Saturday 17th April 2010

Greyhound Box Draw For Cannington – Saturday 17th April 2010

Race No. 1Albany Stake07:05PM (WAtime)
Grade 4 event over 530 Metres at Cannington Of $5,520 Prizemoney.
1st: $3,250 2nd: $930 3rd: $465 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1THAT’S KARMA37431P Sayer (Oakford)

2STRETCH HUMMER31231J E Iwanyk (Nambeelup)

3WHATA SURF64474L J Britton (Nambeelup)

4SMILEY DYLAN12121A K Mclaren (Nambeelup)

5OFF THE CHART78314G Debski (Ballajura)

6UNTAMED72215M J Julien (Stoneville)

7CODE ONE28288J E Iwanyk (Nambeelup)

8RAPID OCTANE54124J C Graham (Karnup)

9BARRACOUTA45586L J Britton (Nambeelup)

10KRANKY KARL22614J E Iwanyk (Nambeelup)

Race No. 2Canning Stake (1)07:27PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1BADEN BALE33453M J Beamish (Southern River)

2SUPREME COMMAND52455L J Britton (Nambeelup)

3LIQUIGAS65621B J Abercrombie (Banjup)

4STAR FALL26445K J Glenny (Bakers Hill)

5CHELSEA BROWN66372J E Iwanyk (Nambeelup)

6OXLEY RULER22123A K Mclaren (Nambeelup)

7UNO KENDRA11215D C Hobby (Nambeelup)

8WAKEBI RODE36212K Charles (Baldivis)

9RIVA DIVA86768B M Mcpherson (Southern River)

10DYNA SAXON65464P Stuart (The Oaks)

Race No. 3Canning Stake (2)07:50PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1VAGABOND MONELLI17265S A Beard (Nambeelup Park)

2UNCLE CHRIS32546J F Carmody (Banjup)

3FLOWERPOT FLIRT43432J E Iwanyk (Nambeelup)

4EXPLICIT DANCER53223B M Mcpherson (Southern River)

5SPEEDOS16647P J Hepple (Lexia)

6ASTON ZIP76332L J Britton (Nambeelup)

7PEDROSA12612P Stuart (The Oaks)

8VELOCITY SKY53617K J Foxton (Wellard)

9INDOMITABLE77732R Terrington (Port Kennedy)

10RIVA DIVA86768B M Mcpherson (Southern River)

Race No. 4Free To All (530)08:12PM (WAtime)
FFA event over 530 Metres at Cannington Of $6,585 Prizemoney.
1st: $4,000 2nd: $1,140 3rd: $570 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1FRANQUIN75137J Dailly (Bakers Hill)

2OM SHANTI13334J E Iwanyk (Nambeelup)

3BLUE GOOSE17145T J Erenshaw (Canning Vale)

4WARABROOK BOY36733P Sayer (Oakford)

5BRENCOLE BALE11116L J Britton (Nambeelup)

6RICKY’S A ROBBER23222M J Beamish (Southern River)

7POWDER BLUE61315L J Britton (Nambeelup)

8FRANTIC TIMES86481E Crudeli (Nambeelup Park)

9BARRACOUTA45586L J Britton (Nambeelup)

10KRANKY KARL22614J E Iwanyk (Nambeelup)

Race No. 5“the Westcha$e” (1)08:35PM (WAtime)
Open event over 530 Metres at Cannington Of $6,585 Prizemoney.
1st: $4,000 2nd: $1,140 3rd: $570 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1HALLPACK JACK44437D C Hobby (Nambeelup)

2TONKA TRUCK17626L J Britton (Nambeelup)

3ISLE OF CAPRI15728L A Hodgson (Nambeelup)

4DELAQUE11123P J Hepple (Lexia)

5INDIGO FORCE52157P J Glenny (Bakers Hill)

6LOW FLYIN’ LOFTY52226C Mcnamara (Wangara)

7NANNA’S DRIVE58586L S Celenza (Girrawheen)

8KHAFRA55424J D Edwards (Southern River)

9GO THUNDER77816L A Hodgson (Nambeelup)

10*** NO RESERVE ***

Race No. 6“the Westcha$e” (2)08:55PM (WAtime)
Open event over 530 Metres at Cannington Of $6,585 Prizemoney.
1st: $4,000 2nd: $1,140 3rd: $570 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1ENDEAVOURS GIRL25118L S Celenza (Girrawheen)

2LILLY ROSE12717D C Hobby (Nambeelup)

3TOP CLASS DIVA64181E Crudeli (Nambeelup Park)

4LIVING IMAGE11641J D Edwards (Southern River)

5CHALLIS74211K B Falkingham (Muchea)

6ROYAL GLOVEP1237K J Glenny (Bakers Hill)

7BLUEWATER27573J D Edwards (Southern River)

8SPUNKAFY66275B J Abercrombie (Banjup)

9GO THUNDER77816L A Hodgson (Nambeelup)

10*** NO RESERVE ***

Race No. 7Canning Stake (3)09:10PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1SANDEEZ JACK33444K J Glenny (Bakers Hill)

2FLYING EMU23341J A Millsteed (Dawesville)

3HANNAH BANANAH53832J E Iwanyk (Nambeelup)

4FITZY BALE46274L J Britton (Nambeelup)

5PLETHORA76537D M Menaglio (Gnangara)

6CHUCK MONELLI27154D C Hobby (Nambeelup)

7FLEETING RETURN64273B J Abercrombie (Banjup)

8TINKLER23343A K Mclaren (Nambeelup)

9INDOMITABLE77732R Terrington (Port Kennedy)

10RIVA DIVA86768B M Mcpherson (Southern River)

Race No. 8Canning Stake (4)09:27PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1PROVEN CHAYSE46446A J Biddle (Wattle Grove)

2MISS SLICK74745M J Julien (Stoneville)

3AMARGOSA16213B I Smithson (Byford)

4LEAVING HOME52475B M Mcpherson (Southern River)

5INSTANT ROCKSTAR31178D C Hobby (Nambeelup)

6MISS HEPBURN81365F Roberts (Huntingdale)

7RED DEMON28778M J Beamish (Southern River)

8BRIDIE’S COLOUR35365L J Britton (Nambeelup)

9INDOMITABLE77732R Terrington (Port Kennedy)

10DYNA SAXON65464P Stuart (The Oaks)

Race No. 9Canning Stake (5)09:42PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1ARABAT27387J D Edwards (Southern River)

2JAKE BALE53626J P Marsh (Canningvale)

3SHANE O’MAC28311J E Iwanyk (Nambeelup)

4GUANTANAMO JOEY53575T J Erenshaw (Canning Vale)

5VICTOR ASSASSIN12243J D Meuleman (Upper Swan)

6FURIOUS LIES31125S A Beard (Nambeelup Park)

7JAZZY JUDY65631J F Carmody (Banjup)

8ABNER BALE73835L J Britton (Nambeelup)

9DYNA SAXON65464P Stuart (The Oaks)

10RIVA DIVA86768B M Mcpherson (Southern River)

Race No. 10Association Stake10:07PM (WAtime)
Grade 4 event over 642 Metres at Cannington Of $5,520 Prizemoney.
1st: $3,250 2nd: $930 3rd: $465 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1RICHIE WABBIT83112L J Britton (Nambeelup)

2OCTANOL75832D C Hobby (Nambeelup)

3*** VACANT BOX ***

4FLYING KOSTANZA88847D M Menaglio (Gnangara)

5DISCO GIRL15743K J Foxton (Wellard)

6*** VACANT BOX ***

7METHANE14311J F Carmody (Banjup)

8HOTSHOT MOLLY72311J Dailly (Bakers Hill)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 11Swan Stake (715) (1)10:27PM (WAtime)
Grade 4 event over 715 Metres at Cannington Of $5,875 Prizemoney.
1st: $3,500 2nd: $1,000 3rd: $500 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1KULU TITAN47657P S Harvey (Nambeelup)

2JULIAN’S GIRL64835S A Beard (Nambeelup Park)

3PEARL LANE41624P Sayer (Oakford)

4KAY SIZE41112D R Biddle (Bayswater)

5*** VACANT BOX ***

6OCTANE AL55888E Crudeli (Nambeelup Park)

7ANEVAY37552J E Iwanyk (Nambeelup)

8KALAMBI BYRD36344B J Maclean (Southern River)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 12Swan Stake (715) (2)10:42PM (WAtime)
Grade 4 event over 715 Metres at Cannington Of $5,875 Prizemoney.
1st: $3,500 2nd: $1,000 3rd: $500 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1GOLDVIEW BALE78865S J V D Klashorst (Camillo)

2KARTEISH COURTY36136P Sayer (Oakford)

3AVALON CHIEF56886J S Atkins (The Vines)

4KLICK54887D F Beckett (Southern River)

5*** VACANT BOX ***

6CRUNCH62367J E Iwanyk (Nambeelup)

7SHAMBI GEM21665B J Maclean (Southern River)

8THUMP BOXER61275B J Abercrombie (Banjup)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments