Saturday 14th April 2012

Greyhound Box Draw For Cannington – Saturday 14th April 2012

Race No. 189/90 National Sprint Champion07:05PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,670 Prizemoney.
1st: $3,350 2nd: $960 3rd: $485 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1BAUTISTA2574230.51P Stuart (Oakford)
2BARNEY STINSON5614630.71K Harding (Southern River)
3KID CUDI7677630.30J E Iwanyk (Nambeelup)
4RUMBLE BLITZ1368130.33J H Rennick (Barragup)
5BELARUS3461730.56J E Iwanyk (Nambeelup)
6RUMBLE HERO3243730.97J H Rennick (Barragup)
7TIMMY WOODCOCK8221430.74J E Iwanyk (Nambeelup)
8OENOPHILIAC4313130.66L J Britton (Nambeelup)
Race No. 2Agra Hall Of Fame07:27PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,315 Prizemoney.
1st: $3,100 2nd: $890 3rd: $450 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1KELLY BUNDY78454NBTT J Erenshaw (Canning Vale)
2ROCK ON VINE1441630.78P J Hepple (Lexia)
3EUCLA CHARLIE56112NBTA K Mclaren (Nambeelup)
4KAY SIZE5577630.34M J Julien (Stoneville)
5MILITARY POWER1422230.80P Stuart (Oakford)
6PEACHY7566430.76B J Abercrombie (Banjup)
7GOOMALIBE LANE1466130.83M J Beamish (Southern River)
8REEF RIDER3554630.79B J Maclean (Southern River)
Race No. 3Betty Lorrimar07:50PM (WAtime)
FFA event over 530 Metres at Cannington Of $6,735 Prizemoney.
1st: $4,100 2nd: $1,170 3rd: $590 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1BLACK WOLF4118330.41D R Biddle (Bayswater)
2SPRING RULER2716230.46J F Carmody (Banjup)
3DARYA BALE66811NBTP Stuart (Oakford)
4FLYING MACHINE1141230.43L J Britton (Nambeelup)
5UNO MAC1113330.50C A White (West Pinjarra)
6CANTRILL5253130.50E A Campana (Canningvale)
7EVER GRACE4553130.38L J Britton (Nambeelup)
8NAPOLEON TIGER5546330.27K Harding (Southern River)
Race No. 4Sandi’s Me Mum Memorial08:10PM (WAtime)
Open event over 530 Metres at Cannington Of $18,405 Prizemoney.
1st: $12,000 2nd: $3,430 3rd: $1,715 Unplaced: $180.

No.NameFormBestTrainer

1AL’S SPECIAL1532130.65W A Skipper (Barragup)
2VALDAHREE8178230.54B M Mcpherson (Southern River)
3SURF A COIN4526230.42J H Crossley (Southern River)
4VOCAL ENFORCER1427130.25A K Mclaren (Nambeelup)
5BOMBER COMMAND2411230.53T M Williams (Nambeelup)
6MINI EMILY6716130.25J P Marsh (Canningvale)
7KALDEN ATHENA6124130.39D R Biddle (Bayswater)
8ADJUSTABLE4311230.84B M Mcpherson (Southern River)
9BLACK WOLF4118330.41D R Biddle (Bayswater)
10BALLYDUFF1114330.49J F Carmody (Banjup)
Race No. 5Gerry O’keefe08:35PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,315 Prizemoney.
1st: $3,100 2nd: $890 3rd: $450 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1EDDIE MONELLI6354830.74P J Hepple (Lexia)
2LOTZA TALENT2247430.98B J Maclean (Southern River)
3DODGE CHALLENGER6221730.89J F Carmody (Banjup)
4PEDRO SANCHEZ4515330.80B Keel (Canning Vale)
5BELLE SPECIAL2171530.79W A Skipper (Barragup)
6RUMBLE ZONE5132230.63M J Beamish (Southern River)
7FARMOR CLASS26533NBTA K Mclaren (Nambeelup)
8JESSICA GALBA1245530.73T J Erenshaw (Canning Vale)
Race No. 6Fairplay Print08:52PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,315 Prizemoney.
1st: $3,100 2nd: $890 3rd: $450 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1BEE TEE YOU8633430.57L J Britton (Nambeelup)
2SHORT HAUL3384130.68G W Martin (Southern River)
3COLLEEN’S COMET1356130.98E A Campana (Canningvale)
4MARCERI6773730.72A K Mclaren (Nambeelup)
5FAST CAPPA32257NBTJ E Iwanyk (Nambeelup)
6TIKKABILLA27P4730.38M J Beamish (Southern River)
7PRIMORDIAL1216130.23B J Abercrombie (Banjup)
8KINGA WILL8366130.88T J Erenshaw (Canning Vale)
Race No. 7Brittons Formalwear09:12PM (WAtime)
FFA event over 715 Metres at Cannington Of $7,095 Prizemoney.
1st: $4,350 2nd: $1,245 3rd: $625 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1FREEWAY MILES6656742.48K Harding (Southern River)
2KALDEN ABUBO2131142.23B K Yates (Forrestdale)
3FREEWAY FAME2133542.14K Harding (Southern River)
4UNO LESSON6431142.22B J Maclean (Southern River)
6MCQUEEN4411442.03J E Iwanyk (Nambeelup)
7HOGMANIA3322242.59G W Martin (Southern River)
8ROUSAY1415442.12L J Britton (Nambeelup)
Race No. 8Community Newspaper Group09:27PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,315 Prizemoney.
1st: $3,100 2nd: $890 3rd: $450 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1BONA PETIT1431630.67B J Maclean (Southern River)
2EXPLICIT DANCER5435430.50B M Mcpherson (Southern River)
3RAFFLES7343230.59B J Abercrombie (Banjup)
4COOL MIDAS TOUCH6737430.72C L Bainbridge (Heathridge)
5HAYLEY’S MY MUM4322430.74A K Mclaren (Nambeelup)
6VOCAL SUPREME2724631.05T J Erenshaw (Canning Vale)
7CERTAINLY IS1453530.56P Evans (Wellard)
8PROVEN IDAHO66432FSHK T Charles (Hopeland)
Race No. 9Raptinracing.com09:47PM (WAtime)
Grade 4 event over 642 Metres at Cannington Of $5,670 Prizemoney.
1st: $3,350 2nd: $960 3rd: $485 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1OCEAN DEEP61125FSTDW Mcnally (Bouvard)
2KHAFRA6686437.35K Harding (Southern River)
3SPRING LEGACY1113237.22J F Carmody (Banjup)
4CYAN CHIEF4314237.69C L Bainbridge (Heathridge)
6MORTAL COMBAT2255437.65S Sammut (Millendon)
7TRAVEL BUG MISS32326NBTE A Campana (Canningvale)
8PEDRO’S FINEST72847NBTJ E Iwanyk (Nambeelup)
Race No. 10Efficient Bricklaying10:02PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1DYNAMIK GIRL38654NBTA K Mclaren (Nambeelup)
2PREMIER BURST73325FSHB Keel (Canning Vale)
3LUCY’S ROSE55675NBTL J Britton (Nambeelup)
4BELUCCI4675531.20M J Julien (Stoneville)
5KALDEN BOLT7116130.54D R Biddle (Bayswater)
6UNDER SCRUTINY4127831.13B J Abercrombie (Banjup)
7RICCIARDO3338630.90P Catanzaro (Hamilton Hill)
8MIRACLE SHIRAZ4145630.86B J Abercrombie (Banjup)
Race No. 11Skyracing.tv10:22PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1PUREST HEART77852NBTC L Bainbridge (Heathridge)
2RUBY DAISY51857NBTB J Abercrombie (Banjup)
3SUPERIOR SHIRL7277530.86A J Donohoe (Nambeelup)
4LIGHTNING DANCER5176730.96B M Mcpherson (Southern River)
5DUST COUPE4421430.94M J Beamish (Southern River)
6YOU’RE FANCY4585330.83J F Carmody (Banjup)
7OUR TOPPER14471NBTL J Britton (Nambeelup)
8WHISPERING BAZZA2452131.30J N Paikos (Ellenbrook)
Race No. 12Greyhoundsaspets.com.au10:37PM (WAtime)
Grade 4 event over 642 Metres at Cannington Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1SUPER VIGOROUS46652FSTDC A Shore (Pinjar)
2XENA BENZ45621NBTB J Maclean (Southern River)
3I’M A SHELLEY67363NBTP Evans (Wellard)
4ANOTHER SHIRAZ42864NBTC L Bainbridge (Heathridge)
6VIOLONCELLO84281FSTDM J Beamish (Southern River)
7KEROMA STEEL3571537.92B J Maclean (Southern River)
8WILLODRIE58633FSTDK T Charles (Hopeland)