Thursday 14th February 2013

Greyhound Box Draw For – Thursday 14th February 2013

Race No. 1Chasers Cafe06:34PM (WAtime)
Grade 5 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1HAPPY SURPRISE62637FSHJ J Gunning (Southern River)
2BEESTON LASS88786NBTJ Cole (Lake Clifton)
3MR. FOLEY5676417.37P Worthington (Nambeelup)
4JUST BEVWAY68877NBTB J Mclean (St Davids Estate)
5GENISTA GEM5342217.58J A Waters (Nambeelup)
6WILD SPIRIT7215817.53G G Hall (Thornlie)
7OUTA QUESTIONS6252317.17M A Morrone (Southern River)
8ALPHA ODYSSEY6881217.45J A Wilson (Forrestdale)
9MICKALENA42754NBTG G Hall (Thornlie)
10AMAKI PACIFIC3744317.24P J Worthington (Nambeelup)
Race No. 2Prime Trophies06:51PM (WAtime)
Grade 3 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,495 Prizemoney.
1st: $850 2nd: $240 3rd: $125 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1DAISY FLAME6776517.42P Worthington (Nambeelup)
2CHIEF DRAMA5861217.21B M Mcpherson (Southern River)
3KRACKENATOR3418217.17J A Waters (Nambeelup)
4ROCK FUSION2321217.28T Mullany (Karnup)
5GIZMO RACER4437117.28B M Mcpherson (Southern River)
6NERO TONIC6115117.42B J Maclean (Southern River)
7LEFT LANE ENDS36763NBTB M Mcpherson (Southern River)
8SNIPER’S SHOT1111817.02B J Maclean (Southern River)
9WEST ON EVE3284817.25P Worthington (Nambeelup)
10CORK SOAKER47836NBTL M Isaac (Harrisdale)
Race No. 3A1 Salvage & Hardware07:07PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1LITE AND ANDY4481123.02C M Bennett (Southern River)
2BALLA BOY3577423.07P Worthington (Nambeelup)
3WOT’S FOR DINNER88853NBTG G Hall (Thornlie)
4TYPHOON TERROR214723.11G B Berry (Nambeelup Park)
5SPLANDER1222123.14L A Hodgson (Nambeelup)
6DEBBIE MONELLI8722823.06J M Jeffries (Stake Hill)
7RESOLUTE8517523.14D S Rowe (Nambeelup)
8MACHETE12332NBTG W V Diemen (Munster)
9TYPE BEE5448723.27C M Bennett (Southern River)
10BLACK TONIC57656NBTJ M Thompson (Southern River)
Race No. 4Mandurah Stockfeeds07:31PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1NEAR HOME51523.13B M Mcpherson (Southern River)
2BIG BAD CHOPPER5248523.04J M Jeffries (Stake Hill)
3MISS JORDAN1413323.15J C Graham (Karnup)
4KRIDON NOTABALE3737723.13S A Beard (Nambeelup Park)
5BLAZING STAR6612123.36C M Bennett (Southern River)
6CHUCKA KEEPING4676722.63P Worthington (Nambeelup)
7UNGAVABLE4513223.31G W V Diemen (Munster)
8EARN TO BERTH6733623.04L M Isaac (Harrisdale)
9HALLPAK JULIE5785623.54L A Hodgson (Nambeelup)
10NEW YORK HUSTLE5776823.11G G Hall (Thornlie)
Race No. 5Foxtonracing.com.au07:47PM (WAtime)
Grade 4 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,425 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $225 3rd: $120 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1PURE SINS6661422.79C M Bennett (Southern River)
2WEST COAST1468422.65B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
3ANGRY MUD CRAB26683NBTJ N Paikos (Ellenbrook)
4FREE TO ENTER8744622.91P Worthington (Nambeelup)
5SAMMY SULTANA8683323.00S A Beard (Nambeelup Park)
6WON ON POINTS33323NBTJ J Gunning (Southern River)
7DYNAMIK BOLT5175622.68P Worthington (Nambeelup)
8LOVEY DOVEY1655722.84J A Waters (Nambeelup)
9LUCKY PLAYER4567822.81D S Rowe (Nambeelup)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Mandurah Mail08:07PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 647 Metres at Mandurah Of $1,495 Prizemoney.
1st: $850 2nd: $240 3rd: $125 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MAR CHI36783NBTS A Beard (Nambeelup Park)
2KING TROTTA3435537.48D S Rowe (Nambeelup)
3ROBO QUEEN38666FSTDC M Bennett (Southern River)
4MARLILY57778NBTS A Beard (Nambeelup Park)
5ASH’S KURI24677NBTI E Bunny (Barragup)
6MORE EXPECTED7567137.87C M Bennett (Southern River)
7SHE’S OUR TIPSY56556FSTDC M Bennett (Southern River)
8BUFF HEAD5625437.65H J Carter (Boddington)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Silver Sands Resort08:22PM (WAtime)
FFA event over 302 Metres at Mandurah Of $1,640 Prizemoney.
1st: $950 2nd: $270 3rd: $140 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1REVEALED83774NBTC M Bennett (Southern River)
2WILD PENSKE78181NBTD M Menaglio (Gnangara)
3ELITE MONIQUE1272817.10T Mullany (Karnup)
4SWIFT PEDRO5832117.19B J Maclean (Southern River)
5RAP ABOUT3153317.15K N Mclennan (Barragup)
6SHAWNTEONA1655217.30B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
7MISTER MOJITO67474NBTJ A Wilson (Forrestdale)
8SPECIAL ANNIE15446NBTW A Skipper (Barragup)
9CRAZY CHICKY6332317.21E Crudeli (Nambeelup Park)
10MR. SPRITE62146FSTDD N Magistro (Oakford)
Race No. 8Essential Refrigeration Services08:42PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 490 Metres at Mandurah Of $1,425 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $225 3rd: $120 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1GLOBAL AIR6813328.13L M Isaac (Harrisdale)
2WAR TIME7541228.46P Worthington (Nambeelup)
3BAFANA BAFANA35481NBTB J Maclean (Southern River)
4RILACK ROBIN4468128.09C M Bennett (Southern River)
5FENIX RISE66718NBTS A Beard (Nambeelup Park)
6EL PARTY15261NBTD R Biddle (Bayswater)
7WHERE’S NODDY43356NBTG G Hall (Thornlie)
8FLAMING COCKTAIL6176528.11B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
9LOST IT6734628.26G G Hall (Thornlie)
10CHANGES26636NBTP Worthington (Nambeelup)
Race No. 9Ascot Sign Co09:02PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1PLATINUM ROADIE8764823.13C M Bennett (Southern River)
2NIFTY MAC7224723.23S A Beard (Nambeelup Park)
3BECKER46375NBTJ N Paikos (Ellenbrook)
4RAGE ON RONDO26437NBTW Rose (Nambeelup)
5KING TONIC12245FSTDB J Maclean (Southern River)
6FRUITYLICIOUS4576622.96L A Hodgson (Nambeelup)
7TYPHOON SALLY8168823.26G B Berry (Nambeelup Park)
8FLYING COOL5442222.89H J Carter (Boddington)
9UNSQUEEZABLE7774823.09G W V Diemen (Munster)
10TWO EYE CEE54757NBTP Worthington (Nambeelup)
Race No. 10Mandurah Indoor Sportz09:17PM (WAtime)
Grade 5 event over 490 Metres at Mandurah Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SOL’S SISTER23383NBTG G Hall (Thornlie)
2PIXIE VALENTINE1258628.20J M Jeffries (Stake Hill)
3PIER STREET PUNK26232NBTB J Maclean (Southern River)
4BOND COLLECTOR4355428.03S A Beard (Nambeelup Park)
5DYNAMITE JARVIS7864627.98B M Mcpherson (Southern River)
6SIR TAYLEN5412528.08J C Graham (Karnup)
7JED SANNETTE3256128.01G W V Diemen (Munster)
8WHISPERING VINE12786FSHP J Hepple (Lexia)
9PLATINUM PLAYER77877NBTC M Bennett (Southern River)
10ARFA NUFFIN78568NBTD S Rowe (Nambeelup)
Race No. 11Skyracing.tv09:37PM (WAtime)
Grade 4 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,425 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $225 3rd: $120 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1LEAVE ME HANGIN’3537717.30P Worthington (Nambeelup)
2SWAMP THING4658617.08B M Mcpherson (Southern River)
3DEEP DRILL1542217.56M A Morrone (Southern River)
4MCQUILLAN3473317.36M A Morrone (Southern River)
5TIGER HAWK2615517.20G G Hall (Thornlie)
6NEWSPAPER MOMMA7778617.50M A Morrone (Southern River)
7BLACK SURPRISE86577NBTJ J Gunning (Southern River)
8MARYLAND5111417.33P Worthington (Nambeelup)
9WHISPERING LING77534NBTE Crudeli (Nambeelup Park)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 12The Big Breakfast09:57PM (WAtime)
Grade 5 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1KALDEN LEGENDA21123FSTDD R Biddle (Bayswater)
2GOLD QUAGMIRE3537417.18M A Morrone (Southern River)
3WILD SORROW7427517.38J A Wilson (Forrestdale)
4FAST STRIKE18526NBTT M Williams (Nambeelup)
5BLACK EYED MAN7667817.45J M Thompson (Southern River)
6WEST ON CLAUDIA5156817.63P Worthington (Nambeelup)
7MODERN GIRL85337NBTG G Hall (Thornlie)
8ROCK ATTACK1111FSTDK T Charles (Hopeland)
9SECRET INTERLUDE57837FSTDD N Magistro (Oakford)
10SNOW CHANCE43264NBTG G Hall (Thornlie)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments