Friday 1st March 2013

Greyhound Box Draw For Mandurah – Friday 1st March 2013

Race No. 1A1 Salvage Open 7 Days06:41PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Of $2,705 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $430 3rd: $215 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1BELLA MONTE1241122.99B M Mcpherson (Southern River)
2MAVERICK PRINCE6586122.86A K Mclaren (Nambeelup)
3GINGIN AND DRY6666622.74J E Iwanyk (Nambeelup)
4SHAWNTEONA5283222.77B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
5PRECISE TIMING7862123.21B J Maclean (Southern River)
6HAVIN’ LOTSA FUN1531322.85L M Isaac (Harrisdale)
7TEE CAHILL7287322.93B K Yates (Forrestdale)
8WEST ON ZIGGY1143323.01L J Britton (Nambeelup)
9DUST COUPE3784723.18M J Beamish (Southern River)
10SAMMY SULTANA3321623.00S A Beard (Nambeelup Park)
Race No. 2J J Johnston06:59PM (WAtime)
Grade 4 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,845 Prizemoney.
1st: $1,600 2nd: $460 3rd: $225 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1HAPPY FLAME3534523.03L M Isaac (Harrisdale)
2DENMAR NOISY3761523.20A K Mclaren (Nambeelup)
3WHISPERING LING3411422.54E Crudeli (Nambeelup Park)
4UPLIFTING4848122.97D R Starkie (Casuarina)
5NO MORE DRAMA8187822.92B M Mcpherson (Southern River)
6WEST COAST6841522.65B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
7GO RUBBER NOSE5215122.83L J Britton (Nambeelup)
8MISS SPICE15376FSTDA K Mclaren (Nambeelup)
9SHOSHOLOZA7187722.65B J Maclean (Southern River)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3Andrew & Mandy Haines07:18PM (WAtime)
Grade 3 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,985 Prizemoney.
1st: $1,700 2nd: $485 3rd: $240 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1TRUSTING3365122.92M J Beamish (Southern River)
2POLKINGHORNE43246NBTJ Dailly (Bakers Hill)
3GINGIN ON ROCKS2165622.56J E Iwanyk (Nambeelup)
4PINBALL PARKER2762422.78B M Mcpherson (Southern River)
5MISTER MOJITO4745522.64J A Wilson (Forrestdale)
6MY PREMIER4485722.88G B Berry (Nambeelup Park)
7RUMBLING BULLET3525422.82M S Rees (Byford)
8BELARUS BABE1423122.64J E Iwanyk (Nambeelup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4A1 Trade Welcome07:33PM (WAtime)
Grade 4 event over 490 Metres at Mandurah Of $2,845 Prizemoney.
1st: $1,600 2nd: $460 3rd: $225 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1MAR CHI78334NBTS A Beard (Nambeelup Park)
2ROCKET REGY8281527.90J C Graham (Karnup)
3SUPER SMILEY2562427.67C A White (West Pinjarra)
4ALOTTA CASH1117827.86L M Isaac (Harrisdale)
5MR. BOHANNAN36342NBTD R Starkie (Casuarina)
6TOO HOTTA TROT46878NBTJ Dailly (Bakers Hill)
7SPICEY EBONY2156327.84D R Starkie (Casuarina)
8MORE EXPECTED6712127.94C M Bennett (Southern River)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5A1 Delivery All Areas07:57PM (WAtime)
FFA event over 490 Metres at Mandurah Of $3,275 Prizemoney.
1st: $1,900 2nd: $545 3rd: $270 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1SMILEY ASSASSIN55215NBTR J Watson (Nambeelup)
2TWIST AND SHOUT5317227.70G R Price (Ballajura)
3MY LITTLE TUBBY46687NBTJ Dailly (Bakers Hill)
4DEJA VOODOO7616427.54D R Starkie (Casuarina)
5GABLE DRUM1328227.55L J Britton (Nambeelup)
6OENOPHILIAC4642628.00L J Britton (Nambeelup)
7MIGHTY COBINCHO12123FSTDB W Thompson (Nambeelup Mandurah)
8HO CHI MINH5581827.71T J Erenshaw (Canning Vale)
9RELAMPAGO23888FSHJ Dailly (Bakers Hill)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6A1 Do-it-yourself08:12PM (WAtime)
FFA event over 405 Metres at Mandurah Of $3,275 Prizemoney.
1st: $1,900 2nd: $545 3rd: $270 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1TRYLINE2167122.88J E Iwanyk (Nambeelup)
2KID CUDI1655622.74J E Iwanyk (Nambeelup)
3FROSTY MONELLI1222222.54D C Hobby (Nambeelup)
4MARKO SAID SO6243522.74J Dailly (Bakers Hill)
5NEED A SEATBELT7242322.77B M Mcpherson (Southern River)
6GIVE AND TAKE1111122.29L J Britton (Nambeelup)
7TOP DRAW DIVA4214722.66A K Mclaren (Nambeelup)
8TAT ZEPHYR8534622.62A K Mclaren (Nambeelup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7A1 Salvage & Hardware08:27PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 405 Metres at Mandurah Of $7,065 Prizemoney.
1st: $4,500 2nd: $1,290 3rd: $645 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1HAIL FORCE4416122.86S F Blair (Boddington)
2SERGEANT SANTA3151222.77G R King (Martin)
3CAMERON’S LIT UP4313223.15L J Britton (Nambeelup)
4MY SPECS4321123.27B M Mcpherson (Southern River)
5BLACK MANDAGERY4315222.73J E Iwanyk (Nambeelup)
6OCTANE ATTACK2528122.62S A Beard (Nambeelup Park)
72232122.82D C Hobby (Nambeelup)
8EL PARTY2611122.59D R Biddle (Bayswater)
9KRIDON KAVORKA5227222.90S A Beard (Nambeelup Park)
10RITCHIE RICH41342NBTD C Hobby (Nambeelup)
Race No. 8A1 Service Price Advice08:47PM (WAtime)
FFA event over 647 Metres at Mandurah Of $3,275 Prizemoney.
1st: $1,900 2nd: $545 3rd: $270 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1SPICE OF LIFE6111837.18J Dailly (Bakers Hill)
2MAX A ZILLION21461FSHP Stuart (Nambeelup)
3DAISY DASHER43387NBTJ Dailly (Bakers Hill)
4BAD COMPANY33135NBTL J Britton (Nambeelup)
5LOOSE BOLTS4225637.47R M Valenti (Barragup)
6UNTIL THEN1412636.91L J Britton (Nambeelup)
7MARKED DOWN2573337.16D R Starkie (Casuarina)
8ATELIER5352237.02R M Valenti (Barragup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Pj & Pr Haines09:02PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,985 Prizemoney.
1st: $1,700 2nd: $485 3rd: $240 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1WEST ON XAVIER1613622.91L J Britton (Nambeelup)
2BELLE SPECIAL4864622.59W A Skipper (Barragup)
3DERBY MONELLI4313322.93B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
4NINO FIELDS7513222.97C M Bennett (Southern River)
5MAN DIME1335322.52E A Campana (Canningvale)
6ROCKIN’ SONG8571323.33G R Price (Ballajura)
7GLEN WALTERS5637223.10B M Mcpherson (Southern River)
8ZAVANCE MAN82656NBTB J Maclean (Southern River)
9SHOSHOLOZA7187722.65B J Maclean (Southern River)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Gregg Piddock09:17PM (WAtime)
Grade 5 event over 490 Metres at Mandurah Of $2,705 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $430 3rd: $215 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1TAMMAR LAD23474NBTB W Thompson (Nambeelup Mandurah)
2BURN TEWIN8758527.98B K Yates (Forrestdale)
3COSTLY ASSASSIN66487NBTS A Beard (Nambeelup Park)
4TIMMY WOODCOCK85587NBTJ M Thompson (Southern River)
5TWO UP TOM44275NBTB J Maclean (Southern River)
6LITTLE TUX41254NBTA K Mclaren (Nambeelup)
7GRANTHAM GIRL5247227.85D R Biddle (Bayswater)
8EXPLICIT DANCER48574NBTB M Mcpherson (Southern River)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 11Chad Leworthy09:37PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,705 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $430 3rd: $215 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1SHE WANTS ME1421122.86L J Britton (Nambeelup)
2TYPAN3255322.82J E Iwanyk (Nambeelup)
3FANCY ZAC2121122.86B J Maclean (Southern River)
4KONUNG BJORN73424NBTE A Campana (Canningvale)
5OUTTA THE RUCK2773123.27B M Mcpherson (Southern River)
6RUMBLE HERO7367622.70J H Rennick (Barragup)
71111322.65L M Isaac (Harrisdale)
8BOWLER’S FANCY2723623.05S A Beard (Nambeelup Park)
9HEWAHE8877422.88M J Beamish (Southern River)
10EARN TO BERTH3366523.04L M Isaac (Harrisdale)
Race No. 12Ross White09:57PM (WAtime)
Grade 5 event over 490 Metres at Mandurah Of $2,705 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $430 3rd: $215 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1BOOM GASPAR1464527.79N C Hind (Southern River)
2CHANGES63632NBTP Worthington (Nambeelup)
3BIG POPPER4346427.89L M Isaac (Harrisdale)
4DON’T LOOK DOWN8626627.68E A Campana (Canningvale)
5*** VACANT BOX ***
6TIGER TIGER3828427.73A K Mclaren (Nambeelup)
7KRIDON KAVORKA52272FSTDS A Beard (Nambeelup Park)
8LIVA LAS VEGAS14725NBTW Rose (Nambeelup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments