Thursday, 23 June 2016

Greyhound Box Draw For Warrnambool – Thursday, 23 June 2016

Race No. 1Norfolk Butchers6:55 PM (VIC time)
Maiden event over 390 metres at Warrnambool Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1DESTROY I SAID [M]8NBTG Hunt (Cudgee)
2WHY NOT DAWN [M]46735NBTW Gray (Wendouree)
3SPRING BREAK (NSW)[M]43544NBTA Smedts (Cudgee)
4ODDBALL QUICK [M]75425NBTB Mckenna (Ecklin South)
5JOFFA’S OLD GIRL [M]5FSHS Fisher (Lara)
6DELCORN POTTS [M]45644NBTN Wynd (Lismore)
7SUSPICIOUS COL [M]72423FSHR Smith (Portland)
8SMASHING SERENA [M]82NBTL Fisher (Streatham)
9DAN THE MAN [M]Res.6FSHM Wright (Allansford)
10NIRRANDA GIRL [M]Res.FSHA Mcdowall (Nullawarre)
Race No. 2Koroit Street Tab7:15 PM (VIC time)
Maiden event over 450 metres at Warrnambool Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1SHOTGUN DOLL [M]42854FSHG Marshman (Heathmere)
2FAB DREAM [M]5FSHA Langton (Anakie)
3KIRABILLI LUCY [M]3NBTR Drew (Dennington)
4BURCH DAY (NSW)[M]25565NBTE Steel (Nullawarre North)
5JOFFA’S OLDBOY [M]6FSHD Fisher (Lara)
6PEE DEE [M]55FSHS Tabb (Lara)
7JEMMA’S FANTASY [M]22354NBTJ Mcdowall (Nullawarre)
8GEORDIE’S WISH [M]3NBTA Mcdowall (Nullawarre)
9SAMMY DOOGAN [M]Res.266NBTP Fulton (Ecklin South)
10SOOTY EPSOM [M]Res.3644NBTD Fisher (Lara)
Race No. 3Cassign Design7:32 PM (VIC time)
Grade 7 event over 390 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1NATTY ALLEN (NSW)[7]122.48(5)R Camilleri (Lara)
2CRASH REALITY [7]212F3FSHG Selkrig (Devon Meadows)
3CAIRNLEA SHAZZA [7]31787FSHT Salter (Crowlands)
4TO THE CHOPPAR (SA)[7]7874822.41(6)P Herry (Mortlake)
5DJARRAGUN [7]62417NBTS Bruce (Warrnambool)
6FIERY FELIX (NSW)[7]43521FSTDJ Barnes (Lismore)
7MISS LUMENS [7]1633FSHP Westbrook (Corio)
8BOPA ALLEN (NSW)[7]56F62FSHC Grenfell (Avalon)
9VEGAS AGAIN [7]Res.76165FSHT Womann (Lara)
Race No. 4Coast Fm & 3yb7:49 PM (VIC time)
Grade 7 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MA MA KEOGH [7]3233525.72(7)E Steel (Nullawarre North)
2HOGWARTS EXPRESS [7]4F623FSHI Cockerell (Buckley)
3MEDIA STREET [7]26144NBTG Selkrig (Devon Meadows)
4OCEAN BAY [7]12625FSHA Graham (Portland)
5ASTON AMON [7]177FSHP Abela (Parwan)
6LADY BANJO [7]61762FSHT Price (Compton)
7TAKE FRIGHT [7]22416NBTD Taylor (Durham Lead)
8CUDGEE’S MILO [7]7216NBTG Hunt (Cudgee)
9ORCHARD ROAD [7]Res.31554NBTR Gore (Bushfield)
10MORIA MAGIC [7]Res.54723NBTG Campbell (Anakie)
Race No. 5Kermonds Hamburgers Gdr8:07 PM (VIC time)
Special Event event over 650 metres at Warrnambool Of $4,710 Prizemoney.
1st: $3,295 2nd: $945 3rd: $470.

No.NameFormBestTrainer

1INDI ALLEN (NSW)[5]32357FSHC Grenfell (Avalon)
2JASMINE LILLY [5]57515NBTJ Cameron (Penshurst)
3BOSTON SHUFFLE [6]11866FSTDT Salter (Crowlands)
4RAMPAGING ROSIE [5]57624NBTM Wright (Allansford)
6PINK SHOELACES [3]7776637.43(6)A Langton (Anakie)
7CARVE [6]24F46FSTDC Dew (Anakie)
8FABREGAS LARA [M]57364FSHJ Barnes (Lismore)
Race No. 6Carpetcourt8:32 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1GEE JOON [5]325F325.40(8)J Britton (Anakie)
2ZIPPING VITO (NSW)[5]4211125.54(2)L Cockerell (Buckley)
3WHO’S GOT EBONY [5]78881FSHT Price (Compton)
4TAIL PIPE [5]13285NBTS Ferguson (Avalon)
5UNSUB ANDY (NSW)[5]17861NBTP Byrne (Southern Cross)
6LYNLEA JAKE [5]4877725.69(4)J Mcdowall (Nullawarre)
7MAGIC COUPS [5]34125FSHR Tartaglia (Newcomb)
8MINORITY (TAS)[5]78657NBTG Campbell (Anakie)
9SHELLINGTON [5]Res.6677825.71(4)T Womann (Lara)
10HOME RUNNER [5]Res.1726525.75(5)E Lloyd (Anakie)
Race No. 7Warrnambool Gotba8:49 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ZONDA BALE (NSW)[5]51488NBTR Camilleri (Lara)
2ELLA RHODE [5]22217NBTN Mccullagh (Warrnambool)
3ALLEN ZHARA (NSW)[5]76566FSHS Ferguson (Avalon)
4FASCINATED [5]1422325.74(6)J Cameron (Penshurst)
5ZIPPING SALLY (NSW)[5]3813125.52(4)L Cockerell (Buckley)
6TANJIRA [5]66422FSTDR Gavin (Killarney)
7ZIPPING JANE (NSW)[5]6144125.81(2)I Cockerell (Buckley)
8SKATEY PERRY [5]22352NBTT Price (Compton)
9MEPUNGA NICK [5]Res.5333425.43(6)J Mcdowall (Nullawarre)
10ROWCHESTER STAR [5]Res.18625NBTN Stanley (Portland)
Race No. 8Macey’s Bistro9:07 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 450 metres at Warrnambool Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1DYNA JONAH (NSW)[5]35835NBTS Ferguson (Avalon)
2MISS ROSSI [4]7673525.24(6)T Womann (Lara)
3MAZZETTI [4]4444425.74(5)S Bruce (Warrnambool)
4DYNAMIC PUNCH [5]6574425.57(5)R Tartaglia (Newcomb)
5YARIS BALE (NSW)[5]87172NBTD Coleman (Lara)
6WALK ON BY [4]3847425.56(3)S Coulson (Balliang)
7STELIO KONTOS (NSW)[4]1131225.53(1)D Coleman (Lara)
8HO CHOI (QLD)[4]5331825.50(2)T Womann (Lara)
9SHELLINGTON [5]Res.6677825.71(4)T Womann (Lara)
10FAWN PURSUIT [5]Res.63756NBTG Campbell (Anakie)
Race No. 9Www.tab.com.au9:32 PM (VIC time)
Grade 6 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BERRY BLING [6]62761NBTN Stanley (Portland)
2ZIPPING RINGO (NSW)[6]21745NBTI Cockerell (Buckley)
3KIRABILLI ARJAY [6]5412325.81(5)D Drew (Dennington)
4SPRING KITTY (NSW)[6]5F161FSHE Lloyd (Anakie)
5LIZZY ALLEN (NSW)[6]118FSHR Camilleri (Lara)
6REPELO MUGGLETUM [6]12147NBTI Cockerell (Buckley)
7ROLANDA HOOCH [6]22542NBTL Cockerell (Buckley)
8SEVEN WEEKS [6]1222125.36(1)G Taylor (Allansford)
Race No. 10Protectcorp Securities9:49 PM (VIC time)
Grade 6 event over 390 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1JARVIS RHODE [6]2155322.64(8)N Mccullagh (Warrnambool)
2FABRAWHAT (NSW)[6]28885NBTC Ward (Portland)
3SEA MIST [6]4242222.12(7)N Mccullagh (Warrnambool)
4DYNAMIC COULDRON [6]13212FSHN Wynd (Lismore)
6SAINT ELITE [6]38761NBTP Byrne (Southern Cross)
7MUDSLINGER [6]48215FSHG Campbell (Anakie)
8ROBYN’S BOY [6]214122.21(3)G Hunt (Cudgee)
Race No. 11Wannon Room Function Centre10:11 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 390 metres at Warrnambool Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1AUGUSTA DREAMING [4]3383622.37(1)S Bruce (Warrnambool)
2BATTY ALLEN (NSW)[5]41472FSTDS Ferguson (Avalon)
3LIL ARTHUR [5]1542522.20(8)R Drew (Dennington)
4TALANJEE STIFF [5]5183322.75(1)G Taylor (Allansford)
5SUSPICIOUS PETE [5]16362NBTK Lloyd (Anakie)
6FEAR THE RASCAL (SA)[5]17131FSHT Price (Compton)
7I’LL ROB YA [4]3665122.10(5)M Lloyd (Anakie)
8EXTRADITION (QLD)[5]82224FSTDG Selkrig (Devon Meadows)
9OH LELE PETER [5]Res.7412622.25(3)G Campbell (Anakie)
10THOMELI ROAR [5]Res.4616622.23(5)G Taylor (Allansford)
Race No. 12Greyhound Adoption Program10:34 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ZULU AEGIS (NSW)[5]22184NBTD Fisher (Lara)
2BIGBOY BROWNLESS [5]54426NBTS Chircop (Smythesdale)
3COLDEN STAR [5]PT711NBTP Bryant (Heathmere)
4CALL ME DAISY [5]7282322.30(6)R Gore (Bushfield)
5MONSTER DEEDS [5]44641NBTP Byrne (Southern Cross)
6WOLF SPY [5]45448NBTR Gavin (Killarney)
7SHAMELESS BANDIT [5]6567422.24(6)G Campbell (Anakie)
8BANANA BLANKET [5]8526822.07(4)L Harrowfield (Colac)
9TEAR AWAY BABE [5]Res.46457NBTR Mahony (Southern Cross)
10BRAZEN BEAUTY [5]Res.44238NBTR Smith (Portland)