Thursday 23rd September 2010

Greyhound Box Draw For Mandurah – Thursday 23rd September 2010

Race No. 1York Stake (1)07:07PM (WAtime)
Grade 5 event over 302 Metres at Mandurah Of $990 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $150 3rd: $80 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1STEALTHY GRANDO45446B J Marshall (Southern River)
2PARIS FREEWAY23674K Harding (Southern River)
3FIFTY FLIPPERS87243M A Morrone (Southern River)
4CLASSY GRANNY31465E J Alldrick (Barragup)
5COCCOLICIOUS118M J Beamish (Southern River)
6EM34276K A Moon (Barragup)
7HERE COMES TEDDY78635P Worthington (Nambeelup)
8CHODA TEQUILA36213W Rose (Nambeelup)
9GLENFARCLAS36856P J Worthington (Nambeelup)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 2Mixed Stake 4/5 (302)07:27PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1OH ROSIE47566M A Morrone (Southern River)
2TARANGAU42423J M Thompson (Southern River)
3UNMAGICAL23221G W V Diemen (Munster)
4KIMBAZ SINGER26388D A Coldstream (Nambeelup)
5ALL FREEWAY45686K Harding (Southern River)
6KRACKENATOR41736D A Coldstream (Nambeelup)
7PATCHY52642W Rose (Nambeelup)
8GINGIN BOY31788S B Withers (Cardup)
9GLENFARCLAS36856P J Worthington (Nambeelup)
10DOING MY THING83266E Crudeli (Nambeelup Park)
Race No. 3Mixed 4/5 Series (492) (1)07:46PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 492 Metres at Mandurah Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1LIZENBEE57263M J Beamish (Southern River)
2NEWS FROM HOME47154L M Isaac (Harrisdale)
3COUNT GAVRICK25358P Worthington (Nambeelup)
4STRATEGIC STRIKE45674T M Williams (Nambeelup)
5TOP EVENT41748P Worthington (Nambeelup)
6ONE EYED BIRD44413J F Tonkin (Gosnells)
7AUSSIE MOSSIE47121D R Starkie (Casuarina)
8STEADFAST MAX55674B K Yates (Forrestdale)
9KALAMBI BYRD88667G B Berry (Stake Hill)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Burwood Stake (1)08:03PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $990 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $150 3rd: $80 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1ON A ROLL56743P S Harvey (Nambeelup)
2TARA’S SPECIAL18258B W Thompson (Nambeelup)
3MON BLUE66445E J Shanley (Byford)
4GEMOLICIOUS217M J Beamish (Southern River)
5SPLASH OF ICE85356T M Williams (Nambeelup)
6THIS TIME TICH24644K J Foxton (Wellard)
7HARD COPY83554P Worthington (Nambeelup)
8METRO STATION47453K Harding (Southern River)
9EXPLOSIVE COMET87444J M Thompson (Southern River)
10GLENFARCLAS36856P J Worthington (Nambeelup)
Race No. 5Mixed 4/5 Series (492) (2)08:19PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 492 Metres at Mandurah Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1HALF A RUDDER34845L M Isaac (Harrisdale)
2REGENCY BLUE56548P Worthington (Nambeelup)
3DEESIDE MISS25446T M Williams (Nambeelup)
4PIPELINE SURFER28622L M Isaac (Harrisdale)
5MAMAKUTSI61542T M Williams (Nambeelup)
6EMMA BITES74435M A Morrone (Southern River)
7ROD43655D R Starkie (Casuarina)
8FASTA DAN ROD33221B W Thompson (Nambeelup)
9KALAMBI BYRD88667G B Berry (Stake Hill)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Burwood Series08:44PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,210 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1HOWARD’S PUZZLE28821P S Harvey (Nambeelup)
2HI BEAMER14662M J Beamish (Southern River)
3IZZY MONELLI44121D C Hobby (Nambeelup)
4NINO18221P S Harvey (Nambeelup)
5MISTER ABILITY35562J M Thompson (Southern River)
6GOIN’ OKEE78322J B Fleming (Harrisdale)
7I’M MEANER42361L M Isaac (Harrisdale)
8FREEWAY RYDER56342K Harding (Southern River)
9ON A ROLL56743P S Harvey (Nambeelup)
10SOUMILLON15743D R Starkie (Casuarina)
Race No. 7Free To All (302)09:02PM (WAtime)
FFA event over 302 Metres at Mandurah Of $1,210 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1BLITZ HAVOC12223B J Mclean (St Davids Estate)
2CRIMSON BLUE12882M A Morrone (Southern River)
3SOOKY PUSS34181E Crudeli (Nambeelup Park)
4RAPT ALL WRONG26115G S Shaw (Hillman)
5MICKA LEE13168G R Horne (Nambeelup)
6EMANKAY62734L M Isaac (Harrisdale)
7LONDON FREEWAY23113K Harding (Southern River)
8DAINTREE TEDDY53751J A Wilson (Forrestdale)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Clarke Stake09:17PM (WAtime)
Grade 4 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1GO WILD SOPHIE72615G W V Diemen (Munster)
2DODGE THE RUMOUR58436S B Withers (Cardup)
3KALAMBI TIGER77327I E Bunny (Barragup)
4RIGHT FIT72238W Rose (Nambeelup)
5DOUBLE ENN74337J M Thompson (Southern River)
6FRANKY DEANO65173B Cook (Canning Vale)
7BLOW THE SAFE61436D A Coldstream (Nambeelup)
8LONE KEYSY37367S A Lee (Barragup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Burwood Stake (2)09:37PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $990 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $150 3rd: $80 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1NAMES MAGIC74314G E Ellis (Armadale)
2COOL MAIDEN23114S A Lee (Barragup)
3NED THE BARBER43571B W Thompson (Nambeelup)
4SOUMILLON15743D R Starkie (Casuarina)
5SPOOKY BULLET23618L J Rees (Byford)
6ANNMALA SPOOK32635P Worthington (Nambeelup)
7REX RENEGADE31128L M Isaac (Harrisdale)
8CHOCOLATE GUNN43175J J Gunning (Southern River)
9FREEWAY QUEEN52757K Harding (Southern River)
10EXPLOSIVE COMET87444J M Thompson (Southern River)
Race No. 10Mixed Stake 3/4 (302)09:52PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,100 Prizemoney.
1st: $625 2nd: $175 3rd: $90 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1SHREK’S PRINCESS78756K J Foxton (Wellard)
2ICE LADY47421T M Williams (Nambeelup)
3BEAUTY’S BEST61368B W Thompson (Nambeelup)
4SPARKY TERRA35382S A Beard (Nambeelup Park)
5GOIN’ TRIPPIN’65637J B Fleming (Harrisdale)
6BAZNAB86485D C Lees (Nambeelup)
7DESPERADO25415P S Harvey (Nambeelup)
8CHEEKY AMBER52555M A Morrone (Southern River)
9DOING MY THING83266E Crudeli (Nambeelup Park)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 11Burwood Stake (3)10:07PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $990 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $150 3rd: $80 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1RICHARD’S BOY78355M A Morrone (Southern River)
2NO MORE DEALS18586J M Thompson (Southern River)
3GOOD COOL DADDY52536B W Thompson (Nambeelup)
4TIDAL MOON31235G E Ellis (Armadale)
5SPARKS OF FIRE36235D R Starkie (Casuarina)
6COLD TRUTH78777D S Rowe (Nambeelup)
7EDWARD JAMES84287L M Isaac (Harrisdale)
8BLUE HALEN64436G B Berry (Stake Hill)
9FREEWAY QUEEN52757K Harding (Southern River)
10JAIL TIME57864P Worthington (Nambeelup)
Race No. 12York Stake (2)10:25PM (WAtime)
Grade 5 event over 302 Metres at Mandurah Of $990 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $150 3rd: $80 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1SKY SHADOW32473J M Thompson (Southern River)
2WELL DONE MATE66878P Worthington (Nambeelup)
3BIG FREEWAY25375K Harding (Southern River)
4AMAKI PACIFIC54755B J Mclean (St Davids Estate)
5AVELKA65654B K Yates (Forrestdale)
6ANNMALA RUMOR83876P J Worthington (Nambeelup)
7MIDNIGHT MATILDA71834M A Morrone (Southern River)
8MISS PORKY44256G W V Diemen (Munster)
9GLENFARCLAS36856P J Worthington (Nambeelup)
10*** NO RESERVE ***
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments