Thursday 20th August 2009


RACE 1 York Stake 6:57PM
$745 Grade 5 (Y) 302m
1 7 1T 6 Perfect Enforcer …………………….. B. McPherson 18.27 18.27
2 2 2 1 Dubai Gypsy ………………………….. P. Polczynski 17.16 17.16
3 1 8 8 Ultra Racer ……………………………. D. Coldstream NBT NTT
4 1 5 2 One For Us ………………………………. M. Morrone 17.43 17.43
5 2 1 8 Ess Oh Ess ……………………………………. L. Isaac NBT NTT
6 8 8 3 Sure Bond ………………………………………. G. Hall 17.55 17.91
7 2 7 2 Paris Freeway ……………………………. K. Harding 17.50 17.80
8 7 6 8 Bella Rubenza (R) ………………. Ph. Worthington 17.44 18.67
RESERVES
9 6 5 6 Mickey Freeway …………………………. K. Harding 17.35 18.08
10 6 6 5 Muzza …………………………………….. Li. Hodgson 17.30 17.79

RACE 2 Beverley Stake 7:16PM
$820 Grade 4 (Y) 302m
1 1 2 6 Baz Scaggs …………………………….. R. Terrington 17.23 17.99
2 3 2 6 All Freeway ……………………………….. K. Harding 17.59 18.04
3 4 3 2 Super Glow …………………………… B. McPherson 17.06 17.66
4 2 7 3 Chasing Bubbles ……………………………… G. Hall 17.38 17.75
5 7 1 5 Dru Girl ……………………………………. M. Morrone 17.43 17.80
6 7 7 4 Nero’s Tune ……………………………….. E. Alldrick 17.22 17.72
7 4 3 7 Twisted Sheets ……………………………. E. Crudeli 17.46 17.71
8 7 3 4 Aggy Freeway ……………………………. K. Harding 17.40 17.82
RESERVES
9 4 6 5 Proper Barkly ……………………… Pa. Worthington 17.31 17.84

RACE 3 Burwood Stake (1) 7:37PM
$745 Grade 5 (Y) 405m
1 4 5 3 Johnny Freeway …………………………. K. Harding 22.98 23.47
2 3 7 6 Weston Surfing (35D) …………………. T. Williams 23.64 23.96
3 4 2 4 Jeff’s Best ………………………………….. J. Fleming 23.58 23.58
4 4 3 8 Bubba Gundi ………………………………….. G. Reid 23.28 24.19
5 1 2 7 Lovin’ The Rails …………………………. M. Morrone 23.07 23.95
6 7 4 6 Flat Tails ………………………………. D. Coldstream 23.32 23.89
7 4 3 5 Imported Avenger……………………………. L. Isaac 23.19 23.79
8 6 8 5 Land Slide Boy ……………………………….. B. Cook 23.20 23.67
RESERVES
9 8 8 6 Big White Limmo …………………. Ph. Worthington 22.94 23.99
10 7 6 3 Six Speed ………………………………………. B. Keel 23.29 23.91

RACE 4 Mixed Stake 4/5 (492) 7:54PM
$820 Mixed 4/5 (Y) 492m
1 5 8 7 Pacific Sun (G4) ……………………………. G. Shaw 27.63 29.46
2 3 8 2 Rev Jennev (G5) …………………………….. G. Hall 28.03 28.32
3 5 4 3 Surround Sound (G5) …………………… D. Starkie 28.22 28.45
4 4 7 5 Indomitable (G4) …………………….. R. Terrington 27.91 28.49
5 8 3 6 Beauty Freeway (G5) …………………. K. Harding 28.23 28.98
6 7 2 7 Just Ashame (G5) ……………………….. D. Starkie 28.32 28.79
7 5 6 1 Ceejay Shambi (G5) …………… Graham B. Berry 28.14 28.14
8 7 8 7 Maudalicious (G4) …………………….. M. Morrone 28.44 28.66
RESERVES
9 4 6 4 Classy (G5) …………………………………… L. Isaac 28.41 28.54
10 7 6 5 Jess Freeway (G5) …………………….. K. Harding 27.90 28.87

RACE 5 Burwood Stake (2) 8:11PM
$745 Grade 5 (Y) 405m
1 1T 1 Climate Meltdown…………………………….. B. Keel 22.90 22.90
2 4 1 5 Topline Tia ………………………………. B. Smithson 23.82 23.82
3 1 4 3 Lisa’s Champ …………………………. B. Thompson 23.35 23.63
4 3 7 5 Chipsie O’Toole …………………………. M. Morrone 23.25 23.25
5 8 6 4 Iceberg Eddy (35D) ……………………… D. Starkie FSH NTT
6 1 4 4 Malouda …………………………………… J. Carmody 23.42 23.42
7 8 3 4 Cadel ……………………………………………. B. Cook 23.16 23.60
8 2 3 2 Annmala Spook …………………… Ph. Worthington 23.31 23.53
RESERVES
9 7 7 7 Apache Flyer …………………………. Je. Thompson 23.40 23.96
10 6 4 4 Daring Destiny …………………….. B. Abercrombie 23.33 23.33

RACE 6 Holiday Coast Series (302) 8:31PM
$1385 Final (Y) 302m
1 1 5 2 Lagoon Twin (G1) ………………………. J. Fleming 17.39 17.71
2 1 4 1 Sudoku Man (G3) ………………………….. J. Marsh 17.25 17.25
3 6 8 3 Country Maestro (G1) ………….. B. Abercrombie 17.21 17.37
4 5 2 2 Halipino Harry (G2) ………………………… B. Cook 17.21 17.37
5 3 3 1 Run The Line (G1) ………………………….. G. Hall 17.54 17.54
6 1 4 2 Ocean Belle (G1) …………………………… L. Isaac 17.35 17.35
7 1 5 3 Go Go Frederico (G1) …………………….. J. Dailly 17.24 17.52
8 3 2 1 Kristy Maree (G3) …………………………… B. Cook 17.11 17.26
RESERVES
9 6 7 3 Atrain Bailin (G2) ……………………. B. Thompson 17.10 17.77
10 3 4 4 Ledaro Splash (G1) ………………………… B. Cook 17.09 17.46

RACE 7 Mixed Stake 3/4 (405) 8:52PM
$890 Mixed 3/4 (Y) 405m
1 2 2 2 Topline Tiger (G4) …………………….. M. Morrone 22.97 22.97
2 6 4 4 Poppy Baz (G4) …………………….. Je. Thompson 23.41 23.41
3 4 1 8 Takoby Bay (G4) ………………… Ph. Worthington 22.74 23.72
4 1 3 6 Hot Wire Jimmy (G4) …………………… D. Beckett 22.97 23.46
5 7 5 2 Take Me Back (G4) ……………….. B. McPherson 23.10 23.13
6 2 4 1 Shirallee Carbon(UK) (G3) ……………….. J. Dailly 23.08 23.08
7 8 2 3 Daddy Be Good (G4) ………………………. L. Isaac 22.85 23.28
8 7 8 8 In The Running (G4)……………. Ph. Worthington 24.15 24.15

RACE 8 Burwood Stake (3) 9:12PM
$745 Grade 5 (Y) 405m
1 7 2 4 It’s Bizarre ……………………………………….. S. Lee 23.37 23.71
2 5 3 3 Goin’ The Biff ……………………………… J. Fleming 23.06 23.57
3 1 5 2 Kit Gundi ……………………………………….. G. Reid 23.22 23.37
4 5 1 2 Spirit A Marco…………………………. B. Thompson 23.09 23.35
5 2T 1 Ice Meltdown …………………………………… B. Keel 23.09 23.09
6 4 8 1 Jack Heali ……………………………………. H. Carter 23.43 23.43
7 8 8 7 Awesome Tantrum ………………………….. K. Batty 23.33 23.82
8 8 3 1 Quaresma ………………………………… J. Carmody FSH NTT
RESERVES
9 6 4 5 Wonder Choc ……………………………. M. Morrone 23.22 23.68
10 4 6 5 Future Tide ……………………………………. B. Cook 23.05 23.42

RACE 9 Mixed Stake 1/2 (302) 9:32PM
$1030 Mixed 1/2 (Y) 302m
1 2 2 2 London Freeway (G2) ………………… K. Harding 17.24 17.36
2 1 2 7 Psycho Sam (G1) ……………………… M. Morrone 17.36 17.79
3 5 3 7 Dee Mist (G2) ……………………….. B. McPherson 17.19 17.58
4 3 4 4 Ledaro Splash (G1) ……………………….. B. Cook 17.09 17.46
5 8 8 5 Red Tape (G2) ……………………………….. G. Hall 17.22 17.59
6 4 5 4 Okavango Delta (G2) ……………………..W. Rose 17.34 17.34
7 6 7 3 Atrain Bailin (G2) ……………………. B. Thompson 17.10 17.77
8 4 5 1 Taylor’s Girl (G2) ……………………………. K. Batty 17.41 17.59
RESERVES
9 7 6 8 Flash Bang (G2) …………………………….G. Shaw 17.46 17.97

RACE 10 Burwood Stake (4) 9:47PM
$745 Grade 5 (Y) 405m
1 8 7 8 Cool Shadow (R) …………………… Je. Thompson 23.07 24.13
2 6 1 6 Bell Marc ……………………………….. C. Mammone 23.25 23.65
3 1 8 5 He’s Rockin’ …………………………………… L. Isaac 23.13 23.57
4 6 5 5 Pander Struck (DG) …………………… M. Morrone 23.05 23.56
5 7 8 6 Siren Song (R) …………………………. J. Carmody 23.85 23.85
6 8 3 3 Hard Copy ………………………….. Ph. Worthington 23.16 23.41
7 1T 1T 1 Off The Chart ……………………….. D. Coldstream FSH NTT
8 4 7 7 Capel Shiraz (R) ……………………………. B. Cook 23.04 23.85
RESERVES
9 5 4 8 Bond Magic ………………………………….. F. Maller 23.21 23.94
10 6 7 6 Tiani Choice …………………………… B. Thompson 23.23 23.97

RACE 11 Clackline Stake 10:07PM
$745 Grade 5 (Y) 492m
1 2 7 1 Shambi Gem ……………………… Graham B. Berry 28.19 28.19
2 7 8 6 Andy’s Sister (R) ………………………. M. Morrone 27.98 28.90
3 4 7 8 Bom Lee (R) ………………………………….. L. Isaac 27.79 29.11
4 4 3 7 Apache Alice ………………………………. D. Beckett 28.40 28.68
5 6 2 3 Being Fabulous …………………………. M. Morrone 28.31 28.52
6 1 5 3 Pesky Pixie ……………………………………G. Shaw NBT NTT
7 1 4 2 Tosca ………………………………………. J. Carmody 28.14 28.14
8 2 7 6 Short Weighted ………………………… B. Smithson FSH NTT
RESERVES
9 4 6 8 Cottingly …………………………….. Ph. Worthington 28.15 28.75
10 7 4 6 Bub Low ……………………………………… D. Starkie 28.71 28.71

RACE 12 Mixed Stake 3/4 (302) 10:22PM
$890 Mixed 3/4 (Y) 302m
1 1 1 2 Classy Granny (G3)…………………….. E. Alldrick 17.44 18.07
2 5 6 5 Brazil Fawlty (G3) …………………. D. Coldstream 17.70 17.70
3 4 1 4 Sausage Fingers (G3) ……………. B. McPherson 17.58 17.81
4 8 5 8 Miss Pernickety (G3) ………………. B. Thompson 17.36 17.89
5 8 4 6 Ice Lady (G3) ……………………………. T. Williams 17.27 17.90
6 5 4 4 Goin’ Troppo (G3) ………………………. J. Fleming 17.08 17.53
7 4 2 6 Emankay (DG) (G3) ……………………….. L. Isaac 17.17 17.60
8 6 8 1T Rangi La Forge (G3) ……………………… B. Cook 17.46 19.06
RESERVES
9 4 6 5 Proper Barkly (G4) ……………… Pa. Worthington 17.31 17.84