Wednesday 6th October 2010

Greyhound Box Draw For Cannington – Wednesday 6th October 2010

Race No. 1Maiden Series (1)06:29PM (WAtime)
Maiden event over 530 Metres at Cannington Of $3,595 Prizemoney.
1st: $1,900 2nd: $545 3rd: $275 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1IT’S ALL FANTASY77452R Brankstone (Palmyra)
2OUR GINJA NINJA44324B J Maclean (Southern River)
3VINCENT CAN GOGH18771C L Bainbridge (Heathridge)
4VAMPERELLA66777L S Celenza (Girrawheen)
5SUGAR MONELLI65222D C Hobby (Nambeelup)
6EEYORE DEBELLO73754M J Beamish (Southern River)
7EARL THE GOAT53273J A Millsteed (Dawesville)
8OCTANE CRUISE14G W Martin (Southern River)
9GOLDEN WEST61886K J Glenny (Bakers Hill)
10WEST COAST47888K J Glenny (Bakers Hill)
Race No. 2Maiden Series (2)06:49PM (WAtime)
Maiden event over 530 Metres at Cannington Of $3,595 Prizemoney.
1st: $1,900 2nd: $545 3rd: $275 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1AMBER’S MISS27655G B Berry (Stake Hill)
2SCARLETT MONELLI48772B J Maclean (Southern River)
3KALDEN KAMIKAZE11D R Biddle (Bayswater)
4NOTTO MONELLI15D C Hobby (Nambeelup)
5ROMA GUNDI136G V Reid (Crossman)
6LONELY KNIGHT322G R King (Martin)
7WAXER216E A Campana (Canningvale)
8RED SPHINX34446J D Edwards (Southern River)
9ASSASSIN’S FLYER4778G W Martin (Southern River)
10WEST COAST47888K J Glenny (Bakers Hill)
Race No. 3Maiden Series (3)07:09PM (WAtime)
Maiden event over 530 Metres at Cannington Of $3,595 Prizemoney.
1st: $1,900 2nd: $545 3rd: $275 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1STERN WHO32545J A Millsteed (Dawesville)
2SWIFT SHIRAZ78343J D Edwards (Southern River)
3FREDDY MERC64253M J Beamish (Southern River)
4MY BOY PEDRO225R Brankstone (Palmyra)
5KENZIE MONELLI42564D C Hobby (Nambeelup)
6LANO LADY37256D C Lees (Nambeelup)
7LOOK TWICE252M J Julien (Stoneville)
8ASTON PROPER225L J Britton (Nambeelup)
9GOLDEN WEST61886K J Glenny (Bakers Hill)
10ASSASSIN’S FLYER4778G W Martin (Southern River)
Race No. 4Kanyana Stake (1)07:24PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1HI BEAMER66271M J Beamish (Southern River)
2WALTZING MATILDA71356H J Carter (Boddington)
3SECRET QUEEN21313B J Abercrombie (Banjup)
4DRAGON QUEST56443L J Britton (Nambeelup)
5START THE CAR12183G W Martin (Southern River)
6COULTA AFRIC58642C R Millar (Ashfield)
7HICKSY MONELLI15166D C Hobby (Nambeelup)
8TAKE ME BACK87877B M Mcpherson (Southern River)
9RESTORATION33613G Maiolo (Banjup)
10FALSARIO87888C M Bennett (Southern River)
Race No. 5Canning Stake (1)07:40PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1ARTIE SANNETTEP7766J Dailly (Bakers Hill)
2ARABAT53424J D Edwards (Southern River)
3MORABITO21311B J Abercrombie (Banjup)
4CHALLIS75152K B Falkingham (Muchea)
5HIGHEST REGARD16677W Mcnally (Bouvard)
6DR. LEONAROO14441L J Britton (Nambeelup)
7MICK’S MATE42437L J Britton (Nambeelup)
8JACK HEALI62864H J Carter (Boddington)
9GALACTIC ROSE36557C M Bennett (Southern River)
10JODIE’S CHAMP63563B W Thompson (Nambeelup)
Race No. 6Dawesville Stake08:02PM (WAtime)
Grade 4 event over 530 Metres at Cannington Of $2,065 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $335 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1TIANI BLIND17867J Dailly (Bakers Hill)
2WILD NIMUAY31672P J Hepple (Lexia)
3BOOMING ACTION31121J D Meuleman (Upper Swan)
4BLACK TROPPO15576S J V D Klashorst (Camillo)
5KERRIE’S GIFT76861K J Glenny (Bakers Hill)
6BEAUFORT BOMBER54524P Worthington (Nambeelup)
7DR. DANIEL22143J D Edwards (Southern River)
8HARRY JONES56661J F Carmody (Banjup)
9JODIE’S CHAMP63563B W Thompson (Nambeelup)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Kanyana Stake (2)08:22PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1COSTLY ASSASSIN53331H J Carter (Boddington)
253627L J Britton (Nambeelup)
3RICCIARDO32254B J Abercrombie (Banjup)
4DETTORI74774J D Edwards (Southern River)
5NICKY’S PRINCESS76327K J Glenny (Bakers Hill)
6MARKED DOWN13115J B Fleming (Harrisdale)
7ALON’S CHOICE82323M J Beamish (Southern River)
8JACK’S TICKER44261J Dailly (Bakers Hill)
9RESTORATION33613G Maiolo (Banjup)
10FALSARIO87888C M Bennett (Southern River)
Race No. 8Canning Stake (2)08:37PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1ANDOLINI56587S Sammut (Millendon)
2PURE BLACK MOON76175B W Thompson (Nambeelup)
3MALOUDA43412J F Carmody (Banjup)
4CRYSTAL MAGIC31725B J Maclean (Southern River)
5ANKETELL BOB64835G W V Diemen (Munster)
6BUCKLE UP ERIC75468J Dailly (Bakers Hill)
7PRINCE OF PERSIA41113L J Britton (Nambeelup)
8COOL MOHICAN82457C M Bennett (Southern River)
9JODIE’S CHAMP63563B W Thompson (Nambeelup)
10GALACTIC ROSE36557C M Bennett (Southern River)
Race No. 9Kanyana Stake (3)08:52PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1TRENT’S WARRIOR37668M E D Andrade (Stoneville)
2GOOLAH GIRL43235D C Hobby (Nambeelup)
3FREEWAY RYDER34253K Harding (Southern River)
4DILSTON TYPHOON32152L J Britton (Nambeelup)
5HEAD SPINNER15457K J Glenny (Bakers Hill)
6FEIJOA81322B J Abercrombie (Banjup)
7DANNI SUGAR76546J D Edwards (Southern River)
8ROXY RUNWAY13152M J Beamish (Southern River)
9FALSARIO87888C M Bennett (Southern River)
10LILLY ROSE32465D C Hobby (Nambeelup)
Race No. 10Mixed Stake 2/3 (297)09:07PM (WAtime)
Mixed 2/3 event over 297 Metres at Cannington Of $2,280 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1TISDALE62461B Cook (Canning Vale)
234568B Cook (Canning Vale)
3SMOKE ALARM11127B J Maclean (Southern River)
444173B J Maclean (Southern River)
5LONDON FREEWAY11355K Harding (Southern River)
6HORNSWOGGLE14844B Cook (Canning Vale)
7WESTERN GOSSIP62858G W Ray (Midvale)
8ZINI’S MISS52683B M Ayling (Cunderdin)
9KIMBERLEY QUEEN75376B M Mcpherson (Southern River)
1057577B K Yates (Forrestdale)
Race No. 11Kanyana Stake (4)09:22PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1ARROGANT EVA14284J A Millsteed (Dawesville)
2NUZZLE’S ME MUM44585J D Edwards (Southern River)
3COOL AMBROSIA74638C M Bennett (Southern River)
4DEBLEESAN58654H J Carter (Boddington)
5PERFECT ENFORCER48776B M Mcpherson (Southern River)
6MOVIE EXTRA62831P Worthington (Nambeelup)
7AFTER THE BALL11623G Debski (Ballajura)
8SO 111B J Abercrombie (Banjup)
9LILLY ROSE32465D C Hobby (Nambeelup)
10FALSARIO87888C M Bennett (Southern River)
Race No. 12Rapid Stake09:37PM (WAtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Cannington Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1PARIS FREEWAY67423K Harding (Southern River)
2MARLEY LANE55484C M Bennett (Southern River)
3FREDA HOPE26676W A Brown (West Swan)
4THAT’S EFFICIENT46368N G Maclean (Huntingdale)
5KARYN’S SHADOW51758C L Bainbridge (Heathridge)
6RUN AWAY DANCER25545B M Mcpherson (Southern River)
7COCO JOE17113B Cook (Canning Vale)
8BATFINK71375W G Dennis (Yangebup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
0 0 votes
Article Rating
No tags for this post.

More greyhound news like this:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments