Saturday 16th July 2011

Greyhound Box Draw For Cannington – Saturday 16th July 2011

Race No. 1Balcatta Gas&air07:07PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 642 Metres at Cannington Of $6,025 Prizemoney.
1st: $3,600 2nd: $1,030 3rd: $520 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1EXPLICIT DANCER3215437.51B M Mcpherson (Southern River)
2GOOD OIL34115FSTDB Keel (Canning Vale)
3KHAFRA6344637.35K Harding (Southern River)
4KALDEN ATHENA6411237.39D R Biddle (Bayswater)
5LET IT RIDE75344NBTC M Bennett (Southern River)
6TETRAHEDRON8154437.41B J Abercrombie (Banjup)
7JAZZY JUDY5416337.58D C Hobby (Nambeelup)
8I’M ANGUS3P545NBTR Terrington (Port Kennedy)
Race No. 2Actron Ducted Air07:27PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,315 Prizemoney.
1st: $3,100 2nd: $890 3rd: $450 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1GONE TOO LONG2236530.78J E Iwanyk (Nambeelup)
2SLASH GIBSON5214430.58M J Beamish (Southern River)
3BARNEY STINSON1451530.72K Harding (Southern River)
4MOVIE EXTRA2347630.84P Worthington (Nambeelup)
5MR. PRICKLEPANTS41873NBTK W Duncan (Duncraig)
6FROM BEYOND5477530.50L J Britton (Nambeelup)
7FANCY ACE7373331.00E A Campana (Canningvale)
8NOTTO MONELLI6111430.64D C Hobby (Nambeelup)
Race No. 3Jeff Mouritz’ Gas&air07:50PM (WAtime)
Open event over 530 Metres at Cannington Of $6,735 Prizemoney.
1st: $4,100 2nd: $1,170 3rd: $590 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1PEDROSA5312429.96P Stuart (The Oaks)
2VOCAL ENFORCER1211330.25A K Mclaren (Nambeelup)
3BLUE GOOSE2224230.05T J Erenshaw (Canning Vale)
4MCQUEEN4211130.37J E Iwanyk (Nambeelup)
5BANZAI PIPELINE6251230.16L J Britton (Nambeelup)
6SURF A COIN1811430.42J H Crossley (Southern River)
7WHATA SURF6184730.44L J Britton (Nambeelup)
8BRENCOLE BALE2421630.24L J Britton (Nambeelup)
9HYPNO LYN5167730.69K W Duncan (Duncraig)
10EXPLICIT DANCER3215430.56B M Mcpherson (Southern River)
Race No. 4Jeff Mouritz’ Gas&air08:10PM (WAtime)
Open event over 530 Metres at Cannington Of $6,735 Prizemoney.
1st: $4,100 2nd: $1,170 3rd: $590 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1ASSASSIN’S QUEST1851130.39W Mcnally (Bouvard)
2OLIVER ALLEN3167330.21P Stuart (The Oaks)
3EVER GRACE2125230.51L J Britton (Nambeelup)
4MULLUM MAGIC4536430.58T J Erenshaw (Canning Vale)
5SPRING LEGEND1233130.28J F Carmody (Banjup)
6KAY SIZE5486630.34M J Julien (Stoneville)
7ROUSAY1711330.20L J Britton (Nambeelup)
8SASSY GUESS1215130.48L J Britton (Nambeelup)
9HYPNO LYN5167730.69K W Duncan (Duncraig)
10EXPLICIT DANCER3215430.56B M Mcpherson (Southern River)
Race No. 5Jeff Mouritz’ Gas&air08:35PM (WAtime)
Open event over 530 Metres at Cannington Of $6,735 Prizemoney.
1st: $4,100 2nd: $1,170 3rd: $590 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1WE PAINT HOUSES2216730.58L J Britton (Nambeelup)
2SUPERSITE7281130.72M J Beamish (Southern River)
3OFF THE CHART1718430.48L J Britton (Nambeelup)
4FLYING EMU1161530.18D C Hobby (Nambeelup)
5COOL WABBIT4521330.60L J Britton (Nambeelup)
6ROCK POOL2821530.07B J Abercrombie (Banjup)
7LIVING IMAGE5447230.37K Harding (Southern River)
8SMILEY DYLAN3632130.33A K Mclaren (Nambeelup)
9EXPLICIT DANCER3215430.56B M Mcpherson (Southern River)
10HYPNO LYN5167730.69K W Duncan (Duncraig)
Race No. 6Bonaire Cooling & Heating08:52PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,315 Prizemoney.
1st: $3,100 2nd: $890 3rd: $450 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1SIR SLURPALOT4264231.12M J Beamish (Southern River)
2BLACK MANDAGERY11536NBTS A Lee (Barragup)
3KELLY BUNDY46273NBTT J Erenshaw (Canning Vale)
4DIAMOND STRIKE1512231.13J E Iwanyk (Nambeelup)
5BATTSY MONELLI2325130.51D C Hobby (Nambeelup)
6SWEET BLITZ7681330.61G W Martin (Southern River)
7ALON’S CHOICE7865630.75M J Beamish (Southern River)
8AVALANCHE ANGEL1723630.47L J Britton (Nambeelup)
Race No. 7Gasair.com.au09:07PM (WAtime)
FFA event over 715 Metres at Cannington Of $7,095 Prizemoney.
1st: $4,350 2nd: $1,245 3rd: $625 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1SHAMBI GEM7654641.62G B Berry (Stake Hill)
2CUTE CONDOLEZZA74678NBTB Cook (Southern River)
3SWEET JAM4136141.98A J Biddle (Wattle Grove)
4TIME TO SPEED3332141.94D C Hobby (Nambeelup)
6SCUTTLEBUT2416341.81R M Valenti (Barragup)
7HALLPACK JACK8745441.91D C Hobby (Nambeelup)
8PICKLE MICKLE4211341.69L J Britton (Nambeelup)
Race No. 8Ducted Gas Heating09:27PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,315 Prizemoney.
1st: $3,100 2nd: $890 3rd: $450 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1EBONY STORM1243530.90J P Marsh (Canningvale)
2TIKKABILLA1442830.38M J Beamish (Southern River)
3FLOWERPOT FLIRT6825530.72J E Iwanyk (Nambeelup)
4COOPER BALE24576NBTL J Britton (Nambeelup)
5PURE OYSTER3138230.69B J Maclean (Southern River)
6COOL MIDAS TOUCH3526630.88C L Bainbridge (Heathridge)
7HYPNO LYN5167730.69K W Duncan (Duncraig)
8ELITE JESSICA7752130.70G B Berry (Stake Hill)
Race No. 9Willetton Gas&air09:47PM (WAtime)
Grade 4 event over 642 Metres at Cannington Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1CERTAINLY IS28351NBTP Evans (Wellard)
2FLICKERING STORM63727FSTDW Mcnally (Bouvard)
3CYAN CHIEF46263NBTC L Bainbridge (Heathridge)
4COOL AMBROSIA76847NBTD N Magistro (Oakford)
5JULIAN’S GIRL26717NBTS A Beard (Nambeelup Park)
6REDLINE SLUGGER73116NBTJ F Carmody (Banjup)
7REEF RIDER31326FSTDB J Maclean (Southern River)
8SHORT HAUL5533137.95G W Martin (Southern River)
9EARL THE GOAT87345NBTD C Hobby (Nambeelup)
Race No. 10Evaporative Cooling10:02PM (WAtime)
Grade 4 event over 642 Metres at Cannington Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1TEA AND PUFF42424FSTDJ F Carmody (Banjup)
2SERENA TO EXCEL67112FSTDG W Martin (Southern River)
3TEX GUNDI64766NBTC L Bainbridge (Heathridge)
4IZZY MONELLI66682NBTB J Maclean (Southern River)
5FREEWAY FAME1254437.52K Harding (Southern River)
6KATE OF PORTWENN67774NBTB K Yates (Forrestdale)
7MATTY’S GIRL52674FSTDS A Beard (Nambeelup Park)
8CLEVELAND17636NBTP J Hepple (Lexia)
9EARL THE GOAT87345NBTD C Hobby (Nambeelup)
Race No. 11Fujitsu Inverter10:22PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1ADRIANO MONELLI3532531.32D C Hobby (Nambeelup)
2GUNDI’S GHOST45322NBTJ M Thompson (Southern River)
3STEADFAST MAX53554NBTB K Yates (Forrestdale)
4RIPLEY REASON13443NBTG G Hall (Thornlie)
5SURF REVOLUTION7433231.46M J Beamish (Southern River)
6STUBBORN KID57756FSHC L Bainbridge (Heathridge)
7SANDY’S ARGUMENT2453430.93G G Hall (Thornlie)
8PHASE THREE HO7626130.49L J Britton (Nambeelup)
Race No. 12Gasair.com.au10:37PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1MAMAKUTSI67636NBTJ M Thompson (Southern River)
2SHAZZLE MONELLI8264230.65B J Maclean (Southern River)
3VENETO LANE6238330.95G G Hall (Thornlie)
4KANO’S ENDEAVOUR16444NBTL S Celenza (Girrawheen)
6GOTTA GET GET73112NBTM J Beamish (Southern River)
7SLURPY43746NBTM J Beamish (Southern River)
8ALL ABOUT FRANKY26888NBTJ E Iwanyk (Nambeelup)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments