Saturday 15th May 2010

Greyhound Box Draw For Cannington – Saturday 15th May 2010

Race No. 1Mixed Stake 3/4 (530)07:05PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 530 Metres at Cannington Of $5,875 Prizemoney.
1st: $3,500 2nd: $1,000 3rd: $500 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1METHANE31123J F Carmody (Banjup)

2KLINGER’S TOLL33541M J Beamish (Southern River)

3SON OF PENSKE21231B J Maclean (Southern River)

4THAT’S KARMA11626C M Bennett (Southern River)

5LOTS OF MOOLAH82171L J Britton (Nambeelup)

6MOPAR BALE32433L J Britton (Nambeelup)

7VICTOR LANE43212L J Britton (Nambeelup)

8KRANKY KARL41527J E Iwanyk (Nambeelup)

9POWDER BLUE71874L J Britton (Nambeelup)

10COOL OBEE52454J E Iwanyk (Nambeelup)

Race No. 2Mixed Stake 3/4 (642)07:27PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 642 Metres at Cannington Of $5,875 Prizemoney.
1st: $3,500 2nd: $1,000 3rd: $500 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1PICKLE MICKLE54143L J Britton (Nambeelup)

2THUMP BOXER27512B J Abercrombie (Banjup)

3BRIDIE’S COLOUR65846L J Britton (Nambeelup)

4MASTER SHAMBI22365G B Berry (Stake Hill)

5KAY SIZE12121D R Biddle (Bayswater)

6TOMKATP2133P J Hepple (Lexia)

7PEARL LANE24476C M Bennett (Southern River)

8PLETHORA53765D M Menaglio (Gnangara)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 3Albany Stake07:50PM (WAtime)
Grade 4 event over 530 Metres at Cannington Of $5,520 Prizemoney.
1st: $3,250 2nd: $930 3rd: $465 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1OXLEY SPIRIT14644A K Mclaren (Nambeelup)

2UNO KENDRA51221D C Hobby (Nambeelup)

3FLYING EMU41135J A Millsteed (Dawesville)

4MENTERA BALE58546M J Julien (Stoneville)

5MISS SLICK45186M J Julien (Stoneville)

6BRONTE’S STAR31262M J Julien (Stoneville)

7I’M HOT PROPERTY18817C A White (West Pinjarra)

8ACCOUNTS72123G W Martin (Southern River)

9POWDER BLUE71874L J Britton (Nambeelup)

10WARABROOK BOY33347T J Erenshaw (Canning Vale)

Race No. 4Free To All (530)08:12PM (WAtime)
FFA event over 530 Metres at Cannington Of $6,585 Prizemoney.
1st: $4,000 2nd: $1,140 3rd: $570 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1SMILEY DYLAN17231A K Mclaren (Nambeelup)

2SILK MOON82172L J Britton (Nambeelup)

3BRENCOLE BALE64122L J Britton (Nambeelup)

4RUMBLE SUPREME46136J H Rennick (Barragup)

5BLUE GOOSE14514T J Erenshaw (Canning Vale)

6RED DEMON82113M J Beamish (Southern River)

7COHEN BALE14161A L Dailly (Anakie)

8FRANQUIN72215J Dailly (Bakers Hill)

9WARABROOK BOY33347T J Erenshaw (Canning Vale)

10COOL OBEE52454J E Iwanyk (Nambeelup)

Race No. 5Dolphin Stake (642)08:35PM (WAtime)
Grade 4 event over 642 Metres at Cannington Of $1,995 Prizemoney.
1st: $1,125 2nd: $320 3rd: $165 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1EXPLICIT DANCER32123B M Mcpherson (Southern River)

2DOLLSTAN DREAM41411S L Richards (Wanneroo)

3AVALON CHIEF65157J S Atkins (The Vines)

4ALARM RADAR15836P J Hepple (Lexia)

5CLEVELAND81375G Debski (Ballajura)

6KARTEISH COURTY13636C M Bennett (Southern River)

7ROCK POOL11114B J Abercrombie (Banjup)

8PUNCHBOWL TRENT45454J F Carmody (Banjup)

9LOW FLYIN’ LOFTY26527C Mcnamara (Wangara)

10UNCONSCIOUS56756T D Iwanyk (Meadow Springs)

Race No. 6Canning Stake (1)08:52PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1LEAVING HOME47565B M Mcpherson (Southern River)

2LYRICAL RUMBLE36533J H Rennick (Barragup)

3OXLEY RULER23742A K Mclaren (Nambeelup)

4MISS HEPBURN53251F Roberts (Huntingdale)

5STEALTHY MANDY43433C M Bennett (Southern River)

6FITZY BALE43255L J Britton (Nambeelup)

7INDIGO FORCE15718P J Glenny (Bakers Hill)

8PIZZA PIE52521J E Iwanyk (Nambeelup)

9SURF REWARD57875C L Bainbridge (Heathridge)

10INTENSE SHIRAZ57362M J Beamish (Southern River)

Race No. 7Canning Stake (2)09:10PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1BRIGHT SPOT25566M J Beamish (Southern River)

2STRETCH HUMMER12645J E Iwanyk (Nambeelup)

3ARTIE SANNETTE33126J Dailly (Bakers Hill)

4COSMIC SAPPHIRE11114J P Marsh (Canningvale)

5CARE LABEL35241D M Menaglio (Gnangara)

6ULTRA RUMBLE45542J H Rennick (Barragup)

7CLASSY42247L M Isaac (Harrisdale)

8JAZZY JUDY15516J F Carmody (Banjup)

9EGO TRIP51658M J Beamish (Southern River)

10LOCHINVAR MILANO61677L J Britton (Nambeelup)

Race No. 8Canning Stake (3)09:27PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1JACK HEALI28162J C Graham (Karnup)

2UNTAMED15547M J Julien (Stoneville)

3ABNER BALE53345L J Britton (Nambeelup)

4SHANE O’MAC17427J E Iwanyk (Nambeelup)

5RIVA DIVA68242B M Mcpherson (Southern River)

6ARABAT87624J D Edwards (Southern River)

7MR. DEAL26474P J Hepple (Lexia)

8PRINCE OF TIME14618M J Beamish (Southern River)

9KALDEN GEISHA42247D R Biddle (Bayswater)

10BERTIE SANNETTE54474D M Menaglio (Gnangara)

Race No. 9Kanyana Stake09:42PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $1,885 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1DYNA SAXON46445P Stuart (The Oaks)

2SOULA MONELLI21132S A Beard (Nambeelup Park)

3SNAPPA GOAL33554B M Mcpherson (Southern River)

4OLLIE FLEA FLEA41162J A Millsteed (Dawesville)

5PARAGON STAR34255J E Iwanyk (Nambeelup)

6JACKPOT SUNDAY13564M J Beamish (Southern River)

7PAW EFFORT48134J A Millsteed (Dawesville)

8MAKING A SCENE85447S A Beard (Nambeelup Park)

9MINEOLA MATEAO21647S A Beard (Nambeelup Park)

10ALON’S CHOICE64454M J Beamish (Southern River)

Race No. 10Free To All (715)09:57PM (WAtime)
FFA event over 715 Metres at Cannington Of $6,950 Prizemoney.
1st: $4,250 2nd: $1,215 3rd: $610 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1BLACK RANGE85873B J Maclean (Southern River)

2TAWQEET DELTA87838J A Millsteed (Dawesville)

3*** VACANT BOX ***

4SHAMBI GEM52111B J Maclean (Southern River)

5MOLLY DOLLY74744C A White (West Pinjarra)

6*** VACANT BOX ***

7DISCO GIRL35432K J Foxton (Wellard)

8NONCORE23662M J Gordon (Lynwood)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 11Canning Stake (4)10:15PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1JAKE BALE26634J P Marsh (Canningvale)

2CHELSEA BROWN72455J E Iwanyk (Nambeelup)

3TIP TOP THOMAS55623B J Abercrombie (Banjup)

4OFF THE CHART14646G Debski (Ballajura)

5BADEN BALE32615M J Beamish (Southern River)

6FURIOUS LIES52371S A Beard (Nambeelup Park)

7SANDEEZ JACK42343K J Glenny (Bakers Hill)

8CRYSTAL MAGIC12311B J Maclean (Southern River)

9TENDER MOMENT63675L J Britton (Nambeelup)

10FLOWERPOT FLIRT25665J E Iwanyk (Nambeelup)

Race No. 12Swan Stake (715)10:32PM (WAtime)
Grade 4 event over 715 Metres at Cannington Of $5,875 Prizemoney.
1st: $3,500 2nd: $1,000 3rd: $500 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1SHORT ARMS67754G W Martin (Southern River)

2OCTANOL24254D C Hobby (Nambeelup)

3KALAMBI BYRD43342B J Maclean (Southern River)

4GRINNER37342J F Carmody (Banjup)

5*** VACANT BOX ***

6AMARGOSA37122B I Smithson (Byford)

7ANEVAY22532J E Iwanyk (Nambeelup)

8TOUR DE FRANCE65535W D Choules (Bakers Hill)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of