Saturday 4th June 2011

Greyhound Box Draw For Cannington – Saturday 4th June 2011

Race No. 1Southern Gazette07:05PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 530 Metres at Of $5,520 Prizemoney.
1st: $3,250 2nd: $930 3rd: $465 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1I’M HOT PROPERTY7334330.38M J Beamish (Southern River)
2BIG JO KING3131330.39L J Britton (Nambeelup)
3KRANKY KARL6412330.38J E Iwanyk (Nambeelup)
4MIGHTY MERLIN8751430.55A K Mclaren (Nambeelup)
5ASSASSIN’S QUEST2271130.50W Mcnally (Bouvard)
6FEV’S FURY6861530.36P J Hepple (Lexia)
7BLACK WOLF3131130.41T W Murray (Lewiston)
8WARABROOK BOY2435230.51T J Erenshaw (Canning Vale)
9BILL’S HOPE55854NBTC L Bainbridge (Heathridge)
Race No. 2Canning Times07:27PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1FLICKERING STORM47344NBTW Mcnally (Bouvard)
27558230.65D M Menaglio (Gnangara)
3WHERE’S BILLY3333230.60B M Mcpherson (Southern River)
4RUMBLE ZONE4625330.63M J Beamish (Southern River)
5GONE TOO LONG7455530.88J E Iwanyk (Nambeelup)
6KALDEN KAMIKAZE4821130.95D R Biddle (Bayswater)
7BALLYDUFF1843430.49J F Carmody (Banjup)
8PRIMORDIAL2127430.23B J Abercrombie (Banjup)
9COOL MIDAS TOUCH72765NBTC L Bainbridge (Heathridge)
10BILL’S HOPE55854NBTC L Bainbridge (Heathridge)
Race No. 3Community Newspaper 07:50PM (WAtime)
Open event over 642 Metres at Cannington Of $6,585 Prizemoney.
1st: $4,000 2nd: $1,140 3rd: $570 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1BARNEY STINSON23212NBTK Harding (Southern River)
2SMILEY DYLAN17162FSTDA K Mclaren (Nambeelup)
3HOW I ROLL6287537.31L J Britton (Nambeelup)
4HALLPACK JACK1227437.20D C Hobby (Nambeelup)
5OLIVER ALLEN1111137.65P Stuart (The Oaks)
6MORTAL COMBAT2153337.65S Sammut (Millendon)
7SURF A COIN4151837.36J H Crossley (Southern River)
8SUPERIOR SHIRL68467NBTJ F Carmody (Banjup)
9FREEWAY MILES2166637.52K Harding (Southern River)
10JAKE BALE4546837.32M J Beamish (Southern River)
Race No. 4Community Newspaper Group08:12PM (WAtime)
Open event over 642 Metres at Cannington Of $6,585 Prizemoney.
1st: $4,000 2nd: $1,140 3rd: $570 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1KHAFRA3612437.35K Harding (Southern River)
2BLUE GOOSE1521237.47T J Erenshaw (Canning Vale)
3CUTE CONDOLEZZA5574337.69S Sammut (Millendon)
4PURE OYSTER1236337.65B J Maclean (Southern River)
5BANZAI PIPELINE17544FSTDL J Britton (Nambeelup)
6KALDEN MAYHEM11181NBTT W Murray (Lewiston)
7QUICK KOKO7622637.81J F Carmody (Banjup)
8MAGPIE LOMAR22423NBTP Stuart (The Oaks)
9ARMATREE TIGER6646837.37M Leach (Beverley)
10JAKE BALE4546837.32M J Beamish (Southern River)
Race No. 5Community Newspaper Group08:35PM (WAtime)
Open event over 642 Metres at Cannington Of $6,585 Prizemoney.
1st: $4,000 2nd: $1,140 3rd: $570 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1MONTACETO22485NBTK J Glenny (Bakers Hill)
2ALON’S CHOICE51278FSTDM J Beamish (Southern River)
3COLD DRINK56622NBTN V Minutillo (Banjup)
4PLETHORA4766537.46D M Menaglio (Gnangara)
5ROUSAY1111137.47L J Britton (Nambeelup)
6TETRAHEDRON4246737.41B J Abercrombie (Banjup)
74215437.08M J Julien (Stoneville)
811763NBTL J Britton (Nambeelup)
9FREEWAY MILES2166637.52K Harding (Southern River)
10JAKE BALE4546837.32M J Beamish (Southern River)
Race No. 6Community Newspaper Group08:55PM (WAtime)
Open event over 642 Metres at Cannington Of $6,585 Prizemoney.
1st: $4,000 2nd: $1,140 3rd: $570 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1COOL WABBIT67721FSTDL J Britton (Nambeelup)
2EXPLICIT DANCER2373237.51B M Mcpherson (Southern River)
3ROYAL GRIP11234NBTK J Glenny (Bakers Hill)
4WESTEND THOMAS7437437.27B J Abercrombie (Banjup)
5IN BRIEF57683NBTM J Beamish (Southern River)
6EVER GRACE3672537.62L J Britton (Nambeelup)
7SCUTTLEBUT1115137.26R M Valenti (Barragup)
8TINTAGLIA47664NBTD M Menaglio (Gnangara)
9ARMATREE TIGER6646837.37M Leach (Beverley)
10FREEWAY MILES2166637.52K Harding (Southern River)
Race No. 7Fremantle / Cockburn Gazette09:12PM (WAtime)
FFA event over 530 Metres at Cannington Of $6,585 Prizemoney.
1st: $4,000 2nd: $1,140 3rd: $570 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

18228730.07B J Abercrombie (Banjup)
2LIVING IMAGE1625730.37K Harding (Southern River)
37711730.24L J Britton (Nambeelup)
4OFF THE CHART5366130.48L J Britton (Nambeelup)
64111529.96P Stuart (The Oaks)
7SPRING LEGEND2568630.28J F Carmody (Banjup)
8MULLUM MAGIC4355530.58T J Erenshaw (Canning Vale)
Race No. 8Melville Times09:27PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1ARROGANCE23373NBTB J Abercrombie (Banjup)
2COSMIC COOPER32152NBTA K Mclaren (Nambeelup)
3MCQUEEN15343NBTJ E Iwanyk (Nambeelup)
4CLEVELAND1525530.65P J Hepple (Lexia)
5TILL BUSTER2663630.65L J Britton (Nambeelup)
6HYPNO LYN3631230.69K W Duncan (Duncraig)
7JAKE BALE4546830.33M J Beamish (Southern River)
8OXLEY SOVEREIGN6674530.76D C Hobby (Nambeelup)
9COOL MIDAS TOUCH72765NBTC L Bainbridge (Heathridge)
10BILL’S HOPE55854NBTC L Bainbridge (Heathridge)
Race No. 9Guardian Express09:47PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1PARAGON STAR4186730.54J E Iwanyk (Nambeelup)
2LET IT RIDE8388430.56C M Bennett (Southern River)
3LOCKLEY MOUSE6221830.81B J Abercrombie (Banjup)
4CRYSTAL MAGIC8256130.65B J Maclean (Southern River)
5FLOWERPOT FLIRT8722630.72J E Iwanyk (Nambeelup)
6RAPID OCTANE2443630.23J C Graham (Karnup)
7WE PAINT HOUSES1232830.58L J Britton (Nambeelup)
8SINDARA5765730.76P J Hepple (Lexia)
9COOL MIDAS TOUCH72765NBTC L Bainbridge (Heathridge)
10BILL’S HOPE55854NBTC L Bainbridge (Heathridge)
Race No. 10Midland Kalamunda Reporter10:07PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1HI BEAMER3673730.75M J Beamish (Southern River)
2YOU’RE FANCY1125231.02B J Abercrombie (Banjup)
3SLUSH PUPPY78555NBTB J Maclean (Southern River)
4HANNAH KEEPING5547230.72C L Bainbridge (Heathridge)
5REEF RIDER15247NBTB J Maclean (Southern River)
6KALDEN KOMOTO1118430.70D R Biddle (Bayswater)
7BIG NOTER15624NBTT L Bryant ()
8COSMIC SPLENDOUR4242331.13A K Mclaren (Nambeelup)
9MOST SHOCKING21468NBTB J Abercrombie (Banjup)
Race No. 11Weekend / Kwinana Courier10:22PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 715 Metres at Cannington Of $6,235 Prizemoney.
1st: $3,750 2nd: $1,070 3rd: $540 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1SLASH GIBSON86667FSTDM J Beamish (Southern River)
2TIME TO SPEED2435141.94D C Hobby (Nambeelup)
4MEGA PIXEL43575NBTJ N Paikos (Tuart Hill)
6I’M ANGUS63656NBTR Terrington (Port Kennedy)
8ZAHARAKIS15847NBTM C Hine (Wundowie)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments