Thursday 20th December 2012

Greyhound Box Draw For Mandurah – Thursday 20th December 2012

Race No. 1Sprintergold Ace06:34PM (WAtime)
Grade 5 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1AMAKI PACIFIC4276817.24P J Worthington (Nambeelup)
2GLEE6678517.30M A Morrone (Southern River)
3COOL ACES4327317.36B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
4CONTESSA GUNDI12283FSTDG V Reid (Crossman)
5COSMIC GIRL51543NBTR Brankstone (Oakford)
6PLUG THE PIPE84577NBTJ C Wood (Madeley)
7NIFTY MAC43455NBTS A Beard (Nambeelup Park)
8WHISPERING BELLE63577NBTM A Morrone (Southern River)
9WILD SPIRIT46688NBTG G Hall (Thornlie)
10JUST BEVWAY85868NBTB J Mclean (St Davids Estate)
Race No. 2Garrardshorseandhound.com.au06:51PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,495 Prizemoney.
1st: $850 2nd: $240 3rd: $125 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1UNION LADY7852217.04M A Morrone (Southern River)
2MIRA’S HOUSE4643217.39M A Morrone (Southern River)
3MAD MAG2444117.30M A Morrone (Southern River)
4CHASING THIEVES88765NBTE Crudeli (Nambeelup Park)
5SCINTILLATION1667117.26K A Moon (Barragup)
6WHISPERING LING31524NBTE Crudeli (Nambeelup Park)
7ALCIDE HERVEAUX8785817.15J M Thompson (Southern River)
8DOLLY’S BOY8668617.13W Rose (Nambeelup)
9WANDY CARLA6226217.51G G Hall (Thornlie)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3Sprintergold Result Plus07:14PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BLACK SANTANA1122.84B J Abercrombie (Banjup)
2MODERN GIRL2846723.26G G Hall (Thornlie)
3FLYING BELUGA6787323.29R J Watson (Nambeelup)
4EL PARTY11622.86D R Biddle (Bayswater)
5OUTFIELD164NBTW Rose (Nambeelup)
6EBB’S FAITH4877623.28D M Menaglio (Gnangara)
7CABERNET MONELLI1476523.62D C Hobby (Nambeelup)
8UNSQUEEZABLE8315523.09G W V Diemen (Munster)
9FLYING COOL2184522.89H J Carter (Boddington)
10MISS UNFAITHFUL21647NBTM A Morrone (Southern River)
Race No. 4Garrard’s Online Shopping07:32PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1DYNAMIK THOR2144223.10M A Morrone (Southern River)
2ATTY HE IS6628823.11J B Righetti (Coolup)
3MALTESE PLAYER3331422.83W Rose (Nambeelup)
4WHERE’S NODDY5167422.95G G Hall (Thornlie)
5ALOTTA FANTASY2313622.97L M Isaac (Harrisdale)
6SHE’S TWISTED6621323.40R Brankstone (Oakford)
7KALDEN LEGENDA21122.80D R Biddle (Bayswater)
8ST. HUGO7743223.42J M Thompson (Southern River)
9DEVINE WENCH2576623.27K E Batty (Wattle Grove)
10SPORTING GUESS56648FSTDL J Britton (Nambeelup)
Race No. 5Sprintergold Energy-e07:52PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 490 Metres at Mandurah Of $1,425 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $225 3rd: $120 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BOND COLLECTOR4134728.03S A Beard (Nambeelup Park)
2ALOTTA CASH3121428.08L M Isaac (Harrisdale)
3MERLOT MONELLI1411127.94D C Hobby (Nambeelup)
4FLAMING COCKTAIL5634328.11B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
5VIOLONCELLO7238727.96M J Beamish (Southern River)
6NIC NAT MAGIC5421127.74E Crudeli (Nambeelup Park)
7XENA BENZ7373827.77P Worthington (Nambeelup)
8SKRIMSHANDER84466FSTDL A Hodgson (Nambeelup)
9KRIDON HELLRAZOR25384NBTS A Beard (Nambeelup Park)
10FENIX RISE16526NBTS A Beard (Nambeelup Park)
Race No. 6Tanya G @ Garrard’s08:07PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MARIE MONELLI8676522.64F R Farrell (Harvey)
2WAR TIME1212123.09P Worthington (Nambeelup)
3HAVIN’ LOTSA FUN231122.86L M Isaac (Harrisdale)
4SHE WANTS ME1187122.86L J Britton (Nambeelup)
5BAD BOY CHARLIE4335223.42J M Thompson (Southern River)
6LIVA LAS VEGAS82241NBTW Rose (Nambeelup)
7SHIRAZ MONELLI4622123.28D C Hobby (Nambeelup)
8BIG BAD CHOPPER2152423.04J M Jeffries (Stake Hill)
9SLICK SHAMBI3335622.90R J Watson (Nambeelup)
10JADIS7228423.00E A Campana (Canningvale)
Race No. 7Sprintergold Muscle Pro08:22PM (WAtime)
FFA event over 302 Metres at Mandurah Of $1,640 Prizemoney.
1st: $950 2nd: $270 3rd: $140 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1COOLABAR BABE5721117.22P R Sutherland (North Yunderup)
2COOL AZZ SHIRAZ4124116.99E A Campana (Canningvale)
3CRAZY CHICKY1458417.21E Crudeli (Nambeelup Park)
4WEST ON EVE4663117.25P Worthington (Nambeelup)
5SERGEANT SANTA1121316.99G R King (Martin)
6WHERE’S KATIE26368NBTL M Isaac (Harrisdale)
7LADY CONTENDER3264117.34J M Thompson (Southern River)
8RAP ABOUT1213217.15K N Mclennan (Barragup)
9WANDY CARLA6226217.51G G Hall (Thornlie)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Garrard’s Greyhound Supplies08:37PM (WAtime)
Grade 4 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,425 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $225 3rd: $120 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1LEONNESS1355722.92L M Isaac (Harrisdale)
2ROCKIN’ SONG12312FSTDG R Price (Ballajura)
3VIDALIA2224323.02L M Isaac (Harrisdale)
4MOSELLE MONELLI1311122.98D C Hobby (Nambeelup)
5LEAVE ME HANGIN’84737NBTP Worthington (Nambeelup)
6WILD FANCY5613223.07B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
7UNBENDABLE3532822.79G W V Diemen (Munster)
8SAMMY SULTANA7827323.00S A Beard (Nambeelup Park)
9PURE SINS4787822.79B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Sprintergold Whelp ‘n’ Grow08:57PM (WAtime)
Grade 5 event over 490 Metres at Mandurah Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1GO RUBBER NOSE21166FSTDL J Britton (Nambeelup)
2SUGAR CRUMBLE34233NBTK N Mclennan (Barragup)
3LA SIGNORA2128.02D S Rowe (Nambeelup)
4KRIDON KEEPSAKE5415728.44S A Beard (Nambeelup Park)
5ANTI CORROSION46243NBTM A Morrone (Southern River)
6BESTIE BALE56766NBTG G Hall (Thornlie)
7SNOOKI45566FSTDG G Hall (Thornlie)
8TIG’S ACE3481228.58D M Menaglio (Gnangara)
9PAINT DA FENCE6822628.20J A Waters (Nambeelup)
10INCREDIBLE SADIE3647528.13F R Farrell (Harvey)
Race No. 10Garrard’s One Stop Shop09:17PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 647 Metres at Mandurah Of $1,495 Prizemoney.
1st: $850 2nd: $240 3rd: $125 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1STANGANUI5487537.57J P Marley (Collie)
2WILLODRIE56873NBTP Worthington (Nambeelup)
3GOLDEN BREEZE37755NBTG G Hall (Thornlie)
4MARLILY76776NBTS A Beard (Nambeelup Park)
5*** VACANT BOX ***
6BUFF HEAD2425637.65H J Carter (Boddington)
7PLATINUM DANCER3264137.15W Mcnally (Bouvard)
8MISS TARNIE LEE38654NBTD A Coldstream (Nambeelup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 11Sprintergold.com09:37PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,425 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $225 3rd: $120 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1KRACKENATOR8713417.17J A Waters (Nambeelup)
2WEST ON CLAUDIA31322NBTP Worthington (Nambeelup)
3STEP DANCE68565NBTM A Morrone (Southern River)
4MR. FOLEY6823217.37P Worthington (Nambeelup)
5WILD SORROW5355617.38J A Wilson (Forrestdale)
6COOL FLY5523617.31H J Carter (Boddington)
7WILD PENSKE11742NBTD M Menaglio (Gnangara)
8FLAMING MAD38241NBTJ B Righetti (Coolup)
9SNOW CHANCE36465NBTG G Hall (Thornlie)
10LUDICROUS SPEED6367617.32M A Morrone (Southern River)
Race No. 12Mandurah Stockfeeds09:57PM (WAtime)
Grade 5 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1FREO FLYER61218FSTDB J Abercrombie (Banjup)
2NEW YORK HUSTLE87665NBTS J V D Klashorst (Camillo)
3DEEP DRILL55531FSTDM A Morrone (Southern River)
4MICKALENA65887FSTDG G Hall (Thornlie)
5DIAMOND DREAMER4576717.31P Worthington (Nambeelup)
6PA’S SLIPPERS58388NBTK N Mclennan (Barragup)
7BACCA SPRITE41638FSTDM J Beamish (Southern River)
8DOWNUNDER DOLL68554NBTJ Jovanovic (Serpentine)
9ROO BOY74776NBTS A Beard (Nambeelup Park)
10LIGHTNING FLAME15877FSTDD A Coldstream (Nambeelup)
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments