Thursday, 4 July 2013

Greyhound Box Draw For Warrnambool – Thursday, 4 July 2013

Race No. 1Picnic Meeting 14th July7:04 PM (VIC time)
Maiden event over 450 metres at Warrnambool Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1JELLYBEAN RUN [M]7142NBTR Maher (Bushfield)
2SOUTHWOOD COUNT [M]63NBTJ Drennan (Laang)
3BADOOTA GIRL [M]3337NBTS Bruce (Warrnambool)
4DON’T PAWS [M]2651FSTDP Simone (Pirron Yallock)
5GO SNIPER [M]85632NBTK Ward (Mount Moriac)
6HIPPY PENGUIN [M]43353FSTDM Gibbons (Lara)
7WHATTA BREW [M]42244NBTR Brewer (Camperdown)
8LIZOOKA [M]72446FSTDM Vaughan (Newcomb)
9PRANCING LAD [M]Res.64NBTD Lenehan (Port Fairy)
10FLYING WEST (NSW)[M]Res.FSHP Hunt (Avalon)
Race No. 2Carpet Court Final (gobis)7:21 PM (VIC time)
Maiden Final event over 390 metres at Warrnambool Of $2,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1SWEET DIVA [5]8122.74(4)M Lloyd (Anakie)
2NATHANIEL BALE (NSW)[M]2NBTA Dailly (Anakie)
3CROCKETT’S BOY [M]42NBTE Steel (Nullawarre North)
4MYALLA SWANK (NSW)[5]122.28(3)A Dailly (Anakie)
5SIENNA BALE (NSW)[5]122.50(6)A Dailly (Anakie)
6KAMCHATKA [M]53422NBTN Sheehan (Koroit)
7DYNA PAUL (NSW)[5]122.39(8)A Dailly (Anakie)
8FORT ALLEN (NSW)[5]122.30(5)A Dailly (Anakie)
9SANTA’S SERENA (NSW)[M]Res.2NBTK Lloyd (Anakie)
10GO SNIPER [M]Res.85632NBTK Ward (Mount Moriac)
Race No. 3Norfolk Butchers7:37 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MY ULTRA JET [5]11461FSHC Kiernan (Pascoe Vale)
2OUR DANNY BOY [5]76223FSHJ Psaila (Little River)
3IZACK BALE (NSW)[5]85231FSHA Dailly (Anakie)
4SOUTHWOOD KING [5]8325826.13(4)P Crawley (Mortlake)
5ZAMBORA POWER (NSW)[5]22122NBTR Britton (Lara)
6BACARDO [5]33321NBTD Murray (Napoleons)
7BLACK CADEL [5]53221NBTG Peach (Cape Clear)
8FLYING BALE (NSW)[5]2311FSHA Dailly (Anakie)
9ALLEN JAYDEN (NSW)[5]Res.26516FSHA Dailly (Anakie)
10MAR MILLION’S [5]Res.5648726.09(2)T Womann (Lara)
Race No. 4Macey’s Bistro7:54 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SOUTHWOOD DUKE [5]6732825.91(1)P Crawley (Mortlake)
2YOSLENE BALE (NSW)[5]32754NBTM Delbridge (Balliang)
3MONALEEN FLYER [5]31473FSHD Murray (Napoleons)
4LUSHA BOOSHA [5]11365NBTM Vaughan (Newcomb)
5KOKODA SPIRIT [5]11181FSTDM Morrissey (Strathfieldsaye)
6ZAMBORA STORM (NSW)[5]12112FSTDR Britton (Lara)
7IZZY ALLEN (NSW)[5]14544NBTA Dailly (Anakie)
8WHAT FOR (NSW)[5]11321FSTDJ Thompson (Pearcedale)
9JACK’S ELLE [5]Res.56444NBTC Van berkel (Torquay)
10WHERE’S RED [5]Res.64177FSTDK Ward (Mount Moriac)
Race No. 5Norlane Hotel8:19 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 450 metres at Warrnambool Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1SKYE CREEK (QLD)[4]5834225.87(3)P Crawley (Mortlake)
2COLLIN BALE (NSW)[5]61F2525.93(7)A Dailly (Anakie)
3TASHY ALLEN (NSW)[4]1175825.59(1)T Butt (Anakie)
4FADILA BALE (NSW)[5]65165NBTA Dailly (Anakie)
5SPIRAL STAIRCASE [4]3434425.81(6)R Brook (Colac)
6FIVE PAWS (NSW)[5]25537NBTE Rinaldi (Lethbridge)
7VEYRON BALE (NSW)[5]41355NBTA Dailly (Anakie)
8PAPER CHASER [4]5567425.53(2)J Frewin (Anakie)
9COOL AND FANCY (NSW)[5]Res.6878625.48(5)T Womann (Lara)
10CHIEF BAMBURY [5]Res.68F3625.87(8)A Courts (Corio)
Race No. 6Go Distance Racing – $2,000 Bonus8:40 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 650 metres at Warrnambool Of $4,305 Prizemoney.
1st: $3,015 2nd: $860 3rd: $430.

No.NameFormBestTrainer

1DESTINI WARRIOR (NSW)[5]62726FSHE Rinaldi (Lethbridge)
2BOMBER JACK (NSW)[5]84642FSTDG Green (St Leonards)
3FIVE AM RISER [4]6712337.94(2)S Bruce (Warrnambool)
4DUDE RANCHER (NSW)[5]55446FSHE Rinaldi (Lethbridge)
5BREAK O’DAY [5]38123FSHM Wintle (Reservoir)
6ALL THE ZEEZ [5]32445FSHG Hope (Croydon)
7KARANJI [4]6521137.43(4)R Brook (Colac)
8WHY NOT LIZZIE [4]4423637.51(1)W Gray (Wendouree)
9CLAM DIGGER DAN (QLD)[5]Res.44666FSHT Womann (Lara)
Race No. 7Protectcorp9:04 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1JIMMY TWO HATS (NSW)[5]1276525.34(4)E Lloyd (Anakie)
2WHATA GOOD SIZE (QLD)[5]16211NBTJ Thompson (Pearcedale)
3DYNA BERNT (NSW)[5]7847725.70(2)G Bate (Lara)
4BUCKLE UP MASON (TAS)[5]32817FSHG Bate (Lara)
5MISS TREW STAR [5]57321NBTT Womann (Lara)
6OUR FIREMAN [5]63243FSHJ Psaila (Little River)
7TEN ACES (NSW)[5]26383NBTG Bate (Lara)
8SPIN A YARN (SA)[5]2453326.17(2)R Drew (Dennington)
9SHIRAZ REEF (NSW)[5]Res.4274726.07(4)A Kampman (Ellerslie)
10CHLOE’S CREEK [5]Res.5873726.03(3)P Crawley (Mortlake)
Race No. 8Bendigo Bank9:21 PM (VIC time)
Free For All event over 450 metres at Warrnambool Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1STATE CHILL [3]5117325.53(8)E Steel (Nullawarre North)
2SHAW STREET RACE (NSW)[4]4348525.43(8)R Brewer (Camperdown)
3ZAC BALE (NSW)[4]8486525.55(1)A Dailly (Anakie)
4KISS ME KETUT [3]1515125.72(5)D Burnett (Marcus Hill)
5PROVEN NITRO [1]411F125.21(2)J Thompson (Pearcedale)
6ROUSE FLYER (SA)[2]6724525.38(4)G Hunt (Cudgee)
7SWEET MILLIONS [2]2124525.48(1)T Womann (Lara)
8RAZZA BALE (NSW)[4]65314NBTG Bate (Lara)
Race No. 9Wannon Park Bingo9:40 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 390 metres at Warrnambool Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1AMBERLY QUEEN [4]5537622.42(4)A Courts (Corio)
2STEVE NATURAL (NSW)[5]21845NBTL Delbridge (Balliang)
3ARCHIE GUMBALLS [5]13514NBTD Burnett (Marcus Hill)
4TUBESMAN [4]8244722.17(3)M Gibbons (Lara)
5BLUE ROOKIE [4]3148322.01(8)P Simone (Pirron Yallock)
6SUPER PAYMENT [4]5562422.27(3)D Sturgess (She Oaks)
7CAWBOURNE CLOONY (NSW)[5]52563NBTR Britton (Lara)
8GOODO BONZA [5]2568322.03(6)A Mcdowall (Nullawarre)
9CHLOE’S CREEK [5]Res.58737NBTP Crawley (Mortlake)
10CRIMINAL DAMAGE [5]Res.72668FSHJ Wright (Bald Hills)
Race No. 10Book Your Next Social Club Function9:59 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1FEARSOME WARRIOR [5]23122FSHC Kiernan (Pascoe Vale)
2SALLY’S BEES [5]71113FSTDB Weis (Portland)
3MEPUNGA STACY [5]75368NBTJ Mcdowall (Nullawarre)
4MISS SIBERIA [5]18533NBTN Stanley (Portland)
5MEPUNGA LANA [5]2857122.45(5)A Mcdowall (Nullawarre)
6ULAR BALE (NSW)[5]82843NBTG Bate (Lara)
7BILLIE ARCADE [5]42221NBTJ Thomson (Boolite)
8EL ROJO TINI [5]52468FSHW Hartigan (Horsham)
9CHLOE’S CREEK [5]Res.58737NBTP Crawley (Mortlake)
10KELTIC MINNIE [5]Res.78876NBTM Gibbons (Lara)
Race No. 11Find Us On Facebook10:23 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1VILA JOYA (NSW)[5]57216FSHM Lloyd (Anakie)
2DADSMAN [5]12722.75(4)G Anderton (Woolsthorpe)
3ZAMBORA VOODOO (NSW)[5]1FSHB Marshall (Pentland Hills)
4LUCKY KEEPER [5]1FSHB Weis (Portland)
5VALLETTA KNIGHT (QLD)[5]515FSHJ Nicholls (Melton West)
6LEKTRA GEM [5]2T156NBTP Simone (Pirron Yallock)
7CODE CHANGE [5]7223322.45(1)B Weis (Portland)
8IONA TOKYO (NSW)[5]11363FSHR Britton (Lara)
9CRIMINAL DAMAGE [5]Res.72668FSHJ Wright (Bald Hills)
10KELTIC MINNIE [5]Res.78876NBTM Gibbons (Lara)