Thursday, 9 April 2015

Greyhound Box Draw For Warrnambool – Thursday, 9 April 2015

Race No. 1Protectcorp Securities6:48 PM (VIC time)
Maiden event over 450 metres at Warrnambool Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1KIRABILLI RONAN [M]3FSHD Drew (Dennington)
2OK OLLIE [M]FSHN Lenehan (Woolsthorpe)
3LITTLE CAVIAR [M]54386NBTP Teuma (Winslow)
4WHAT ROAD (NSW)[M]FSHS Fisher (Lara)
5WEATHER WHATEVER [M]64FSHJ Thomson (Boolite)
6FANTASY MOLLY [M]43753NBTA Mcdowall (Nullawarre)
7LACE PARASOL [M]4FSHJ Thomson (Boolite)
8SAYWAH TONAYO [M]47NBTL Lenehan (Koroit)
9WADELOCK JULIET [M]Res.24522FSHM Clohesy (Stratford)
10FLYING DO DO [M]Res.62675NBTP Teuma (Winslow)
Race No. 2Eureka Sheds7:06 PM (VIC time)
Grade 7 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ROSCOE’S ENTITY [7]44184NBTM Wallworth (Gisborne)
2BETTY BAKER [7]64461NBTK Hellmuth (Pearcedale)
3MISS MARWIN [7]53144FSHT Womann (Lara)
4TWIST AWAY [7]37F38NBTJ Hunt (Avalon)
5FRED OF LIDSDALE (NSW)[7]161225.75(7)P Bouchier (Dennington)
6LEROY THE BOY [7]12FSHR Taylor (Warracknabeal)
7ACE BALE (NSW)[7]341FSHN Davis (Lara)
8MEPUNGA ATOM [7]16333NBTJ Mcdowall (Nullawarre)
9MOLLY BROWN [7]Res.2443725.77(7)A Mcdowall (Nullawarre)
10NOOK AND CRANNY [7]Res.7625525.50(1)R Harrowfield (Colac)
Race No. 3Coast Fm & 3yb7:31 PM (VIC time)
Grade 6 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1COUNTRY BALLAD (TAS)[6]65258FSHA Langton (Anakie)
2DASHING ROMAN (TAS)[6]11873FSTDR Britton (Lara)
3MEPUNGA NICK [6]4621325.43(6)J Mcdowall (Nullawarre)
4WADELOCK LATTE [6]21286FSHM Clohesy (Stratford)
5LYNLEA JIDDY [6]2535125.90(8)J Mcdowall (Nullawarre)
6MABUTI GIRL [6]1212425.69(5)N Wynd (Lismore)
7NUNYA TRON [6]31134FSHS Barker (Elphinstone)
8REVERIE [6]4212825.65(3)J Kruisselbrink (Raglan)
9BABS BALE (NSW)[6]Res.35141FSHT Womann (Lara)
10CETTE FOR GALORY [6]Res.54T86NBTB Fullerton (Red Cliffs)
Race No. 4Grv Vic Bred Ht17:50 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1PRANCING LAD [5]37538NBTR Gavin (Killarney)
2MAXIMUM SHERA [5]8133825.73(1)M Gibbons (Lara)
3BALLISTIC FIRE [5]6444825.37(3)J Magri (Avalon)
4GARY DOOGAN [5]41513NBTD Fisher (Lara)
5GALAHAD [5]7343425.29(7)T Womann (Lara)
6KANTEGA [5]F161225.93(7)R Britton (Lara)
7DESTINI LOBO [5]37446NBTE Rinaldi (Lethbridge)
8LIVING WATERS [5]68536FSHJ Hunt (Avalon)
9KRIPKE [5]Res.43723NBTM Nash (Little River)
Race No. 5Grv Vic Bred Ht28:07 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MR. FOX [5]23216NBTG Mitchell (Keilor)
2FLUKE OF FANTASY [5]7653725.48(5)P Crawley (Mortlake)
3BLACK ILLUSION [5]76825FSHA Langton (Anakie)
4LITTLE GINNY [5]7431325.47(1)S Fisher (Lara)
5ENGLISH LADY [5]71763FSTDK Mugavin (Killarney)
6BOVELO [5]51175NBTM Fullerton (Red Cliffs)
7PRETTY BOY GRIGG [5]11213NBTM Turner (Lara)
8PUNK STAR LASS [5]3F235NBTJ Magri (Avalon)
9KRIPKE [5]Res.43723NBTM Nash (Little River)
Race No. 6Grv Vic Bred Ht38:32 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DARCY’S ENTITY [5]21186NBTM Wallworth (Gisborne)
2ASTON GATUM [5]12565FSHD Fisher (Lara)
3SHARED EQUITY [5]78111FSHA Langton (Anakie)
4USAIN BURST [5]63238NBTG George (Beulah)
5ICE FLICKA [5]73185NBTJ Rinaldi (Lethbridge)
6FIRECETTE [5]13341NBTB Fullerton (Red Cliffs)
7QUARTERBACK [5]45552FSHW Vassallo (Devon Meadows)
8FEARLESS JOHN [5]5612225.54(3)J Hunt (Avalon)
9KRIPKE [5]Res.43723NBTM Nash (Little River)
Race No. 7Grv Vic Bred Ht48:50 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1WADELOCK BILL [5]58668FSHM Clohesy (Stratford)
2VECTOR [5]33242NBTP Franklin (Moyston)
3CLASSIC CAPER [5]4241525.93(6)L Harrowfield (Colac)
4CAZAR ROSE [5]6356525.97(1)R Walsh (Koroit)
5ANGEL OF MUSIC [5]31821NBTA Langton (Anakie)
6ROWDY RONDA [5]11178FSHL Hellmuth (Pearcedale)
7SHATTERED ICE [5]4556825.70(7)E Rinaldi (Lethbridge)
8MISS TRON [5]1134425.51(1)D Fisher (Lara)
9KRIPKE [5]Res.43723NBTM Nash (Little River)
Race No. 8Macey’s Bistro9:07 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 450 metres at Warrnambool Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1QUANTUM BALE (NSW)[4]18167NBTT Womann (Lara)
2EYES ADORABLE (NSW)[5]8881125.33(4)A Langton (Anakie)
3ZANDER’S EXPRESS [4]3613125.55(5)D Murray (Napoleons)
4JUNNER BALE (NSW)[5]2712125.71(2)J Hunt (Avalon)
5RENNICANE [5]12241NBTM Delbridge (Balliang)
6SCENIC SHOT (NSW)[4]5785225.42(1)J Magri (Avalon)
7FEAR THE BEST [4]3432525.63(7)J Hunt (Avalon)
8SHOSHONE STAR (NSW)[5]54243NBTD Fisher (Lara)
9QUIVER BALE (NSW)[5]Res.72486NBTJ Hunt (Avalon)
Race No. 9Grv Vic Bred Ht59:32 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1PUMPY’S LUCK [5]4717225.83(1)R Britton (Lara)
2FLEETWOOD ZAC [5]23653FSHA Langton (Anakie)
3NOONBARRA JOE [5]3114525.45(6)K Turner (Lara)
4ICE TORONADO [5]6443625.84(8)E Rinaldi (Lethbridge)
5SPLASH MOUNTAIN [5]22677NBTJ Hunt (Avalon)
6BANGED UP BILL [5]11811FSHW Vassallo (Devon Meadows)
7QUICK KISSES [5]22532FSHM Fullerton (Red Cliffs)
8UNCOOL ALBERT [5]31518FSTDM Gibbons (Lara)
9KRIPKE [5]Res.43723NBTM Nash (Little River)
Race No. 10Kermonds Hamburgers9:49 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 390 metres at Warrnambool Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1MUMBLES MURRAY (NSW)[4]7327522.22(8)M Nash (Little River)
2WE’RE OFF HERE [5]74181FSTDB Keel (Devon Meadows)
3JETT SETTER [4]2217522.01(6)G George (Beulah)
4ESSENTIALLY [5]63147NBTW Vassallo (Devon Meadows)
5AEROPLANE CINDY (NSW)[5]11435FSTDD Murray (Napoleons)
6FUTURE PAST (SA)[4]1512422.63(5)P Franklin (Moyston)
7BELENA JAKE [5]71741NBTT Breen (Snake Valley)
8ROGER THE RUNNER [5]6813321.85(2)M Wright (Allansford)
9BAZZAGREY [5]Res.52517NBTP Smith (Wonwondah)
10TEKKI TREMOR [5]Res.84655FSHP Smith (Wonwondah)
Race No. 11Cassign Design10:07 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 390 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1COSMIC BUDDY [7]68767NBTK Gavin (Killarney)
2ICE COLD BUNDY [6]54315NBTJ Rinaldi (Lethbridge)
3HASHTAG DANNY [7]13522.66(5)J Mcdowall (Nullawarre)
4BALLY AMY (NSW)[7]45445NBTM Delbridge (Balliang)
5LIL’ WHIRL GIRL [7]14175FSHI Chircop (Haddon)
6BOTANIC PHIL (NSW)[6]18888NBTA Richardson (Bushfield)
7WOLF SPY [6]F5438NBTR Gavin (Killarney)
8WEZ GORDY [7]41428NBTL Delbridge (Balliang)
9MARLE BALE (NSW)[7]Res.43627NBTJ Hunt (Avalon)
10MAG SPRING [7]Res.17767NBTP Crawley (Mortlake)
Race No. 12Carpetcourt10:31 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1OPAL BALE (NSW)[5]26512FSTDT Womann (Lara)
2POP WRIGHT [5]61415NBTG Mitchell (Keilor)
3VELO GALORE [5]88712FSHM Fullerton (Red Cliffs)
4DEE PLANE WAYNE [5]21114FSHW Vassallo (Devon Meadows)
5LOCH ROMAN (TAS)[5]64466NBTR Britton (Lara)
6ANNABELLA GIRL [5]81431NBTH Baxter (Harrow)
7DEE JAY’S SNIPER (NSW)[5]34626FSHK Wright (Elphinstone)
8DANCING MADI [5]2873222.24(5)G Hunt (Cudgee)
9SENORITA DAPHNE [5]Res.37687NBTT Womann (Lara)
10KRIPKE [5]Res.43723NBTM Nash (Little River)