Saturday 17th March 2012

Greyhound Box Draw For Cannington – Saturday 17th March 2012

Race No. 1To Be Sure To Be Sure07:05PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,670 Prizemoney.
1st: $3,350 2nd: $960 3rd: $485 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1HAYLEY’S MY MUM8338430.74A K Mclaren (Nambeelup)
2UNION LAD21873NBTA K Mclaren (Nambeelup)
3SHAMUS O’JAR5561130.83J E Iwanyk (Nambeelup)
4BAUTISTA7331230.51P Stuart (Oakford)
5BEAU ONE8134130.44L J Britton (Nambeelup)
6MCQUEEN2624430.37J E Iwanyk (Nambeelup)
7NAPOLEON TIGER6185530.27K Harding (Southern River)
8BAD COMPANY11243NBTL J Britton (Nambeelup)
Race No. 2Raptinracing.com07:27PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,315 Prizemoney.
1st: $3,100 2nd: $890 3rd: $450 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1TRAVEL BUG MISS2712330.62E A Campana (Canningvale)
2STRAPPER’S ANGEL6151530.67L J Britton (Nambeelup)
3RAFFLES4543730.59B J Abercrombie (Banjup)
4GOOMALIBE LANE2126130.83M J Beamish (Southern River)
5FARMOR CLASS36652NBTA K Mclaren (Nambeelup)
6WHERE’S HE SHALL2121230.48L J Britton (Nambeelup)
7RUNAWAY RHYTHM1635730.78J H Rennick (Barragup)
8DOLLSTAN CRUISE1133630.47S L Richards (Wanneroo)
9PIANO MAN5285530.87G B Berry (Nambeelup Park)
Race No. 3Prime Trophies07:47PM (WAtime)
Grade 4 event over 642 Metres at Cannington Of $2,495 Prizemoney.
1st: $1,475 2nd: $420 3rd: $215 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1SWEATING BULLETS3522137.77D S Rowe (Nambeelup)
2REEF RIDER2415338.36B J Maclean (Southern River)
3NOTTO MONELLI3626437.89D C Hobby (Nambeelup)
4EDDIE MONELLI76354NBTP J Hepple (Lexia)
5SPRING LEGACY3121137.76J F Carmody (Banjup)
6CHUBBY CHECKER35422NBTG R King (Martin)
7SAMCRO65633NBTB J Maclean (Southern River)
8MISS MWAMBA67112NBTP Evans (Wellard)
9JEMIDAR GUNDI43735NBTG V Reid (Crossman)
10LADY ASHBY7765637.98B Cook (Southern River)
Race No. 4Fitness First08:07PM (WAtime)
FFA event over 530 Metres at Cannington Of $6,735 Prizemoney.
1st: $4,100 2nd: $1,170 3rd: $590 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1UNO RELTUB5231330.43L J Britton (Nambeelup)
2DARYA BALE34246NBTP Stuart (Oakford)
3ROCK POOL8717730.07B J Abercrombie (Banjup)
4WHAT SIZE1143230.61K T Charles (Hopeland)
5SURF A COIN5432430.42J H Crossley (Southern River)
6BELARUS5177330.56J E Iwanyk (Nambeelup)
7RUMBLE BLITZ4232130.33J H Rennick (Barragup)
8SPRING RULER3534230.46J F Carmody (Banjup)
Race No. 5Brittons Formalwear08:27PM (WAtime)
Grade 5 Final event over 530 Metres at Cannington Of $6,735 Prizemoney.
1st: $4,100 2nd: $1,170 3rd: $590 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1MONTACETO5887630.73K J Glenny (Bakers Hill)
2VINTAGE VINE5564430.94P J Hepple (Lexia)
3MINI EMILY6816630.25J P Marsh (Canningvale)
4LOTZA TALENT2814230.98B J Maclean (Southern River)
5FEW TOO MANY2652830.86L J Britton (Nambeelup)
6SMILEY ASSASSIN2241630.62G B Berry (Nambeelup Park)
7UNO SHAZZA5516430.92B J Maclean (Southern River)
8AL’S SPECIAL3171530.65W A Skipper (Barragup)
9PIANO MAN5285530.87G B Berry (Nambeelup Park)
Race No. 6Irish Eyes Are Smiling08:47PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,315 Prizemoney.
1st: $3,100 2nd: $890 3rd: $450 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1MR GILLIS78575NBTD C Hobby (Nambeelup)
2CYAN CHIEF3564430.58C L Bainbridge (Heathridge)
3DE WADE3112130.51P Stuart (Oakford)
4CANTRILL5414530.50E A Campana (Canningvale)
5NINO FIELDS4211430.72L J Britton (Nambeelup)
6VOCAL SUPREME2314231.05T J Erenshaw (Canning Vale)
7MAHOGANY SECRET5345531.33L J Britton (Nambeelup)
8PATCH MONELLI6341330.60B K Yates (Forrestdale)
9PIANO MAN5285530.87G B Berry (Nambeelup Park)
Race No. 7Tab Cannington09:02PM (WAtime)
Grade 4 event over 642 Metres at Cannington Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1RED FIJIAN45312FSTDJ Dailly (Bakers Hill)
2EGG BOUND13465NBTJ Dailly (Bakers Hill)
3PEDRO SANCHEZ43841FSTDB Keel (Canning Vale)
4JEMIDAR GUNDI43735NBTG V Reid (Crossman)
5I’M ANGUS31614NBTR Terrington (Port Kennedy)
6KALDEN ABUBO1271237.79B K Yates (Forrestdale)
7UNO LESSON3538637.80B J Maclean (Southern River)
8LEICA LOVER58355FSTDK J Glenny (Bakers Hill)
9LADY ASHBY7765637.98B Cook (Southern River)
10SHAE FLEX46554NBTP J Worthington (Nambeelup)
Race No. 8Efficient Bricklaying09:22PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,315 Prizemoney.
1st: $3,100 2nd: $890 3rd: $450 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1TIMMY WOODCOCK1765731.07J E Iwanyk (Nambeelup)
2ROLLING DRUMS1342730.54E A Campana (Canningvale)
3RAPLEY GEM11684NBTA K Mclaren (Nambeelup)
4ARIGATO2253730.54B J Abercrombie (Banjup)
5INDIGO RELTUB1348430.81L J Britton (Nambeelup)
6SHEZA BIG GIRL2451230.77T J Erenshaw (Canning Vale)
7EBONY STORM7262630.71J P Marsh (Canningvale)
8RUMBLE ZONE4337530.63M J Beamish (Southern River)
9PIANO MAN5285530.87G B Berry (Nambeelup Park)
Race No. 9Three Leaf Clover09:37PM (WAtime)
Grade 4 event over 642 Metres at Cannington Of $5,670 Prizemoney.
1st: $3,350 2nd: $960 3rd: $485 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1NOVEMBER TRIBUTE37188FSTDP Stuart (Oakford)
2HOGMANIA1263337.88G W Martin (Southern River)
4FLYING MACHINE21111FSTDL J Britton (Nambeelup)
5FREEWAY FAME3213237.52K Harding (Southern River)
7KALDEN AURORA41344NBTD R Biddle (Bayswater)
8AUTUMN RAIN3858637.53J P Marsh (Canningvale)
Race No. 10Fairplay Print09:57PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,315 Prizemoney.
1st: $3,100 2nd: $890 3rd: $450 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1KELLY BUNDY44278NBTT J Erenshaw (Canning Vale)
2GRIFFEN MAGIC2567330.72W D Choules (Bakers Hill)
3STARLIGHT DELLY2316630.36P Stuart (Oakford)
4KEROMA STEEL65463NBTB J Maclean (Southern River)
5HOW GOODS THAT2533630.39D C Hobby (Nambeelup)
6OXLEY RULER6826530.46A K Mclaren (Nambeelup)
7ELITE MOTHER6134731.06J Dailly (Bakers Hill)
8BANZAI PIPELINE6523330.16L J Britton (Nambeelup)
9PIANO MAN5285530.87G B Berry (Nambeelup Park)
Race No. 11Skyracing.tv10:17PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1KUTA COYOTE6P361NBTD S Rowe (Nambeelup)
2AYE AYE CAPTAIN8412530.52L J Britton (Nambeelup)
3MANGO CHUTNEY24783NBTJ Dailly (Bakers Hill)
4ANOTHER SHIRAZ4575431.01C L Bainbridge (Heathridge)
5KALDEN VIVACE5415430.74D R Biddle (Bayswater)
6HALLPACK JIMMY1344231.06D C Hobby (Nambeelup)
7FIND THE CORNERS3127730.96J P Marsh (Canningvale)
8BRAGA CHASE1522831.20B K Yates (Forrestdale)
9TANJEE GUNDI68667NBTG V Reid (Crossman)
10PIANO MAN5285530.87G B Berry (Nambeelup Park)
Race No. 12Greyhoundsaspets.com.au10:32PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1FREEWAY RYDER8535531.03K Harding (Southern River)
2ONCE WAS WILD8777731.30D S Rowe (Nambeelup)
3OUR TOPPER81144NBTL J Britton (Nambeelup)
4KALDEN BOLT7185730.71D R Biddle (Bayswater)
5OR ELSE7524430.76W D Choules (Bakers Hill)
6MEKONG MOON5787130.98M C Hine (Wundowie)
7TWISTER MONELLI21183NBTB J Maclean (Southern River)
8VIOLONCELLO87268NBTM J Beamish (Southern River)
9HALLPACK JILL46788NBTP Worthington (Nambeelup)
10TANJEE GUNDI68667NBTG V Reid (Crossman)
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments