Thursday, 28 May 2015

Greyhound Box Draw For Warrnambool – Thursday, 28 May 2015

Race No. 1Coast Fm & 3yb7:02 PM (VIC time)
Maiden event over 450 metres at Warrnambool Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1ROLANDA HOOCH [M]FSHL Cockerell (Buckley)
2NAWALA BARKO [M]71F5NBTN Wynd (Lismore)
3ENVIRONMENTALIST [M]25272FSTDJ Ward (Lake Goldsmith)
4RUBEUS HAGRID [M]62FSHI Cockerell (Buckley)
5RILEY JACK [M]42236FSHK Iles (Longwarry)
6COGITATE [M]83NBTD Brennan (Ross Creek)
7SIR FIRE [M]47227FSHN Tait (Wangaratta)
8GOTTA RUSH [M]337FSHS Melville (Beveridge)
9MAD MAGPIE [M]Res.85588FSHC Dyett (Lara)
10TRIAS [M]Res.86467NBTA Harding (Hamilton)
Race No. 2Cassign Design Final (gobis)7:18 PM (VIC time)
Maiden Final event over 450 metres at Warrnambool Of $2,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1SOUTHWOOD JACK [7]7622126.02(2)P Crawley (Mortlake)
2LEKTRA BURST [M]66462NBTJ Sharp (Lara)
3CRACKERJACK BILL [7]724125.44(3)J Cooper (Lethbridge)
4JET SETTING (WA)[M]2NBTK Bravo (Lovely Banks)
5CRO COP [M]425F2NBTD Williams (Bannockburn)
6NARISAWA (NSW)[7]34125.59(1)D Drew (Dennington)
7DARK OBSESSION [M]6472NBTJ Sharp (Lara)
8KISS MY FUJI [7]126.08(1)A Smedts (Cudgee)
9TEAR AWAY BOOF [M]Res.573NBTR Mahony (Southern Cross)
10COWBOY LOVE [M]Res.6473NBTL Johnson (Yarpturk)
Race No. 3Carpetcourt (1-4 Wins) Ht17:37 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 390 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1AROLOK DORA [6]2618722.54(7)J Riches (The Sisters)
2UNCOOL ALBERT [4]8556222.72(1)M Gibbons (Lara)
3DOLLAR WONDER [5]7114F22.31(6)P Fulton (Ecklin South)
4WOLF SPY [5]43571NBTR Gavin (Killarney)
5GRAND SLAM DIVA (NSW)[4]2312822.49(6)M Lloyd (Anakie)
6GOLDEN GIRL ANNA [5]76728NBTN Wynd (Lismore)
7KIRABILLI RONAN [6]1177722.65(4)D Drew (Dennington)
8SIR TIM [7]86842FSHS Kruckel (Lake Goldsmith)
9CAZAR ROSE [5]Res.6575722.52(5)K Gavin (Killarney)
10COSMIC QUEST (NSW)[7]Res.T8887NBTA Harding (Hamilton)
Race No. 4Eureka Sheds (1-4 Wins) Ht28:02 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 390 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1OFF THE PROPERTY [7]1222.67(2)L Lenehan (Koroit)
2CRACKERJACK HANO [5]16821NBTA Courts (Lara)
3BRYVON [5]2511222.19(6)P Riches (The Sisters)
4EUMERALLA DONNA [7]32177FSTDN Sheehan (Koroit)
5TWOBEEYOU [5]36266NBTN Tait (Wangaratta)
6CLASSIC CAPER [5]4153522.21(7)L Harrowfield (Colac)
7HUGH MADE WHO [5]2F511NBTD Geall (Lara)
8RILEY BOY [5]16163FSHG Campbell (Anakie)
9CAZAR ROSE [5]Res.6575722.52(5)K Gavin (Killarney)
10COSMIC QUEST (NSW)[7]Res.T8887NBTA Harding (Hamilton)
Race No. 5Kermonds Hamburgers8:19 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1NEW JOB JIMMY [7]5264225.79(4)M Wright (Allansford)
2AROLOK JIMMY [6]3253125.66(8)J Riches (The Sisters)
3TRUE OPTIMIST [7]17325.50(2)D Brennan (Ross Creek)
4MABUTI GIRL [6]4252325.69(5)N Wynd (Lismore)
5SAYWAH TONAYO [7]7165225.56(8)L Lenehan (Koroit)
6MAZZETTI [7]2332125.80(1)S Bruce (Warrnambool)
7DRAPER BALE (NSW)[7]2213FSHT Mitchell (Lara)
8FRED OF LIDSDALE (NSW)[7]1223825.75(7)P Bouchier (Dennington)
9FIELD MARSHAL [6]Res.4665525.69(1)J Mcdowall (Nullawarre)
10SOUTHWOOD ROSE [7]Res.7378725.84(2)P Crawley (Mortlake)
Race No. 6Warrnambool Gotba8:37 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1OMEGA SENOR [5]61842NBTS Fisher (Lara)
2SOME TRICKS [5]21468NBTC Abela (Bacchus Marsh)
3BORIS BEKIM [5]2223T25.57(6)B Fish (Dennington)
4TOP END BILL [5]2351225.79(1)P Carter (Horsham)
5MAGIC SUCCESS [5]7112126.05(2)J Bell (Woodford)
6HURRICANE ASH (NSW)[5]1324225.71(4)G Campbell (Anakie)
7MERMAID PRINCESS [5]44552NBTT Sinnott (Yambuk)
8TEKKI YVETTIA [5]4433725.61(2)P Smith (Wonwondah)
9GOT HELD UP (NSW)[5]Res.6444425.60(7)E Steel (Nullawarre North)
Race No. 7Protectcorp Securities9:02 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 390 metres at Warrnambool Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1MINORITY (TAS)[4]8412822.08(1)G Campbell (Anakie)
2BANANA BLANKET [4]1181322.07(4)L Harrowfield (Colac)
3SPECIFY (NSW)[5]44412NBTJ Sharp (Lara)
4I’LL ROB YA [4]4456822.10(5)M Lloyd (Anakie)
5MAINTENANCE MAN [5]15758NBTS Bauer (Lovely Banks)
6PAY DA TRAIL (NSW)[4]3812621.92(6)P Abela (Parwan)
7PSYCHOTIC BOB [4]8527222.39(1)M Lloyd (Anakie)
8KYL’S ME MATE (NSW)[5]12318FSHS Melville (Beveridge)
9SOUTHERN BLAZE [5]Res.43855FSHR Raven (Smythes Creek)
10CAZAR ROSE [5]Res.6575722.52(5)K Gavin (Killarney)
Race No. 8Macey’s Bistro9:19 PM (VIC time)
Free For All event over 450 metres at Warrnambool Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1SAY AGAIN (NSW)[4]5542225.39(5)R Harrowfield (Colac)
2CREAMY SODA [4]3753825.51(1)L Cockerell (Buckley)
3DYNA VILLA (NSW)[2]1172725.25(1)N Davis (Lara)
4WAYFARER [3]5834325.43(3)D Brennan (Ross Creek)
5LONESOME BOY [4]4161625.10(8)D Drew (Dennington)
6FLUKE OF FANTASY [4]3476125.48(5)P Crawley (Mortlake)
7LIL ARTHUR [3]7446125.46(3)R Drew (Dennington)
8MEPUNGA LEDGER [1]4343625.15(1)J Mcdowall (Nullawarre)
Race No. 9Koroit Street Tab9:37 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 390 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MARLY GIRL [6]23266FSHN Lund (Longwarry)
2SNITZEL VON KRUM [7]2578622.85(8)J Sheahan (Warrnambool)
3ADDED BONUS [7]57586FSTDS Kruckel (Lake Goldsmith)
4ANY SILVERS BRO (NSW)[7]21F1822.39(8)P Bouchier (Dennington)
5SAMSARA LASS [7]61745FSHJ Collis (Lara)
6HURRY HOME CAIN (NSW)[6]141FSHL Mitchell (Teesdale)
7MONSTER DEEDS [7]18FSHR Brewer (Camperdown)
8MAG SPRING [7]37538NBTP Crawley (Mortlake)
9SOUTHWOOD ROSE [7]Res.73787FSTDP Crawley (Mortlake)
10KINLOCH CREEK [7]Res.68645NBTK Gavin (Killarney)
Race No. 10Norfolk Butchers (1-4 Wins) Ht310:02 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 390 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MIGHTY SAM [7]65633NBTG Thomson (Warrnambool)
2BOTANIC PHIL (NSW)[6]82F47NBTA Richardson (Bushfield)
3DISCO DIAMOND (NSW)[5]2561122.35(1)G Campbell (Anakie)
4MAXIMUM MADDY [5]16646NBTM Gibbons (Lara)
5NODDIN OFF [6]14562FSHJ Maple (Little River)
6JUST PUSH ON [5]38337NBTS Coulson (Balliang)
7DAVID JOHN [5]14444NBTJ Sharp (Lara)
8COURSING BALE (NSW)[7]2167FSHT Mitchell (Lara)
9SOUTHWOOD ROSE [7]Res.73787FSTDP Crawley (Mortlake)
10SHACHAR MAGIC (NSW)[7]Res.85664NBTL Courts (Lara)
Race No. 11Tab Rewards (1-4 Wins) Ht410:18 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 390 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1OH LELE PETER [5]1754122.25(3)G Campbell (Anakie)
2DOLLAR SPOT [7]12248FSHJ Maple (Little River)
3COSMIC JEWELS [5]6342322.58(4)N Sheehan (Koroit)
4CERRONE (NSW)[5]32234NBTT Price (Compton)
5ALL OVER [5]74167FSTDJ Sharp (Lara)
6TWIST AWAY [6]64541NBTT Sinnott (Yambuk)
7HASHTAG DANNY [7]3665522.66(5)J Mcdowall (Nullawarre)
8PULCIANO [5]4337722.40(4)S Bruce (Warrnambool)
9SOUTHWOOD ROSE [7]Res.73787FSTDP Crawley (Mortlake)
10SHACHAR MAGIC (NSW)[7]Res.85664NBTL Courts (Lara)
Race No. 12Greyhound Adoption Program10:42 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1TEKKI TYRANT [5]23364NBTC Smith (Wonwondah)
2JETGUN [5]27P87NBTD Williams (Bannockburn)
3UNDERBELLY ANGEL [5]51646NBTC Smith (Wonwondah)
4TEDDY’S MOMENT (SA)[5]4563222.34(1)T Price (Compton)
5SKY ALERT (NSW)[5]53832NBTA Courts (Lara)
6PEP CEE KOLA [5]4451122.23(1)S Kruckel (Lake Goldsmith)
7EDDY GOES BANG [5]63387FSHN Tait (Wangaratta)
8TARN STAR (NSW)[5]72233NBTG Campbell (Anakie)
9SOUTHERN BLAZE [5]Res.43855FSHR Raven (Smythes Creek)
10CAZAR ROSE [5]Res.6575722.52(5)K Gavin (Killarney)
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments