Saturday 30th June 2012

Greyhound Box Draw For Cannington – Saturday 30th June 2012

Race No. 1Solo07:05PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 530 Metres at Cannington Of $6,025 Prizemoney.
1st: $3,600 2nd: $1,030 3rd: $520 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1BELARUS2464130.56J E Iwanyk (Nambeelup)
2OCEAN DEEP4755630.41W Mcnally (Bouvard)
3LUCY’S ROSE2464130.62L J Britton (Nambeelup)
4VALDAHREE4214530.54B M Mcpherson (Southern River)
5EBONY STORM6218330.71J P Marsh (Canningvale)
6UNO MAC2641330.50C A White (West Pinjarra)
7HANNIE BALEF5163NBTA L Dailly (Anakie)
8GABLE DRUM1577230.50L J Britton (Nambeelup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 2Solo07:27PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,670 Prizemoney.
1st: $3,350 2nd: $960 3rd: $485 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1BY STEALTH3533730.61T J Erenshaw (Canning Vale)
2WILD ARMS64553NBTL J Britton (Nambeelup)
3ROBERT ANDREW14563NBTL J Britton (Nambeelup)
4BATTSY MONELLI5767530.51L J Britton (Nambeelup)
5OENOPHILIAC2741530.66L J Britton (Nambeelup)
6KENNY POWERS5331430.71K T Charles (Hopeland)
7MOSS VALE1331330.38L J Britton (Nambeelup)
8SPRING RULER3242230.46J F Carmody (Banjup)
9BAUTISTA3348430.51B J Maclean (Southern River)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3Ascot Sign Co07:50PM (WAtime)
Open event over 530 Metres at Cannington Of $5,740 Prizemoney.
1st: $3,750 2nd: $1,070 3rd: $535 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1CRASHIN’ KOBY22211NBTB J Maclean (Southern River)
2WICKED PARTY6118130.83D R Biddle (Bayswater)
3ROCK ON VINE3766130.78P J Hepple (Lexia)
4COOL RUSH64611NBTM J Beamish (Southern River)
5CETANE1624130.31N J Iwanyk (Nambeelup)
6PARANORMAL7313130.89S B Withers (Cardup)
7LIGHT YEARS AWAY3643130.99N J Iwanyk (Nambeelup)
8UNTIL THEN26361FSHL J Britton (Nambeelup)
9ASHY MASHY6312230.88W P Jacobson (Northam)
10TWIST AND SHOUT41562NBTB Keel (Canning Vale)
Race No. 4Creative Signage08:10PM (WAtime)
FFA event over 530 Metres at Cannington Of $6,735 Prizemoney.
1st: $4,100 2nd: $1,170 3rd: $590 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1NO JUSTICE3444230.65D N Neilsen (Halls Head)
2MUNGO MANF121130.73L J Britton (Nambeelup)
3STOKED2316230.68L J Britton (Nambeelup)
4UNO RELTUB7311130.43L J Britton (Nambeelup)
5GOLD FOX1186330.53J F Carmody (Banjup)
6ALLEN LAWSON51462FSHP Stuart (Oakford)
7STRAPPER’S ANGEL8167130.54L J Britton (Nambeelup)
8MINI EMILY4325330.25J P Marsh (Canningvale)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Solo08:35PM (WAtime)
Open event over 530 Metres at Cannington Of $61,200 Prizemoney.
1st: $40,000 2nd: $11,335 3rd: $5,665 Unplaced: $600.

No.NameFormBestTrainer

1DEUTRONIUM1111130.21J E Iwanyk (Nambeelup)
2RAPLEY GEM2325130.71A K Mclaren (Nambeelup)
3LAGOON LOWANNA1532130.72R J Webster (Cawdor)
4DIAMOND STANDARD2616230.87G W Martin (Southern River)
5REVEALED2341230.67L J Britton (Nambeelup)
6ROXY MAC5634130.33K N Mclennan (Barragup)
7LILLY WAS HERE1832130.57B J Abercrombie (Banjup)
8DIAMONDS AT DUSK23422NBTJ R Britton (Anakie)
9TAYA MONELLI42312NBTJ N Paikos (Ellenbrook)
10SPRING NIKITA2848230.87J F Carmody (Banjup)
Race No. 6Solo08:57PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,315 Prizemoney.
1st: $3,100 2nd: $890 3rd: $450 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1LAYOUT12234NBTL M Isaac (Harrisdale)
2RUMBLE ZONE8563730.63M J Beamish (Southern River)
3HAYLEY’S MY MUM3531730.74A K Mclaren (Nambeelup)
4BLACK BENJI55726NBTJ E Iwanyk (Nambeelup)
5ALL INN BYE68214FSHK Harding (Southern River)
6PUREST HEART6233831.00C L Bainbridge (Heathridge)
7AMNESIA6215330.52K Coleman (Nowra)
8MISS MWAMBA2415730.85P Evans (Wellard)
9BALLY SWIFT32245NBTL J Britton (Nambeelup)
10FUNKY HOSTESS2564430.65P Stuart (Oakford)
Race No. 7Ascotsignco.com.au09:12PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 642 Metres at Cannington Of $2,285 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $380 3rd: $195 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1POLITICIAN1124137.79J E Iwanyk (Nambeelup)
2HENLEY HOLLOW37327NBTK J Glenny (Bakers Hill)
3SUBLIMINALLY1141237.96L J Britton (Nambeelup)
4FREEWAY FAME4511337.52K Harding (Southern River)
5*** VACANT BOX ***
6WHISPERING BAZZA82323NBTJ N Paikos (Ellenbrook)
7SIX PEE ARE27524NBTK J Glenny (Bakers Hill)
8MARTILI BALE58767FSTDP Stuart (Oakford)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Graphic Design09:35PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,315 Prizemoney.
1st: $3,100 2nd: $890 3rd: $450 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1ONE BANANA24622NBTJ E Iwanyk (Nambeelup)
2EL RIO44625NBTL J Britton (Nambeelup)
3MILITARY POWER2516430.68P Stuart (Oakford)
4FREEWAY MILES6123730.45K Harding (Southern River)
5COLLEEN’S COMET5452330.98E A Campana (Canningvale)
6KRISA BALE13273NBTA L Dailly (Anakie)
7TYLER’S TAKE6511430.81P J Hepple (Lexia)
8GOOMALIBE LANE4336530.83M J Beamish (Southern River)
9MONTACETO4487630.73K J Glenny (Bakers Hill)
10RIOT MONELLI25774NBTB J Maclean (Southern River)
Race No. 9Solo09:50PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,315 Prizemoney.
1st: $3,100 2nd: $890 3rd: $450 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1LLANO3567830.88R G Noden (Canning Vale)
2SPRING NIKITA2848230.87J F Carmody (Banjup)
3SMILEY ASSASSIN7147730.62A J Biddle (Wattle Grove)
4SHORT HAUL2247330.68G W Martin (Southern River)
5CYAN CHIEF7442830.58C L Bainbridge (Heathridge)
6FAST CAPPA44624NBTJ E Iwanyk (Nambeelup)
7PREMIUM FANTASY1132130.88M J Beamish (Southern River)
8EXPLICIT DANCER3436530.50B M Mcpherson (Southern River)
9BIT SPICY2182730.80J P Marsh (Canningvale)
10THUNDER CRACKER8346430.91K J Glenny (Bakers Hill)
Race No. 10Solo10:07PM (WAtime)
FFA event over 642 Metres at Cannington Of $6,735 Prizemoney.
1st: $4,100 2nd: $1,170 3rd: $590 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1LOOSE BOLTS33725NBTR M Valenti (Barragup)
2STARLIGHT DELLY1613237.55P Stuart (Oakford)
3*** VACANT BOX ***
4PAKENHAM LASS1174537.45K Harding (Southern River)
5MCQUEEN2123437.06J E Iwanyk (Nambeelup)
6*** VACANT BOX ***
7MARKED DOWN7643137.31R M Valenti (Barragup)
8SPRING LEGACY2151137.22J F Carmody (Banjup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 11Ascotsignco.com.au10:26PM (WAtime)
Grade 4 event over 715 Metres at Cannington Of $6,025 Prizemoney.
1st: $3,600 2nd: $1,030 3rd: $520 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1PEDRO’S FINEST2221242.18J E Iwanyk (Nambeelup)
2I’M A SHELLEY23232NBTP Evans (Wellard)
3*** VACANT BOX ***
4COME IN STRANGER85757NBTJ E Iwanyk (Nambeelup)
5TRAVEL BUG MISS6417642.10E A Campana (Canningvale)
6*** VACANT BOX ***
7UNO LESSON6362642.22B J Maclean (Southern River)
8KELLY BUNDY2115742.53T J Erenshaw (Canning Vale)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 12Window Features10:46PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1COUNT CALISTO8447631.07W D Choules (Bakers Hill)
2RITZA MITZA57433NBTC L Bainbridge (Heathridge)
3THIRD STRING1731330.97L J Britton (Nambeelup)
4GEMMA GIRL5132731.01G R Price (Ballajura)
5MANGO CHUTNEY43263NBTA J Biddle (Wattle Grove)
6TAYA MONELLI42312NBTJ N Paikos (Ellenbrook)
7ESS ESS SHAMBI4723131.07C A White (West Pinjarra)
8SUPER SMILEY1171830.77C A White (West Pinjarra)
9NIGHT OF THUNDER76536NBTD N Magistro (Oakford)
10NIGHTLY ASSASSIN66267NBTG W Martin (Southern River)