Thursday, 8 January 2015

Greyhound Box Draw For Warrnambool – Thursday, 8 January 2015

Race No. 1Coast Fm & 3yb6:39 PM (VIC time)
Maiden event over 390 metres at Warrnambool Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1SO MUCH MAGIC [M]3NBTJ Bell (Woodford)
2DERBY GIRL [M]66NBTS Jervies (Warrnambool)
3SEE HIM RUN [M]4FSHK Bravo (Lovely Banks)
4MAXIMUM MELVA [M]4FSHA Courts (Lara)
5BREAK YOUR HEART [M]38FSHT Mitchell (Lara)
6TEAR AWAY GUY [M]74652NBTR Mahony (Southern Cross)
7CHOKEY CLOKEY (TAS)[M]84NBTE Steel (Nullawarre North)
8SAINT FAB [M]8242FSHG Elliott (Southern Cross)
9BUBBLE GIRL [M]Res.56526FSHJ Frewin (Anakie)
10MAXIMUM MADDY [M]Res.457FSHM Gibbons (Lara)
Race No. 2Protectcorp Securities6:57 PM (VIC time)
Maiden event over 450 metres at Warrnambool Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1LOUISIANA LIL [M]744NBTJ Sharp (Lara)
2RINGER (NSW)[M]24FSHB Ennis (Lara)
3CEE CEE SENOR [M]5NBTS Bonaccurso (Mount Mercer)
4FIELD MARSHAL [M]463NBTJ Mcdowall (Nullawarre)
5FLYING DO DO [M]43626NBTP Teuma (Winslow)
6MEPUNGA NICK [M]42NBTJ Mcdowall (Nullawarre)
7SOUTHWOOD JACK [M]88266NBTP Crawley (Mortlake)
8OAKMONT WHISPER [M]7526NBTA Courts (Lara)
9ALPHA APHRODITE [M]Res.486NBTJ Britton (Anakie)
Race No. 3Eureka Sheds7:14 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MAYBE NOW [5]78T85FSHK Mitchell (Lara)
2BAKER’S TAB [5]4122.37(2)D Curtain (Longwarry)
3PUZZLE ‘EM [5]73544NBTK Mitchell (Lara)
4HASHTAG DREW [5]7873722.48(7)M Wright (Allansford)
5SOME TRICKS [5]531FSHK Bravo (Lovely Banks)
6GOLD BUST [5]73318NBTJ Hunt (Lara)
7CHIZURU BALE (NSW)[5]17457NBTJ Hunt (Lara)
8FRIZZLE IZZLE [5]122.67(4)J Hooke (Huntly)
Race No. 4Kermonds Hamburgers7:31 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SENOR TAB [5]58735NBTD Curtain (Longwarry)
2KAUFMAN BALE (NSW)[5]76447NBTJ Hunt (Lara)
3SOUTHWOOD ROSE [5]8871825.84(2)P Crawley (Mortlake)
4LYNLEA JAKE [5]4761325.96(4)J Mcdowall (Nullawarre)
5SHARED BONUS [5]1325.80(5)J Britton (Anakie)
6MYSTIC CLOUD [5]1873FSTDD Curtain (Longwarry)
7MOLLY BROWN [5]5516225.77(7)A Mcdowall (Nullawarre)
8GAUCHO (NSW)[5]16FSHB Ennis (Lara)
Race No. 5Koroit Street Tab7:52 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 450 metres at Warrnambool Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1COSMIC TEQUILA [5]25534NBTA Mcdowall (Nullawarre)
2LEKTRA STROKE [5]7245325.56(2)J Sharp (Lara)
3NEVAEH BEACH (NSW)[5]72212NBTD Curtain (Longwarry)
4FLEETWOOD STORM [5]53486FSHA Langton (Anakie)
5GRANVILLE’S CALL [5]2642225.44(7)J Dunstan (Breakwater)
6PSYCHOTIC BOB [4]8644125.71(7)M Lloyd (Anakie)
7SHATTERED ICE [5]48763NBTE Rinaldi (Lethbridge)
8MEPUNGA MOSS [4]4728525.24(5)J Britton (Anakie)
Race No. 6Grv Vbis Maiden Final (gobis)8:12 PM (VIC time)
Maiden Final event over 450 metres at Warrnambool Of $11,710 Prizemoney.
1st: $7,500 2nd: $2,140 3rd: $1,070 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1BARRA BOY [M]44324NBTS Hooke (Huntly)
2BOXHEAD [5]7251125.19(1)J Britton (Anakie)
3NOOK AND CRANNY [M]4422NBTR Harrowfield (Colac)
4UP AND ADAM [5]2125.69(4)J Hunt (Lara)
5BRUCE TYCOON [M]532NBTR Britton (Lara)
6ROSCOE’S ENTITY [M]62422NBTM Wallworth (Gisborne)
7DYSO MATT [5]231125.60(2)J Sharp (Lara)
8CRYMELON MONARCH [5]3844126.12(6)I Bibby (Warracknabeal)
9SCHUMACHER [5]Res.5431325.76(4)J Shaw (Anakie)
10LYNLEA JAKE [5]Res.4761325.96(4)J Mcdowall (Nullawarre)
Race No. 7Grv Vic Bred Final (gobis)8:32 PM (VIC time)
Grade 5 Final event over 450 metres at Warrnambool Of $5,360 Prizemoney.
1st: $3,050 2nd: $875 3rd: $435 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1AFRICAN STORM [4]7543125.61(7)A Langton (Anakie)
2BEKIM VAPOUR [4]2344125.56(7)R Brewer (Camperdown)
3ACES HIGH [4]1635125.47(5)J Fowler (Curlewis)
4DYNAMIC LUKE [5]47182NBTR Drew (Dennington)
5TANKSTER [4]1712125.61(2)S Bonaccurso (Mount Mercer)
6SONIC DASH [4]4653125.57(3)A Langton (Anakie)
7DESTINI LOBO [5]56342NBTE Rinaldi (Lethbridge)
8GREYSYND STAR [4]1233125.60(8)P Anderton (Devon Meadows)
9GRANVILLE’S CALL [5]Res.2642225.44(7)J Dunstan (Breakwater)
10PARANOIA [5]Res.76322NBTJ Guy (Horsham)
Race No. 8Warrnambool Summer Cup Final (gobis)8:49 PM (VIC time)
S/E Final event over 450 metres at Warrnambool Of $11,000 Prizemoney.
1st: $7,500 2nd: $1,600 3rd: $900 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1SIR BEKIM [4]1124325.78(8)J Sharp (Lara)
2MEPUNGA LEDGER [3]1661125.15(1)J Mcdowall (Nullawarre)
3MEPUNGA RANGER [2]4626125.14(3)S Elsum (Camperdown)
4BELENA PRINCE [4]2542225.98(8)R Brewer (Camperdown)
5DOLLAR WONDER [5]2133225.81(2)P Fulton (Ecklin South)
6COSMIC RUSH [5]12273NBTJ Mcdowall (Nullawarre)
7SEABROOK JOEL [4]7341225.44(8)S Elsum (Camperdown)
8DEADLY VANE [1]7141124.94(3)B Ennis (Lara)
9LEKTRA STROKE [5]Res.7245325.56(2)J Sharp (Lara)
10FEARLESS JOHN [5]Res.2264425.54(3)J Hunt (Lara)
Race No. 9Cassign Design9:07 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 390 metres at Warrnambool Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1SPECIFY (NSW)[5]53123NBTJ Sharp (Lara)
2FAMOUS SEAMUS [4]4661522.61(6)N Mccullagh (Warrnambool)
3DYNA MALAISE (NSW)[5]11461NBTJ Hunt (Lara)
4DYNA RAPIDASH (NSW)[5]21147NBTJ Hunt (Lara)
5DYNA PING (NSW)[5]24171NBTM Delbridge (Balliang)
6ATOMIC BEACH (NSW)[5]11874NBTD Curtain (Longwarry)
7SCHMOO [4]7231122.44(7)J Sharp (Lara)
8CRACKERJACK BABE [5]64441FSTDM Gibbons (Lara)
Race No. 10Norfolk Butchers9:32 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1GOLDEN GIRL ANNA [5]8727825.54(1)N Wynd (Lismore)
2BOOLITE BRUISER [5]25868NBTJ Thomson (Boolite)
3COULTA TIGER [5]5453TFSHD Curtain (Longwarry)
4ICE COSSACK [5]37642NBTE Rinaldi (Lethbridge)
5BLACK VELCRO [5]15673NBTC Dew (Anakie)
6UNIVERSITY TAB [5]47253NBTD Curtain (Longwarry)
7BORIS BEKIM [5]8354525.57(6)B Fish (Dennington)
8PULCIANO [5]47214NBTS Bruce (Warrnambool)
Race No. 11Bendigo Bank9:49 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ANOTHER CITY [5]43237NBTK Anderton (Warrnambool)
2AUTHENTIC ACE (NSW)[5]723F3NBTL Harrowfield (Colac)
3STARVIN’ SEAGULL [5]68866NBTM Gibbons (Lara)
4SANDAVE PEARL (NSW)[5]54886NBTD Curtain (Longwarry)
5MAGIC GALO (NSW)[5]68133NBTR Drew (Dennington)
6BILLIE ARCADE [5]83786NBTJ Thomson (Boolite)
7FIREBALL FURY [5]52741FSTDM Wright (Allansford)
8ROAD TRIP BLUES [5]26175NBTL Mitchell (Lara)
Race No. 12Warrnambool Gotba10:07 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1AUGUSTA DREAMING [5]1613722.78(4)M Wright (Allansford)
2LACKA DETAIL [5]73744NBTK Mitchell (Lara)
3JAYDED CRISIS [5]54384NBTK Mitchell (Lara)
4ANGEL OF MUSIC [5]25517NBTA Langton (Anakie)
5I’LL ROB YA [5]35162NBTM Lloyd (Anakie)
6UNCOOL ALBERT [5]27133NBTM Gibbons (Lara)
7RUMBALARA GIRL [5]6377422.67(2)E Steel (Nullawarre North)
8TWO STROKE [5]11525NBTD Curtain (Longwarry)