Friday 18th November 2011

Greyhound Box Draw For Mandurah – Friday 18th November 2011

Race No. 1Enjoy Your Christmas Party07:12PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1FREEWAY EXPRESS3432823.25K Harding (Southern River)
2DENT86244NBTM A Morrone (Southern River)
3ROCK THE NIGHT8331522.89K T Charles (Hopeland)
4INDIGO RELTUB11372NBTL J Britton (Nambeelup)
5DOWN TOWN MAULER6862522.87P J Worthington (Nambeelup)
6SULLY’S CATCH62361FSTDS B Withers (Cardup)
7RUMBA RHYTHM4323623.57J H Rennick (Barragup)
8EMERALD MIST6616523.23B Cook (Southern River)
9MARIE MONELLI88474NBTD C Hobby (Nambeelup)
10SMUDGE PROOF8455723.04J M Thompson (Southern River)
Race No. 2Mandurah Mail07:27PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1DYNAMIC CATCH25522NBTS B Withers (Cardup)
2CHASING CHLOE7885723.13C M Bennett (Southern River)
3SERIOUS KAOS7678422.92D A Coldstream (Nambeelup)
4LUDICROUS SPEED1245422.87M A Morrone (Southern River)
5INCREDIBLE BEE1123.14F R Farrell (Harvey)
6LATINO WAY4635623.13K Harding (Southern River)
7FONZIE RELTUB8212522.93G E Ellis (Armadale)
8SMART GUESS5141722.83L J Britton (Nambeelup)
9DRILLA6454623.07J M Thompson (Southern River)
10RAPID RENDITION6465723.17B M Mcpherson (Southern River)
Race No. 3Professionals Property Plus07:46PM (WAtime)
Mixed 1/2 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,495 Prizemoney.
1st: $1,475 2nd: $420 3rd: $215 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1SEND IT4514422.74B J Mclean (St Davids Estate)
2WEST ON CRAIG7177222.71L A Hodgson (Nambeelup)
3AT THE BOWZER2516422.60L J Britton (Nambeelup)
4PANTRY PAT1733822.87B J Maclean (Southern River)
5OCTANE ATTACK6836122.62J E Iwanyk (Nambeelup)
6GRAMPS1221822.61M J Beamish (Southern River)
7TWIST AND SHOUT75522NBTB Keel (Canning Vale)
8TWO POT SCREAMER1814122.45L J Britton (Nambeelup)
9KRANKY KARL44854NBTJ E Iwanyk (Nambeelup)
Race No. 4Mandurah Stockfeeds08:02PM (WAtime)
Grade 4 event over 490 Metres at Mandurah Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1COOL MOHICAN2132828.07C M Bennett (Southern River)
2DUQUETTE5311227.78G W Martin (Southern River)
3PREMIUM LOVE4882727.81L J Britton (Nambeelup)
4ROCK RECALL2213127.84K T Charles (Hopeland)
5PATCH MONELLI1225527.79D C Hobby (Nambeelup)
6GOTTA GET GET5247627.51M J Beamish (Southern River)
7BARRY’S CHARM4384627.70A K Mclaren (Nambeelup)
8SHANNON FLEX5623427.90L M Isaac (Harrisdale)
9MISS GULLIBLE68177FSTDJ A Wilson (Forrestdale)
Race No. 5Murray Hair Studio08:27PM (WAtime)
FFA event over 490 Metres at Mandurah Of $2,495 Prizemoney.
1st: $1,475 2nd: $420 3rd: $215 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1KAY SIZE6288427.97M J Julien (Stoneville)
2SASSY GUESS1378127.20L J Britton (Nambeelup)
3LIVING IMAGE1548427.56K Harding (Southern River)
4LAGOON PACKER4266527.51J J Gunning (Southern River)
5LOTZA TALENT1788127.63B J Maclean (Southern River)
6NON COMPUS4132127.73L M Isaac (Harrisdale)
7GLOVES ARE OFF21622NBTJ E Iwanyk (Nambeelup)
8SMILEY DYLAN6545227.43A K Mclaren (Nambeelup)
Race No. 6A O Marino Auto Mechanics08:47PM (WAtime)
Grade 2 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,385 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1OLIVIA’S ASSET6235622.60B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
2HOORAY FOR PERCY8246122.52J E Iwanyk (Nambeelup)
3KRIDON BROJO7823622.84M J Julien (Stoneville)
4TRAIN SONG4114622.76J E Iwanyk (Nambeelup)
5RUDGE1323122.49A K Mclaren (Nambeelup)
6KAYLA ANGEL1834123.05I T Wynn (Wellard)
7NIGHT MELODY8212322.68K T Charles (Hopeland)
8GINGIN ON ROCKS7361722.58J E Iwanyk (Nambeelup)
9KRANKY KARL44854NBTJ E Iwanyk (Nambeelup)
Race No. 7Toledo Trailers09:12PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,285 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $380 3rd: $195 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1ADJUSTABLE4327222.77B M Mcpherson (Southern River)
2UNBENDABLE1216722.83G W V Diemen (Munster)
3PRECIOUS PRETZEL6437322.80J E Iwanyk (Nambeelup)
4COBOLCO BANDITO4441822.80G W Martin (Southern River)
5DAINTREE TEDDY1121722.70J A Wilson (Forrestdale)
6MAXY RHYTHM1257222.79J H Rennick (Barragup)
7REGGIE’S GIRL7237322.78E A Campana (Canningvale)
8I’M ANGUS45423FSTDR Terrington (Port Kennedy)
9MISS GULLIBLE68177NBTJ A Wilson (Forrestdale)
10TOURNAMENT KING6673523.02J A Wilson (Forrestdale)
Race No. 8Essential Refrigeration Services09:27PM (WAtime)
Grade 4 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1PURE SINS3521622.79B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
2MAD MAG6231522.88M A Morrone (Southern River)
3OUTA QUESTIONS8142123.10M A Morrone (Southern River)
4RUMBLE ZONE2343622.96M J Beamish (Southern River)
5BOO BOO BUBBLES8312422.75S L Kavanagh (Nambeelup)
6ROMULUS8827623.32P R Sutherland (North Yunderup)
7GALAXY CHASER4263522.84L M Isaac (Harrisdale)
8HEWAHE2624123.12M J Beamish (Southern River)
9VAIN VANE6137522.99J E Iwanyk (Nambeelup)
10TOURNAMENT KING6673523.02J A Wilson (Forrestdale)
Race No. 9A1 Salvage & Hardware09:42PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 647 Metres at Mandurah Of $2,285 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $380 3rd: $195 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1HYTHE’S BEST23375NBTC M Bennett (Southern River)
2ROCK OBSESSION57112FSTDK T Charles (Hopeland)
3COUNT THE BEES1T728FSHK J Foxton (Oakford)
4REEF RIDER23554FSTDB J Maclean (Southern River)
5KHAFRA7674537.18K Harding (Southern River)
6MADE TO MEASURE37714FSTDM J Beamish (Southern River)
7EXACTA BABE27361FSHJ A Wilson (Forrestdale)
8COOL CHECKOUT43344FSHL J Britton (Nambeelup)
9TINTAGLIA8646537.59D M Menaglio (Gnangara)
10STANGANUI23764NBTJ P Marley (Collie)
Race No. 10Prime Trophies09:57PM (WAtime)
Grade 3 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,285 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $380 3rd: $195 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1OXLEY RULER6853522.47A K Mclaren (Nambeelup)
2JET JAMES6166722.85B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
3NOT IN KANSAS1211222.86L J Britton (Nambeelup)
4WHOMPI SURFER1155322.76L M Isaac (Harrisdale)
5BASHY’S MAGIC2174222.65J E Iwanyk (Nambeelup)
6LOVEY DOVEY8121422.84J E Iwanyk (Nambeelup)
7JONES GIRL3512622.80B M Mcpherson (Southern River)
8KNOW RELEASE3451622.78L M Isaac (Harrisdale)
Race No. 11Mandurahwinetours.com.au10:12PM (WAtime)
Grade 5 event over 490 Metres at Mandurah Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1BEAUFORT BOMBER2224428.07P Worthington (Nambeelup)
2BLUE’S A CHOKER66676FSHB W Thompson (Nambeelup Mandurah)
3HELLO PAPA81678NBTJ A Waters (Mandurah)
4KAY CEE EXPRESS57163NBTS B Withers (Cardup)
5BARB MONELLI3662327.83D C Hobby (Nambeelup)
6CEE CEE RAIDER6645527.76R D Blezard (Coolbellup)
7REGENT SHIRAZ4335228.06K Harding (Southern River)
8ETHANOL BOY86658NBTS A Beard (Nambeelup Park)
9DISCO DOTTIE1174428.01B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
10HUFFINATOR33674FSTDD A Coldstream (Nambeelup)
Race No. 12Skyracing.tv10:27PM (WAtime)
Grade 3 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,285 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $380 3rd: $195 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1BRALYN SHORTY2512722.73G R Horne (Nambeelup)
2BELARUS BABE2225822.64J E Iwanyk (Nambeelup)
3DOWNTOWN DIXIE2323522.79L M Isaac (Harrisdale)
4DIAMOND STRIKE67582NBTJ E Iwanyk (Nambeelup)
5GINGIN AND DRY8377122.74J E Iwanyk (Nambeelup)
6RUMBLE DYNAMO3844122.78J H Rennick (Barragup)
7WEIRD AL MONELLI7244323.17B J Maclean (Southern River)
8VEDDER BALE76347NBTL J Britton (Nambeelup)
Race No. 13Greyhounds As Pets10:43PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1DEBLEESAN7888722.96D A Coldstream (Nambeelup)
2GUNDI’S GHOST64756NBTJ M Thompson (Southern River)
3SUPREME GARSON3753322.94G B Berry (Nambeelup Park)
4DUST COUPE2252323.18M J Beamish (Southern River)
5FIRE SALE56237NBTC M Bennett (Southern River)
6NOVEMBER CHIEF76767NBTP Worthington (Nambeelup)
7SUDOKU PRINCESS5287422.78B Cook (Southern River)
8PAUA TO DETONATE3363522.92K Harding (Southern River)
9KLIMTASTIC6563423.09J A Wilson (Forrestdale)
10BRETT’S CHAMP5644722.93B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments