Friday 9th September 2011

Greyhound Box Draw For Mandurah – Friday 9th September 2011

Race No. 1$35 Buffet Special07:11PM (WAtime)
Grade 5 event over 490 Metres at Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1SPICEY EBONY52725NBTD R Starkie (Casuarina)
2SWEET SCHEDULE33863NBTK W Duncan (Duncraig)
3MIDNIGHT REQUEST5211527.97M J Beamish (Southern River)
4RUMBA RHYTHM44585NBTJ H Rennick (Barragup)
5OXLEY RIVERS26766NBTM A Morrone (Southern River)
6LILLY ROCKS41268FSHK T Charles (Hopeland)
7LOST IT8466628.26D A Coldstream (Nambeelup)
8AGENT DONNA3252828.37B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
Race No. 2Mandurah Mail07:34PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1TOPLINE TIGER5284423.12M A Morrone (Southern River)
2SPARKY TERRA5673622.95S A Beard (Nambeelup Park)
3CRUISER MAC7287423.41K N Mclennan (Barragup)
4LITTLE BIT LATE3256523.02B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
5MY CAMIRA1776623.03D R Starkie (Casuarina)
6RIVERSIDE BELLE7724322.83W Mcnally (Bouvard)
7VOCAL SUPREME51766NBTT J Erenshaw (Canning Vale)
8HUFFINATOR4121823.51D A Coldstream (Nambeelup)
9TOURNAMENT KING5372423.02J A Wilson (Forrestdale)
10HE’S GONE LOCO7567423.00L M Isaac (Harrisdale)
Race No. 3Book Now For Day07:57PM (WAtime)
Mixed 1/2 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,495 Prizemoney.
1st: $1,475 2nd: $420 3rd: $215 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1INS AND OUTS2618322.67R L Clarke (Southern River)
2MUNGO PARK1614122.37L J Britton (Nambeelup)
3MIDDY’S GIRL8355222.75J E Iwanyk (Nambeelup)
4MORABITO6413122.54B J Abercrombie (Banjup)
5JET JAMES3341422.87B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
6NALINGA LAD4687PFSTDJ E Iwanyk (Nambeelup)
7BELARUS BABE5313822.64J E Iwanyk (Nambeelup)
8SIRIUS BLACK6176722.65L M Isaac (Harrisdale)
Race No. 4 @ Stud08:16PM (WAtime)
Grade 4 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1JELICO JOHNNY6732122.84S A Lee (Barragup)
2DAINTREE TEDDY7144822.70J A Wilson (Forrestdale)
3STOMPING HAVOC3177622.65L M Isaac (Harrisdale)
4TIDAL MOON4342122.73G E Ellis (Armadale)
5VALERIUS7687322.95T M Williams (Nambeelup)
6COSTLY ASSASSIN45787NBTD A Coldstream (Nambeelup)
7 CHASER7131322.84L M Isaac (Harrisdale)
8LEVER7114322.87L A Hodgson (Nambeelup)
Race No. 5Bayeranimal.com.au08:31PM (WAtime)
Grade 1 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,495 Prizemoney.
1st: $1,475 2nd: $420 3rd: $215 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1KRIDON BROJO2414322.84M J Julien (Stoneville)
2RUMBLE SUPREME36427NBTJ H Rennick (Barragup)
3HOORAY FOR PERCY8171522.52J E Iwanyk (Nambeelup)
4BUGZEE SHADOW5188122.64I E Bunny (Barragup)
5TWO POT SCREAMER1311122.45L J Britton (Nambeelup)
6PLANTAGENET1217222.52J F Carmody (Banjup)
7GINGIN ON ROCKS1182622.58J E Iwanyk (Nambeelup)
8OXLEY RULER2824622.47A K Mclaren (Nambeelup)
Race No. 6Jeff Mouritz’ Gas&air08:46PM (WAtime)
Grade 4 event over 490 Metres at Mandurah Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1BANK ON DOOM76116NBTS B Withers (Cardup)
2LIFE WARMING28115FSTDJ C Graham (Karnup)
3TWO TOO MANY32866NBTL J Britton (Nambeelup)
4ELSIE’S GOLD7871727.77J A Wilson (Forrestdale)
5STAGGERING HOME36118NBTD A Coldstream (Nambeelup)
6JOLSON1244627.73L M Isaac (Harrisdale)
7HONEY CHOPS2236527.95M K Ion (Oakford)
8CEE CEE RAIDER4664527.76J A Wilson (Forrestdale)
9HYPNO LYN3776427.96K W Duncan (Duncraig)
Race No. 7Prime Trophies09:07PM (WAtime)
Mixed 2/3 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,385 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1STORMY WEATHER1222322.82G W Martin (Southern River)
2MR. MILLER28244NBTP R Sutherland ( Yunderup)
3DOWNTOWN DIXIE5761822.79L M Isaac (Harrisdale)
4GEORGE DICKLE7114822.69W Mcnally (Bouvard)
5GINGIN AND DRY8754722.74J E Iwanyk (Nambeelup)
6ASSASSIN’S QUEST1148622.69W Mcnally (Bouvard)
7BELARUS1132422.65J E Iwanyk (Nambeelup)
8BOMING3251522.48B J Abercrombie (Banjup)
Race No. 8A O Marino Auto Mechanics09:32PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 490 Metres at Mandurah Of $2,285 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $380 3rd: $195 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1FIRE 48342NBTC M Bennett (Southern River)
2CONROY FLEX2121327.77C M Bennett (Southern River)
3WILD SPEED5444127.83G W Martin (Southern River)
4RUMBLE ZONE4241227.59M J Beamish (Southern River)
5GLOVES ARE OFF24187FSTDJ E Iwanyk (Nambeelup)
6TYRANNIZE5133327.83B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
7BUD SANNETTE46223NBTL M Isaac (Harrisdale)
8DEBLEESAN63435NBTD A Coldstream (Nambeelup)
9HYPNO LYN3776427.96K W Duncan (Duncraig)
Race No. 9A1 Salvage & Hardware09:47PM (WAtime)
FFA event over 490 Metres at Mandurah Of $2,495 Prizemoney.
1st: $1,475 2nd: $420 3rd: $215 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

124412FSHK T Charles (Hopeland)
2PROFICIENT37543NBTM J Beamish (Southern River)
3BOMBER COMMAND3448127.30T M Williams (Nambeelup)
4FORMATT3514427.83A K Mclaren (Nambeelup)
5WHATA SURF7162627.70L J Britton (Nambeelup)
6OLIVIA’S ASSET2725327.63B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
7ULTRA RUMBLE8656627.60J H Rennick (Barragup)
8SASSY GUESS1281527.34L J Britton (Nambeelup)
9MR. PRICKLEPANTS67675NBTK W Duncan (Duncraig)
Race No. 10Essential Refrigeration Services10:07PM (WAtime)
Grade 3 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,285 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $380 3rd: $195 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1FROM FIFTY5522122.63L M Isaac (Harrisdale)
2RUNAWAY RHYTHM12762NBTJ H Rennick (Barragup)
3WHICH CLASS2874322.82A K Mclaren (Nambeelup)
4PRECIOUS PRETZEL5351622.80J E Iwanyk (Nambeelup)
5RAKATA2133222.85N F Grimes (South Lakes)
6WEST ON CRAIG4516322.74L A Hodgson (Nambeelup)
7TRAIN SONG7517422.79J E Iwanyk (Nambeelup)
8KINGA DAMO2153122.56T J Erenshaw (Canning Vale)
Race No. 11Skyracing.tv10:27PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,285 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $380 3rd: $195 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1OCTILLY GIRL53562NBTB W Thompson (Nambeelup Mandurah)
2SPIRIT A MARCO6763322.86B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
3ABOUT TIME MATE35577FSHB J Abercrombie (Banjup)
4NAMES MAGIC5157723.12G E Ellis (Armadale)
5GRAMPS2352122.95M J Beamish (Southern River)
6ROMULUS8717223.32P R Sutherland (North Yunderup)
7WEST ON JAKE1143822.74L J Britton (Nambeelup)
8BASHY’S MAGIC1225422.65J E Iwanyk (Nambeelup)
Race No. 12Greyhoundswa.com.au Race Reviews10:42PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1VAIN VANE3515622.99J E Iwanyk (Nambeelup)
2SKYE 77866NBTD R Starkie (Casuarina)
3RUMBLE DYNAMO1233522.78J H Rennick (Barragup)
4MAXIMOO3626322.93G B Berry (Nambelup Park)
5BRONTE’S STAR34477NBTM J Julien (Stoneville)
6DARK HARD EARTH1213822.64D A Coldstream (Nambeelup)
7KLIMTASTIC35633NBTJ A Wilson (Forrestdale)
8BROTHER UNO1544522.81D A Coldstream (Nambeelup)
9HE’S GONE LOCO7567423.00L M Isaac (Harrisdale)
10TOURNAMENT KING5372423.02J A Wilson (Forrestdale)
Race No. 13Talk To The Gap Girls10:58PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1CAPTAIN ELLI7476523.07B K Yates (Forrestdale)
2BAD BOY CHARLIE65322NBTN F Grimes (South Lakes)
3GO 3211222.87D S Rowe (Nambeelup)
4MAD MAG5432422.88M A Morrone (Southern River)
5ISLE OF CAPRI3486522.89L A Hodgson (Nambeelup)
6MOONLIGHT SHADOW4387523.28B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
7KALAMBI TIGER6446423.21I E Bunny (Barragup)
8GENISTA GEM48574NBTD A Coldstream (Nambeelup)
9TOURNAMENT KING5372423.02J A Wilson (Forrestdale)
10HE’S GONE LOCO7567423.00L M Isaac (Harrisdale)
0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments