Saturday 26th March 2011

Box Draw For – Saturday 26th March 2011

Race No. 1Checkers Restaurant07:05PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 530 Metres at Cannington Of $5,875 Prizemoney.
1st: $3,500 2nd: $1,000 3rd: $500 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1EVER GRACE14411L J Britton (Nambeelup)
2MULLUM MAGIC44355T J Erenshaw (Canning Vale)
3HALLPACK JACK22422D C Hobby (Nambeelup)
4HELLO HOORAY25111P J Hepple (Lexia)
5BANZAI PIPELINE43124L J Britton (Nambeelup)
6WARABROOK BOY51655T J Erenshaw (Canning Vale)
7FORTY TWO BELOW36333B J Abercrombie (Banjup)
8NAOMI KEEPING21312T J Erenshaw (Canning Vale)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 2Kenwick Tyre & Mechanical07:27PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1ANKETELL BOB36235G W V Diemen (Munster)
2WESTEND THOMAS23232B J Abercrombie (Banjup)
3NOTTO MONELLI18543D C Hobby (Nambeelup)
4MONTACETO55822K J Glenny (Bakers Hill)
5SURF HUNTER53136J E Iwanyk (Nambeelup)
6KALDEN KAMIKAZE31313D R Biddle (Bayswater)
7KHAFRA46563K Harding (Southern River)
8EMBROCADERO15315A K Mclaren (Nambeelup)
9DOUBLE WHAMMY41445G W Martin (Southern River)
10ROYAL GRIP78788K J Glenny (Bakers Hill)
Race No. 3Community Newspaper Group07:50PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,520 Prizemoney.
1st: $3,250 2nd: $930 3rd: $465 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

174641L J Britton (Nambeelup)
2I’M HOT PROPERTY51244M J Beamish (Southern River)
3SLEDGING56181J Dailly (Bakers Hill)
4PROVEN PEPPER23341T J Erenshaw (Canning Vale)
5PERSUADE44532J F Carmody (Banjup)
6JAKE BALE78756M J Beamish (Southern River)
7WHATA SURF25521L J Britton (Nambeelup)
8DYNAMIC DYLAN32167J Dailly (Bakers Hill)
9SANDEEZ JACK66665K J Glenny (Bakers Hill)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Solo08:07PM (WAtime)
FFA event over 530 Metres at Cannington Of $6,585 Prizemoney.
1st: $4,000 2nd: $1,140 3rd: $570 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1BLUE GOOSE71581T J Erenshaw (Canning Vale)
2CHUCK MONELLI37318D C Hobby (Nambeelup)
3HOW I ROLL31152L J Britton (Nambeelup)
4OLIVER ALLEN12513P Stuart (The Oaks)
5RAPID OCTANE16861J C Graham (Karnup)
6MARKED DOWN14144J B Fleming (Harrisdale)
7ACCOUNTS41277G W Martin (Southern River)
8OXLEY RULER42276A K Mclaren (Nambeelup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 508:27PM (WAtime)
Open event over 530 Metres at Cannington Of $18,405 Prizemoney.
1st: $12,000 2nd: $3,430 3rd: $1,715 Unplaced: $180.

No.NameFormTrainer

1SO 27411B J Abercrombie (Banjup)
2UNO RELTUB11111L J Britton (Nambeelup)
3ASSASSIN’S QUEST11171W Mcnally (Bouvard)
4BIG JO KING13482L J Britton (Nambeelup)
5VOCAL ENFORCER81121A K Mclaren (Nambeelup)
6SHAZZLE MONELLI11622D C Hobby (Nambeelup)
7BEE TEE YOU13512L J Britton (Nambeelup)
8VALDAHREE1412W P Jacobson ()
9MISS QUEUE113L J Britton (Nambeelup)
10BATTSY MONELLI27723D C Hobby (Nambeelup)
Race No. 6Greyhoundpp.com.au08:47PM (WAtime)
Grade 4 event over 642 Metres at Cannington Of $2,065 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $335 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1QUICK KOKO63863J F Carmody (Banjup)
2RUNAWAY RHYTHM11435J H Rennick (Barragup)
3HICKSY MONELLI71676D C Hobby (Nambeelup)
4WOLFIE’S PSYCHO37258G W V Diemen (Munster)
5SURF REVOLUTION41136M J Beamish (Southern River)
6FLOWERPOT FLIRT82622J E Iwanyk (Nambeelup)
7BUCKET OF BEER73878B Cook (Southern River)
8CUTE CONDOLEZZA54214S Sammut (Millendon)
9PICCOLO BOY32454L J Britton (Nambeelup)
10ROYAL GRIP78788K J Glenny (Bakers Hill)
Race No. 7Brittons Formal Wear09:05PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1ROYAL GLOVE23286K J Glenny (Bakers Hill)
2KRANKY KARL16772J E Iwanyk (Nambeelup)
3OXLEY SOVEREIGN32243D C Hobby (Nambeelup)
4RAFFLES83117B J Abercrombie (Banjup)
5FROM BEYOND22142L J Britton (Nambeelup)
6GONE TOO LONG22216J E Iwanyk (Nambeelup)
7CHASING THIEVES41441E Crudeli (Nambeelup Park)
8MISTER BANNER75632B K Yates (Forrestdale)
9SANDEEZ JACK66665K J Glenny (Bakers Hill)
10HYPNO LYN16888K W Duncan (Duncraig)
Race No. 8Ascot Sign Co09:22PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1MAGPIE LOMAR36154P Stuart (The Oaks)
2SIENNA MARY45353T J Erenshaw (Canning Vale)
3CLEVELAND47336P J Hepple (Lexia)
4MISS MUSCAT72131K Harding (Southern River)
5COUNTRY SHARK31254J E Iwanyk (Nambeelup)
6CANADIAN CLUB12217B J Abercrombie (Banjup)
7JEANNIE’S GIFT27114L J Britton (Nambeelup)
8CHELSEA BROWN34373J E Iwanyk (Nambeelup)
9DOUBLE WHAMMY41445G W Martin (Southern River)
10ROYAL GRIP78788K J Glenny (Bakers Hill)
Race No. 9Skyracing.tv09:40PM (WAtime)
Grade 4 event over 715 Metres at Cannington Of $5,875 Prizemoney.
1st: $3,500 2nd: $1,000 3rd: $500 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1SCUTTLEBUT51331R M Valenti (Barragup)
2DARK MIRROR73763L J Britton (Nambeelup)
3*** VACANT BOX ***
4SURF A COIN23161J H Crossley (Southern River)
5SHORT ARMS33685D S Rowe (Nambeelup)
6*** VACANT BOX ***
7MEGA PIXEL22864J N Paikos (Tuart Hill)
8LAGOON BIGGLES16445M J Beamish (Southern River)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Local Sport Online Lmsc.com.au09:57PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1MARLOO’S REVENGE14431L S Celenza (Girrawheen)
2TIKKABILLA67747M J Beamish (Southern River)
3ELSIE’S GOLD64433J A Wilson (Forrestdale)
4MISS QUEUE113L J Britton (Nambeelup)
5PEDRO MONELLI33133D C Hobby (Nambeelup)
6FORMATT16184A K Mclaren (Nambeelup)
7WEST COAST44315B J Maclean (Southern River)
8REGENT SHIRAZ24683W Mcnally (Bouvard)
9HOTSHOT SPARKLE86837C L Bainbridge (Heathridge)
10FLOREAT PICA21187S L Kavanagh (Nambeelup)
Race No. 11Prime Trophies10:12PM (WAtime)
Grade 4 event over 715 Metres at Cannington Of $5,875 Prizemoney.
1st: $3,500 2nd: $1,000 3rd: $500 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1SOLD AMERICAN42356J E Iwanyk (Nambeelup)
2OXLEY SPIRIT31113A K Mclaren (Nambeelup)
3*** VACANT BOX ***
4MAGIC ASSASSIN68362R M Valenti (Barragup)
5BILL’S HOPE66558C L Bainbridge (Heathridge)
6*** VACANT BOX ***
7NUZZLE’S ME MUM56845B J Maclean (Southern River)
8JAZZY JUDY62723D C Hobby (Nambeelup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
0 0 votes
Article Rating
No tags for this post.

More greyhound news like this:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments