Thursday, 6 February 2014

Greyhound Box Draw For Warrnambool – Thursday, 6 February 2014

Race No. 1Pot, Parma & Punt $186:53 PM (VIC time)
Maiden event over 450 metres at Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1BARBIE BOY [M]82854NBTA Carman (Warrnambool)
2BELLA LESTRANGE [M]4743FSHI Cockerell (Buckley)
3POBBLEBONK [M]5222FSHL Cockerell (Buckley)
4FROSA ALLEN (NSW)[M]352FSHA Dailly (Anakie)
5SOUTHWOOD LAURA [M]34283NBTR Drew (Dennington)
6MAD BOY MAX [M]74524NBTS Blacksell (Cape Bridgewater)
7MOLLY BROWN [M]555NBTA Mcdowall (Nullawarre)
8HONEYDUKES [M]242FSHM Dopper (Lara)
9SKYLANDER [M]Res.46765NBTE Steel (Nullawarre )
10LEKTRA RIPPER [M]Res.5774NBTA Dailly (Anakie)
Race No. 2Warrnambool Fencing Specialists7:12 PM (VIC time)
Maiden event over 450 metres at Warrnambool Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1ALLEN CONTRA (NSW)[M]3FSHA Dailly (Anakie)
2MEPUNGA MISSION [M]5NBTJ Mcdowall (Nullawarre)
3QUIRINUS QUIRREL [M]4F4FSHL Cockerell (Buckley)
4DEFINITION [M]2NBTN Vincent (Lal Lal)
5SAM BURY (NSW)[M]2FSHM Bird (Colac)
6CROCKETT’S BOY [M]47456NBTE Steel (Nullawarre North)
7RIO RITA (NSW)[M]4FSHG Caffyn (Mooroolbark)
8WHITE BUTTERFLY [M]75238NBTW Wilson (Mumbannar)
9LEKTRA RIPPER [M]Res.5774NBTA Dailly (Anakie)
10BEK’S BOY [M]Res.87NBTA Dailly (Anakie)
Race No. 3Kermonds Hamburgers7:35 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1STARBRIGHT GIRL [5]14574NBTV Millington (Great Western)
2BETTY’S MOMENT (SA)[5]23725NBTK Breen (Lake Bolac)
3SOHO GOODWILL [5]53326NBTH Quick (Llandeilo)
4ROUSE ABOUT [5]756122.54(2)P Fish (Dennington)
5MR. SPARTACUS [5]11772NBTC Billington (North Portland)
6WARUNDA MAGIC [5]33316NBTK Mugavin (Killarney)
7 KAOS [5]61821FSTDT Mitchell (Lara)
8STARLIGHT SAFARI [5]4173222.87(5)R Wombwell (Coleraine)
9SLAMBAM [5]Res.2731622.24(4)I Cockerell (Buckley)
10TAKOS PRINCESS [5]Res.18FSHL Cockerell (Buckley)
Race No. 4Life Members Ht17:52 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1STARBRIGHT [5]33132NBTV Millington (Great Western)
2BAD BOY BOBBY [5]77632NBTA Courts (Lara)
3MEPUNGA STACY [5]6254425.16(7)J Mcdowall (Nullawarre)
4MISS CHAPARAL [5]7454225.54(6)T Womann (Lara)
5TIK TOK BOOM [5]45135NBTA Carman (Warrnambool)
6SPECIAL PUP (WA)[5]48112FSHM Mallia-magri (Avalon)
7YELENA BALE (NSW)[5]26544NBTA Dailly (Anakie)
8LEKTRA CONCRETE [5]3777525.56(5)P Simone (Pirron Yallock)
9COROWA KID [5]Res.46665NBTC Gason (Cundare North)
10KIRABILLI PROBIE [5]Res.76666NBTD Goudge (Illowa)
Race No. 5Life Members Ht28:16 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1TERRORIZER [5]41554NBTA Dailly (Anakie)
2WALKAWAY ABLAZE (NSW)[5]11315FSHD Geall (Lara)
3TSUBAKI BALE (NSW)[5]48126.18(5)J Hunt (Avalon)
4THUNDER HAWK [5]53716NBTP Simone (Pirron Yallock)
5LEKTRA LETHAL [5]65313FSHA Dailly (Anakie)
6SOHO SHINGANA [5]35612NBTS O’brien (Gordon)
7REVEREND MATCHY [5]3423625.67(5)T Womann (Lara)
8ROZEHILL SANYA [5]21115FSHJ Thompson (Pearcedale)
9COROWA KID [5]Res.46665NBTC Gason (Cundare North)
10KIRABILLI PROBIE [5]Res.76666NBTD Goudge (Illowa)
Race No. 6Koroit Street Tab Gdr8:36 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 650 metres at Warrnambool Of $4,305 Prizemoney.
1st: $3,015 2nd: $860 3rd: $430.

No.NameFormBestTrainer

1BREAK O’DAY [4]3431237.49(5)M Wintle (Reservoir)
2CLASSY HAZE (QLD)[5]11656FSHJ Thompson (Pearcedale)
3FLASH FIZZ [5]78851NBTL Harrowfield (Colac)
4ARAPAHOE [5]76742FSTDG ()
5CRYMELON SUNRISE (NSW)[5]53777NBTI Bibby (Warracknabeal)
6SLIPAWAY MAVIS [4]4263437.51(1)E Sladdin (Sebastopol)
7MAGNETISM [5]72722FSTDG Flynn (Ballarat)
8TIGEE [5]55235FSTDG Flynn (Ballarat)
Race No. 7Life Members Ht38:59 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1GO SNIPER [5]71465NBTK Ward (Mount Moriac)
2FREESIA BALE (NSW)[5]7353425.85(7)J Hunt (Avalon)
3COURTESY [5]33217NBTS Bishop (Woodford)
4LEKTRA BIANCA [5]77548NBTA Dailly (Anakie)
5MINI MITCH [5]7771725.57(3)T Womann (Lara)
6BLACK MACOY (QLD)[5]11725.78(1)P Hunt (Lara)
7BURNT BRIDGES [5]38444NBTA Courts (Lara)
8CLASSY THYME [5]56711NBTJ Formosa (Heathcote)
9COROWA KID [5]Res.46665NBTC Gason (Cundare North)
10MODRA [5]Res.65555FSHK Mugavin (Killarney)
Race No. 8Life Members Ht49:21 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1CRACKERJACK DAD [5]85586NBTM Gibbons (Lara)
2WHITE SPYRO [5]14418FSTDA Dailly (Anakie)
3DYNA GRAY (NSW)[5]64886NBTA Dailly (Anakie)
4GO HOOTIE [5]61678FSTDT Womann (Lara)
5YAKAR BALE (NSW)[5]42355NBTJ Hunt (Avalon)
6MITCH SPARRABUSH [5]41144NBTL Mitchell (Teesdale)
7PETER PETTIGREW [5]34724FSHL Cockerell (Buckley)
8EFFIE TRINKETT [5]85714FSHJ Formosa (Heathcote)
9MODRA [5]Res.65555FSHK Mugavin (Killarney)
10KIRABILLI PROBIE [5]Res.76666NBTD Goudge (Illowa)
Race No. 9Coast Fm & 3yb9:43 PM (VIC time)
Mixed 3/4 event over 390 metres at Warrnambool Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1PREMIER EXPRESS [4]5511721.96(4)K Mugavin (Killarney)
2PERFECT CAUSEWAY [4]1635322.42(2)A Daisley ()
3SOUTHWOOD PADDY [3]5432722.06(8)C Kelly (Warrnambool)
4LEKTRA BIRD [4]1512122.20(8)P Simone (Pirron Yallock)
6ROWCHESTER KING [4]411522.35(5)N Stanley (Portland)
7PROWLING LAD [4]1352722.37(1)R Tartaglia (Newcomb)
8YODA BALE (NSW)[4]23788FSTDA Dailly (Anakie)
Race No. 10Life Members Ht510:07 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1STREET LIFE [5]3233FNBTN Vincent (Lal Lal)
2IZACK BALE (NSW)[5]61241NBTA Dailly (Anakie)
3DYNA MIKE (NSW)[5]31358FSTDJ Hunt (Avalon)
4ZED’S BIRTHDAY [5]34416NBTP Osborn (Bungador)
5UNFANTASIZED [5]78716NBTJ Formosa (Heathcote)
6FAR TOO MANY (NSW)[5]35646NBTA Courts (Lara)
7IRENENA BOY [5]46364NBTM Gibbons (Lara)
8LEKTRA FORCE [5]811725.49(7)A Dailly (Anakie)
9COROWA KID [5]Res.46665NBTC Gason (Cundare North)
10MODRA [5]Res.65555FSHK Mugavin (Killarney)
Race No. 11Life Members Ht610:29 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1TYE ME UP [5]2423426.29(7)T Mcdonald (Yangery)
2BLUEY’S DILEMA [5]614FSTDD Todd (Dereel)
3CORDITE REWARD [5]23266NBTP Osborn (Bungador)
4FEAR HER [5]67137NBTJ Formosa (Heathcote)
5RIVER HI (NSW)[5]3444425.54(8)R Drew (Dennington)
6ZAC BALE (NSW)[5]4232625.55(1)A Dailly (Anakie)
7BLUE MAYHEM [5]5273825.68(4)A Dailly (Anakie)
8MISS HARMONY [5]12224NBTR Brewer (Camperdown)
9MODRA [5]Res.65555FSHK Mugavin (Killarney)
10KIRABILLI PROBIE [5]Res.76666NBTD Goudge (Illowa)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments