Wednesday 2nd March 2011

Greyhound Box Draw For Cannington – Wednesday 2nd March 2011

Race No. 1Jimmy & Pete The Picks06:39PM (WAtime)
Maiden Heat event over 530 Metres at Cannington Of $3,595 Prizemoney.
1st: $1,900 2nd: $545 3rd: $275 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1AUTUMN RAIN32722J P Marsh (Canningvale)
2HOGMANIA12434G W Martin (Southern River)
3BEAU BRUMMELL174G R Horne (Nambeelup)
4FORMATT81816A K Mclaren (Nambeelup)
5LOADED DICE66566K J Glenny (Bakers Hill)
6VALDAHREE1W P Jacobson (Northam)
7MISS FROSTBITE2B J Abercrombie (Banjup)
8PULL ‘EM UP25665B M Mcpherson (Southern River)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 2Punters Club $35 Best Bet Pack06:57PM (WAtime)
Maiden Heat event over 530 Metres at Cannington Of $3,595 Prizemoney.
1st: $1,900 2nd: $545 3rd: $275 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1LILLY ROCKS155K Charles (Baldivis)
2MUNGO PARK11L J Britton (Nambeelup)
3TAHITIAN TERROR53466M J Julien (Stoneville)
4DEBELLO DANCER183M J Beamish (Southern River)
5BUCKLE UP BRIAN17853J Dailly (Bakers Hill)
6OPTIMISM53386W D Choules (Bakers Hill)
7BUCKETS FYFE35383J C Graham (Karnup)
8TIC ATTACK3W P Jacobson (Northam)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3Advance Sensitive Skin07:12PM (WAtime)
Juvenile event over 530 Metres at Cannington Of $3,595 Prizemoney.
1st: $1,900 2nd: $545 3rd: $275 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1PRIMORDIAL15111B J Abercrombie (Banjup)
2WEIRD AL MONELLI78317D C Hobby (Nambeelup)
3PEACHY17134B J Abercrombie (Banjup)
4TINTAGLIA21753D M Menaglio (Gnangara)
5UP IN FLAMES44623L M Isaac (Harrisdale)
6CANADIAN CLUB24412B J Abercrombie (Banjup)
7SNOUTER88637D C Hobby (Nambeelup)
8PLANTAGENET31383J F Carmody (Banjup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Advance Puppy Plus07:30PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1JESSE BE COOL63558N V Minutillo (Banjup)
2CIMARRON ROSE52683K F Irving (Maddington)
3HEATED AFFAIR53634G Debski (Ballajura)
4CASHPAN BUGZEE46876I E Bunny (Barragup)
5SUGAR MONELLI32628B J Maclean (Southern River)
6GRIFFEN MAGIC44221W D Choules (Bakers Hill)
7TIDAL MOON78674G E Ellis (Armadale)
8JACKPOT SUNDAY56443B Cook (Southern River)
9CUTE CONDOLEZZA64154S Sammut (Millendon)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Advance Senior All Breed07:52PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1BLACK VELVETEEN6123PB J Abercrombie (Banjup)
2PICCOLO BOY83324L J Britton (Nambeelup)
3OXLEY SOVEREIGN44813D C Hobby (Nambeelup)
4SPUNKAFY25382J F Carmody (Banjup)
5SNUGGLE ME23731B J Maclean (Southern River)
6MISTER SWISH58888M Leach (Beverley)
7SMASHED ‘EM45526G R Horne (Nambeelup)
8SHEZA DYNAMO11117S B Withers (Cardup)
9ELITE COAST56278P S Harvey (Nambeelup)
10CADENZIA41284L J Britton (Nambeelup)
Race No. 6Advance Dental08:10PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1FREEWAY MILES56341K Harding (Southern River)
2REDLINE SLUGGER26222J F Carmody (Banjup)
3MALI36326B J Maclean (Southern River)
4ETHAN ALLEN66375G G Hall (Thornlie)
5LIGHTNING DANCER63366B M Mcpherson (Southern River)
6OCTANE CRUISE44142G W Martin (Southern River)
7SO SPONTANEOUS68827B J Abercrombie (Banjup)
8LADY VINE81733P J Hepple (Lexia)
9CUTE CONDOLEZZA64154S Sammut (Millendon)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Advance Weight Control08:27PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1NAMES MAGIC25565G E Ellis (Armadale)
2MORTAL COMBAT13147S Sammut (Millendon)
3RICCIARDO54647P Catanzaro (Hamilton Hill)
4SOVEREIGN COIN45121J H Crossley (Southern River)
5LUCKY ENDEAVOUR24435W D Choules (Bakers Hill)
6ZAHARAKIS42268M C Hine (Wundowie)
7MARLOO’S REVENGE58441L S Celenza (Girrawheen)
8RAFFLES22183B J Abercrombie (Banjup)
9CUTE CONDOLEZZA64154S Sammut (Millendon)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Advanced Arthricare08:42PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 530 Metres at Cannington Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1MISS MUSCAT12377K Harding (Southern River)
2WEST ON CRAIG22611L A Hodgson (Nambeelup)
3ALON’S CHOICE37167M J Beamish (Southern River)
4BALLYDUFF13742J F Carmody (Banjup)
5TINKLER16767K Harding (Southern River)
6PLETHORA61454D M Menaglio (Gnangara)
7ALPINE WAY31386K Harding (Southern River)
8FINAL HIGH74261B Cook (Southern River)
9NINO27843P S Harvey (Nambeelup)
10SLASH GIBSONP4766M J Beamish (Southern River)
Race No. 9Advance Growth Large Breed09:05PM (WAtime)
Maiden Heat event over 530 Metres at Cannington Of $3,595 Prizemoney.
1st: $1,900 2nd: $545 3rd: $275 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1VINCENT CAN GOGH12878C L Bainbridge (Heathridge)
2MINI EMILY246J P Marsh (Canningvale)
3DIRECT CHALLENGE73587K F Irving (Maddington)
4YOU BETCHA54232T J Gummow (Martin)
5TIP YOUR HAT1415B J Abercrombie (Banjup)
6TAKEOVER SAUSAGE73484B M Mcpherson (Southern River)
7ASSASSIN’S FLYER73345G W Martin (Southern River)
8LANO LADY84663D C Lees (Nambeelup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Advance Australian Made09:22PM (WAtime)
Maiden Heat event over 530 Metres at Cannington Of $3,595 Prizemoney.
1st: $1,900 2nd: $545 3rd: $275 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1REAL BLITZ44876W P Jacobson (Northam)
2OR ELSE78488W D Choules (Bakers Hill)
3CHUDALUP ROCK18653J Dailly (Bakers Hill)
4MY MATE BLACKIE24125K J Foxton (Oakford)
5KUTA COYOTE38632J D V D Klashorst (Forrestfield)
6USUAL SUSPECT43282J F Tonkin (Gosnells)
7SURF REVOLUTION64241M J Beamish (Southern River)
8TAHITIAN TIGER54575M J Julien (Stoneville)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 11Advance Pet Nutrition09:37PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1MIA’S BOY31835P J Hepple (Lexia)
2GIGOLO BOY44647B J Abercrombie (Banjup)
3I’M EXCITING23368B M Mcpherson (Southern River)
4STARSTRUCK43137B J Maclean (Southern River)
5FREEWAY FAME25622K Harding (Southern River)
6NELLA MARCELLA17744G B Berry (Stake Hill)
7SANDY’S ARGUMENT53231W P Jacobson (Northam)
8FLUSHED AWAY35266K J Glenny (Bakers Hill)
9CUTE CONDOLEZZA64154S Sammut (Millendon)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 12Greyhounds As Pets09:55PM (WAtime)
FFA event over 297 Metres at Cannington Of $2,385 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1PURE MACS58226B J Maclean (Southern River)
2JAY JAY’S FLAME88182L M Isaac (Harrisdale)
3KRIDON BROJO37122M J Julien (Stoneville)
4NIGHT MELODY37553K Charles (Baldivis)
5BANK ON DOOM63186S B Withers (Cardup)
6TWO POT SCREAMER11132L J Britton (Nambeelup)
7GINGIN LOCAL23558S B Withers (Cardup)
8RIP IT UP12816T J Gummow (Martin)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***