Wednesday 26th January 2011

Greyhound Box Draw For Cannington – Wednesday 26th January 2011

Race No. 1Maiden Stake (530) (1)06:36PM (WAtime)
Maiden event over 530 Metres at Cannington Of $3,595 Prizemoney.
1st: $1,900 2nd: $545 3rd: $275 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1COUNT CALISTO31326W D Choules (Bakers Hill)
2TWO FREE DRINKS55223P S Harvey (Nambeelup)
3QUEEN LI171T J Erenshaw (Canning Vale)
4JUPITER’S CHOICE33468S Sammut (Millendon)
5YOU BETCHA172T J Gummow (Martin)
6LOOK TWICE27785M J Julien (Stoneville)
7UNO RELTUB11L J Britton (Nambeelup)
8MACCA’S TORNADO16432B J Maclean (Southern River)
9FRANTIC FINESSE82216G B Berry (Stake Hill)
10FREEWAY MILES42525K Harding (Southern River)
Race No. 2Maiden Stake (530) (2)06:57PM (WAtime)
Maiden event over 530 Metres at Cannington Of $3,595 Prizemoney.
1st: $1,900 2nd: $545 3rd: $275 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1BOMING51B J Abercrombie (Banjup)
2UNO SHAZZA2C A White (West Pinjarra)
3VOCAL SUPREME3T J Erenshaw (Canning Vale)
4WHERE’S MAC62862W D Choules (Bakers Hill)
5TAKEOVER SAUSAGE67673B M Mcpherson (Southern River)
6LADY VINE54232P J Hepple (Lexia)
7TRIXIE THE PIXIE34522P S Harvey (Nambeelup)
8LOADED DICE66665K J Glenny (Bakers Hill)
9LONELY KNIGHT24627D R Starkie (Casuarina)
10TAHITIAN TERROR37635M J Julien (Stoneville)
Race No. 3Maiden Stake (530) (3)07:12PM (WAtime)
Maiden event over 530 Metres at Cannington Of $3,595 Prizemoney.
1st: $1,900 2nd: $545 3rd: $275 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1MIDORI CRUISER65642K J Foxton (Oakford)
2PULL ‘EM UP52566B M Mcpherson (Southern River)
3AUTUMN RAIN36J P Marsh (Canningvale)
4DEB’S ME MUM5336W D Choules (Bakers Hill)
5EARL THE GOAT2733PP J Hepple (Lexia)
6PIANO MAN2314G B Berry (Stake Hill)
7USUAL SUSPECT1J F Tonkin (Gosnells)
8CUTE CONDOLEZZA382P3S Sammut (Millendon)
9SHAZZLE MONELLI31285D C Hobby (Nambeelup)
10SMILE TRIBECA53274P J Glenny (Bakers Hill)
Race No. 4Canning Stake (1)07:27PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1MISS HEPBURN56682F Roberts (Huntingdale)
2BLACKOUT PEDRO18181R Brankstone (Palmyra)
3NOTTO MONELLI31121D C Hobby (Nambeelup)
4WOLFIE’S PSYCHO46321G W V Diemen (Munster)
5COSMIC HAVOC51647L M Isaac (Harrisdale)
6CARLSON BALE25675G G Hall (Thornlie)
7AGENT MAXWELL82432J Dailly (Bakers Hill)
8ELITE JESSICA72476M Leach (Beverley)
9JAZZY JUDY82354D C Hobby (Nambeelup)
10DEEP HEAT65543R D Blezard (Coolbellup)
Race No. 5Canning Stake (2)07:42PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1FEV’S FURY61686P J Hepple (Lexia)
2SUPERIOR SHIRL43731J F Carmody (Banjup)
3BUCKLE UP ERIC48852J Dailly (Bakers Hill)
4ELITE COAST62338P S Harvey (Nambeelup)
5MICK’S MATE43113L J Britton (Nambeelup)
6DYNAMIC DYLAN52112J Dailly (Bakers Hill)
7ETHAN ALLEN13266G G Hall (Thornlie)
8SLASH GIBSON6417PM J Beamish (Southern River)
9OXLEY SOVEREIGN66144D C Hobby (Nambeelup)
10MISTER SWISH55888M Leach (Beverley)
Race No. 6Canning Stake (3)08:07PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1TENDER MOMENT18226L J Britton (Nambeelup)
2SNOW EXPENSE34867G G Hall (Thornlie)
3BUCKLE UP SHAZ33788J Dailly (Bakers Hill)
4SLEDGING65352J Dailly (Bakers Hill)
5SWEET BLITZ24567G W Martin (Southern River)
6COSTLY ASSASSIN33245H J Carter (Boddington)
7ANKETELL BOB23337G W V Diemen (Munster)
8DIGGER DALEY31254B J Marshall (Southern River)
9JAZZY JUDY82354D C Hobby (Nambeelup)
10OXLEY SOVEREIGN66144D C Hobby (Nambeelup)
Race No. 7Kanyana Series (530) (1)08:22PM (WAtime)
Grade 5 Heat event over 530 Metres at Cannington Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1CANADIAN CLUB76716B J Abercrombie (Banjup)
2WHERE’S FREDDY24644K J Foxton (Oakford)
3FLUSHED AWAY25665K J Glenny (Bakers Hill)
4DYNAMITE JARVIS35374B M Mcpherson (Southern River)
5WEEGIE16475B I Smithson (Byford)
6SNOUTER71148D C Hobby (Nambeelup)
7GRIFFEN MAGIC41442W D Choules (Bakers Hill)
8EMERALD JET62345B J Maclean (Southern River)
9GALBA FLASH65877B K Yates (Forrestdale)
10TIDAL MOON54786G E Ellis (Armadale)
Race No. 8Kanyana Series (530) (2)08:42PM (WAtime)
Grade 5 Heat event over 530 Metres at Cannington Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1SHORT HAUL44221G W Martin (Southern River)
2PHASE THREE HO21653L J Britton (Nambeelup)
3FREEWAY FAME42133K Harding (Southern River)
4ALARM RADAR54766P J Hepple (Lexia)
5I’M EXCITING85242B M Mcpherson (Southern River)
6COSMIC SPLENDOUR65112A K Mclaren (Nambeelup)
7SCARLETT MONELLI58467B J Maclean (Southern River)
8CELESTIAL SPIRIT44543P S Harvey (Nambeelup)
9HYPNOTIC HAVOC11678L M Isaac (Harrisdale)
10TIDAL MOON54786G E Ellis (Armadale)
Race No. 9Kanyana Series (530) (3)09:00PM (WAtime)
Grade 5 Heat event over 530 Metres at Cannington Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1LISA’S LEGACY52746W A Skipper (Gosnells)
2PEACHY511B J Abercrombie (Banjup)
3OCTANE BOLT26556B J Maclean (Southern River)
4ADRIANO MONELLI11118D C Hobby (Nambeelup)
5NAMES MAGIC47642G E Ellis (Armadale)
6KYBER PASS48735K J Glenny (Bakers Hill)
7FIRST RENDITION11112H J Carter (Boddington)
8LUCKY ENDEAVOUR62244W D Choules (Bakers Hill)
9BURMAH CHOKE34685C L Angwin (Southern River)
10PEDRO DANCER58688B M Mcpherson (Southern River)
Race No. 10Kanyana Series (530) (4)09:22PM (WAtime)
Grade 5 Heat event over 530 Metres at Cannington Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1PREMIER ROSE51347M J Gordon (Lynwood)
2IRELAND LAD45357B J Maclean (Southern River)
3DEEMONU31223J B Fleming (Harrisdale)
4FALCON FREEWAY26767K Harding (Southern River)
5LADY ASHBY13454A K Mclaren (Nambeelup)
6VENETO LANE22531L J Britton (Nambeelup)
7TOON FLYER32151J P Marsh (Canningvale)
8JACKPOT SUNDAY38556M J Beamish (Southern River)
9BURMAH CHOKE34685C L Angwin (Southern River)
10GALBA FLASH65877B K Yates (Forrestdale)
Race No. 11Kanyana Series (530) (5)09:42PM (WAtime)
Grade 5 Heat event over 530 Metres at Cannington Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1SPARTAN TIGER85577B J Maclean (Southern River)
2SURF’S UP JOE27837W A Skipper (Gosnells)
3FROM BEYOND53573L J Britton (Nambeelup)
4MIA’S BOY57641P J Hepple (Lexia)
5SO VOCAL15533A K Mclaren (Nambeelup)
6BOMBER24413L M Isaac (Harrisdale)
7BOZZY’S BACK72114J C Graham (Karnup)
8FREEWAY QUEEN83585K Harding (Southern River)
9PEDRO DANCER58688B M Mcpherson (Southern River)
10GALBA FLASH65877B K Yates (Forrestdale)
Race No. 12Kanyana Series (530) (6)10:02PM (WAtime)
Grade 5 Heat event over 530 Metres at Cannington Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1RUNWAY BLITZ25322M J Beamish (Southern River)
2KERRIE’S GIFT24325K J Glenny (Bakers Hill)
3LIL’ KEL12253C L Angwin (Southern River)
4ALPINE WAY67373K Harding (Southern River)
5REGENT MERLIN14677N G Maclean (Huntingdale)
6COOL AMBROSIA64278C M Bennett (Southern River)
7BUCKET OF BEER35255B Cook (Southern River)
8STEADFAST MAX36677B K Yates (Forrestdale)
9HYPNOTIC HAVOC11678L M Isaac (Harrisdale)
10PEDRO DANCER58688B M Mcpherson (Southern River)