Friday 29th June 2012

Greyhound Box Draw For Mandurah – Friday 29th June 2012

Race No. 1Christmas In July06:39PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1WEST ON EDDIE8142322.77L J Britton (Nambeelup)
2SPIRIT A MARCO4656422.81B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
3MAGIC PEDRO77482NBTL J Rees (Byford)
4HANASU67444NBTB J Abercrombie (Banjup)
5BIG POPPER3312122.75L M Isaac (Harrisdale)
6TIDAL MOON1737822.73G E Ellis (Southern River)
7KELSO SPIDERMAN2657323.01M S Rees (Byford)
8EVER SO SWEET35321NBTH P Spykers (Wundowie)
9IN BRIEF8864423.03M J Beamish (Southern River)
10MIGHTY HELPFUL7863622.73B M Mcpherson (Southern River)
Race No. 2Silver Sands Resort06:57PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 490 Metres at Mandurah Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1MAXIMOO45555NBTH P Spykers (Wundowie)
2DYNAMITE JARVIS6126627.98B M Mcpherson (Southern River)
3TWO EYE CEE1878427.88P Worthington (Nambeelup)
4CITY RUMBLE2161627.35T J Erenshaw (Canning Vale)
5BLUE LACHLAN51155NBTM J Beamish (Southern River)
6MADE TO FOOL6617727.75P Worthington (Nambeelup)
7CHINESE WARRIOR23863NBTB J Maclean (Southern River)
8MARKO SAID SO5357827.93J Dailly (Bakers Hill)
9SWEET JOHNNY81787FSTDH P Spykers (Wundowie)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3Sprintergold07:16PM (WAtime)
FFA event over 490 Metres at Mandurah Of $2,495 Prizemoney.
1st: $1,475 2nd: $420 3rd: $215 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1MISS KNOCKOUT6225128.06J Dailly (Bakers Hill)
2MAXY RHYTHM23224NBTJ H Rennick (Barragup)
3MIDNIGHT REQUEST5133427.92M J Beamish (Southern River)
4FLASHY FEET1515127.63M J Beamish (Southern River)
5NOT IN KANSAS5133627.48L J Britton (Nambeelup)
6WILLIE SPECIAL43733NBTW A Skipper (Barragup)
7HALLPACK JIMMY4113227.52D C Hobby (Nambeelup)
8TWIST AND SHOUT4156227.70B Keel (Canning Vale)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Skyracing.tv07:34PM (WAtime)
Grade 3 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,285 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $380 3rd: $195 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1TYPAN8333122.82J E Iwanyk (Nambeelup)
2WEST ON CRAIG6113422.71L A Hodgson (Nambeelup)
3SNOW BULLET3213622.78M S Rees (Byford)
4TWO SHAKES1651322.70L J Britton (Nambeelup)
5TAMAKA JEWEL2155122.91S F Blair (Boddington)
6WHERE’S HE SHALL12128FSTDL J Britton (Nambeelup)
7BUDDY BE COOL1512222.54T J Erenshaw (Canning Vale)
8FRIED RICE3145122.99J E Iwanyk (Nambeelup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Mandurah Stockfeeds07:56PM (WAtime)
Mixed 1/2 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,495 Prizemoney.
1st: $1,475 2nd: $420 3rd: $215 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1STORMY WEATHER3341722.47G W Martin (Southern River)
2OKAY ASHLEE2165222.66A K Mclaren (Nambeelup)
3DOWNTOWN DIXIE4216122.69L M Isaac (Harrisdale)
4BELLE SPECIAL7621822.59W A Skipper (Barragup)
5GIVE AND TAKE2211122.29L J Britton (Nambeelup)
6NEED A SEATBELT3157122.77B M Mcpherson (Southern River)
7BUGGLES1582822.59B M Mcpherson (Southern River)
8OCTANE ATTACK7675222.62J E Iwanyk (Nambeelup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Book For Christmas In July08:11PM (WAtime)
Mixed 2/3 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,385 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1LOLLY COOLER8612422.64L M Isaac (Harrisdale)
2OLIVIA’S ASSET4733622.60B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
3BIG JO KING22335NBTL J Britton (Nambeelup)
4GLEN ABBEY CHILL8115622.97T J Erenshaw (Canning Vale)
5BUCKLE UP TYLER7283222.62B J Maclean (Southern River)
6UNDER CONTROL7741322.67M J Beamish (Southern River)
7EXCESSIVE SPEED8273322.84M J Beamish (Southern River)
8OXLEY RULER8336422.47A K Mclaren (Nambeelup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Brookton Hounds08:29PM (WAtime)
Grade 4 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1HEWAHE2741722.88M J Beamish (Southern River)
2STONEHORSE4461422.64J Dailly (Bakers Hill)
3HAIL FORCE1282722.86S F Blair (Boddington)
4GINGIN AND DRY7173522.74J E Iwanyk (Nambeelup)
5PERHAPS3184122.89J E Iwanyk (Nambeelup)
6BAM SIYAN4432122.99G W V Diemen (Munster)
7JET JAMES1442522.85B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
8REGGAE’S AGIUS2781623.10A K Mclaren (Nambeelup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Mandurah Mail08:46PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 490 Metres at Mandurah Of $2,285 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $380 3rd: $195 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1FIFTY SIX CHEVI8344227.74G W V Diemen (Munster)
2MADE TO MEASURE2178727.51P Worthington (Nambeelup)
3DERRICK’S BOY4651227.82G W V Diemen (Munster)
4VIOLONCELLO4337127.96M J Beamish (Southern River)
5PREMIER DESIGN1448827.63G W Martin (Southern River)
6TIGER TIGER7421127.73A K Mclaren (Nambeelup)
7KARCHADA2177827.71G W Martin (Southern River)
8TWISTER MONELLI1227427.93B J Maclean (Southern River)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9A1 Salvage & Hardware09:07PM (WAtime)
Grade 4 event over 647 Metres at Mandurah Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1QUEEN LI85737FSTDS A Beard (Nambeelup Park)
2BEE TEE YOU33416FSTDL J Britton (Nambeelup)
3BILLY BURST48421FSHB Keel (Canning Vale)
4SHAE FLEX7657437.48P J Worthington (Nambeelup)
5LAURIE VALENTINE57645FSTDA K Mclaren (Nambeelup)
6JULIAN’S GIRL4664837.61S A Beard (Nambeelup Park)
7MEKONG MOON76235FSHB J Maclean (Southern River)
8GOLDEN BREEZE54654FSTDL J Rees (Byford)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Essential Refrigeration Services09:27PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,285 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $380 3rd: $195 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1BOOM GASPAR4152522.62B I Smithson (Byford)
2DOLLSTAN FIVE1244622.84S L Richards (Wanneroo)
3INDIGO RELTUB34846NBTL J Britton (Nambeelup)
4PRECIOUS PRETZEL1442322.80J E Iwanyk (Nambeelup)
5BLACK MANDAGERY3555322.73J E Iwanyk (Nambeelup)
6UNION LAD23822NBTA K Mclaren (Nambeelup)
7RAKATA2214822.85P Worthington (Nambeelup)
8COBOLCO BANDITO2468322.80G W Martin (Southern River)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 11Mandurah Indoor Sportz09:42PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1BELFAST KATHY5422322.97M S Rees (Byford)
2STYNES47856NBTB J Maclean (Southern River)
3WEST COAST7766822.65B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
4DEVINE CONTENDER7257722.50P J Hepple (Lexia)
5BASHY’S MAGIC6274222.65J E Iwanyk (Nambeelup)
6SMASHING GYPSY2118222.91M J Beamish (Southern River)
7NINO FIELDS44787NBTL J Britton (Nambeelup)
8INCENDIE2186122.66W Rose (Nambeelup)
9ON THE GAME3138823.00J Dailly (Bakers Hill)
10FONZIE RELTUB7636622.93G E Ellis (Southern River)
Race No. 12Prime Trophies09:57PM (WAtime)
Grade 5 event over 490 Metres at Mandurah Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1TAKE A GUESS7312627.60L J Britton (Nambeelup)
2SHANNON FLEX3744427.69L M Isaac (Harrisdale)
3SIMPLE BULLET8463628.10M S Rees (Byford)
4RUMBLE DYNAMO3463528.02J H Rennick (Barragup)
5DUQUETTE7358227.62G W Martin (Southern River)
6HIGH MAINTANENCE63746NBTA K Mclaren (Nambeelup)
7INDIAN LI1367528.00S A Beard (Nambeelup Park)
8FORMAL77536FSHT J Erenshaw (Canning Vale)
9SWEET JOHNNY81787FSTDH P Spykers (Wundowie)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 13Greyhoundsaspets.com.au10:12PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1BRAT IT2218223.00S L Richards (Wanneroo)
2CHUCKA KEEPING6744322.63M S Rees (Byford)
3EMERGENCE48883NBTM J Beamish (Southern River)
4PINBALL PARKER3322722.81B M Mcpherson (Southern River)
5COOL GOIN’6177723.57H J Carter (Boddington)
6HAILAN SHINE2418622.94B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
7COUGAR ASSASSIN2112122.83S L Kavanagh (Nambeelup)
8SMALL TALK3124522.92L M Isaac (Harrisdale)
9CHECK ‘EM OUT2553523.19J Dailly (Bakers Hill)
10INCARCERATE8625522.85B J Maclean (Southern River)