Wednesday 3rd April 2013

Greyhound Box Draw For – Wednesday 3rd April 2013

Race No. 1Jim & Pete Pick The Picks06:37PM (WAtime)
Maiden event over 530 Metres at Cannington Of $4,020 Prizemoney.
1st: $1,950 2nd: $560 3rd: $285 Unplaced: $175.

No.NameFormBestTrainer

1KOVA MONELLI372NBTD C Hobby (Nambeelup)
2PREMIER FUN33653NBTL M Isaac (Harrisdale)
3FLIGHT OF ANEVAY32337NBTK T Charles (Hopeland)
4SWAYING GUMTREE17773NBTB J Abercrombie (Banjup)
5WHERE’S 375NBTG W Martin (Southern River)
6NEXT TIME MAYBE44764NBTK J Glenny (Bakers Hill)
7SMOKIN’ SALLY46535FSTDJ A Wilson (Forrestdale)
8BILLY SHEARS214NBTW Mcnally (Bouvard)
9SEPTACOM46488NBTK J Glenny (Bakers Hill)
10PACGIRL68536NBTP Catanzaro (Hamilton Hill)
Race No. 2 $35 Best Bet Pack06:59PM (WAtime)
Maiden event over 530 Metres at Cannington Of $4,020 Prizemoney.
1st: $1,950 2nd: $560 3rd: $285 Unplaced: $175.

No.NameFormBestTrainer

1SLAVA MONELLI252NBTD C Hobby (Nambeelup)
2COOGEE SUNSET16743NBTB J Abercrombie (Banjup)
3SUM BODHI3527NBTW A Brown (Bennett Springs)
4ICELETTE57226NBTP J Glenny (Bakers Hill)
5TIKKA LITE44444NBTM J Beamish (Southern River)
6DARK ILLUSION3435NBTW Mcnally (Bouvard)
7SHANGHAI SYD466NBTJ Dailly (Bakers Hill)
8CALDERIUX43FSHG W Martin (Southern River)
9SEPTACOM46488NBTK J Glenny (Bakers Hill)
10PACGIRL68536NBTP Catanzaro (Hamilton Hill)
Race No. 3Give Mum A Break07:23PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,665 Prizemoney.
1st: $3,100 2nd: $890 3rd: $450 Unplaced: $175.

No.NameFormBestTrainer

1BESTIE BALE8315431.17G G Hall (Thornlie)
2AGENT DUNHAM5112630.46P Stuart (Nambeelup)
3WEST ON TESS2637131.08C M Bennett (Southern River)
4LIGHTNING BUG1226530.97L J Britton (Nambeelup)
5REALITY RUMBLE1175830.70K J Foxton (Wellard)
6YING AND YANG8327430.93S Sammut (Millendon)
7NOIR FANTASY6857530.96G W Martin (Southern River)
8OENOPHILIAC5412230.66L J Britton (Nambeelup)
9PRISTINE BLUE3457230.88B J Abercrombie (Banjup)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Prime Trophies07:42PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 530 Metres at Cannington Of $2,985 Prizemoney.
1st: $1,700 2nd: $485 3rd: $240 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1COMPACT LOVE8876331.35I T Wynn (Wellard)
2DARK INCLUSION7542630.88P Stuart (Nambeelup)
3REFERENCE8866130.73S Sammut (Millendon)
4WINTER BREEZE1367230.67W A Brown (Bennett Springs)
5SIN CITY GIRL1551130.68P Worthington (Nambeelup)
6SUPER EARNER2472230.41L J Britton (Nambeelup)
7DEJA VOODOO2355230.92D R Starkie (Casuarina)
8RELAMPAGO8882330.96J Dailly (Bakers Hill)
9PRISTINE BLUE3457230.88B J Abercrombie (Banjup)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Mid Week Team Bonding07:57PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 530 Metres at Cannington Of $2,845 Prizemoney.
1st: $1,600 2nd: $460 3rd: $225 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1PERFECT POISON6214330.82S B Withers (Cardup)
2MONTANA EXPRESS5466431.00D C Hobby (Nambeelup)
3MIDNIGHT 42763NBTE A Campana (Canningvale)
4INDUSTRY2863331.20S B Withers (Cardup)
5LIGHT YEARS AWAY6431530.99B J Abercrombie (Banjup)
6BLACK ENIGMA5724330.67C M Bennett (Southern River)
7GOOMALIBE LANE3636230.83M J Beamish (Southern River)
8COLOCCINI2121230.57J P Marsh (Canningvale)
9PRISTINE BLUE3457230.88B J Abercrombie (Banjup)
10SHE WANTS ME4174430.91L J Britton (Nambeelup)
Race No. 6Skyracing.tv08:12PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $2,705 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $430 3rd: $215 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1LIFE WARMING43326NBTC M Bennett (Southern River)
2HENLEY HOLLOW5136431.04K J Glenny (Bakers Hill)
3PUGGLE6565630.97W D Choules (Bakers Hill)
4WEST ON SPIFFY3111730.92L J Britton (Nambeelup)
5STACK THE DOE54727FSHP R Sutherland ( Yunderup)
6SHERRY MONELLI1528331.15D C Hobby (Nambeelup)
7SO CREATIVE41664FSHL J Britton (Nambeelup)
8BLUEY’S FATE1352330.76G W Martin (Southern River)
9RITZA MITZA5458731.14C L Bainbridge (Heathridge)
10BUSTLING SHIRAZ4374630.71C L Bainbridge (Heathridge)
Race No. 7Bring Your Crew Along08:27PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $2,705 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $430 3rd: $215 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1EVANESCENT1742530.80L J Britton (Nambeelup)
2POWER NAKI4347430.98C M Bennett (Southern River)
3HAVIN’ LOTSA FUN37432FSHL M Isaac (Harrisdale)
4JARDORE81128NBTP J Glenny (Bakers Hill)
5GINGER WHINGER25456NBTC A Shore (Pinjar)
6PELLEW6523431.59P Catanzaro (Hamilton Hill)
7COSMIC SHOT8112530.97J B Righetti (Coolup)
8CUPID NOT STUPID11P631.02B J Abercrombie (Banjup)
9BUSTLING SHIRAZ4374630.71C L Bainbridge (Heathridge)
10PRINCESS NATALIA6645731.44C L Bainbridge (Heathridge)
Race No. 8Brittons Formalwear08:42PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $2,705 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $430 3rd: $215 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1CHOSEN JEWEL24436NBTL J Britton (Nambeelup)
2ROYAL ROMAN3636630.54C M Bennett (Southern River)
3ANTUN3447531.12S Sammut (Millendon)
4BIG COOL BOY2463430.84I J Vuletich (Brookton)
5WYNBURN VOODOO5771631.00J M Thompson (Southern River)
6BILLIONAIRE38686NBTW D Choules (Bakers Hill)
7BANGLA BOY5441631.12B J Abercrombie (Banjup)
8ASH’S KURI77783FSHI E Bunny (Barragup)
9PRINCESS NATALIA6645731.44C L Bainbridge (Heathridge)
10RITZA MITZA5458731.14C L Bainbridge (Heathridge)
Race No. 9The Big Breakfast08:57PM (WAtime)
Juvenile event over 530 Metres at Cannington Of $4,375 Prizemoney.
1st: $2,200 2nd: $630 3rd: $320 Unplaced: $175.

No.NameFormBestTrainer

1SHE’S HISTORIC2457331.14R Brankstone (Oakford)
2SPECIAL PUP2181730.92W A Skipper (Barragup)
3FEES AND CHARGES11230.52B J Abercrombie (Banjup)
4SHARON MONELLI1625230.54D C Hobby (Nambeelup)
5*** VACANT BOX ***
6BLACK TYPHOS7172730.90R Brankstone (Oakford)
7SPECIAL HONEY1313830.80W A Skipper (Barragup)
8MERLOT MONELLI6121530.75D C Hobby (Nambeelup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Lmsc.com. Local Sport Online09:17PM (WAtime)
FFA event over 297 Metres at Cannington Of $3,275 Prizemoney.
1st: $1,900 2nd: $545 3rd: $270 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1DOLLSTAN FIVE51141NBTS L Richards (Wanneroo)
2ARNESS45771FSHE A Campana (Canningvale)
3SPECIAL ANNIE23583NBTW A Skipper (Barragup)
4DARK MEDIA1212517.07T J Erenshaw (Canning Vale)
5OTAGO17184NBTE A Campana (Canningvale)
6LOLLY COOLER4114217.26L M Isaac (Harrisdale)
7SUNCUP2561117.23C M Bennett (Southern River)
8BUGGLES4164117.11B M Mcpherson (Southern River)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 11Greyhoundsaspets.com.au09:37PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 297 Metres at Cannington Of $2,845 Prizemoney.
1st: $1,600 2nd: $460 3rd: $225 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1WHERE’S KATIE8758517.29L M Isaac (Harrisdale)
2MY SPECS13222NBTB M Mcpherson (Southern River)
3BROTHER UNO3222617.37J M Thompson (Southern River)
4SWAMP THING7814317.41B M Mcpherson (Southern River)
5HAPPY SURPRISE2121117.33J J Gunning (Southern River)
6POLKINGHORNE63723NBTJ Dailly (Bakers Hill)
7COOLABAR BABE14P7417.25P R Sutherland (North Yunderup)
8BARKO GUNDI5553117.49J M Thompson (Southern River)
9VIDALIA2554517.30L M Isaac (Harrisdale)
10MAN DIME33747FSTDE A Campana (Canningvale)
0 0 votes
Article Rating
No tags for this post.

More greyhound news like this:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments