Thursday, 18 August 2016

Greyhound Box Draw For Warrnambool – Thursday, 18 August 2016

Race No. 1Www.tab.com.au6:51 PM (VIC time)
Maiden event over 390 metres at Warrnambool Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1JODY BAXTER (NSW)[M]FSHT Womann (Lara)
2PODIUM FANTASY [M]47NBTJ Thomson (Boolite)
3JOCKEY BALE (NSW)[M]634FSHA Dailly (Corio)
4SIMONIC DRIVE [M]32FSHB Shillington (Lara)
5NIRRANDA GIRL [M]64457NBTA Mcdowall (Nullawarre)
6YOUNG WADE [M]72NBTG Hunt (Cudgee)
7AIRBORN AND GONE [M]55NBTE Steel (Nullawarre North)
8LEKTRA ALY [M]7FSHP Lenehan (Toolong)
9PODIUM BABE [M]Res.3734FSHJ Thomson (Boolite)
10DELCORN POTTS [M]Res.83466NBTA Harding (Hamilton)
Race No. 2Coast Fm & 3yb7:06 PM (VIC time)
Maiden event over 450 metres at Warrnambool Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1LEKTRA DIZZY [M]8FSHP Lenehan (Toolong)
2MR. ZIP ZIP (QLD)[M]23722FSTDT Salter (Crowlands)
3HUGE STORM (NSW)[M]76877NBTE Lloyd (Anakie)
4PODIUM HUSTLER [M]5FSHJ Thomson (Boolite)
5GARKU BALE (NSW)[M]FSHC Grenfell (Avalon)
6PLAY ALONE [M]65FSHT Mitchell (Lara)
7JEMMA’S FANTASY [M]72554NBTJ Mcdowall (Nullawarre)
8REMEMBERING DAD [M]26765FSHG Carr (Sunbury)
9JOSIE JO [M]Res.56468NBTD White (Sunbury)
10LADY JACINTA [M]Res.54F56NBTA Harding (Hamilton)
Race No. 3Warrnambool Gotba7:31 PM (VIC time)
Maiden event over 450 metres at Warrnambool Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1MARCUS DAKING (NSW)[M]32454NBTG Campbell (Anakie)
2DIAMA BALE (NSW)[M]FSHS Ferguson (Avalon)
3GEORDIE’S WISH [M]45367NBTA Mcdowall (Nullawarre)
4DYNA KEL (NSW)[M]54725NBTT Mitchell (Lara)
5AROLOK LIL’ GAL [M]2223NBTJ Riches (The Sisters)
6QUISP BALE (NSW)[M]26FSHT Mitchell (Lara)
7TYE CHILLY [M]444FSTDG Turnbull (Crowlands)
8BUSHMAN’S LUCK (NSW)[M]7NBTP Bouchier (Dennington)
9FOXY FERN [M]Res.388F8NBTV Watson (Sunbury)
10SPOT OF MAGIC [M]Res.88874FSHG Carr (Sunbury)
Race No. 4Kermonds Hamburgers7:52 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1FLASH DEEDS [7]57727NBTG Anders (Koroit)
2FIERY FELIX (NSW)[6]6312F26.05(3)J Barnes (Lismore)
3KIWI COLLISION [7]3152325.96(1)T Womann (Lara)
4WORTHY MOMENT [7]51FSHK Mugavin (Killarney)
5DESTROY I SAID [7]8613425.95(4)G Hunt (Cudgee)
6STELLAR CREEK [6]55112NBTD Brennan (Ross Creek)
7DUPORTH AVENUE (QLD)[7]63723NBTT Womann (Lara)
8PODIUM SENSATION [7]52175NBTJ Thomson (Boolite)
Race No. 5Norfolk Butchers Dual Distance Ht18:13 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DIXIE ANNE [5]1324125.67(8)B Shillington (Lara)
2FAWN PURSUIT [5]65644NBTG Campbell (Anakie)
3PACIFIC MAGIC [5]41265FSHP Smith (Wonwondah)
4TEAR AWAY BABE [5]F765425.62(5)R Mahony (Southern Cross)
5AROLOK JANE [5]5328625.54(4)P Riches (The Sisters)
6BRAZEN BULL [5]18421NBTT Womann (Lara)
7UP AND ADAM [5]4766525.48(8)T Mitchell (Lara)
8CRUISEN BILLY [5]7427525.62(1)G Peach (Cape Clear)
Race No. 6Norfolk Butchers Dual Distance Ht28:31 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1OH LELE PETER [5]2326525.72(5)G Campbell (Anakie)
2ALLEN EARNER (NSW)[5]52856NBTT Womann (Lara)
3GOOD MEMORIES [5]33743NBTK Mugavin (Killarney)
4WOOLLY WARBO [5]35T1625.76(2)M Wright (Allansford)
5FRENCH AFFAIR [5]46165NBTD Brennan (Ross Creek)
6MISSISSIPPI GIRL (NSW)[5]56872NBTT Womann (Lara)
7TIME’S UP TOM [5]3533425.72(7)T Mitchell (Lara)
8GIRDER FORK [5]6518325.66(3)B Shillington (Lara)
Race No. 7Norfolk Butchers Dual Distance Ht38:58 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1THANKS CHERYL [5]12362NBTP Smith (Wonwondah)
2TAKE THAT BANKSY (NSW)[5]77551NBTD Taylor (Durham Lead)
3ALLEN JEER (NSW)[5]73144NBTT Womann (Lara)
4RAVEL [5]75235NBTG Carr (Sunbury)
5NEW JOB JIMMY [5]33T5725.61(1)M Wright (Allansford)
6SILLYBILLY BLING [5]86354NBTT Mitchell (Lara)
7MOTO WARRIOR [5]21428FSTDA Craven (Wangaratta)
8MAZZETTI [5]6422225.74(5)S Bruce (Warrnambool)
Race No. 8Macey’s Bistro9:22 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 450 metres at Warrnambool Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1BOPA ALLEN (NSW)[5]61174FSTDC Grenfell (Avalon)
2CRACKERJACK BURN [5]42113NBTS Ferguson (Avalon)
3ANOTHER BLUE [5]61471FSTDS Liuzzi (Lara)
4HO CHOI (QLD)[4]7313825.50(2)T Womann (Lara)
5HERMOSO [5]66884NBTC Hughes (Lara)
6LYNLEA JIDDY [4]7871425.62(2)J Mcdowall (Nullawarre)
7FENCER (NSW)[5]6164125.64(5)D Drew (Dennington)
8ASTERIX ROSE (NSW)[5]87787FSTDV Watson (Sunbury)
Race No. 9Cassign Design Final9:49 PM (VIC time)
Grade 6 Final event over 390 metres at Warrnambool Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1CAPTAIN PETE [6]12654NBTB Shillington (Lara)
2SAINT ELITE [6]27383NBTP Byrne (Southern Cross)
3TAPPING TEARS [6]46272NBTR Britton (Lara)
4DJARRAGUN [5]4261122.59(5)S Bruce (Warrnambool)
5JARVIS RHODE [6]5543222.64(8)N Mccullagh (Warrnambool)
6TILLS HENRY [6]71853NBTJ Thomson (Boolite)
7RINGADINGDING (NSW)[6]67564NBTG Campbell (Anakie)
8ROBYN’S BOY [5]1254122.19(6)G Hunt (Cudgee)
9ORCHARD ROAD [6]Res.4122522.98(1)R Gore (Warrnambool)
10CARRY ON QUINNEY [6]Res.32735NBTR Britton (Lara)
Race No. 10Koroit Street Tab10:08 PM (VIC time)
Grade 7 event over 390 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1LUCKY HOLLY [7]73185NBTG Elliott (Southern Cross)
2CHEETAH BAY [7]66353NBTG Mckenna (Koroit)
3RAINBOW RUBY [7]14FSHC Hughes (Lara)
4JAY JACKAROO [7]54175NBTS Bruce (Warrnambool)
5SAINT MADAM [7]4122.74(2)P Byrne (Southern Cross)
6MEGA MAX [7]38548FSTDP Fish (Dennington)
7XAVIER’S MATE [7]77241FSHC Grenfell (Avalon)
8FABIVAN [7]1722.43(1)E Steel (Nullawarre North)
Race No. 11Protectcorp Securities10:26 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 390 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1JEN SHEN [7]37765NBTA Harding (Hamilton)
2BEDLUM [6]85426NBTK Mugavin (Killarney)
3CUDGEE’S MILO [7]2227622.46(3)G Hunt (Cudgee)
4ANITA’S GIRL [6]2553722.47(7)G Carr (Sunbury)
5RAYVON [7]48411FSHG Turnbull (Crowlands)
6SECRET CHOICE [6]74672NBTD Brennan (Ross Creek)
7MILLY O’MUFFIN (NSW)[6]56451NBTG Carr (Sunbury)
8COUNTRY FLASH (NSW)[6]53563FSHM Lloyd (Anakie)
Race No. 12Wannon Room Function Centre10:50 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 390 metres at Warrnambool Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1LEKTRA DANGER [5]26188NBTP Lenehan (Toolong)
2SUSPICIOUS PETE [5]36228NBTK Lloyd (Anakie)
3SUSPICIOUS LEE [4]1188422.14(4)J Frewin (Anakie)
4CRACKERJACK MAX [4]36732NBTS Ferguson (Avalon)
5AMLIN’S MAGIC [4]4748722.25(2)M Lloyd (Anakie)
6AUGUSTA DREAMING [5]3348522.37(1)S Bruce (Warrnambool)
7BUSHMAN’S POEM (NSW)[4]6713122.00(2)P Bouchier (Dennington)
8ROSIE BAY [5]16255NBTG Mckenna (Koroit)
9NEW CLUB CRAWF [5]Res.5374722.20(2)M Wright (Allansford)
10IMA TOMAHAWK [5]Res.24815FSHA Norris (Sunshine)