Thursday, 9 January 2014

Greyhound Box Draw For – Thursday, 9 January 2014

Race No. 1Kermonds Hamburgers Final (gobis)6:49 PM (VIC time)
Maiden Final event over 390 metres at Warrnambool Of $2,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190 : $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1ALLEN PARAGON ()[M]62452NBTS Collins (Lara)
2WAILING ACE (QLD)[M]42NBTM Nash (Little River)
3DYNA IRVINE (NSW)[5]22121.99(2)A Dailly (Anakie)
4CROKY BOY [M]282NBTK Ward (Mount Moriac)
5WHITE SPYRO [5]335122.14(5)A Dailly (Anakie)
6EL GRAND SEAL [5]4122.05(3)J Britton (Anakie)
7SLAMBAM [5]273122.24(4)I Cockerell (Buckley)
8DYNA SILKY (NSW)[M]842NBTS Collins (Lara)
9SPRING SAFARI (NSW)[M]Res.83NBTA Dailly (Anakie)
10WARUNDA MAGIC [M]Res.84333NBTK Mugavin (Killarney)
Race No. 2Db Fabrications7:14 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BLUE MAYHEM [5]241525.68(4)A Dailly (Anakie)
2MY WORDS ONLY [5]1625.81(1)A Langton (Anakie)
3SPRING LOL (NSW)[5]61FSHA Dailly (Anakie)
4SPRING COUNT (NSW)[5]1FSHA Dailly (Anakie)
5FRED BEST [5]67866FSTDT Jones (Devon Meadows)
6FURY BALE (NSW)[5]73125.40(5)J Hunt (Avalon)
7SPRING CHARLOTTE (NSW)[5]61FSHA Dailly (Anakie)
8SOUTHWOOD LEXIE [5]5154526.01(6)P Crawley (Mortlake)
9DYNA ARCEUS (NSW)[5]Res.71425.75(1)S Collins (Lara)
10FANCY SKITTLES (NSW)[5]Res.65567NBTV Mcdonald (Yangery)
Race No. 3Pot, Parma & Punt $187:34 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1PINK FOX [5]42534NBTC Kampman (Ellerslie)
2MOLLY BELLA [5]2245325.82(6)A Mcdowall (Nullawarre)
3FLUKE OF FANTASY [5]6163225.75(1)P Crawley (Mortlake)
4LEKTRA STROKE [5]33144FSHA Dailly (Anakie)
5HE ISN’T REALLY [5]331325.55(4)C Schlensog (Anakie)
6SERASH BALE (NSW)[5]33143NBTJ Hunt (Avalon)
7STORNAWAY LAD [5]41868NBTA Graham (Portland)
8PLATINUM SHEN (TAS)[5]52384NBTB Rogers (Tahara)
9FANCY SKITTLES (NSW)[5]Res.65567NBTV Mcdonald (Yangery)
10IRENENA BOY [5]Res.84636NBTM Gibbons (Lara)
Race No. 4Wannon Room Function Centre7:54 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1CELTIC BOOM [5]64427NBTB Rogers (Tahara)
2ARCHIBALD PRIZE [5]111FSHP Craig (Langwarrin)
3MONTY’S WAY [5]64153NBTA Graham (Portland)
4SOUTHWOOD KING [5]3753526.13(4)P Crawley (Mortlake)
5SPRING SPANIARD (NSW)[5]12315FSHA Dailly (Anakie)
6CROWBAR [5]21462NBTA Courts (Lara)
7TERRORIZER [5]71241FSHA Dailly (Anakie)
8YELENA BALE (NSW)[5]67162FSHA Dailly (Anakie)
9DYNA ARCEUS (NSW)[5]Res.71425.75(1)S Collins (Lara)
10IRENENA BOY [5]Res.84636NBTM Gibbons (Lara)
Race No. 5Grv Vic Bred Final (gobis)8:14 PM (VIC time)
Grade 5 Final event over 450 metres at Warrnambool Of $5,360 Prizemoney.
1st: $3,050 2nd: $875 3rd: $435 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1WHODAT KNOCKIN’ [4]2287125.51(2)S Bonaccurso (Mount Mercer)
2ULTIMATE REFUND [4]7847125.99(6)S Hooke (Huntly)
3FLYING CASEY [5]11282NBTK Ward (Mount Moriac)
4THAT WAS THEN [4]3526125.48(7)S Bonaccurso (Mount Mercer)
5CRACKERJACK DAK [4]1625125.29(1)P Hunt (Lara)
6LEKTRA BIRD [4]1224125.88(7)P Simone (Pirron Yallock)
7STEEL SHOW [5]21752NBTM Hirtzel (Elaine)
8TYE ME UP [5]3825226.29(7)T Mcdonald (Yangery)
9FLUKE OF FANTASY [5]Res.6163225.75(1)P Crawley (Mortlake)
10BORN TO MOLLY [5]Res.65512NBTJ Fothergill (Numurkah)
Race No. 6Warrnambool Final8:37 PM (VIC time)
S/E Final event over 450 metres at Warrnambool Of $10,000 Prizemoney.
1st: $7,500 2nd: $1,600 3rd: $900.

No.NameFormBestTrainer

1MEPUNGA LANA [4]7422225.76(4)A Mcdowall (Nullawarre)
2MISS MARKWELL [4]5418225.47(5)T Womann (Lara)
3GOODO BONZA [5]1345225.63(4)A Mcdowall (Nullawarre)
4NIC NAT NUI [4]3231125.34(3)K Bravo (Lovely Banks)
5GALAHAD [4]1412125.51(1)T Womann (Lara)
6RIVER OF DREAMS [5]72225NBTJ Shaw (Anakie)
7CHINCHERO [4]1376125.37(8)K Bravo (Lovely Banks)
8SIENNA’S DREAM [4]2321325.54(1)K Bravo (Lovely Banks)
9MEPUNGA MELACHI [5]Res.2232325.80(3)J Mcdowall (Nullawarre)
10MONTY’S WAY [5]Res.64153NBTA Graham (Portland)
Race No. 7Grv Vbis Maiden Final (gobis)8:59 PM (VIC time)
Maiden Final event over 450 metres at Warrnambool Of $11,710 Prizemoney.
1st: $7,500 2nd: $2,140 3rd: $1,070 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1LEKTRA FORCE [5]81125.49(7)A Dailly (Anakie)
2MANTARAY LAD [M]222NBTD Geall (Lara)
3TOP SECRET [5]2241125.31(1)K Bravo (Lovely Banks)
4BLURRED LINES [M]22322NBTK Bravo (Lovely Banks)
5UPSET BOY [5]2125.29(2)J Hunt (Avalon)
6SEABROOK SAM [M]32NBTS Elsum (Camperdown)
7FLASH WILSON [5]5221225.54(4)T Womann (Lara)
8BAUMGARTNER [5]5321125.34(2)S Bonaccurso (Mount Mercer)
9HE’S BONZA [M]Res.33NBTJ Hunt (Avalon)
10HE ISN’T REALLY [5]Res.331325.55(4)C Schlensog (Anakie)
Race No. 8Norfolk Butchers9:21 PM (VIC time)
Mixed 3/4 event over 450 metres at Warrnambool Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1SOUTHWOOD PADDY [4]5385425.79(6)C Kelly (Warrnambool)
2LEKTRA CONCRETE [4]5242325.56(5)P Simone (Pirron Yallock)
3DYNA ZABIAN (NSW)[4]4166525.66(2)J Hunt (Avalon)
4MAJESTIC LEE (NSW)[4]4466325.58(3)C Treherne (Seabrook)
5CHERONO (QLD)[4]6611525.46(1)M Hirtzel (Elaine)
6HONDO SUPABOY [4]7266125.47(4)C Treherne (Seabrook)
7MICHU [3]8171525.38(1)D Geall (Lara)
8SAY AGAIN (NSW)[4]8431525.46(5)R Harrowfield (Colac)
Race No. 9Koroit Street Tab9:43 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ZAC BALE (NSW)[5]7784425.55(1)A Dailly (Anakie)
2REVEREND MATCHY [5]7774325.67(5)T Womann (Lara)
3QUO VADIS (QLD)[5]1564825.17(8)A Langton (Anakie)
4YAKAR BALE (NSW)[5]34742NBTJ Hunt (Avalon)
5MEPUNGA MELACHI [5]2232325.80(3)J Mcdowall (Nullawarre)
6WOODNEAR ()[5]11225FSHV Cotton (Elaine)
7SO CONFUSED [5]F3887NBTH Collins (Lara)
8TRANSPARENT [5]52753NBTH Collins (Lara)
9ALLEN LYCAN (NSW)[5]Res.28766FSHA Dailly (Anakie)
10WHY NOT RENAE [5]Res.68858NBTW Gray (Wendouree)
Race No. 10Coast Fm & 3yb10:04 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 390 metres at Warrnambool Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1DEE BEE GOLD [4]1584822.38(5)D Geyer (Moolap)
2TRUE TO GOD [5]46782NBTV Mcdonald (Yangery)
3QUARA BALE (NSW)[5]26651NBTA Dailly (Anakie)
4DAKKA JACK [5]17647NBTA Courts (Lara)
5NOTSO FUNNY (NSW)[5]28362NBTH Collins (Lara)
6LA PORSCHE [5]87454NBTW Gray (Wendouree)
7IZACK BALE (NSW)[5]13526FSTDA Dailly (Anakie)
8BETTER PUNK [5]12526NBTH Collins (Lara)
9SCREAMING ACE (QLD)[5]Res.21524NBTM Nash (Little River)
10LEKTRA LUTHER [5]Res.11374FSHA Dailly (Anakie)
Race No. 11Warrnambool Fencing Specialists10:25 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1TAKE CHARGE [5]12211FSHK Bravo (Lovely Banks)
2ALLEN RENEGADE (NSW)[5]45517NBTS Collins (Lara)
3DYNA GRAY (NSW)[5]42648FSTDA Dailly (Anakie)
4YODELLER [5]62136NBTJ Hunt (Avalon)
5OWEN BALE (NSW)[5]11537NBTS Collins (Lara)
6CHLOE’S CREEK [5]4716526.03(3)P Crawley (Mortlake)
7WHY NOT MAGGIE [5]56656NBTW Gray (Wendouree)
8MEPUNGA MOSS [5]18723NBTJ Britton (Anakie)
9ALLEN LYCAN (NSW)[5]Res.28766FSHA Dailly (Anakie)
10WHY NOT RENAE [5]Res.68858NBTW Gray (Wendouree)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments