Wednesday 21st July 2010

Greyhound Box Draw For – Wednesday 21st July 2010

Race No. 1Maiden Stake (530) (1)07:14PM (WAtime)
Maiden event over 530 Metres at Cannington Of $3,595 Prizemoney.
1st: $1,900 2nd: $545 3rd: $275 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1COSTLY ASSASSIN444H J Carter (Boddington)
2JEZZA GIRL2B J Maclean (Southern River)
3LORENZO1P Stuart (The Oaks)
4DEEMONU74156J B Fleming (Harrisdale)
5PEDRO’S DESTINY31442B J Abercrombie (Banjup)
6TRANSLUCENT58567R G Noden (Canning Vale)
7SANDY’S ARGUMENT63256P S Harvey (Nambeelup)
8RED SPHINX35J D Edwards (Southern River)
9SPEEDY ENDEAVOUR73778L S Celenza (Girrawheen)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 2Maiden Stake (530) (2)07:29PM (WAtime)
Maiden event over 530 Metres at Cannington Of $3,595 Prizemoney.
1st: $1,900 2nd: $545 3rd: $275 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1JOHNNY MEI WONG54343W D Choules (Bakers Hill)
2EMERALD JET2634A K Mclaren (Nambeelup)
3FEIJOA63342B J Abercrombie (Banjup)
4SPIDER BENNETT7333G L Crudeli (Byford)
5PLENTY POWER3687K W Duncan (Duncraig)
6OLYMPIC BOLT26326J D Edwards (Southern River)
7TIDAL MOON44232G E Ellis (Armadale)
8MORABITO22B J Abercrombie (Banjup)
9SPEEDY ENDEAVOUR73778L S Celenza (Girrawheen)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3Mixed Stake 3/4 (530)07:54PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 530 Metres at Cannington Of $2,105 Prizemoney.
1st: $1,200 2nd: $345 3rd: $175 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1RIP IT UP65482T J Gummow (Martin)
2TINKLER45372A K Mclaren (Nambeelup)
3CERTAINLY IS22433K J Foxton (Wellard)
4ABSOLUTE MORAL68686G L Crudeli (Byford)
5HARRY JONES38523J F Carmody (Banjup)
6ELITE JESSICA48685D R Biddle (Bayswater)
7LIBERACE35261A K Mclaren (Nambeelup)
8PAW EFFORT21232J A Millsteed (Dawesville)
9OXLEY PHANTOM15551A K Mclaren (Nambeelup)
10ZOO JEANIE32415H J Carter (Boddington)
Race No. 4Kanyana Stake (1)08:09PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $1,885 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1QUICK KOKO43566J F Carmody (Banjup)
2WHERE’S BILLY12432B M Mcpherson (Southern River)
3KERRIE’S GIFT24371K J Glenny (Bakers Hill)
4SOVEREIGN COIN51475J H Crossley (Southern River)
5CREDIBLE TIMES43457W Rose (Nambeelup)
6PRINCE OF PERSIA34526L J Britton (Nambeelup)
7SKILL TO THRILL62574D P Brown (Gidgegannup)
8WILD NIMUAY67324P J Hepple (Lexia)
9DEEP HEAT41676D C Hobby (Nambeelup)
10FINAL HIGH44273B Cook (Canning Vale)
Race No. 5Canning Stake (1)08:25PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1LIMBURG PEDRO33176L J Britton (Nambeelup)
2SERIOUS KAOS61435S F Blair (Boddington)
3COOL OBEE67472J E Iwanyk (Nambeelup)
4BRIGHT SPOT57553M J Beamish (Southern River)
5WINNING RINK66727M J Julien (Stoneville)
6THAT’S KARMA88748C M Bennett (Southern River)
7TENDER MOMENT33112L J Britton (Nambeelup)
8SPUNKAFY55626B J Abercrombie (Banjup)
9HANNAH BANANAH58383J E Iwanyk (Nambeelup)
10CHUCK MONELLI12333D C Hobby (Nambeelup)
Race No. 6Mixed Stake 4/5 (530)08:42PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 530 Metres at Cannington Of $1,995 Prizemoney.
1st: $1,125 2nd: $320 3rd: $165 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1UNTAMED16856M J Julien (Stoneville)
2BLACK VELVETEEN55272B J Abercrombie (Banjup)
3WHERE’S A DANCER85621B M Mcpherson (Southern River)
4STOVE ROCKS11231D C Hobby (Nambeelup)
5GASQUET85444K Charles (Baldivis)
6MY HOUSE11452B J Abercrombie (Banjup)
7MALI21213J D Edwards (Southern River)
8INDIGO FORCE58137P J Glenny (Bakers Hill)
9BURMAH CHOKE84124C L Angwin (Southern River)
10FINAL HIGH44273B Cook (Canning Vale)
Race No. 7Kanyana Stake (2)09:02PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $1,885 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1ALARM RADAR58775P J Hepple (Lexia)
2MICK’S MATE17615L J Britton (Nambeelup)
3SPRING LEGEND54345J F Carmody (Banjup)
4PETASVILLE317J E Iwanyk (Nambeelup)
5COULTA AFRIC73538C R Millar (Ashfield)
6PILLOW TORQUE14423D R Biddle (Bayswater)
7TEN CARAT LANKAN58565B Cook (Canning Vale)
8ROYAL GRIP43884K J Glenny (Bakers Hill)
9DEEP HEAT41676D C Hobby (Nambeelup)
10FINAL HIGH44273B Cook (Canning Vale)
Race No. 8Canning Stake (2)09:17PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1MON CHERIE14647P A Gough (Tapping)
2CHALLIS21127K B Falkingham (Muchea)
3HEAR ME ROAR53753J E Iwanyk (Nambeelup)
4PEARL LANE67774C M Bennett (Southern River)
5LETTUCE LEAF LAD65684L J Britton (Nambeelup)
6KIP DYNAMITE15131R Hulsinga (Baldivis)
7QUEUE RAID74258B J Abercrombie (Banjup)
8FEV’S FURY34545A K Mclaren (Nambeelup)
9UNO KEYSY32666J E Iwanyk (Nambeelup)
10EGO TRIP58687K J Glenny (Bakers Hill)
Race No. 9Maiden Stake (530) (3)09:32PM (WAtime)
Maiden event over 530 Metres at Cannington Of $3,595 Prizemoney.
1st: $1,900 2nd: $545 3rd: $275 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1NUZZLE’S ME MUM52234J D Edwards (Southern River)
2GALLARDO1P Stuart (The Oaks)
3FREE SCHEDULE34334K W Duncan (Duncraig)
4GLOMING154B J Abercrombie (Banjup)
5MANOLO BLAHNIK424G W Martin (Southern River)
6FIERY ASSASSIN4338H J Carter (Boddington)
7RED NINJI5124L J Britton (Nambeelup)
8OCTANE BOLT62356B J Maclean (Southern River)
9SPEEDY ENDEAVOUR73778L S Celenza (Girrawheen)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Maiden Stake (530) (4)09:47PM (WAtime)
Maiden event over 530 Metres at Cannington Of $3,595 Prizemoney.
1st: $1,900 2nd: $545 3rd: $275 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1RICCIARDO18757B J Abercrombie (Banjup)
2BRAMLEY163D R Biddle (Bayswater)
3EARL THE GOAT3J A Millsteed (Dawesville)
4VAMPERELLA77555L S Celenza (Girrawheen)
5NAMES MAGIC22425G E Ellis (Armadale)
6SARAH SUGAR16J D Edwards (Southern River)
7LADY VINE26622J S Atkins (The Vines)
8FASTA DAN ROD23B W Thompson (Nambeelup)
9SPEEDY ENDEAVOUR73778L S Celenza (Girrawheen)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 11Kanyana Stake (3)10:07PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $1,885 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1MEXICAN DANCER86738B M Mcpherson (Southern River)
2MASSIVE HILLIE23546A K Mclaren (Nambeelup)
3CLEVELAND83488P J Hepple (Lexia)
4DR. DANIEL35577J D Edwards (Southern River)
5ENOUGH SAID231B J Abercrombie (Banjup)
6DEBLEESAN17312H J Carter (Boddington)
7GERONIMO FLYER42644G W Martin (Southern River)
8TRENT’S WARRIOR24573M E D Andrade (Stoneville)
9FINAL HIGH44273B Cook (Canning Vale)
10DEEP HEAT41676D C Hobby (Nambeelup)
Race No. 12Kanyana Stake (4)10:27PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $1,885 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1BLUEWATER73867J D Edwards (Southern River)
2LIGHTNING DANCER13785B M Mcpherson (Southern River)
3COURTEISH KARLIE66884B J Maclean (Southern River)
4ENDEAVOURS GIRL87636L S Celenza (Girrawheen)
5TURVINE13677P J Hepple (Lexia)
6OXLEY BEAUTY11318A K Mclaren (Nambeelup)
7OLLIE FLEA FLEA31842J A Millsteed (Dawesville)
8DOUBLE PLATINUM2213G W Martin (Southern River)
9FINAL HIGH44273B Cook (Canning Vale)
10DEEP HEAT41676D C Hobby (Nambeelup)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments