Monday 31st October 2011

Greyhound Box Draw For Cannington – Monday 31st October 2011

Race No. 1$25 Cup Day Lunch06:07PM (WAtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1SLURPY41536NBTM J Beamish (Southern River)
2REX RENEGADE18214FSHW P Jacobson ()
3WEBBY’S PRINCESS26566FSHA J Donohoe (Nambeelup)
4PEARLA36187FSTDB J Maclean (Southern River)
5SKY SHADOW4252217.52J M Thompson (Southern River)
6EMERALD MIST27661NBTB Cook (Southern River)
7FLOWCHART2212417.44J A Wilson (Forrestdale)
8UNMAGICAL25432NBTG W Batty (Bellevue)
9POWER CRANK85488FSHB M Mcpherson (Southern River)
10GREEN FLAME2447717.18L M Isaac (Harrisdale)
Race No. 2Bayeranimal.com.au06:28PM (WAtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Cannington Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1PLUG THE PIPE74234FSHR M Valenti (Barragup)
2RAPID RENDITION31646FSHB M Mcpherson (Southern River)
3DYNAMIC CATCH53255FSHS B Withers (Cardup)
4BAZ SCAGGS5447317.29J M Thompson (Southern River)
5NADINE DREAM85224NBTG W Batty (Bellevue)
6AT THE MOMENT52821FSHW P Jacobson (Northam)
7POWER’S BACK13111FSHJ J Gunning (Southern River)
8ANOTHER FLAME18445FSHL M Isaac (Harrisdale)
9NEW YORK HUSTLE31548NBTB J Maclean (Southern River)
10COCCOLICIOUS85867NBTB Cook (Southern River)
Race No. 3Fairplay Print06:44PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 297 Metres at Cannington Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1TOURNAMENT KING33667NBTJ A Wilson (Forrestdale)
2ALCIDE HERVEAUX4611417.16J M Thompson (Southern River)
3INDIGO FORCE4152617.36B J Maclean (Southern River)
4BLACKOUT PEDRO72718FSTDR M Valenti (Barragup)
5BEK’S FLAME34423NBTL M Isaac (Harrisdale)
6ZOE’S LASS76157NBTG B Berry (Nambeelup Park)
7CHOCOLATE GUNN28245NBTJ J Gunning (Southern River)
8LIGHT SABRE51166FSHP J Hepple (Lexia)
9MONTY FRANKLIN6285417.49B Cook (Southern River)
10SNAPPA GOAL45457NBTB M Mcpherson (Southern River)
Race No. 4Raptinracing.com06:59PM (WAtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Cannington Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

154775NBTG G Hall (Thornlie)
2KIMBAZ SINGER88618FSHJ M Thompson (Southern River)
3MISS FROSTBITE73153FSTDB J Abercrombie (Banjup)
4STACKY’S STRIKES58553NBTG W Batty (Bellevue)
5GO 43255FSHD S Rowe (Nambeelup)
6SULLY’S CATCH14623FSHS B Withers (Cardup)
7SUPREME GARSON4137517.53G B Berry (Nambeelup Park)
8TELLY AND JAY42356NBTM C Hine (Wundowie)
9IN BRIEF88566FSTDM J Beamish (Southern River)
10HE’S GONE LOCO7558717.20P Worthington (Nambeelup)
Race No. 5$25 Cup Day Lunch07:14PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1ROCK 4132230.97K T Charles (Hopeland)
2DEVINE WRECK2133330.99P J Hepple (Lexia)
3RIPLEY REASON44656NBTG G Hall (Thornlie)
4TIC ATTACK5161131.24W P Jacobson (Northam)
5MICKALENA57567FSHW D Choules (Bakers Hill)
6HE’S TROUBLE43135NBTM Leach (Beverley)
7SIMPLE SOLUTION75673FSHM A Stewart (Gidgegannup)
8LUCKY ENDEAVOUR8881230.93W D Choules (Bakers Hill)
9LIL’ KEL66772NBTB J Abercrombie (Banjup)
10PIANO MAN6573230.87G B Berry (Nambeelup Park)
Race No. 6Brookton Hounds07:34PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1MID TOWN MAULER84131FSHW P Jacobson (Northam)
2PUREST HEART62847FSHC L Bainbridge (Heathridge)
3LIL’ WILD22514FSHW P Jacobson (Northam)
4SANDY’S ARGUMENT7625530.93G G Hall (Thornlie)
5MISS WEST EAGLES18446FSHC Caruana (Northam)
6JOHNNY MEI WONG4548731.03W D Choules (Bakers Hill)
7ILLUMINATI8787331.09B M Ayling (Cunderdin)
8LADY ASHBY4745830.89B Cook (Southern River)
9MISTY MONELLI3858330.72B J Maclean (Southern River)
10FAIRY TOUCH6268630.93M Leach (Beverley)
Race No. 7Fresh Foods Kids Hospital Appeal07:57PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1CRYSTAL FLUTE43745NBTM A Stewart (Gidgegannup)
2FOOL’S BLACK74742NBTW D Choules (Bakers Hill)
3VENETO LANE3258530.95G G Hall (Thornlie)
4NIFTY NIN56841FSTDG W Batty (Bellevue)
5OR ELSE43848NBTW D Choules (Bakers Hill)
6GOOD FOR HER56733FSHM Leach (Beverley)
7FORTIFIED 32627NBTW P Jacobson (Northam)
8PAW EFFORT3864830.73J C Graham (Karnup)
9ROCK THE NIGHT5278331.05K T Charles (Hopeland)
10DECEMBER PRINCE77764NBTC A White (West Pinjarra)
Race No. 8Online Race Reviews08:12PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 530 Metres at Cannington Of $2,285 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $380 3rd: $195 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1RAPID OCTANE5186630.23J C Graham (Karnup)
2SPLIT ROCKS1414330.83K T Charles (Hopeland)
3VALDAHREE1325730.54W P Jacobson (Northam)
4MY PREMIER2112130.60G B Berry (Nambeelup Park)
5HYPNOTIC HAVOC7848430.90L M Isaac (Harrisdale)
6MISS GULLIBLE6768130.93J A Wilson (Forrestdale)
7MAXIMOO12515NBTG B Berry (Nambeelup Park)
8UNO SHAZZA7434430.92B J Maclean (Southern River)
9SHANNON FLEX41656NBTL M Isaac (Harrisdale)
Race No. 9 Every Wednesday08:27PM (WAtime)
FFA event over 297 Metres at Cannington Of $2,495 Prizemoney.
1st: $1,475 2nd: $420 3rd: $215 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1DAINTREE TEDDY27111NBTJ A Wilson (Forrestdale)
2BANK ON DOOM1713817.19S B Withers (Cardup)
3BIG GALOOT45133FSTDR M Valenti (Barragup)
4LEDARO HOLLY2114117.24B Cook (Southern River)
5SIMANDOU EXPRESS22123FSTDG B Berry (Nambeelup Park)
6LIQUIGAS23735FSTDB Cook (Southern River)
7JAY JAY’S FLAME2312117.22L M Isaac (Harrisdale)
8STOMPING HAVOC87168FSHL M Isaac (Harrisdale)
9NIGHT MELODY2848217.05K T Charles (Hopeland)
10COCO JOE5174317.23B Cook (Southern River)
Race No. 10Woolworths Night Nov 2608:47PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1RANDOM ENCOUNTER56424NBTG G Hall (Thornlie)
2GRIFFEN MAGIC8624430.72W D Choules (Bakers Hill)
3ARFA NUFFIN4762531.04D S Rowe (Nambeelup)
4LIGHTNING DANCER8846830.96B M Mcpherson (Southern River)
5EYE FILLET477F4FSHM A Stewart (Gidgegannup)
6PAINT IT66316NBTW P Jacobson (Northam)
7AUSSIE CHICK2541531.05W P Jacobson (Northam)
8KAY CEE EXPRESS35571NBTS B Withers (Cardup)
9DEESIDE MISS8777831.23B M Ayling (Cunderdin)
10WYNBURN DELTA74351NBTB J Maclean (Southern River)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments