
2STARBRIGHT [4]4353125.69(3)V Millington (Great Western)
3PRINCE BALING (NSW)[4]3562425.81(3)D Drew (Dennington)
4MEPUNGA LOCKY [5]452F325.51(3)S Elsum (Camperdown)
5PENANCE ALLEN (NSW)[5]61345FSTDJ Hunt (Lara)
6MOLLY MICHELLE [4]3352725.54(1)J Mcdowall (Nullawarre)
7ENNIS BALE (NSW)[5]2677525.58(1)J Hunt (Lara)
8OUR FIREMAN [4]1657525.48(1)J Psaila (Little River)
9DYNA ARCLIGHT (NSW)[5]Res.5633625.63(7)M Delbridge (Balliang)
10FRANCESCO (NZ)[5]Res.46647NBTT Womann (Lara)
Race No. 9Bendigo Bank9:36 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DESTINY’S LIST [5]24734NBTT Deglaitis (Moolap)
2BARN A SHAKIN [5]35184NBTC Billington (North Portland)
3BILLY BEERGARDEN [5]6215725.93(4)R Harrowfield (Colac)
4SETSUNA BALE (NSW)[5]43125.77(7)M Delbridge (Balliang)
5TRON’S SON [5]35325NBTS Fisher (Lara)
6DANCING MADI [5]24241NBTG Hunt (Cudgee)
7SILVER ROCKSTAR (NSW)[5]31234NBTL Delbridge (Balliang)
8SEABROOK JOEL [5]13425.78(1)S Elsum (Camperdown)
9DYNA JUDAS (NSW)[5]Res.42714FSHT Womann (Lara)
10BERNMAR PRINCESS [5]Res.45775NBTP Teuma (Winslow)
Race No. 10Eureka Sheds9:51 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 390 metres at Warrnambool Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1SENORITA DAPHNE [5]32328NBTT Womann (Lara)
2TIGER TOY [5]61888FSTDN Gost (Little River)
3DEE BEE GOLD [5]4751722.30(2)D Geyer (Moolap)
4UNBOUND (NSW)[4]3111122.22(7)K Chivell (Sunbury)
5KIFINTI [5]37645NBTJ Sharp (Lara)
6SOUTHWOOD LAURA [4]4444222.27(4)C Kelly (Warrnambool)
7GITCHA RICH (NSW)[5]14332FSHA Marum (Anakie)
8ELITE STRESS [5]12264NBTN Carthew (Newcomb)
9HAGGIS LAD [5]Res.7174622.55(1)M Gibbons (Lara)
10BEST SONG EVER [5]Res.7785822.79(7)K Chivell (Sunbury)
Race No. 11Coast Fm & 3yb10:07 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BLACK LINEN (NSW)[5]27385NBTT Mcdonald (Yangery)
2BUZZ RAIDER [5]83221FSHC Billington (North Portland)
3STOP MOOCHIN’ [5]3187FSTDJ Hunt (Lara)
4FOS NEWMAN [5]42437NBTF Matthyssen (Red Lion)
5PULCIANO [5]2152622.82(5)S Bruce (Warrnambool)
6HARNEY [5]1344622.44(3)S Fisher (Lara)
7LACKA DETAIL [5]18246FSHW Gray (Wendouree)
8GRAND SLAM DIVA (NSW)[5]6167NBTM Lloyd (Anakie)
9MEDIA TYCOON [5]Res.14587NBTJ Wright (Bald Hills)
10FAWN MONTOYA [5]Res.64176FSHK Brooks (Rupanyup)