Friday 2nd September 2011

Greyhound Box Draw For Mandurah – Friday 2nd September 2011

Race No. 1$35 Buffet Special07:09PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1DON’T TELL BEC78363NBTD M Menaglio (Gnangara)
2DYNAMITE JARVIS3756623.17B M Mcpherson (Southern River)
3MAXIMOO3362622.93G B Berry (Nambelup Park)
4TOPLINE TIGER8528423.12M A Morrone (Southern River)
5GO 2321122.87D S Rowe (Nambeelup)
6MARLEY LANE6455623.02C M Bennett (Southern River)
7SPARKY TERRA3567322.95S A Beard (Nambeelup Park)
8PRETTY MUCH GOLD7233522.99M J Beamish (Southern River)
9SPARTAN TIGER78586NBTB J Maclean (Southern River)
10CRUISER MAC7287423.41K N Mclennan (Barragup)
Race No. 2Mandurah Mail07:27PM (WAtime)
Grade 3 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,285 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $380 3rd: $195 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1MUNGO PARK8161423.01L J Britton (Nambeelup)
2UNO MAC7376622.75M J Beamish (Southern River)
3WOODY EVA8784122.85B J Maclean (Southern River)
4GLOVES ARE OFF1241822.81J E Iwanyk (Nambeelup)
5DAINTREE TEDDY2714422.70J A Wilson (Forrestdale)
6TRAIN SONG6751722.79J E Iwanyk (Nambeelup)
7STOMPING HAVOC8317722.65L M Isaac (Harrisdale)
8WEST ON CRAIG1451622.74L A Hodgson (Nambeelup)
Race No. 3Manjoogoordap 07:46PM (WAtime)
Mixed 1/2 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,495 Prizemoney.
1st: $1,475 2nd: $420 3rd: $215 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1TWO POT SCREAMER1131122.45L J Britton (Nambeelup)
2KRIDON BROJO2241422.84M J Julien (Stoneville)
3HOORAY FOR PERCY7817122.52J E Iwanyk (Nambeelup)
4PLANTAGENET1121722.52J F Carmody (Banjup)
5BELARUS BABE1531322.64J E Iwanyk (Nambeelup)
6GINGIN ON ROCKS4118222.58J E Iwanyk (Nambeelup)
7BELARUS8113222.65J E Iwanyk (Nambeelup)
8SIRIUS BLACK5617622.65L M Isaac (Harrisdale)
Race No. 4 @ Stud08:04PM (WAtime)
Mixed 2/3 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,385 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1MORABITO8641322.54B J Abercrombie (Banjup)
2RUMBLE ZONE1424122.96M J Beamish (Southern River)
3GINGIN AND DRY1875422.74J E Iwanyk (Nambeelup)
4PRECIOUS PRETZEL5535122.80J E Iwanyk (Nambeelup)
5WEST ON JAKE2114322.74L J Britton (Nambeelup)
6MR. MILLER72824NBTP R Sutherland ( Yunderup)
7STORMY WEATHER3122222.82G W Martin (Southern River)
8DEBLEESAN1634322.96D A Coldstream (Nambeelup)
Race No. 5Black Tar08:27PM (WAtime)
FFA event over 490 Metres at Mandurah Of $2,495 Prizemoney.
1st: $1,475 2nd: $420 3rd: $215 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1JOLSON3124427.73L M Isaac (Harrisdale)
2PADDY LAWLOR1384327.55L M Isaac (Harrisdale)
3MR. PRICKLEPANTS36767FSHK W Duncan (Duncraig)
4BOMBER COMMAND1344827.30T M Williams (Nambeelup)
5GOTTA GET GET1418727.51M J Beamish (Southern River)
6TYRANNIZE6513327.83B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
7FORMATT3351427.83A K Mclaren (Nambeelup)
8HYPNOTIC HAVOC2235127.62L M Isaac (Harrisdale)
Race No. 6Prime Trophies08:46PM (WAtime)
Grade 2 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,385 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1DASJON45581FSHL M Isaac (Harrisdale)
2JET JAMES3334122.87B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
3BOMING1325122.48B J Abercrombie (Banjup)
4TRANSITION2153822.56M J Beamish (Southern River)
5BUGZEE SHADOW1518822.69I E Bunny (Barragup)
6DOWNTOWN DIXIE1576122.79L M Isaac (Harrisdale)
7MIDDY’S GIRL1835522.75J E Iwanyk (Nambeelup)
8INS AND OUTS1261822.67R L Clarke (Southern River)
Race No. 7A O Marino Auto Mechanics09:07PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,285 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $380 3rd: $195 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1TWO TOO MANY1328622.69L J Britton (Nambeelup)
2STAGGERING HOME4361122.84D A Coldstream (Nambeelup)
3SPIRIT A MARCO4676322.86B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
4RUNAWAY RHYTHM71276NBTJ H Rennick (Barragup)
5FROM FIFTY6552222.63L M Isaac (Harrisdale)
6NAMES MAGIC6515723.12G E Ellis (Armadale)
7UP IN FLAMES74335NBTL M Isaac (Harrisdale)
8BASHY’S MAGIC3122522.65J E Iwanyk (Nambeelup)
9GOBBLEDOCK1214422.83W Rose (Nambeelup)
Race No. 8A1 Salvage & Hardware09:27PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 490 Metres at Mandurah Of $2,285 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $380 3rd: $195 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1LUDICROUS SPEED16433NBTE A Campana (Canningvale)
234834NBTC M Bennett (Southern River)
3HYPNO LYN4377627.96K W Duncan (Duncraig)
4SWEATING BULLETS2511727.75D S Rowe (Nambeelup)
5BUD SANNETTE64622NBTL M Isaac (Harrisdale)
6HONEY CHOPS1223627.95M K Ion (Oakford)
7ELSIE’S GOLD7787127.77J A Wilson (Forrestdale)
8BIG GALOOT21245FSTDR M Valenti (Barragup)
9CHINESE WARRIOR71316FSTDB J Maclean (Southern River)
Race No. 9Essential Refrigeration Services09:42PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 647 Metres at Mandurah Of $2,285 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $380 3rd: $195 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1PEDRO MONELLI6615737.71B J Maclean (Southern River)
2KAY CEE EXPRESS33557NBTS B Withers (Cardup)
3HYTHE’S BEST73645NBTC M Bennett (Southern River)
4CLEVELAND57385NBTP J Hepple (Lexia)
5DARK MIRROR5552537.36L J Britton (Nambeelup)
6COSMIC SPLENDOUR23281NBTA K Mclaren (Nambeelup)
7CONROY FLEX2212137.39C M Bennett (Southern River)
8PHASE THREE HO14312FSTDL J Britton (Nambeelup)
9JULIAN’S GIRL5554237.61S A Beard (Nambeelup Park)
10TINTAGLIA65646FSTDD M Menaglio (Gnangara)
Race No. 10Skyracing.tv09:57PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 490 Metres at Mandurah Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1WEIRD AL MONELLI6856828.16B J Maclean (Southern River)
2MADE TO FOOL4757627.75M J Beamish (Southern River)
3CEE CEE RAIDER7466427.76J A Wilson (Forrestdale)
4BANK ON DOOM17611FSTDS B Withers (Cardup)
5 CHASER7713128.02L M Isaac (Harrisdale)
6JANITOR BALE35332NBTP J Hepple (Lexia)
7BLACKOUT PEDRO26137FSTDR M Valenti (Barragup)
8PLUG THE PIPE4242228.04R M Valenti (Barragup)
9OXLEY RIVERS26766NBTM A Morrone (Southern River)
10MOVING CRUSADER416P5NBTM J Beamish (Southern River)
Race No. 11Greyhoundswa.com.au Race Reviews10:17PM (WAtime)
Grade 4 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1OCTILLY GIRL55356FSHB W Thompson (Nambeelup Mandurah)
2WHAT HAPPENED2514422.89E A Campana (Canningvale)
3QUEEN LI76328FSTDS A Beard (Nambeelup Park)
4JONES GIRL3361522.81B M Mcpherson (Southern River)
5VAIN VANE5351522.99J E Iwanyk (Nambeelup)
6IN BRIEF3451823.03M J Beamish (Southern River)
7GREEN FLAME1713522.77L M Isaac (Harrisdale)
8LEVER3711422.87L A Hodgson (Nambeelup)
9GOBBLEDOCK1214422.83W Rose (Nambeelup)
Race No. 12Brookton Hounds10:37PM (WAtime)
Grade 5 event over 490 Metres at Mandurah Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1SWEET SCHEDULE23386FSHK W Duncan (Duncraig)
2TYPICAL BLONDE1768728.43D R Starkie (Casuarina)
3MISS PROPOSE15766NBTR Terrington (Port Kennedy)
4WILD SPEED85444NBTG W Martin (Southern River)
5AGENT DONNA7325228.37B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
6GOOD COOL DADDY1785328.28B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
7MAHOGANY SECRET7656627.87L J Britton (Nambeelup)
8RUMBA RHYTHM64458NBTJ H Rennick (Barragup)
9MATTY’S GIRL68832NBTS A Beard (Nambeelup Park)
10TWIN SHARE4884628.52J A Wilson (Forrestdale)
Race No. 13Talk To The Gap Girls10:55PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1MAD MAG4543222.88M A Morrone (Southern River)
2VALERIUS8768722.95T M Williams (Nambeelup)
3SICILIAN WAVE6423322.90M A Morrone (Southern River)
4BROTHER UNO4154422.81D A Coldstream (Nambeelup)
5INDIGO FORCE86888FSHB J Maclean (Southern River)
6BRONTE’S STAR43447NBTM J Julien (Stoneville)
7TIDAL MOON3434222.73G E Ellis (Armadale)
8SHAZZLE MONELLI6187622.76B J Maclean (Southern River)
9KALAMBI TIGER6446423.21I E Bunny (Barragup)
10ISLE OF CAPRI3486522.89L A Hodgson (Nambeelup)
0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments