Saturday 25th February 2012

Greyhound Box Draw For Cannington – Saturday 25th February 2012

Race No. 1Solo07:05PM (WAtime)
Grade 4 event over 530 Metres at Cannington Of $5,670 Prizemoney.
1st: $3,350 2nd: $960 3rd: $485 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1RUMBLE HERO4662130.97J H Rennick (Barragup)
2BLACK WOLF3544130.41D R Biddle (Bayswater)
3SPRING RULER4123530.46J F Carmody (Banjup)
4OCEAN DEEP8147330.41W Mcnally (Bouvard)
5BELARUS7625130.56J E Iwanyk (Nambeelup)
6BEAU ONE4381330.44L J Britton (Nambeelup)
7BEST BEHAVIOUR4617430.51J E Iwanyk (Nambeelup)
8EMBARGO4142630.56D R Starkie (Casuarina)
Race No. 2Solo07:27PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,670 Prizemoney.
1st: $3,350 2nd: $960 3rd: $485 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1BASHY’S BOY5831430.79B I Smithson (Byford)
2GLOVES ARE OFF6672130.79J E Iwanyk (Nambeelup)
3RAFFLES1344530.59B J Abercrombie (Banjup)
4TIMMY WOODCOCK6621731.07J E Iwanyk (Nambeelup)
5BUSTLING SHIRAZ26255NBTC L Bainbridge (Heathridge)
6RUMBLE BLITZ66142NBTJ H Rennick (Barragup)
7TETRAHEDRON4538430.68B J Abercrombie (Banjup)
8OXLEY RULER6626830.46A K Mclaren (Nambeelup)
9JESSE BE COOL2668830.70T J Erenshaw (Canning Vale)
Race No. 307:47PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,315 Prizemoney.
1st: $3,100 2nd: $890 3rd: $450 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1FAST CAPPA35114NBTJ E Iwanyk (Nambeelup)
2TRAVEL BUG MISS62127FSHE A Campana (Canningvale)
3FIFTY SIX CHEVI5228730.64G W V Diemen (Munster)
4MAHOGANY SECRET3153431.33L J Britton (Nambeelup)
5LLANO1135630.88R G Noden (Canning Vale)
6STOKED66577NBTL J Britton (Nambeelup)
7COOL MIDAS TOUCH5475430.72C L Bainbridge (Heathridge)
8DOLLSTAN CRUISE1133630.47S L Richards (Wanneroo)
9JESSE BE COOL2668830.70T J Erenshaw (Canning Vale)
Race No. 4Sitka08:07PM (WAtime)
Grade 5 Final event over 530 Metres at Cannington Of $6,735 Prizemoney.
1st: $4,100 2nd: $1,170 3rd: $590 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1SMILEY ASSASSIN6852230.83G B Berry (Nambeelup Park)
2GRIFFEN MAGIC1725630.72W D Choules (Bakers Hill)
3BAFANA BAFANA1482430.89P Evans (Wellard)
4KALDEN ATHENA3332830.39D R Biddle (Bayswater)
5FEW TOO MANY2126530.86L J Britton (Nambeelup)
6EXPLICIT DANCER2225430.50B M Mcpherson (Southern River)
7COUNT CALISTO4686731.07W D Choules (Bakers Hill)
8LOTZA TALENT84628NBTB J Maclean (Southern River)
9JESSE BE COOL2668830.70T J Erenshaw (Canning Vale)
Race No. 5How I Roll08:22PM (WAtime)
FFA event over 530 Metres at Cannington Of $6,735 Prizemoney.
1st: $4,100 2nd: $1,170 3rd: $590 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1GOLD FOX2162530.53J F Carmody (Banjup)
2HAYLEY’S MY MUM7718330.74A K Mclaren (Nambeelup)
3EBONY STORM1157230.71J P Marsh (Canningvale)
4ROCK POOL3178730.07B J Abercrombie (Banjup)
5BIG JO KING3223330.39L J Britton (Nambeelup)
6KID CUDI8886630.30J E Iwanyk (Nambeelup)
7HOT IRISH1211130.30B J Abercrombie (Banjup)
8WHAT SIZE4111130.61K T Charles (Hopeland)
Race No. 6Solo08:37PM (WAtime)
Grade 4 event over 642 Metres at Cannington Of $15,325 Prizemoney.
1st: $10,000 2nd: $2,850 3rd: $1,425 Unplaced: $150.

No.NameFormBestTrainer

1ARIGATO35222NBTB J Abercrombie (Banjup)
2FREEWAY FAME3232137.52K Harding (Southern River)
3MORTAL COMBAT2271137.65S Sammut (Millendon)
4ROXY MAC1653137.44K N Mclennan (Barragup)
5KALDEN ABUBO6341237.79B K Yates (Forrestdale)
6GRAND GARCON4881137.53J J Gunning (Southern River)
7KHAFRA3345237.35K Harding (Southern River)
8HOGMANIA2421237.88G W Martin (Southern River)
9PAKENHAM LASS3154337.45K Harding (Southern River)
10BIG JO KING32233NBTL J Britton (Nambeelup)
Race No. 7Solo08:57PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,315 Prizemoney.
1st: $3,100 2nd: $890 3rd: $450 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1KELLY BUNDY54427NBTT J Erenshaw (Canning Vale)
2KARCHADA5167530.83G W Martin (Southern River)
3WEST ON LUKE13421NBTL J Britton (Nambeelup)
4SHAMUS O’JAR72585NBTJ E Iwanyk (Nambeelup)
5CANTRILL1725430.50E A Campana (Canningvale)
6RUMBLE ZONE2144330.63M J Beamish (Southern River)
7MISS QUEUE2735230.56L J Britton (Nambeelup)
8TWIST AND SHOUT22283NBTB Keel (Canning Vale)
9JESSE BE COOL2668830.70T J Erenshaw (Canning Vale)
Race No. 8Solo09:22PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,315 Prizemoney.
1st: $3,100 2nd: $890 3rd: $450 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1SHEZA BIG GIRL83245NBTT J Erenshaw (Canning Vale)
2BLACK MANDAGERY32261NBTJ E Iwanyk (Nambeelup)
3BANZAI PIPELINE6484630.16L J Britton (Nambeelup)
4BOOM GASPAR6213130.90B I Smithson (Byford)
5PATCH MONELLI4732630.99B K Yates (Forrestdale)
6RAPLEY GEM38111NBTA K Mclaren (Nambeelup)
7MAXIMOO3456331.04G B Berry (Nambeelup Park)
8DELKO2415330.73J P Marsh (Canningvale)
9JESSE BE COOL2668830.70T J Erenshaw (Canning Vale)
Race No. 9Solo09:37PM (WAtime)
FFA event over 642 Metres at Cannington Of $6,735 Prizemoney.
1st: $4,100 2nd: $1,170 3rd: $590 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1EVER GRACE6551237.31L J Britton (Nambeelup)
2SURF A COIN5445437.36J H Crossley (Southern River)
4TIMBO27463NBTM J Beamish (Southern River)
5ROUSAY2343237.43L J Britton (Nambeelup)
7MCQUEEN2112637.53J E Iwanyk (Nambeelup)
8KALDEN AURORA16413NBTD R Biddle (Bayswater)
Race No. 10Solo09:57PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1VIOLONCELLO56587NBTM J Beamish (Southern River)
2RICCIARDO5553330.90P Catanzaro (Hamilton Hill)
3FIND THE CORNERS1231230.96J P Marsh (Canningvale)
4PEDRO SANCHEZ26438FSHB Keel (Canning Vale)
5NINO FIELDS22642NBTL J Britton (Nambeelup)
6ANOTHER SHIRAZ6745731.01C L Bainbridge (Heathridge)
7CITY RUMBLE11231.01T J Erenshaw (Canning Vale)
8TOP CLASS AVA8722231.13S B Withers (Cardup)
9DEB’S ME MUM17654NBTW D Choules (Bakers Hill)
Race No. 11Solo10:12PM (WAtime)
Grade 4 event over 715 Metres at Cannington Of $6,025 Prizemoney.
1st: $3,600 2nd: $1,030 3rd: $520 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1COME IN STRANGER65128NBTJ E Iwanyk (Nambeelup)
2CHUBBY CHECKER31354FSTDG R King (Martin)
4KAY CEE EXPRESS35331NBTS B Withers (Cardup)
5COSMIC HAVOC85871NBTR L Clarke (Southern River)
7PAKENHAM LASS31543NBTK Harding (Southern River)
8MENINDI66657NBTD S Rowe (Nambeelup)
Race No. 1210:27PM (WAtime)
Grade 4 event over 642 Metres at Cannington Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1TAKEOVER SAUSAGE45547NBTB M Mcpherson (Southern River)
2APACHE ICON74668NBTB K Yates (Forrestdale)
4EDDIE MONELLI11376FSTDP J Hepple (Lexia)
5ELRAISER OCTANE57886NBTW D Choules (Bakers Hill)
7DEEPLY RED31534NBTB J Abercrombie (Banjup)
8OR ELSE28675NBTW D Choules (Bakers Hill)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments