Monday 4th February 2013

Greyhound Box Draw For Mandurah – Monday 4th February 2013

Race No. 1Free Entry06:38PM (WAtime)
Maiden event over 405 Metres at Of $1,210 Prizemoney.
1st: $650 2nd: $185 3rd: $95 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1COUNT DEBELLO56884NBTM J Beamish (Southern River)
2SHANE’S COMMAND67526NBTB W Thompson (Nambeelup Mandurah)
3ELITE FRAMEP8284NBTJ Jovanovic (Serpentine)
4OUTBACK DIVA66887NBTE Crudeli (Nambeelup Park)
5LAPPING IT UP47736NBTW Rose (Nambeelup)
6LA FLAMA BLANCA24544NBTT Mullany (Karnup)
7HENSCHKE57875NBTJ M Thompson (Southern River)
8WILLIE FINISH63676NBTW J Worthington (Mundijong)
9FLAMBOYANT1878NBTB Phillips (Wanneroo)
10ANGEL LEE57667NBTP J Worthington (Nambeelup)
Race No. 2Treat The Kids07:00PM (WAtime)
Grade 5 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1KYLIE KAN87675NBTW J Worthington (Mundijong)
2MAISY68837NBTF Maller (Southern River)
3VELOCITY BLITZ35483NBTM J Beamish (Southern River)
4OBE OBE4461617.49J M Thompson (Southern River)
5GENISTA GEM3753417.58J A Waters (Nambeelup)
6MAX’S CONQUEST54283NBTM K Mclennan (Lynwood)
7SNOOKI3168417.60G G Hall (Thornlie)
8NIFTY MAC33722NBTS A Beard (Nambeelup Park)
9PLATINUM DUCHESS48787NBTG G Hall (Thornlie)
10SNOW CHANCE65664NBTG G Hall (Thornlie)
Race No. 3Monday Night Fun07:18PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,425 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $225 3rd: $120 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1WHISPERING LING66775NBTE Crudeli (Nambeelup Park)
2WANDY CARLA2625817.51G G Hall (Thornlie)
3DIAMOND DREAMER7882517.31P Worthington (Nambeelup)
4ROCKET BURNER7528817.24J M Thompson (Southern River)
5TIGER HAWK5342617.20G G Hall (Thornlie)
6COOL ACES2156517.36B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
7ESS ESS SHAMBI88666FSTDR J Watson (Nambeelup)
8WHAT’S THE DIFF72734NBTP J Worthington (Nambeelup)
9SNOW CHANCE65664NBTG G Hall (Thornlie)
10MR. FOLEY1256717.37P Worthington (Nambeelup)
Race No. 4Give Mum A Break07:37PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1PUDDLES4583523.18B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
2ROCK ME PLEASE7212423.15K T Charles (Hopeland)
3SECRET INTERLUDE5157823.38D N Magistro (Oakford)
4CHUCKA KEEPING6467622.63P Worthington (Nambeelup)
5BEESTON LASS88786NBTJ Cole (Lake Clifton)
6ROO BOY7666723.20S A Beard (Nambeelup Park)
7SHE’S TWISTED1733523.06R Brankstone (Oakford)
8FENIX RISE3866722.84S A Beard (Nambeelup Park)
9TWO UP TOM5414123.05B J Maclean (Southern River)
10CAITIE CAM4735123.20B J Maclean (Southern River)
Race No. 5Silver Sands Resort07:55PM (WAtime)
Grade 5 event over 490 Metres at Mandurah Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1WAR TIME63754FSTDP Worthington (Nambeelup)
2CRAFTY LESLEY1587428.02E Crudeli (Nambeelup Park)
3CHALANA COOL85145NBTJ A Waters (Nambeelup)
4SIN CITY GIRL64252FSHB J Maclean (Southern River)
5KRIDON KEEPSAKE6175628.23S A Beard (Nambeelup Park)
6DIAMOND SIYAN8143228.28L J Rees (Byford)
7PAINT DA FENCE6735828.20J A Waters (Nambeelup)
8SCREAMIN’ ZED34124FSTDJ M Jeffries (Stake Hill)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Chasers Cafe08:10PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ST. 8586723.42J M Thompson (Southern River)
2DOLLSTAN CHARM3655522.97F Maller (Southern River)
3SKODA1443523.14B J Marshall (Southern River)
4 COLLECTOR47435NBTS A Beard (Nambeelup Park)
5MARLILY76577NBTS A Beard (Nambeelup Park)
6 SHAMBI6744522.90R J Watson (Nambeelup)
7PLUG THE PIPE5778722.90J C Wood (Madeley)
8ROCK ATTACK1123.30K T Charles (Hopeland)
9PRECISE TIMING1381323.21B J Maclean (Southern River)
10MOSQUITO SQUAD11232NBTT M Williams (Nambeelup)
Race No. 7The Mandurah Life08:27PM (WAtime)
FFA event over 302 Metres at Mandurah Of $1,640 Prizemoney.
1st: $950 2nd: $270 3rd: $140 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1AL’S SPECIAL36273NBTW A Skipper (Barragup)
2ROCK THE NIGHT1258217.27T Mullany (Karnup)
3SWIFT PEDRO4258317.19B J Maclean (Southern River)
4MAZ’S MAGIC4835417.35S A Beard (Nambeelup Park)
5CRAZY CHICKY3126317.21E Crudeli (Nambeelup Park)
6WEST ON EVE6663217.25P Worthington (Nambeelup)
7ROCK ROULETTE3471417.27K T Charles (Hopeland)
8SNOW BULLET8668817.38L J Rees (Byford)
9SIZZLING CECIL45687NBTJ A Waters (Nambeelup)
10DAISY FLAME8667717.42P Worthington (Nambeelup)
Race No. 8Greyhoundsaspets.com.au08:45PM (WAtime)
Grade 5 event over 490 Metres at Mandurah Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1VELOCIRAPTOR42724NBTL J Britton (Nambeelup)
2BAD BOY CHARLIE52522NBTJ M Thompson (Southern River)
3DANA SIENNA37545NBTB J Maclean (Southern River)
4TRINIDAD SCORPIO58786NBTJ A Waters (Nambeelup)
5PIXIE VALENTINE1125828.20J M Jeffries (Stake Hill)
6LOST IT2776728.26G G Hall (Thornlie)
7BIT AMERICAN13522FSHB J Maclean (Southern River)
8TWO EYE CEE6565427.88P Worthington (Nambeelup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9The Big Breakfast09:00PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,495 Prizemoney.
1st: $850 2nd: $240 3rd: $125 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ROCK FUSION21232NBTT Mullany (Karnup)
2QUELLA VITA37826NBTT Mullany (Karnup)
3SAMMY SULTANA22186NBTS A Beard (Nambeelup Park)
4SNIPER’S SHOT1111117.02B J Maclean (Southern River)
5WEST ON CLAUDIA2455117.63P Worthington (Nambeelup)
6HEWAHE3866817.18M J Beamish (Southern River)
7RETRO NIGHT7776417.22P Worthington (Nambeelup)
8LEAVE ME HANGIN’5153517.30P Worthington (Nambeelup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10 This Saturday Night09:17PM (WAtime)
Grade 5 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MARYLAND3335117.59P Worthington (Nambeelup)
2LEDARO CHIPS66888NBTM J Beamish (Southern River)
3KARLOO KRACKER51477NBTB J Marshall (Southern River)
4DEMON VIPER55478FSTDS A Beard (Nambeelup Park)
5MINI COOP56447NBTT Mullany (Karnup)
6AMAKI PACIFIC4383717.24P J Worthington (Nambeelup)
7DIAMOND DEBELLO1467217.35M J Beamish (Southern River)
8BIG BAD CHOPPER15248FSTDJ M Jeffries (Stake Hill)
9MODERN GIRL55885NBTG G Hall (Thornlie)
10MICKALENA66444NBTG G Hall (Thornlie)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments