Wednesday 31st October 2012

Greyhound Box Draw For Cannington – Wednesday 31st October 2012

Race No. 1Jimmy & Pete Pick The Picks06:37PM (WAtime)
Maiden event over 530 Metres at Cannington Of $4,020 Prizemoney.
1st: $1,950 2nd: $560 3rd: $285 Unplaced: $175.

No.NameFormBestTrainer

1KENNY CHOW42655NBTG G Hall (Thornlie)
2ICELETTE26766NBTP J Glenny (Bakers Hill)
3TRIFLE SMART35233NBTD S Rowe (Nambeelup)
4TIKKA LITE64334NBTM J Beamish (Southern River)
5NEXT TIME MAYBE4432FSHK J Glenny (Bakers Hill)
6HOTSHOT JAKE18547NBTT J Erenshaw (Canning Vale)
7MERLOT MONELLI21FSHD C Hobby (Nambeelup)
8CHALANA COOL58755NBTJ A Waters (Nambeelup)
9HOTSHOT JESSIE27788NBTM Sufredo (Stratton Heights)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 2Get A Group Going06:57PM (WAtime)
Maiden event over 530 Metres at Cannington Of $4,020 Prizemoney.
1st: $1,950 2nd: $560 3rd: $285 Unplaced: $175.

No.NameFormBestTrainer

1EUSTACE MICKLE25355NBTW D Choules (Bakers Hill)
2SHERRY MONELLI21FSHD C Hobby (Nambeelup)
3MISS CLELIA66458NBTS Sammut (Millendon)
4SHADOW OF MYSELF75567NBTB J Maclean (Southern River)
5REPTILIAN37355NBTM J Beamish (Southern River)
6VELVET SONG34248NBTP J Glenny (Bakers Hill)
7MULTI PLATINUM144NBTG W Martin (Southern River)
8CAMERON’S LIT UP1232NBTL J Britton (Nambeelup)
9HOTSHOT JESSIE27788NBTM Sufredo (Stratton Heights)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3Racing Radio07:14PM (WAtime)
Juvenile event over 530 Metres at Cannington Of $4,375 Prizemoney.
1st: $2,200 2nd: $630 3rd: $320 Unplaced: $175.

No.NameFormBestTrainer

1BLUEY’S FATE6251330.76G W Martin (Southern River)
2KENTUCKY BLACK3412530.72M J Julien (Stoneville)
3FREEWAY ANGEL3513531.17K Harding (Southern River)
4HIDDEN DIAMOND1173230.69T M Williams (Nambeelup)
5WEST ON POLLY7351230.73L J Britton (Nambeelup)
6POCO11230.88J F Carmody (Banjup)
7HARRY MONELLI2216130.79D C Hobby (Nambeelup)
8TIG’S ACE14656NBTD M Menaglio (Gnangara)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Steve Irons07:30PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 530 Metres at Cannington Of $2,845 Prizemoney.
1st: $1,600 2nd: $460 3rd: $225 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1CHILD’S FABLE1251330.83M J Julien (Stoneville)
2COLLEEN’S COMET4217530.98J Dailly (Bakers Hill)
3MR. PRICKLEPANTS64836NBTK W Duncan (Duncraig)
4FREEWAY FAME3544430.69K Harding (Southern River)
5DYNAMIK BOLT1875631.15A K Mclaren (Nambeelup)
6VIOLONCELLO1664831.22M J Beamish (Southern River)
7OR ELSE8448730.76W D Choules (Bakers Hill)
8SERIOUS GAIN3836630.60B J Abercrombie (Banjup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Bring Your Team Along07:50PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,665 Prizemoney.
1st: $3,100 2nd: $890 3rd: $450 Unplaced: $175.

No.NameFormBestTrainer

1YING AND YANG3782130.93S Sammut (Millendon)
2SAVING BUNDLES1111330.38L J Britton (Nambeelup)
3TONY’S FAVOURITE1422130.53J F Carmody (Banjup)
4STORMY WEATHER8541430.73G W Martin (Southern River)
5SIZZLING CASH6716130.92J A Wilson (Forrestdale)
6DIAMOND STANDARD6688530.72G W Martin (Southern River)
7KERRY MONELLI7155731.00B J Maclean (Southern River)
8ROYAL ROMAN7738730.54N V Minutillo (Banjup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Book For Melbourne Cup Lunch08:07PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 530 Metres at Cannington Of $2,985 Prizemoney.
1st: $1,700 2nd: $485 3rd: $240 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1BLACK ENIGMA3155530.67N V Minutillo (Banjup)
2BIG STUD3561430.71L J Britton (Nambeelup)
3LOCHINVAR SONIC8411130.63N V Minutillo (Banjup)
4WON ON POINTS1333230.82J F Carmody (Banjup)
5BIG DADDY BOY6874130.67B J Abercrombie (Banjup)
6NINO FIELDS6213630.72L J Britton (Nambeelup)
7SHORT HAUL4772330.68G W Martin (Southern River)
8COCHISE COUNTY2413431.22K W Duncan (Duncraig)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Woolworths Charity Night Nov 2408:25PM (WAtime)
Grade 5 Heat event over 530 Metres at Cannington Of $2,705 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $430 3rd: $215 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1VENETO LANE3442530.95G G Hall (Thornlie)
2BIG COOL BOY5453430.84I J Vuletich (Brookton)
3UNDER PRESSURE17846NBTL J Britton (Nambeelup)
4FORMAL2623430.66T J Erenshaw (Canning Vale)
5REFERENCE6242331.05S Sammut (Millendon)
6SIX PEE ARE3635531.29K J Glenny (Bakers Hill)
7HOGMANIA4352530.72G W Martin (Southern River)
8MISS DIXIE7674630.93M J Julien (Stoneville)
9GRANTHAM GIRL1422530.84D R Biddle (Bayswater)
10MADE TO FOOL57788NBTP Worthington (Nambeelup)
Race No. 8Mid Week Team Bonding08:42PM (WAtime)
Grade 5 Heat event over 530 Metres at Cannington Of $2,705 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $430 3rd: $215 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1HAD IT MADE4723631.33G W Martin (Southern River)
2COSMIC THOR1313230.85A K Mclaren (Nambeelup)
3GRETEL TWO1852631.37M J Julien (Stoneville)
4EASTER DREAMING53832NBTD N Magistro (Oakford)
5HOLDING SWAY1132131.20L J Britton (Nambeelup)
6WINTER BREEZE2658530.86W A Brown (West Swan)
7PLATINUM DANCER61632NBTW Mcnally (Bouvard)
8HISTRIONIC31631.27P J Hepple (Lexia)
9DANA SIENNA45773NBTM J Beamish (Southern River)
10MADE TO FOOL57788NBTP Worthington (Nambeelup)
Race No. 9Skyracing.tv08:57PM (WAtime)
Maiden event over 530 Metres at Cannington Of $4,020 Prizemoney.
1st: $1,950 2nd: $560 3rd: $285 Unplaced: $175.

No.NameFormBestTrainer

1OBVIOUSLY37274NBTB M Mcpherson (Southern River)
2SHIRAZ MONELLI12FSHD C Hobby (Nambeelup)
3PRINCESS NATALIA364NBTC L Bainbridge (Heathridge)
4BANGLA BOY275NBTB J Abercrombie (Banjup)
5ANTUN24463NBTS Sammut (Millendon)
6NIC NAT MAGIC26NBTE Crudeli (Nambeelup Park)
7SHANGHAI KNIGHTS33622NBTK J Glenny (Bakers Hill)
8BENATAR GIRL18732NBTJ Dailly (Bakers Hill)
9HOTSHOT JESSIE27788NBTM Sufredo (Stratton Heights)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10New Horizons Pro Wrestling09:12PM (WAtime)
Grade 5 Heat event over 530 Metres at Cannington Of $2,705 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $430 3rd: $215 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1ROCKIN’ ROBIN44133NBTM J Julien (Stoneville)
2SHAE FLEX57852NBTP J Worthington (Nambeelup)
3ZELLWEGERS MAGIC5433331.48W D Choules (Bakers Hill)
4AUTUMN RAIN7878830.71T Mullany (Karnup)
5PAMELA MONELLI1613330.76D C Hobby (Nambeelup)
6FREEWAY MILES4748530.45K Harding (Southern River)
7OUR DIAZ5266431.36K J Glenny (Bakers Hill)
8VINTAGE VINE5665730.94P J Hepple (Lexia)
9WYNBURN WHIRL27653NBTP Worthington (Nambeelup)
10DYNAMITE JARVIS4676830.77B M Mcpherson (Southern River)
Race No. 11Greyhoundsaspets.com.au09:27PM (WAtime)
Grade 5 Heat event over 530 Metres at Cannington Of $2,705 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $430 3rd: $215 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1FREEWAY THUNDER6484430.82K Harding (Southern River)
2PUREST HEART4567631.00C L Bainbridge (Heathridge)
3LIGHTNING BUG1131.11L J Britton (Nambeelup)
4MARLOO’S REVENGE68685NBTP Worthington (Nambeelup)
5NOIR FANTASY1774330.96G W Martin (Southern River)
6POWER NAKI3135430.98C M Bennett (Southern River)
7LONG BAY RAE61668NBTJ Dailly (Bakers Hill)
8WEOWNA BOO BOY1384231.34P J Hepple (Lexia)
9TIKKA MASALA52134NBTM J Beamish (Southern River)
10GRANTHAM GIRL1422530.84D R Biddle (Bayswater)