Wednesday 5th October 2011

Greyhound Box Draw For Cannington – Wednesday 5th October 2011

Race No. 1Jimmy & Pete Pick The Picks06:37PM (WAtime)
Maiden event over 530 Metres at Cannington Of $3,670 Prizemoney.
1st: $1,950 2nd: $560 3rd: $285 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1LEGADEMA77327NBTK J Glenny (Bakers Hill)
2WINTER BREEZE27764NBTW A Brown (West Swan)
3CEEKAY RHYTHM66435NBTJ B Righetti (Coolup)
4SPECIAL ANNIE44142FSHW A Skipper (Gosnells)
5THUNDER CRACKER1465NBTK J Glenny (Bakers Hill)
6MEKONG MOON24FSHK J Glenny (Bakers Hill)
7LLANO8183NBTT J Erenshaw (Canning Vale)
8LUCKY MCPHEE41472NBTP J Hepple (Lexia)
Race No. 2Punters Club $35 Best Bet Pack06:54PM (WAtime)
Maiden event over 530 Metres at Cannington Of $3,670 Prizemoney.
1st: $1,950 2nd: $560 3rd: $285 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1PADDY’S RACER5268NBTK J Glenny (Bakers Hill)
2LIGHT YEARS AWAY34736NBTD C Hobby (Nambeelup)
3REAL BLITZ44546NBTW P Jacobson (Northam)
4WONDER ROBYN27444NBTK J Glenny (Bakers Hill)
5SUPER COOL BOOM538PPNBTI J Vuletich (Brookton)
6WATERJET25637NBTG W Martin (Southern River)
7SMOOTH RHYTHM2573FSHJ B Righetti (Coolup)
8SLYDER18421NBTP J Hepple (Lexia)
Race No. 3Bayer Animal Health07:09PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,315 Prizemoney.
1st: $3,100 2nd: $890 3rd: $450 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1EMPTY SHELL27221NBTD R Starkie (Casuarina)
2SURF HUNTER3726530.41J E Iwanyk (Nambeelup)
3FROM BEYOND7473230.50L J Britton (Nambeelup)
4WEIRD AL MONELLI8165830.80B J Maclean (Southern River)
6BARNEY STINSON2527330.72K Harding (Southern River)
7BUTTERS MONELLI1636730.50D C Hobby (Nambeelup)
8TYRANNIZE3345730.71B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
Race No. 4Advocate07:25PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1PEARLAP8523NBTB J Maclean (Southern River)
2VERSACE KID42734NBTK J Foxton (Oakford)
3BLOW A KISS4652130.90G W Martin (Southern River)
4ROCKY LOGAN46522NBTC L Bainbridge (Heathridge)
5TWISTIE44564NBTS J V D Klashorst (Camillo)
6GEMMA IN ACTION4251531.11J D Meuleman (Upper Swan)
7SPLIT ROCKS2321130.83K T Charles (Hopeland)
8BARB MONELLI5625230.79D C Hobby (Nambeelup)
9YOUR TROUBLE27886NBTB J Maclean (Southern River)
10COUNT CALISTO1743431.15W D Choules (Bakers Hill)
Race No. 5Bay O Pet Droncit07:42PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,315 Prizemoney.
1st: $3,100 2nd: $890 3rd: $450 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1EMBARGO5874430.64D R Starkie (Casuarina)
2UNO HEYZY5328730.74G B Berry (Nambelup Park)
3KERRIE’S GIFT1862830.90K J Glenny (Bakers Hill)
4TINY LULU1111630.68D C Hobby (Nambeelup)
5ALL ABOUT FRANKY5865230.90J E Iwanyk (Nambeelup)
6RAPID OCTANE5465130.23J C Graham (Karnup)
7CERTAINLY IS5114530.56P Evans (Wellard)
8ZELDA MONELLI31715NBTB J Maclean (Southern River)
Race No. 6Advantix07:57PM (WAtime)
Maiden Final event over 530 Metres at Cannington Of $4,450 Prizemoney.
1st: $2,500 2nd: $715 3rd: $360 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1AL’S SPECIAL185130.71W A Skipper (Gosnells)
2JORJI BOY23NBTI J Vuletich (Brookton)
3MISS FROSTBITE2673131.15B J Abercrombie (Banjup)
4WEST ON LUKE2122NBTL J Britton (Nambeelup)
5CETANE1762NBTD C Hobby (Nambeelup)
6MYSTICAL MAN12NBTJ E Iwanyk (Nambeelup)
7MARIE MONELLI1131.02D C Hobby (Nambeelup)
8LEICA LOVER66263NBTK J Glenny (Bakers Hill)
9BYRON34333NBTD R Biddle (Bayswater)
10SANDEEZ STAR22653NBTK J Glenny (Bakers Hill)
Race No. 7Bayers ‘n’ Barkers08:15PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1ANOTHER SHIRAZ56866NBTC L Bainbridge (Heathridge)
2TURBINE ACTION5611231.25J D Meuleman (Upper Swan)
3TARA’S SPECIAL62344NBTB W Thompson (Nambeelup Mandurah)
4PEDRO MONELLI1576630.98B J Maclean (Southern River)
5LISA’S LEGACY12475NBTW A Skipper (Gosnells)
6DON’T TELL BEC37667NBTD M Menaglio (Gnangara)
7FRANTIC AFFAIR7365330.70I J Vuletich (Brookton)
8RICCIARDO8464530.90P Catanzaro (Hamilton Hill)
9ROCK AFFAIR6113430.93K T Charles (Hopeland)
10COUNT CALISTO1743431.15W D Choules (Bakers Hill)
Race No. 8Profender All Wormer08:32PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1ARFA NUFFIN2164731.04D S Rowe (Nambeelup)
2GOLDEN ACTION3156730.85K J Foxton (Oakford)
3MARLEY MONELLI1717830.76D C Hobby (Nambeelup)
4IZZY’S GIRL3376330.96L J Britton (Nambeelup)
5VINTAGE VINE8121630.94P J Hepple (Lexia)
6LIEGE11533NBTS L Kavanagh (Nambeelup)
7CYAN CHIEF7347330.75C L Bainbridge (Heathridge)
8BEER TALK5532631.04I J Vuletich (Brookton)
9YOUR TROUBLE27886NBTB J Maclean (Southern River)
10ROCK AFFAIR6113430.93K T Charles (Hopeland)
Race No. 9Bayeranimal.com.au08:47PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 530 Metres at Cannington Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1LENNOLD3121730.79P Evans (Wellard)
2TINKLER7413530.61K Harding (Southern River)
3FREEWAY RYDER1555631.04K Harding (Southern River)
4PAW EFFORT5133830.73J C Graham (Karnup)
5MY PREMIER1132130.60G B Berry (Nambelup Park)
6TIBBY CALLAN1526831.19K J Foxton (Oakford)
7KENZIE MONELLI2627730.83B J Maclean (Southern River)
8BEE TEE YOU5841830.88L J Britton (Nambeelup)
Race No. 10Clean Ear Solution09:07PM (WAtime)
Maiden event over 530 Metres at Cannington Of $3,670 Prizemoney.
1st: $1,950 2nd: $560 3rd: $285 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1BIG COOL BOY52645NBTI J Vuletich (Brookton)
2GOLDEN TRAVEL54441FSHJ B Righetti (Coolup)
3SANDEEZ STAR22653NBTK J Glenny (Bakers Hill)
4NIGHT OF THUNDER28NBTP J Hepple (Lexia)
5KUTA COYOTE33856NBTD S Rowe (Nambeelup)
6NIKA LILLY ROSE31865NBTD A Coldstream (Nambeelup)
7FREEWAY THUNDER276NBTK Harding (Southern River)
8BATMAN AND ROBYN54868NBTK J Glenny (Bakers Hill)
Race No. 11Bay O Pet Drontal09:27PM (WAtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Cannington Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1PURE LAUGHTER41427FSTDD S Rowe (Nambeelup)
2UNMAGICAL73425NBTG W V Diemen (Munster)
3UNDAMAGED61385FSHG W V Diemen (Munster)
4NEW YORK HUSTLE26531FSHB J Maclean (Southern River)
5OCTANE GLADE2653317.35B J Maclean (Southern River)
6SKYE COLLISION66545NBTD R Starkie (Casuarina)
7ALCIDE HERVEAUX32461NBTJ M Thompson (Southern River)
8PORPLYZIA6723517.24C L Bainbridge (Heathridge)
9OUTLAW BOB13844NBTB J Maclean (Southern River)
10MISS MUSCAT45765FSTDK Harding (Southern River)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments